4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (795)
  • oylar (71)
  • medya (7)

795. bir daha evime sokmayacağım yağ. çok abartılmış buluyorum. çok yönlü kullanılabiliyor oluşu doğru. fakat en basitinden makyaj temizleyici olarak kullanıldığında bile arındırılması zor bir ürün haline geliyor. üstelik bununla birkaç gün üst üste makyaj çıkardıktan sonra çenemde kabarmalar (pütür) meydana geliyor. makyajı çıkarana kadar cildim tarafından bir miktar emiliyor mu nedir, cildime zarar veriyor. bu nedenle normal makyaj çıkarma ürünümle dönüşümlü olarak kullanıyorum bitsin diye. atmaya da içim elvermiyor (lifeco). ya da vücut nemlendiricisi olarak kullanıp bitiririm.

demek ki neymiş? her doğal ya da organik ürün faydalı olmayabiliyormuş.

not: makyajı bununla çıkardıktan sonra temizleme jeli +micellar + tonik yapmama rağmen cildime olumsuz etki ediyor. hatta şöyle söyleyeyim; normal bir makyaj temizleme yağı veya krem formunda bir ürün kullanırken elimle hafifçe ovuşturup makyajı çıkarıyorum sonra bambu yüz mendili ile siliyorum yüzümü. daha sonra elimi suyun altına tutuyorum kirler suyla birlikte gidiyor, bambu mendili suyla ıslatıp sıkıyorum kirler akıp gidiyor. ama hindistan cevizi yağı ile yaptığımda öyle olmuyor, kirler elime ve de mendile yapışıyor, suyun altında akıp gitmiyor.

30 ekim 13:04 30 ekim 13:23

794. Saçlarım çok kabarık ve kuru, bu yağı duştan sonra ıslak saçıma uyguluyorum sonuçtan memnunum. İlk aldığımda yüzüme sürmek gibi bir hata yapmıştım alnımda ve göz altımda küçük yağ bezeleri yaptı o yüzden bir daha yüzüme sürmedim sadece saçıma sürüyorum. Bazen E vitamini ampülüyle birlikte saç diplerime uygulayıp maske yapıyorum bir kaç saat bekletip yıkıyorum.

19 ekim 13:52

793. Tadı, kokusu efsane olan yağ.

Duştan sonra tüm vücuduma yediriyorum. Yaz kış kullanıyorum. Düzenli kullandığım ama sürekli marka değiştirdiğim ürün. En memnun kaldığım LifeCo markası oldu.

12 ekim 17:41


792. Saçımdan ayak topuklarıma kadar her yerde kullandığım mükemmel yağ. Benim gibi hindistan cevizi kokusunu seviyorsanız da vazgeçilmeziniz olabilir. Ben “Organik” olanını kullanıyorum (markası bu mu emin değilim, üzerinde başka markaya benzer bir şey yazmıyor). Cilt kuruluğunuz varsa kesinlikle tavsiye ederim.

29 eylül 00:57

5

791. Kaç kavanoz bitirdiğimi sayamadığım tek yağ.

Kullanmaya başladığım ilk zamanlar kokusu çok güzel gelirdi ama kullandıkça kokusu saçla birleştiğinden midir nedir pek hoş gelmemeye başladı. Buna rağmen kendisiyle çok iyi anlaşırız. Sürekli elimin altında olur. Makyajımı bazen bununla pıt pıt çıkarım, dudaklarım için esmer şekerle karıştırıp peeling yaparım -bunu ellerime de sürüyorum- bazen dişlerimi fırçalarım gibi gibi. Amaaa saçıma o kadar çok sürerim ki evde beni böyle görmeyen akraba komşu yoktur. Bu tür yağlarla desteklemezsem pek bir sönük, cansız, hayattan bezmiş saçlarımı bu yağ ile hayata döndürüyorum.

Bir de benim saçlarım bir ürüne alışınca her zaman verdiği etkiyi göstermiyor. Bazen dinlendiriyorum, tekrar başladığımda daha iyi oluyor gibi geliyor bana.

24 eylül 02:07

790. Ketojenik diyetin kankası benim için. Sağlıklı yağ ihtiyacının temel taşlarından. Her gün en az bir çay kaşığı atıyorum ağzıma miss

21 eylül 11:35

789. İnce telli, çok fena dolaşan, kolay kırılan saçlarıma ombre yaptırmıştım. Saçlarımı düzenli kestirmem ve nemlendirici bir şampuan-saç kremi-serum kullanmama rağmen saçlarımda istediğim yumuşaklığı yakalayamıyorum. Bu yağın 150ml'sini Şok'tan 18 lira gibi bir fiyata aldım. Soğuk sıkım olduğunu okuyunca sepete attım. Yarım tatlı kaşığı yağı avcumda ısıttım ve saç boy-uçlarıma uyguladım. Saç diplerim yağlı olduğu ve bu yağın gözenekleri tıkayıcı olduğunu duyduğum için saç diplerime uygulamamayı tercih ettim. Yağ bütün gece saçlarımda kaldı. Sabah saçımı ıslatmadan az bi miktar şampuan uyguladım, bu sayede saçımdan kolayca arındı. her zamanki kremimi ve serumumu uyguladım. saçıma verdiği yumuşaklığı çok beğendim. saçıma oryal değmediği doğal zamanlarına geri döndürdü öyle bir yumuşaklık. daha önceden elseve'in hindistan cevizli banyo öncesi maskesini kullanmıştım. ancak ürün çok parfümlü olduğundan gece saçımda bekletememiştim, belki de süreyle alakalı ama bu kadar etkili bulmamıştım. hem doğal hem de etkili olduğu için hindistancevizi yağı ile yoluma devam etmeyi düşünüyorum. üşendiğim zamanlarda da elseve'i kullanıp bitireceğim.

21 eylül 11:22 21 eylül 23:49


788. saçta sevmiyorum, kokusu ağır geliyor, kullandığımda da bir etkisini görmedim. thelifeco'nunkini kullanıyorum, dişleri beyazlattığı ve diştaşlarını döktüğü doğrudur, deneyimledim. Dişhekiminde yaptırdığınız diştaşı temizliğinden sonraki havadarlık hissi, bu yağla yapılan oil pulling ertesinde de hissedilmektedir. ağız bakımı dışında tercih etmiyorum

17 eylül 13:54

5

787. Su toplaması ya da yara oluşumu olmayan, sadece kızarıklık ve acı belirtisi gösteren yanıklara sürüldüğünde kısa zamanda etkisini gösterip, iyileşme sağlayan bir yağ. Yanık için keşfedeli az bir zaman oldu ama her denememde başarı gösterdi.

15 eylül 01:28 15 eylül 01:30

4

786. Ben bununla kayısı kavurması yapıyorum, o kadar güzel oluyor ki! Farklı bir aroma katıyor bence. Tereyağından yapılandan çok daha lezzetli hem de tatlı krizlerimi güzel bastırıyor.

14 eylül 20:35