sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.5
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (827)
 • oylar (91)
 • medya (8)

827. Önceden saçlarıma çok iyi gelirdi. Kıvırcık/dalgalı kalın telli kuru saçlara sahibim, sürekli kabaran saçlarım bu yağı sürünce yatışırdı. Sonra nolduysa etki etmemeye başladı. İyi gelmiyor ama kötü gelip gelmediğini de anlayamıyorum. İyi geliyo diye gidip bütün saç ürünlerimi hindistancevizli almışım bi de shgs. Şimdiki saç ürünlerim bitince hindistancevizi olmayan ürünler deneyip saçlarımdaki farklılığı gözlemlemeyi düşünüyorum. Bi keresinde saçıma baya çok bir miktarda yedirdikten 5dk sonra saçlarım hiçbir şey sürülmemiş gibi kupkuru olup üstüne bir de kabarmıştı. ondan sonra artık bu yağın bana faydası olmadığını anladım :(

Bu arada yüksek komedojenikliğe sahip, benim gibi cildiniz fungal akneye yatkınsa cildinizde sakin kullanmayın. Ne zaman saçlarıma sürsem alnımda - özellikle saç çizgimde- bir sürü küçük ve geçmeyen sivilceler çıkıyor. 

dün 23:32

826. Acaba bir tek bende mi işe yaramıyor dediğim yağ. Büyük umutlarla uçları çabucak kuruyan,ince telli saçlarım için defalarca şans verdim ama yatıştırmak bir yana iyice tel tel, elektriklenmiş bir görüntü yarattı. Az beklettim, çok beklettim, sıcak havlu sarıp beklettim, nemli havlu sarıp beklettim ama yok sonuç hep aynı.

Ufacık bir süre bakımını aksatsam sivilce oluşturan cildim için sürmeye cesaret bile edemedim çünkü malum hiç de "non-comedogenic" bir yağ değil.

Göz makyajı çıkarmaya gelince kontakt lens kullandığım için yağlar hiç yaramıyor, buğulu görüyorum dakikalarca.gün boyu takan biri olarak da çok sağlıklı olduğunu düşünmüyorum açıkçası. Bu da olmadı.Kısacası kullan(a)mıyorum.

dün 23:10

825. Boş rimel kutusunun 1/3'ünü badem yağı, 1/3'ünü hint yağı ve geri kalanını da hindistan cevizi yağı ile doldurdum. (Yağların hepsi soğuk sıkım) Arada kaçırdığım zamanlar olsa da her gece yatmadan kaşıma ve kirpiğime uyguluyorum. Ve gerçekten mükemmel sonuç veriyor. Kaşlarımın rengi koyu fakat seyrek, kirpiklerim de çok kısa değil fakat düz. Şimdiden kaşlarım dolmaya başladı, eski halinden eser yok. Kirpiklerimin de uzadığını fark edebiliyorum fakat yine de kaşlarıma göre çok fazla ilerleme göremedim. Kullanmaya kesinlikle devam edeceğim

dün 22:49

824. Saçıma maske olarak kullandım. Yağlı Saçımdan arındırmakta çok zorlandım.

Yüzümü temizleyeyim dedim. Cildim yağlı olduğu için yüzümde çıkan ilk sivilceyi ona bağlandığım için kullanmaktan vazgeçtim.

Oilpulling yapayım dedim. On on beş gün devam ettim. Pek bir değişiklik farketmedim. Hem Bundan da çok çabuk sıkıldım.

Anlıyacağınız bir süre kullanmaya çalıştım. Müspet ya da menfi bir faydasını görmedim. Ancak kokusuna bayılıyorum.

dün 20:55

5

823. Saçlarımın kurtarıcısı biricik yağım.

Bir çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırıldığında mucize gibi birşeye dönüşüyor resmen. Ombreden dolayı tiftik tiftik olmuş saç uçlarıma haftada 2 uyguluyorum ve ılık suyla duruluyorum. ne kabarma ne bişey, yumuşacık sakin saçlara kavuşuyorum.

Birkaç kere göz makyajımı da çıkardım fakat karmadan yaglıya dönük bir cilde sahip olduğumdan (komedon skoru 5) tüm yüzüme sürmek ayağıma sıkmakla eşdeğer, o yüzden denemedim açıkçası. Kuru ciltlere çok iyi geleceğini düşünüyorum.

dün 20:26 dün 20:27

822. Göz makyajımı çıkarmak için kullanıyorum 1 aydan fazladır, oldukça memnunum.

Göz makyajımda yoğun maskarayı seviyorum ve makyaj temizleme sularıyla çıkartmaya çalışırken canım çıkıyordu. Kirpiklerimin de zarar görmesi cabası. Göz makyajımı çıkarmaya başladıktan sonra kirpiklerime de iyi geldiğini fark ettim, biraz daha gür duruyor kirpiklerim.

Gözlerimin altına nemlendiriciler boca etsem de kuruluktan pul pul olurdu. Hindistan cevizi yağını kullanmaya başladığımdan beri kuruluğu dindi, o bölgede herhangi bir yan etkisi de olmadı. Fakat cildimin karma olmasından mütevellit(gizlinot: T bölgem oldukça yağlıyken yanaklarım kuru) tüm makyajımı çıkarmakta kullanmaya cesaret edemiyorum.

Göz makyajımı çıkarmanın yanı sıra arada kahvemin içerisine de kupamın büyüklüğüne göre yarım veya bir çay kaşığı koyuyorum. Kahveye daha yumuşak bir tat verirken güzel de koku yayıyor.

dün 19:27 dün 19:28

821. saçlarım aşırı kuru, asi ve kıvırcık. silikon ve sülfat kullanmayı bıraktığımdan beri saçlarımın yıpranıklığı ve kuruluğu daha da ortaya çıktı. artık baş edemeyecek durumdaydım. son çare olarak şu herkesin çok övdüğü hindistan cevizi yağını deneyeyim dedim ve neredeyse mutluluktan ağlayacaktım. daha ilk kullanımda etkisine inanamadım. saçlarım bir anda yatıştı. niye bunca zamandır kullanmamakta direndim diye kendime kızıyorum. saçtan çok kolay arınıyor -şampuanı kuru saça sürerek- diğer yağlar gibi sıvaşıp kalmıyor. aslında yağ kullanmaya tövbeli olmamın en büyük nedeni de buydu. saçlarıma sürdüğüm yağ karışımlarını arındıramıyordum. arındırmak için çok fazla şampuan kullanınca da hiçbir etkisini göremiyordum. ama hindistan cevizi yağı öyle değilmiş. kokusu da şahane daha ne isterim ki. kesinlikle şans vermeye değer bir yağdır.

24 nisan 23:25

820. dudak kuruluğuna birebir, dudaklarıma unutmadığım zamanlarda kullanıyorum ve yumuşacık oluyor. kesinlikle tavsiye ederim.

saçlarım yağlı olduğu için saçlarıma hiç cesaret edemedim ama uçlarına denemeyi düşünüyorum zaman zaman ama arındıramamaktan çok korkuyorum.

17 nisan 15:34

819. gratis'te satılanından pek memnun kalmadığım yağ. ayçiçek yağı içermesinden şüpheleniyorum çünkü sıvı hali sapsarı, katı hali bembeyaz. ayaklarımı yumuşatsın diye sürdüm ve 2 gün ayaklarım kaygan kaldı. makyajımı temizlemede kullandım, 5 saniye yüzümde durmamıştır, sivilce çıkarttı. bir daha almam.

19 mart 13:29

818. yıllardır her sabah kahveme 1 kaşık ilave ederek tüketiyorum, cildimde, saçımda, tırnaklarımda olan iyileşmenin yanı sıra zihinsel olarak da çok daha uyanık ve hızlı hissetmemi sağlıyor. ayrıca tok tutarak kilo alımını da engelliyor. asla bırakmayı düşünmediğim sabah rutinim

15 mart 13:40