yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (929)
  • oylar (222)
  • medya (8)
  1

  929. Low porosity saça hiç iyi gelmeyen yağ. Saçlarımı kurutuyor, yıpratıyor, keçe gibi yapıyor. Hindistan cevizi yağını direkt sürmek şöyle dursun ihtiva eden şampuan, saç kremi vs. Bile kullanmıyorum artık. Gördüğüm yerde direkt topuk. 

  24 kasım 23:26

  928. saçıma en iyi gelen yağdır kendisi. bence macera aramaya da gerek yok. parlatıyor, yumuşatıyor, besliyor. daha fazla ne verebilir ki zaten gkjh

  24 kasım 15:35

  927. dr. dray'in saç ile ilgili videolarında sıklıkla bahsettiğine göre hygral fatigue denen, saçın ıslanıp sonra kurumasından ötürü yaşadığı yıpranmaya (evet saçın ıslanıp sonra kuruması saçı yıpratıyormuş) en iyi gelen yağ. diğer yağlar da iyi geliyor ama en iyisi hindistan cevizi yağıymış. saçınızı yıkamadan (yani ıslatmadan) önce yağı sürmeniz bu yıpranmayı önlüyormuş.

  10 temmuz 21:24 11 temmuz 01:17


  926. saçımı uzatıp, beslesin diye haftada bir kullandığım yağdır kendisi. uzatma anlamında pek bir etkisini görmesem de saçları yumuşacık yapıp, saça parlaklık veriyor. ben duştan 1 saat önce saçıma uygulayıp bekletiyorum. hemen saçınızı suyla akıtmayın yoksa iyi arınmaz önce şampuanı kuru bir şekilde uygulayın. 2 şampuanda arınıyor. benim saçım yağlı o yüzden haftada bir uygulamak bana yetiyor. kuru saçlılara daha faydalı olacağından eminim.

  10 temmuz 13:35

  5

  925. en sevdiğim yağlardan biri. çok kullanıyorum ve çok yararını görüyorum.

  bu yağ ile oil pulling yapıyorum, saçlarıma sürüyorum, kahveme falan da katıyorum.

  oil oulling için en iyi tercih olduğunu düşünüyorum çünkü tadını çok beğeniyorum. oturup yağ yiyebilirim o kadar güzel geliyor bana tadı. kahveye inanılmaz güzel bir aroma katıyor.

  saçları da çok güzel besliyor. saçlarımın elektriklenmemesini sağlıyor, sağlıklı gösteriyor.

  bu yağı yüze sürmemelisiniz çünkü komedojenik bir yağ ve gözeneklerinizi tıkama ihtimali çok yüksek. bu yağ yerine soğuk sıkım başka bir yağ tercih etmelisiniz.

  piyasada o kadar çok sahtesi var ki ayırt etmek oldukça zor. fiyat biraz yardımcı oluyor ama o da yanıltıcı olabiliyor. gerçek olduğunu anlamak için şunlara bakmalısınız:

  -22 derece altında katı, 22 derece üstünde sıvı bir yağ olduğu için üzerinde katı veya sıvı yazanlardan uzak durmalısınız.

  -aşırı ucuz fiyatı varsa şüphe ile yaklaşmanız gerekiyor. gerçek olanların fiyatı biraz yüksek

  -tadına baktığınız zaman yoğun bir hindistan cevizi tadı almanız gerek. sahte olanlarda genelde hepimizin bildiği hindistan cevizi tozunun verdiğine benzer bir koku oluyor, aroması katılmış gibi. gerçek ise kokusu ve tadı çok daha farklı olacaktır.

  bende the lifeco markasının hindistan cevizi yağı var ve birçok markayı denemiş biri olarak en iyisinin bu olduğunu söyleyebilirim. fiyatı birazcık yüksek sadece, onun dışında mükemmel.

  10 temmuz 06:19 10 temmuz 06:21

  924. Pandemi döneminde yeni şeyler denemeliyim diye sıkıntıdan badem yağına sardım. Bir sene istikrarlı kullandım ama sanki su sürmüşüm gibi sıfır etki ile karşılaştım . En sonunda eski dostum hindistan cevizi yağına döndüm. Bırakma nedenim saçımı ağırlaştırmasıydı ama badem yağı sürüp cadı saçlarla dolaşmaktansa , hindistan cevizi yağı sürülmüş hafif ağırlaşmış ama nemli parlayan saçlarla dolaşmak daha mantıklı geldi ve yeniden döndüm . Özellikle boyalı saçlar için en iyi yağdır kendisi zaten YouTubeda tonlarca yanan saçlarımı nasıl kurtardım videolarının da ortak ürünü tabii . Bir de süslüde okumuştum tam emin değilim doğruluğundan şöyle demişti bir yazar, hindistan cevizi yağı saça en derinden etki eden tek yağmış. Bu bilimsel olarak kanıtlanmış diyordu tabii ben o yazarın fikrini yazdım bundan tam emin değilim ama benim saçlarıma çok iyi geldiğinden eminim süslüler. Gratis indirim zamanları ilk baktığım şey bu ürün oluyor yağlar orijinal , sıcakta eriyor soğukta donuyor.

  23 haziran 01:29 23 haziran 01:39

  923. Saçlarıma ve cildime iyi gelen soğuk sıkım yağ. Ürtiker sorunu yaşayanlar için de iyi geliyor.

  19 haziran 11:04


  922. mucizevi bir sabit yağdır. kuru saçlar için mükemmel bir nemlendirici. hindistan cevizi yağlı ürünlere tonla para ödemek yerine direkt kendini kullanıyorum. haftada bir veya 2 kere gece uyumadab önce saçıma sürüyorum. saçınıza havlu sarıp uyuyabilirsiniz. ben saçımı yağlıyken örüyorum. yastığımın kılıfını değiştiriyorum. sabah uyanınca da banyo yapıyorum. siz gün içinde kullanıp bir kaç saat bekletip de durulayabilirsiniz ama ne kadar uzun durursa o kadar işe yarıyor. uzun vadede saçın kabarıklığını aldığı söyleniyor. ben daha böyle bir etki görmedim. üstelik lavanta yağı gibi ağır aromatik yağları seyreltmek için kullanılıyor. hindistan cevizi yağıyla lavanta yağını karıştırıp boş rimel kutusuna doldurdum her gece uyumadan önce kullanıyorum. kirpiklerimde gözle görülür etkisi var. tavsiye ederim.

  23 mayıs 18:05

  921. kokusuna bayılıyorum yemek yutmak istiyorum... sadece göz makyajımı çıkarırken kullanıyorum. elime biraz alıp ovuşturarak eritiyorum sonra gözlerimi ovalıyorum bütün makyaj akıyor benim gibi üşengeçler için çok kolaylık sağlıyor.

  29 nisan 15:22 9 haziran 02:03

  920. komedojenik olduğu için cilde sürmek konusunda dikkatli olunması gereken yağ. cildim kuru olduğu halde bende sıkıntı yarattı. yani kuru ciltliyim, bana iyi gelir diye bir kaide yok. gözenek yapısına bağlı olarak sivilce yapma durumu olabilir. ama saç konusunda oldukça başarılı. kuru saçlarıma periyodik uyguladığımda epey değişiklik oluyor. bir de ben bunu sabahları kaşıklamak suretiyle tüketmeyi seviyorum. kaşıkla yiyorum çünkü kahveye kattığınızda yağın çoğu bardağa yapışıyor.

  6 nisan 18:31 19 nisan 19:40