yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (140)
  • medya (0)

  140. Bu insanlar aynı zamanda gruba kimse istemediği halde not atanlardır bana kalırsa

  31 mart 21:11

  139. Herkesle iyi anlaşan insan modeli şu dört cümleyle açıklanabilir: Nabza göre şerbet veriyordur. Arkadaşlık ilişkileri pragmatistiktir. Çevresinden güvenli alan yaratmaya çalışıyordur, herhangi bir şeye gerçek anlamda karşı çıkmaya cesareti yetmez. Sosyal olmak kelimesini yanlış anlamıştır.

  Herkesle iyi anlaşmaya gayret eden, anlaşamadığı takdirde hoşgörü gösteren insan modelinden farklıdır. Bazı insanlar her insanın içindeki iyiliği görmeye meyilli ve istekli olurlar ama anlaşamıyorsa laubali olmadan kişiye uzaktan yardım ederler çok isterlerse. Bu iki model karıştırılmamalı. Ben ikisi de değilim ama ikisinden de birer adet tanıdım.

  31 mart 19:58

  138. herkesle iyi anlaşan insanlar genelde insanlara "bir şekilde işime yarar" diye bakıp bu yüzden herkesle arasını iyi tutmaya çabalayan kişilerdir. tecrübeyle denendi. bi oda arkadaşım vardı ilk tanıştığımızda gerçekten çok sevecen çok iyi kalpli olduğunu düşünmüştüm. kendini zaten hep öyle anlatırdı ben şöyle temiz kalpli olduğumdan hocalarım bana şöyle derdi, yok şu kişi bana şunu yaptı karşılıksız beni çok sevdiğinden falan. benim de tabii ilk yılım, safım, inanmıştım buna. odada herkesle konuşmaya çalışırdı hatta birimiz çok sessiz ve mesafeliydi onu falan bıktırmıştı ama ben arkadaş canlısı olduğunu falan düşünüyordum. neyse zamanla biz bu kişiyle odada sürekli sorun yaşamaya başladık, diğer oda arkadaşlarım sessiz kişiler oldukları için hep bunun hatalarını görmezden gelirlerdi bi ben haksızlığa göz yumamazdım. biz kavga ederdik falan ama sonra gelir barışırdı bu benle, hediye falan alırdı. ben hep mesafe koymaya çalıştıkça bu yaklaşırdı bana ben yine iyi niyetli olduğunu düşünür affederdim ama içimde ona karşı hep bir soğukluk da vardı. neyse biz en sonunda büyük bi kavgayla odalarımızı değiştirdik şimdi birbirimizin yüzüne bakmıyoruz. ve ben şimdi şimdi anlıyorum o barışmaların, o arkadaş canlısı (!) hareketlerin sebebini. benden de, arasını iyi tutmaya çalıştığı diğer oda arkadaşlarımdan da, hatta hayatındaki diğer insanlardan da hep bir şekilde faydalandı bu kız. yok lisedeki şu kişi bana şu işi ayarladı, yok şuradan bana şu hediye geldi. bi bakıyorum ama bu insanlarla çok fazla görüştüğü ettiği de yok ama arası iyi. hadi diğerleri beni hiç ilgilendirmez de bana aldığı her hediyeden sonra nedense benden kombin yapmak için kıyafet istiyordu, makyaj malzemesi, ayakkabı... ben de kıyafetlerimi paylaşmayı seven bi insan değilim ama o iyi birisi bak o sana şunu aldıysa sen de veriver düşüncesindeydim. sadece materyal olarak değil bu tür insanlar sizi psikolojik olarak da çok kullanırlar efendim. hele oda arkadaşıysanız sizi tam anlamıyla sömürürler. nasıl olsa herkesle arası iyi olan, sürekli barışma konuşma çabası içinde olan onlar ya, onlara hayır diyemezsiniz tabii. benim diğer arkadaşlarım asla bu kızla yüz göz olmamak için her şeylerine göz yumardı ama ben öyle bir insan değilim maalesef. sonra kız bana ne dedi biliyor musunuz? "hayatımda ilk kez biriyle bu kadar sorun yaşadım" o kişi de benmişim hahayt. bu zamana kadar kimseyle sorun yaşamadıysan bir sorun var demektir zaten. demem odur ki bu tür insanlardan uzak durun efendim, herkesle arası iyi olan kişi nabza göre şerbet verir ve bunun altında yatan tek sebep insanları işine geldiği gibi kullanma düşüncesinde olmasıdır. mantıklı olan, bir çizgisi olan insanın zaten hayatındaki kişi sayısı sınırlıdır. bu insanlar sizi psikolojik olarak çok yıpratır, aldanmayınız, uzaklaşınız efendim.

  31 mart 17:51


  137. genel olarak sevdiğim insan sayısı çok azdır.

  haklı sebeplere dayanarak insan sevmem.

  bu tür insana ise hiç saygı duymam, çevremde bulundurmam. istediği şey olan ilgiyi de bilerek göstermem.

  25 mart 17:33

  136. korktuğum insandır. tabii bir insan nazik olduğu için sevilebilir. ama herkesle hep iyiyse o insanın gerçek olduğuna inanmıyorum.

  bizzat yaşadım, bir arkadaşım istisnasız herkesle iyiydi, herkes çok seviyordu, herkes ''şeytan tüyü var'' diyordu... çünkü herkese yalan söylüyordu, gerçek duygu ve hisleri yoktu. telefonla konuşurken ''tamam canım, sen nasıl dersen, aynen'', telefonu kapatınca ''küfür, yapmayacağım ya...'' tonlarca yalan, manipülasyon, acındırma... korkunçtu.

  hepsi öyledir demiyorum ama artık o tarz biri bir şey diyorsa uzak durmaya çalışıyorum.

  24 mart 22:20

  135. bulunduğum her sınıf veya toplu ortamda şimdiye karşıma en fazla birer kez çıkmış insandır. genellikle dışa dönük karaktere sahiptirler ve içlerinde küsleri barıştıran, ortamı yatıştıranlar olduğu gibi, sosyal gücünü ve insanların özellerine hakimiyet becerilerini kullanarak çıngar çıkaranlar da bulunmaktadır. ikinci gruptakiler, yine sevilmişliklerini kullanarak çıkardıkları kaosun içinden ustalıkla sıyrılabilir, hakkında yine birçok insanın övgü dolu sözler sarfettiğini duyabilirsiniz. insanlar hakkında genelde yüzeysel düşünür, onlara fazla bağlanmazlar. nispeten yakın arkadaşları olsa bile, bağlılık hisseden tarafın herkesle iyi anlaşan insan olmadığı fark edilecektir. yine de bu durum, onu pek etkilemez çünkü istediği her gruba ucundan kıyısından dahil olabilir. lisede bu insanların hiç sevmediğim bir örneğiyle karşılaşmıştım. sessiz biri olduğum için üstümde baskı kurmaya çalışmış, seneler sonra numarama mesaj atıp eskiden yemeğe gittiğimiz bir yerde yaşadığımız komik olayları anlatarak beni kendisine çekme çabası göstermişti. cevap vermeyerek kurtulmuştum çünkü bu manipülasyona izin veremezdim. bu da böyle bir anımdır.(gizlinot: swh)

  24 mart 19:31 24 mart 23:32

  134. Sinsi..

  24 mart 18:56


  133. iyi niyetinden, saf duygularla yapıyorsa çok yıpranan insandır.

  ama çıkar sağlamak için yapıyorsa bir süre sonra amacı belli olur ve yanında kimse kalmaz.

  24 mart 16:05

  132. Bu başlığa yazmayacak olan insandır. 

  24 mart 13:28

  131. Hiç sevmediğim ve anlaşamadığım insan modelidir. Şu hayatta insanların bir gustosu olmalı bazı şeyler  için değerleriniz olmalı. Ne olur çıkar ilişki adı altında politik davranmaktan, iki yüzlü davranmaktan vazgeçin! Çünkü bunun adı herkesle iyi anlaşan  insan olmuyor başka bir şey oluyor. Bir haksızlığa şahit olduğunuz da amaan ucu ne de olsa bana dokunmuyor deyip sessiz kalmayın! Unutmayın ki bu insanlarla iyi ilişki kurucam diye verdiğiniz çaba bir gün aynı şekilde size döner ve sesinizi kimseye duyurmazsanız o insanlar da sizin haksızlığınız karşısında lâl olurlar. İyi anlaşmak adına yalakalık(amiyane tabirle) en son yapacağınız şey olsun. Çünkü o kadar belli ediyorsunuz ki kendinizi inanın "herkesle iyi anlaşan insan" değil sıfatınız başka bir şey oluyor.

  Tabii bunun dışında, her yaş grubundan, her ırktan, her karakterden insan grubuna "uyum" sağlayan insanları tenzi ediyorum. Fakat burda bahsettiğim "uyum" kelimesi yukarıdaki yazdıklarım değil benim ne anlatmak istediğim çok net.

  24 mart 12:43 24 mart 13:01