yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (81)
  • oylar (26)
  • medya (3)

  81. Bal kıvamında olan, saça uygulandığında çıkarması zor olan bir yağ. Bugün kendisini deneme fırsatım oldu. Memnun kalıp kalmayacağımı öğrenmem için biraz daha zamana ihtiyacım var. Dökülen saçlara sahibim, tek gayem, dökülmeye iyi gelmesi.

  6 ekim 23:38

  80. Yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Stresli günlerden geçerken sol kaşım öyle döküldü ki bomboş kaldı ve bu benim canımı çok sıktı. İşte bu güzel yağ derdime derman oldu hemde bir hafta içinde. Kirpiklerime sadece iki defa oda sadece uçlarına çok az sürdüm çünkü aldığım yerde dikkatli olunması ve badem yağı ile kullanmam önerildi. Ama kaşlarım şekil itibariyle daha güzel oldu hatta kaşlarımı kalemle doldurmuyorum çünkü rengide koyulaştı. Ben memnun kaldım istediğim şekli elde edene kadar kullanmaya devam edeceğim.

  21 eylül 10:17

  5

  79. doğanın mucizelerinden biri. kaş kirpik çıkarma saç gürleştirmede oldukça etkili bir yağ.

  öncelikle söylemem gerekir ki alışık olduğumuz zeytin yağına veya badem yağına göre çok daha kalın yapılı çok daha yoğun.saçtan arındırması da bu nedenle daha zor.

  oldukça ince telli,seyrek ve egzamalı saçlarım var. bir çok yağı saçımda kullandım takviyelerle yağlarla hala saçımı güçlendirmeye çalışıyorum. hint yağı+zeytinyağı+susam yağı+çam terebentin+sarımsak+lavanta yağından oluşan kendi yaptığım karışımı haftada bir kez tüm saçıma masaj yaparak uyguluyorum ve yaklaşık 2 saat beklettikten sonra yıkıyorum. altınımda bebek tüyü olmayan normal saç rengimden koyu ve kalın telli saçlar çıkmaya başladı ve saç dökülmem %80 azaldı.

  şayet dökülme probleminiz varsa işin en zor yanı dökülen saçlar yerine yeni ve güçlü saçların çıkmaması ve bu sebeple saçın seyrekleşmesi. tabiki kürü bir kez yapıp bırakmamak gerekiyor.en az 6 ay devam etmek gerektiğini düşünüyorum.

  6 nisan 12:07


  5

  78. hint yağı diye yazılır, doğanın mucizesi diye okunur. en azından benim için... çünkü gerçekten bu kadar etkili bir ürünü ne bildim ne de kullandım daha önceden. bir ara kaşlarıma yanlış ve fazla ince bir şekil vermiştim. normalde kökleri oldukça güçlü kaşlarım vardır fakat küsmeleri de en büyük korkumdur. o yüzden bir yerden duymuşken ne kaybederim, en azından doğal bir ürün diye satın alıp kullanmaya başladım. benim kullandığım marka gençay, ki şimdiye kadar kullandığım her yağına kefil olabilirim, ama bu bambaşka. tatlı badem yağıyla kıyaslamak gerekirse ondan çok daha kısa sürede etki gösteriyor ve onun gibi sıvı, akışkan değil. jeli andıran bir yapısı var. pamuklu çubukla da temiz parmak ucunuzla da çok rahat uygulayabilirsiniz. ben kaşlarıma da kirpiklerime de sürüyorum. hiç rimel uygulamadığım bir ara kirpiklerimi epeyce uzattığını gözlemlemiştim fakat makyajımı çok hoyrat şekilde temizlememeye çalışsam da, rimel kullanımı kirpiklerdeki uzama sürecini biraz yavaşlatıyor diyebilirim. o yüzden kaşlarımdaki etkisini çok daha dramatik şekilde gördüm çünkü kaşlarıma neredeyse hiç ürün uygulamıyorum.(gizlinot: nadiren uyguladığım şeffaf kaş jelini saymazsak)

  youtuber jennifer myers'ın hint yağıyla alakalı videolarını araştırabilirsiniz. kendisi 7 senedir aralıksız olarak kullanıyormuş ve önceden ortalama uzunlukta kirpikleri varken şu an birer paleti andırıyorlar, o derece etkili yani. (gizlinot: o hiç rimel sürmüyormuş bu arada.) kendisinin bir görselini eklemek isterim referans olması açısından. edit: kendisi hint yağıyla göz etrafına masaj da yapıyor parmak uçlarıyla göz altı morlukları ve çizgileri için, göz kremi gibi kullanıyor yani. (yazar: reginaimean) hatırlattı, kendisine teşekkür ederim.(gizlinot: <3)

  ilgili medya:
  1
  5 nisan 13:39 5 nisan 19:31

  5

  77. bir zamanlar tatlı badem yağı ile karıştırıp kaş-kirpiklerime uyguladığım yağdır. kaşlarımdaki egzama sebebiyle kaşlarım dökülüyor ve derisi pul pul oluyordu fakat bu yağ ile kaşınma ve dökülmeyi tamamen ortadan kaldırdım. ayrıca uzamasına da etkili olduğunu söylemeliyim. duştan önce de saçlarımın ucuna sürüp 30-40 dk bekletiyordum ve düzenli devam ettikçe 2 haftada 2 cm uzuyordu saçlarım. mükemmel bir yağ

  2 nisan 02:28

  5

  76. Bir dönem kirpiklerime düzenli uyguluyordum. O dönem şaşırtıcı derecede hızlı uzadı kirpiklerim. Hafif koyu bir kıvamı olduğu için kolay uygulanıyor. Kesinlikle tavsiye ederim. Hatta dur yeniden başlayayım ben bunu kullanmaya.

  1 nisan 12:30

  5

  75. Ben saçlarım için kullandım Hindistan cevizi yağıyla beraber.farkı çok kısa bir zamanda aldım düzenli kullanım önemli.ben duştan önce bir iki saat kadar uygulayıp bekletiyorum saçlarıma daha sonra duruluyorum.

  29 şubat 03:20 2 mart 01:31


  74. Bi ara kirpiklerime bakım olsun diye kullandığım yağ. Ben etkisini gördüm, kirpiklerim uzayıp gürleşmişti. Hatta maskarayı arındıramadığımı sanmama bile sebep oluyordu. Yaklaşık 2 haftada sonuç verdi diyebilirim. Ama sabahları gözlerim ekstra şiş ve görüşüm bulanık uyanıyordum. O yüzden kullanmayı bıraktım. 

  5 şubat 00:50

  73. buradaki yorumları gördükten sonra bugün kullanmaya başladığım yağ. kaşlarım kuyruk kısmına doğru seyrekleşiyor, hatta neredeyse yok gibiler. kendime yarım kaş diyorum mesela. öncelik olarak kaşım için aldım ama sürmüşken kirpiğime de süreyim dedim. kirpiklerimde kısalı uzunlu ve gür değil. umarım bir etkisini görürüm.

  4 şubat 23:43

  3

  72. Kirpikleri çok uzun ve gür olan bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine akşamları sürmeye başladım. İki hafta oldu. Bir değişiklik yok henüz ama umudum var.

  17 ocak 15:39