4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (777)
  • oylar ()
  • medya (8)

777. Ketojenik diyetin kankası benim için. Sağlıklı yağ ihtiyacının temel taşlarından. Her gün en az bir çay kaşığı atıyorum ağzıma miss

21 eylül 11:35

776. İnce telli, çok fena dolaşan, kolay kırılan saçlarıma ombre yaptırmıştım. Saçlarımı düzenli kestirmem ve nemlendirici bir şampuan-saç kremi-serum kullanmama rağmen saçlarımda istediğim yumuşaklığı yakalayamıyorum. Bu yağın 150ml'sini Şok'tan 18 lira gibi bir fiyata aldım. Soğuk sıkım olduğunu okuyunca sepete attım. Yarım tatlı kaşığı yağı avcumda ısıttım ve saç boy-uçlarıma uyguladım. Saç diplerim yağlı olduğu ve bu yağın gözenekleri tıkayıcı olduğunu duyduğum için saç diplerime uygulamamayı tercih ettim. Yağ bütün gece saçlarımda kaldı. Sabah saçımı ıslatmadan az bi miktar şampuan uyguladım, bu sayede saçımdan kolayca arındı. her zamanki kremimi ve serumumu uyguladım. saçıma verdiği yumuşaklığı çok beğendim. saçıma oryal değmediği doğal zamanlarına geri döndürdü öyle bir yumuşaklık. daha önceden elseve'in hindistan cevizli banyo öncesi maskesini kullanmıştım. ancak ürün çok parfümlü olduğundan gece saçımda bekletememiştim, belki de süreyle alakalı ama bu kadar etkili bulmamıştım. hem doğal hem de etkili olduğu için hindistancevizi yağı ile yoluma devam etmeyi düşünüyorum. üşendiğim zamanlarda da elseve'i kullanıp bitireceğim.

21 eylül 11:22 21 eylül 23:49

775. saçta sevmiyorum, kokusu ağır geliyor, kullandığımda da bir etkisini görmedim. thelifeco'nunkini kullanıyorum, dişleri beyazlattığı ve diştaşlarını döktüğü doğrudur, deneyimledim. Dişhekiminde yaptırdığınız diştaşı temizliğinden sonraki havadarlık hissi, bu yağla yapılan oil pulling ertesinde de hissedilmektedir. ağız bakımı dışında tercih etmiyorum

17 eylül 13:54


5

774. Su toplaması ya da yara oluşumu olmayan, sadece kızarıklık ve acı belirtisi gösteren yanıklara sürüldüğünde kısa zamanda etkisini gösterip, iyileşme sağlayan bir yağ. Yanık için keşfedeli az bir zaman oldu ama her denememde başarı gösterdi.

15 eylül 01:28 15 eylül 01:30

4

773. Ben bununla kayısı kavurması yapıyorum, o kadar güzel oluyor ki! Farklı bir aroma katıyor bence. Tereyağından yapılandan çok daha lezzetli hem de tatlı krizlerimi güzel bastırıyor.

14 eylül 20:35

5

772. her derde devaymıs ama gec kesfettik biz ülke olarak.

belki de popüler kültürün en iyi ürünü,en güzel meyvesi.

yersiniz,kahvenize koyarsınız,cildinize sürersiniz (yüzünüze değil-bacaklarda çok güzel çalışıyor),saçınıza sürersiniz,manikür-pedikür yaparsınız, makyajınızı çıkarırsınız (tabi her zaman değil,göz çevresi yağ butonlarına sebebiyet verir kendisi)her şeyi yapabileceğiniz yağdır.

yapılan araştırmalarda da beyin ve eklemlere faydaları da saymakla bitmiyor.alzheimer' da iyi geldiği söyleniyor.

14 eylül 13:56 14 eylül 16:29

771. sıcakta sıvı soğukta katı hal alan aroması yüksek yağdır. ben bun saç yada maktajda değil kurabiyelerede koyuyorum.kahveye de katılıyormuş ama beğenmedim öyle .hafta da bir bunun içine badem yağı ,zeytinyağı, ardıç ve bir damla lavanta yağı koyup 2 saat bekleyip yıkıyorum. bilmiyorum bana göre iyi ,yumuşak oluyor.

14 eylül 08:28 15 eylül 15:46


770. Kozmetik olarak Saç uçlarındaki kuruluklar gidermekte ve çıkmayan rimelleri çıkarmakta kullanıyorum ki bu amaçla kullandıktan sonra yüzümü muhakkak temizleme jeli ve konjak süngerle yıkıyorum. Bir de buradan okuduğum şekilde karbonatla karıştırarak deodorant gibi kullanmayı denedim, ter kokusunu engelledi. Elimdeki deodorantlar bitince en azından acelem olmayan günler için bu uygulamaya devam etmeyi düşünüyorum.

Omlet ve kahvelerde kullanıldığında, ancak her gün her gün değil, gün aşırı ya da üç günde bir süreyle ve bir çay kaşığı ölçüsünde kullanıldığında sindirim için faydalı olduğu söyleniyor ki bence de bu bir gerçek. Aynı zamanda yanma derecesi daha yüksek bir yağ olduğu için omlet, krep vb. Ürünlerinizi tavaya yapıştırmadığı için de tavsiye ediliyor ki, bu konuda da tavsiye edenlerle hemfikirim. 

14 eylül 08:26

769. Uçları sertleşen saçlarıma diplerine gelmemesine dikkat ederek sürüp (komedojenik bir yağ olduğundan dipleri yağa boğmak istemiyorum) bir saat kadar bekletip yikadigimda üç dört günlük yumuşaklık elde ettiğim yağ.

14 eylül 05:16

768. zararını yararını bilemiyorum, oral yolla hiç kullanmadım ama kahveme çay kaşığının yarısı kadar katmak istedim ve sonuç olarak kahvemin üstünde yağ tabakası oluştu. ama öyle böyle değil, küçücük bir parça kullandım sadece. tadı güzel midir bilmem ama görüntüsü midemi bulandırdığı için içemeyeceğim sanırım.

13 eylül 22:36