yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (99)
  • medya (0)

  99. kimseyle fazla samimi olmayan, incik cıncık karıştırmadan muhabbetini yapan giden insandır. iyi anlaşır, oturur muhabbet eder, espriler vs. yapar ama hep bir mesafesi vardır. fazla samimiyete girilmeden yapılan arkadaşlıktır bu ve en mantıklısıdır.

  25 ağustos 2019 09:37

  98. İyi niyetliyse insanları kıramıyordur ve tüm saçmalıklara rağmen güler yüzlü ve normal davranıyordur ama kötü niyetliyse politiktir nabza göre şerbet veriyordur. Bunu genelde dedikodu yapan insanlarda görüyorum iki küs kişiyi (ki büyük ihtimalle o küslüğün sebebi odur.) Birbirlerine kötüleyerek idare ediyordur mesela, böylece de ağızlarından laf alıyordur. Bir çeşit manyak yani.

  25 ağustos 2019 03:59 25 ağustos 2019 04:00

  97. neden bu kadar gömüldüğünü anlayamadığım insan türü. kendi halinde uçan kuşa bile senin tüyünü teleğini yırtarın lan diye bulaşan birisindense herkesle iyi anlaşan etliye sütlüye karışmayan insanı yeğlerim. ekstrem bir örnek oldu biliyorum ama hepimiz bu iki türün arasındaki sabırsız insanlarız. bu tarz insanlar genellikle laf anlatılamayan birine laf anlatılamayacağını baştan anlayıp yav he he diyerek ömrünü kısaltmamayı seçecek bilgeliğe sahip insanlardır. iş, okul ya da sosyal çevrelerindeki grup çalışmalarında uyumludurlar. sınırları bellidir sadece kendi seçtikleri insanlarla çok samimi olurlar. herkesle çatışabilecekleri kadar yüz göz olmazlar. ayrıca zeka çevreye uyum yeteneğidir fikrine sonuna kadar katılıyorum. ben maalesef ömrüm boyunca ne zeki ne de uyumlu bir insan olabildim. burada herkesle iyi anlaşıp arkalarından konuşan insanlar örnek verilmiş ama o insanların bu davranışla birileriyle çatışmaması mümkün değil. yavşaklık da başka bir şey. onların da iyi anlaşamadığı insan çoktur.

  8 haziran 2019 23:36


  96. valla özelikle iş ortamında böyle insanlar olmasını kendi adıma tercih ediyorum. geçmişten gelen ve kendimce gayet geçerli nedenlerim var çünkü.

  ortak bir amaç için, bu bir iş ya da o an için üzerinde çalışılan proje de olabilir tabii. artık nedeni ne olursa, bir araya geldiği insanlarla uyum içinde ve verimli çalışmak yerine, sırf kendi egolarını tatmin etmek için habire sorun çıkarıp, hem işin kalitesini düşürmek hem de etrafındaki insanları birer birer çıldırtmak neticesinde her şeye bu benim fikrimdi, ben tasarladım, benim dediğim gibi olmalı şeklinde atlayan insana her zaman tercih ederim.

  yani herkesle uyum içinde olmak, belli durumlarda tercih edilebilir bir şey benim için. öyle sanıldığı kadar da kötü bir şey değildir. bak ne kadar da uyumlu görünen biri, kesin bunun başka bir çıkarı var ya da sinsi sinsi ne işler peşinde kim bilir diye düşünmem yani.

  herkesle iyi anlaşabilmek, ki bu her denilene evet demek ya da kişiliksiz bir duruş sergilemek de değildir bence. en başta kendiniz için, içinde bulunduğunuz ortamdan keyif alabilmek için de önemli aslında. sonuçta anlaşabilmek; belli paydalarda buluşabilmeyi, kendi sınırlarınızı doğru çizip, ona göre hareket edebilme gibi birtakım konuları bilerek, davranışlarınızı bu şekilde yönlendirmektir aslında. ben yapamam, bu benim yaradılışıma aykırı demeden ya da çevresiyle uyum içinde gördüğünüz herkese bu kesin iki yüzlü diye yaftayı yapıştırmadan önce bir kez daha düşünmek gerek. insan ilişkileri keskin hatlarla çizilmiş biçimde sınırları olan ve herkes için her durumda aynıdır gibi kesin sonuçlar veren bir şey değil sonuçta. kısaca özel hayatta ve iş yaşamında herkesle iyi anlaşmak her zaman aynı anlamlara gelmeyebilir. sorunlu ve ne yaparsanız yapın uzlaşmaya kapalı insanlarla asla çalışmamanız dileğiyle diyorum kısaca.

  26 mayıs 2019 23:29 26 mayıs 2019 23:39

  95. Tahammül sınırı yüksek ve sabırlı bir insandır, iş hayatında çalıştığı binaya girince zırhını bürünmek zorunda kalandır. Normalde sümüğünü atmayacağı kişilere yardım etmek zorunda kalmaktır, zordur ama iş hayatının zorunluluğudur.

  26 mayıs 2019 23:05

  94. Ben böyle bir insan olduğumu düşünüyorum. Çevremdeki insanları hayatımdan çıkarmam imkansızsa alttan alırım, aramı bozmamaya dikkat ederim, elimden geldiği kadar uyumlu davranmaya çalışırım. okuldaki herkese selam veririm, yardıma ihtiyaçları olduğunda yardım ederim, yeri geldiğinde muhabbet ederim ama herkese belirli bir mesafede dururum. Yakın arkadaşım 1-2 tanedir ve böyle olmanın olumlu yönünü çok gördüm. 

  26 mayıs 2019 20:38

  93. Muhtemelen karşısındaki kişiyi idare eden, olumsuzluklara sesini çıkarmayan ve içine atıp çabuk çökecek olan kişi.

  26 mayıs 2019 19:56


  92. Herkesle iyi anlaşan insan olduğunu düşünmüyorum. Bence eğer böyle biri varsa bile o ortamda bulunmak zorunda olduğu için kimseye karışmıyordur. Sorun çıkmayınca mantıken iyi anlaşıyor insan. Ama eğer yalaka gibi milletin peşinden ayrılmayıp herkese aynı derecede laubali davranışları varsa uzak durmalı derim. En sevmediğim insan tipi.

  26 mayıs 2019 19:43

  91. herkesle iyi anlaşan insan yoktur diye düşünürken zamanla bu düşüncemi değiştirdiğimi gözlemledim.

  Bir kızılderili atasözünde "Komşun hakkında hüküm vermeden önce, iki ay onun makosenleriyle yürü" diye geçiyordu. bu zamana kadar neler yaşadıkları, ne aşamalardan geçerek bu duruma geldikleri, kısacası kişisel yolculuklarına vakıf değil isem herkesle iyi anlaşan insan şöyledir böyledir diye genelleme yapmaktan imtina ederim.

  26 mayıs 2019 18:17

  90. Aynı zamanda herkesle laubali bir şekilde muhabbete giren türünden uzak duruyorum. Genellikle benden aldıklarını ona, ondan aldıklarını başkasına aktaran, yetmezmiş gibi bazen yalan yanlış anlatıp ortalık karıştırabilecek potansiyelde oluyorlar.

  26 mayıs 2019 17:52