yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (1)

  1. birkaç kere karşılaştıktan sonra gerçekten rahatsız edici olduğunu düşündüğüm durum. hesabı erkek ödemeli diye düşünen biri değilim ve kızların her daim hesaplarının ödenmesi gibi beklentiye girmelerini de hiç sevmiyorum. çünkü eğer arkadaşlarsa kimse kimsenin hesabını ödemek veya ödetmek zorunda değil. sevgililer ise bazen sen, bazen ben şeklinde paylaşımlarda bulunmalı.

  ben içimden gelirse karşımdakine fırsat vermeden öderim zaten. özellikle aynı hareketi bana yapan arkadaşlarıma karşı. sen ben lafı olmaz dediğim insanlara. ''ay bozuğum yok canım, sen öde ben sana sonra veririm'' diyenlere değil. cebindeki paraya güvenmiyorsan çıkma arkadaş. ya bende de yoksa?

  28 mart 2017 14:28

  2. Hesabı kadına ödeten erkek başlığının zaten kendisi hatalı olmuş. Hesabın erkeğin ödeyeceği bir şey olduğunu en başından kabul etmiş başlıktır. Kadının hesabı ödemek istemesi de erkeğin iznine kalmış gibi bir izlenim veriyor.

  Benim için sevgililik durumunda olması gereken şeydir ancak bu durum için eşit maddi koşullar gerekmektedir. Ikisi de öğrenci olur, yapılır. Ikisi de iş sahibi insanlardır, yapılır. Ama birinin işi varken diğeri öğrenci ise bu durumda yine bir şekilde orta yol bulunabilir. Diyelim yemek yediniz Hesap gelince kadın hiç değilse teklif etmeli. Elini çantasına atmalı. Erkek ödemeyi çok istiyorsa tamam ödesin. Ancak sonrasında bir yerde kahve içelim denildiyse hiç değilse kadın da onu ödemeli. Ben genelde hesabı bölme yerine paslaşarak ödeme taraftarıyım yani bir buluşma o öder yeri gelir ben öderim. Iliskiler paylaşıldıkça güzelleşir. Yeri gelir ikimizin de durumu iyi olmaz yeri gelir elimiz bolken küçük jestler yapılır.

  Arkadaşlık durumu bu konunun kapsamına giriyorsa eğer hesabı genelde bölmeden yanayım. Eğer Erkek olan arkadaşlarıma ben bir şey ısmarlamak istiyorsam tuvalete gidiyormuş gibi yapıp hesabı ödüyorum ki boğuşma olmasın kasada. Konu tertemiz bir şekilde kapanıyor.

  28 mart 2017 17:30

  3. hesabı erkeğe ödeten kadınla arasında bir fark göremediğim erkek.

  28 mart 2017 17:55


  4. her alanda olduğu gibi niyete bağlı olarak değişir diye düşünüyorum. hesapçılıktan ve bencillikten yapıyorsa can sıkıcıdır. ama kadın tarafından davet edildiyse, öğrenciyse ,parasal anlamda sıkıntıdaysa, ya da karşıdaki kadını deniyorsa olabilir. kadın olarak bencil bir hesapçıya; erkek olsam bu duruma fazla ağız burun büken bir tipitipe kalbimi emanet etmek istemem. sadece zaman gösterecektir gerçek niyetleri.

  28 mart 2017 18:57 28 mart 2017 18:59

  5. Donuna kadar aldım tabiri vardır ya hani.. İşte böyle bir adamın tam da donuna kadar almıştım. Yiyip içtikten sonra yemek kartım var diye aynı kişi elini cebine götürmezdi hiç. Üstelik durumu kötü de değildi. Annesi, babası eğitimli insanlardı. Fakat adamın böyle bir söğüşleme tarzı vardı. Ayrıldıktan üç yıl sonra, zamanında ikimiz için aldığım telefon hatlarından onda olanını kaybettiği için beni arayıp karşı ile göndermemi istemişti. Parası neyse verirmiş bir de.. Ben ayrıldığım gün çıkarıp atmıştım adam müşteri portföyünü doldurmuş. Bu tarzlardan kaçmak lazım. Haa unutmadan bankacıydı kendisi.. Hepsi öyle demiyorum elbet ama çoğu o kafada...

  28 mart 2017 20:09

  6. hesap ödemek erkeğin boynunun borcu değil ya, hep başkasının sırtından geçinmeye alışık, bunu hayat felsefesi yapmış biri değilse öderim ne var yani. sıkışıktır, o an uygun değildir, yanında yoktur, işten ayrılmıştır her şey olabilir. sonuçta insanlık hali. bu da ne biçim adam bana hesap ödetiyor demem. yalnız ısrarla hesap ödemekten türlü bahanelerle kaçınıyorsa, afedersiniz ama varlık sebebi tamamen başkalarını sömürmek olan biri için kendimi enayi yerine de koyduramam. tek konu hesap ödemek olmuyor çünkü bu gibi durumlarda.

  Bu arada bunu yapan kadınlar da çok var. bozuğum yok, cüzdanımı unutmuşum diyen ya da tam hesap ödeneceği zaman tuvalete kadar gidiveren. bir de söz konusu kadın erkek eşitliği olunca bunun en önde giden savunucusu olduğu halde, konu hesap ödemek olunca erkek değil mi o ödesin işte canım diyen kadınlar da var. Onların bu yaptığı da bana hoş gelmiyor. hani eşitlik vurgusu, hani yardımlaşma işlerine geldiği gibi konuyu değiştirmekle olmuyor.

  o yüzden bu gibi konularda mesele kadın erkek meselesi değil bence, mesele tamamen karakter meselesi. sürekli birinin sırtından geçinmeyi marifet sayıp, kendini akıllı sanan insanlara ister kadın olmuş, ister erkek olmuş hiç tahammülüm yok. olay benim için bundan ibaret sadece.

  28 mart 2017 21:02