sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6)
  • medya (0)

  6. benim kullanıp memnun kaldığım sadece iki marka var. biri anion ( winion,winalite anion yazıyor) diğeri de angel secret. ikisinin de günlük olsun diğer pedleri olsun hepsini kullandım. fiyatı pahalı bazı eczanelerde bulunuyor internette de satışı var. şu kadarını söyleyim 3 4 senedir kullanıyorum ve diğer markaların hepsi hikaye. ne terletme ne ıslaklık var. hatta geçen gün ilk kez elimde kalmamıstı orkid infinity kullandım ve aşırı rahatsız oldum resmen hava aldırmıyor. Zira kotex de orkid kadar aşırı olmasa da terletiyor mesela. Ben müthiş memnunum herkese de tavsiyemdir. ve unutmadan çok önemli bişey daha var, öncesinde hep mantar olurdu bende bu pedlerden sonra hiç olmadı. söyleyeceklerim bu kadar.

  10 ağustos 2018 14:54

  5. şu zamana kadar favorim hep kotex’ti. ama kotex iç çamaşırına yapışmıyordu. kanatları çok küçüktü ve yapışkan değildi.

  bir gün orkid denedim. kanatları kocaman ve iç çamaşırına direkt yapışıyor. sızdırmıyor. gayet rahat buldum. bundan sonra kotex almam.

  26 temmuz 2018 16:29

  4. Benim sorunum günlük pedler. Daha önce yazan oldu mu yoksa ben mi yaşıyorum bu sorunu bilmiyorum ama ne zaman kullansam daha fazla akıntım oluyor. Ne kadar ince, pamuklu hava alan yüzey de deseler ben hava aldırmadığını düşünüyorum. Hele şu yaz günlerinde hiçbiri çekilmiyor sürekli iç çamaşırı değiştirmeyi tercih ediyorum. Kendisini adetin son günlerinde kullanıyorum artık. 

  25 temmuz 2018 22:06

  3. Özellikle yaz aylarında kaşıntı, tahriş, mantar filan yapabilse ve hatta iki gram kanamam olmasına karşın onu da dışarı akıtabilmesine rağmen mecbur kullandığım hijyenik kadın ürünü. Evet atık da yapıyor ama vajinamın içine yabancı cisimler kullanmak daha da korkunç geliyor. Pede numaralı gözlük, menstrüel kaba da numaralı lens diyebiliriz sanırım. İkinci grupta el alışkanlığı ve temizlik daha da önemli oluyor. 

  25 temmuz 2018 21:56

  2. özellikle yurtdışında, kadınlara ücretsiz dağıtılması gerektiği savunulan şey. bu durum, amerika’da cinsel eğitim derslerinde erkek çocuklara ücretsiz prezervatif dağıtılırken, kız çocuklarına ped dağıtılmaması sebebiyle gündeme gelmiş. 

  erkeklerin seks yapması (gizlinot: dolayısıyla prezervatife ihtiyaç duyması) bir tercihken, kadının regl olmasının bir tercih veya karar olmadığı halde lisedeki kız çocuklarına ücretsiz ped dağıtılmamasının haksızlık olduğunu savunuyorlar doğal olarak. Olay sadece bu da değil, Avrupa ve Amerika’da kadınlar aynı zamanda, yukarıdakiyle aynı sebepten pedlerden lüks vergisi alınmamasını istiyorlar. zira ped yada tampon bizler için bir parfüm yada ruj tarzı bir “lüks” değil, her ay duyduğumuz bir ihtiyaç sonuçta. 

  twitter’da bu akımı savunan kadınlarla kafa tutmaya çalışan, kadınların lüks vergisi olmadan ped almasına karşı çıkan erkekler öyle acınası durumda ki, “kadınlar egemenliği bu salaklara(gizlinot: erkekler) nasıl kaptırdı ya?” falan okuyorum bu yorumları okudukça. 

  bir sivri zeka mesela demiş ki “ben çişim gelince tutuyorum, siz de tutun. siz mesanenize hakim olamıyorsunuz diye vergi mükellefleri sizin adınıza vergi ödemek zorunda değil.” Zannediyor ki biz kanı tuvalete gidene kadar içimizde tutamadığımız için ped kullanıyoruz. Kendilerine (gbkz: meninist) diyorlar bir de, keşke gerizekalılık parayla olaydı da etrafımızda biraz zeki insan göreydik. 

  Hijyenik ped ve tampon, Türkiye’de de birincil ihtiyaç maddesi sayılmıyor, bu sebepten gelişine engel olamadığımız reglimize %18 vergi koymuşlar arkadaşlar. erkeksen sevişirsin, prezervatif kullanacaksan verirsin o parayı. Biz sadece kadın olduğumuz, kadın doğduğumuz için %18 veriyoruz. ihtiyaç değil lüksse, hiç birimiz 1 ay ped kullanmayalım o zaman. Lüksmüş madem, lüksümüzü kullanmayalım. Ama bir çüklü de “aaa bu kadının arkasına kan geçmiş” derse ağzınıza küreği yersiniz valla benden söylemesi. 

  25 temmuz 2018 20:37

  1. ilk kez 1886 yılında abd'de üretilen, türkiye'de ise 1990'dan sonra kullanımı yaygınlaşan; kadınların regl dönemlerinde iç çamaşırlarına yapıştırmak suretiyle kullandıkları ürün. uzun süre hiyjenik ped piyasasında tekel oluşturan orkid markası, son yıllarda çeşitliliğin artmasıyla birçok rakiple karşılaşmış ve birçok alternatifi olmuştur.

  hijyenik ped bizler için ulaşması çok kolay ve günlük hayatın bir parçası olsa da, az gelişmiş ülkelerde kadınların hijyenik ped imkanı olmadığından bu dönemleri kabus gibi geçmektedir. bu konuyla ilgili hindistanlı (link: http://onedio.com/haber/kendini-yoksul-kadinlara-hijyenik-ped-uretmeye-adamis-regl-adam-in-sira-disi-oykusunu-mutlaka-okumalisiniz--652042 arunachalam muruganantham) 'ın hikayesine göz atmanızı öneririm. aslında hiç farketmediğimiz böylesi küçük konularda büyük şansa sahibiz.

  18 ocak 2016 00:12 18 ocak 2016 00:12