yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (24)
  • medya (2)

  24. bu bir iş olduğu için, bence mantıklı olandır. çünkü, kendimden biliyorum: minyon kişiler pantolon alınca, paçasını kısalttırırlar, bluzun, elbisenin dekoltesini tekrar kendilerine göre ayarlattırırlar. yani ek olarak, terziye gidip tekrar 'para' harcarlar.

  bir markanın(gizlinot: işin) en belirgin hedefi, kâr etmek. bu durumda da, terziye ek olarak para ödemek istemezler doğal olarak. uzun boylu kişilerin de, pantolon paçasını, bluz/elbise dekoltesini yaptırmaya ihtiyaçları olmuyor(gizlinot: omuzları ve bacakları uzun olduğu için.).

  şimdi kim neden, 'ay kısa boyluları düşünelim. o yüzden bir de ek olarak terzi masrafımız olsun, çünkü biz iyi insanlarız' der ki. arabesk mode on: herkes kendi kazandığı paraya bakar.

  not: gerçekten kısa boylu biriyim.

  7 nisan 13:03

  23. evet benimle sorunu olan bana girdiğim girdiyle ilgili laf sokmaya calısmak yerine mesaj atabilir. Başlığın içine laf sokmaya calısarak girdi yazmak anlamsız oluyor.

  6 nisan 23:41

  22. Arkadaşlar başlığı karşılıklı atışma niyetiyle kullanmasanız mı acaba? Hani mesaj butonu var ya yukarıda bir yerde... 

  (gizlinot: Bu girdi kendini imha edecektir çünkü amacı dışında kullanmamak gerek ya hani başlıkları )

  6 nisan 22:59


  21. o zaman sizin mantığınıza göre mankenlik sektöründe de bütün modellerin 1.60 olması gerek, mankenler iyi bir askı oldukları icin boy ve kilo oranına bakılarak manken olmak icin seciliyorlar. Markaların bu boyları secmeleri de bu yüzden, petite bölümlerinde 1.70 ve daha kısa kadınlar icin mankenler var kaldı ki artık bir cok firma sadece boy anlamında değil her vucut tipinden mankenlerle calısıyor ki moda sektöründe bu inanılmaz güzel bir gelişme ama oturup da boy icin de duyar kasmayın artık.

  6 nisan 22:52

  20. Sayfalarca duyar kasmıyoruz, araştırılacak bir şey de yok ortada. Dünya kadın boy ortalaması 1.60 çünkü. İnsanlar kendi üzerlerinde nasıl duracağını merak edebilirler kıyafetlerin, bunu görmek isteyebilirler. Bu gayet doğal. Türk kadınının da fiziği gayet güzel. Bu sözlükte türk kadını yerilip duruyor, gayet güzel kızlar görüyorum ben, hiçbir ırktan aşağı kalır yanları yok. Türk olmayı kompleks haline getirmeyin. Markaların minyon model kullanması birçoğumuzun işine gelir, zara mankeninin bileğinin üstünde biten pantolonun boyu bana tam oluyor mesela. Çoğu pantolonun boyunu kestiremiyorum bu nedenle.

  6 nisan 22:42

  19. moda tasarımcısı arkadaşımın söylediği şu: mankenler askı olarak kullanılır, amaç kıyafetin askıya asılmış gibi sunulmasıdır. o yüzden mümkün olduğunca kıvrımsız, küçük göğüslü ve kalçalı mankenler tercih edilir. amaç, modelin kendisinin kıyafetin önüne geçmemesidir. ben olsam ben de tercih etmezdim açıkçası.

  6 nisan 20:57

  18. sayfalarca duyar kasacağınıza lütfen açıp araştırıp çoğu markanın petite koleksiyonu çıkarttığını öğrenin, turk kadını ortalaması 1.60 diye kimse 1.60 boy mankenle calısmak zorunda değil, türk kadınının fiziği de cok ölcülü değil ona bakarsanız ben de fiziği kusurlu manken olmaması diye bir baslık acıp sayfalarca duyar kasabilirim ama cok gereksiz olur.

  6 nisan 20:39


  17. Bir süslü manken 170 boyundaydı (ki bu kısa bile) 155ler napsın demiş şimdi sen kısasın diye 155 birini mi koysunlar oraya? Ne perhiz ne lahana turşusu.. 170de böyle durmuş standart boy bende demek ki böyle durur demek gerekiyor. Elbiseyi en iyi taşıyandan ziyade hatların çok belli olmaması çoğu zaman elbisenin kendini gösteriyor mankenin vücudundan ziyade o yüzden bazı elbiseler bizde mankende durduğundan daha iyi duruyor çoğu kadının da vücudunun o elbiseyi en iyi taşıyacak hatlarda olmadığını düşünürsek elbisenin görünür olması gayet mantıklı geliyor bana. Çoğu zaman etek asla alamıyorum benden uzun mankende gayet düzgün duran etek kalçalarım yüzünden çok kısa oluyor bakıyorum kalça ölçülerine onları hesaba katıyorum

  Bir arkadaş petite koleksiyonun kısa boyla alakalı olduğu konusunda bilgilendirdi beni. Onların hala orta boy manken kullanması kendileriyle çelişiyor diyebiliriz ama onun dışında standart birinin üzerinde gördüğümuz seyi kendimize gore dusunmek daha kolay cunku bir ton beden çeşidi var herkes olculere bakip bu bana böyle olur diyebilmeli ha olmadiysa da iade zaten

  6 nisan 13:35 6 nisan 14:37

  16. Ben çoğu kişinin aksine mankenlerin boylarının en az 5-10 cm uzatılarak yazıldığını düşünen tarafım. Ne zaman "AA manken benden uzunmuş, bu pantolon benim bileğimi kapatır" diyerek sipariş versem eve gelen ürün bileğimi kapatmayı bırakın daha da kısa oluyor.

  Satın alma bilinci olan kişiler zaten ihtiyacı olan ürünü mankende duruşuna göre değil ürünün ölçülerine göre alıyor, her zaman uygulamasam da bence doğru olan bu.

  Ürünleri en iyi taşıyan mankenin seçilmesi konusu doğru ama her ürünü de uzun ve zayıf kişiler güzel taşımıyor ki...

  Ayrıca ne zaman sözlükte 165 cm'den kısa boylu kadınlara minyon demekten vazgeçeceğiz? Her kısa boylu minyon mu veya "kısa boylu" demek niye "minyon" ifadesinden sevimsizmiş gibi bir muamele yapılıyor?

  6 nisan 13:27

  15. Bana da aşırı derecede mantıksız gelen olay. İstemiyorlarsa kendilerince "cool" görünmek için high fashion şovlarına çıkarmasınlar ama Allah aşkına şu online satış yapan mağazalar askılık gibi 1.80 boy 34 beden kombinasyonunda mankenleri koyup türk halkının büyük bir kısmına boyu kilosu yakın olan birilerinin yorumunu aratmasınlar. İlginç şekilde her defasında kendi boyuma kiloma sahip birilerinin yorumunu görüyorum o zaman diyorum ki madem koyun şuraya alternatif olarak 160-165 boy 50-60 kilo arasında manken, online alışveriş iadeleriniz en az %20 azalsın.

  Tabi demiyorum ki herkes bu ölçülere sahip ama büyük bir çoğunluk var bu aralıkta. Büyük beden manken önerisine de katılıyorum. Kıyafetlerin üzerimde nasıl duracağını düşünmekten hayal gücüm gelişti.

  6 nisan 13:26