yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (67)
  • medya (7)

  67. çok, çok ama çok sevdiğim dizi.

  benim için çiftlerden en olmuş'u robin ve barney'di. ted'le robin'i birleştirmek için fazla zorladı. kendilerine has bir karakterleri olabilecekken robin'i tede itelemek gereksizdi. ve evet herkes gibi ben de barney robin düğününün 2 sezona yayıldıktan sonra 3 dakikada sonlanmasını görmek istemezdim. birleşmeye ve boşanmaya birer sezon ayrılmasıydı mantıklı olan.

  29 eylül 08:57

  66. defalarca tüm sezonlarını bitirmişimdir. çok boş bir insan olduğumu düşünebilirsiniz inkar edemeyeceğim :)

  üniversite yıllarımdayken başladığım için -yanılmıyorsam ben 1.sınıftayken 3.sezonu yeni çekiliyordu henüz- bana üniversite yıllarımı hatırlatıyor o yüzden bu dizinin benim için çok ayrı bir yeri var. friends dizisini üniden mezun olduktan sonra izlemiştim. hatta ilk başladığımda çok eski bir dizi olduğu için ilk bölümden sonra bir süre bakmadım. sonra boş bir zamandımda birkaç bölüm arka arkaya izleyince beni içine aldı. sonuç olarak ilk himym izlediğim için ve bana izlediğim dönemden ötürü farklı şeyler hissettirdiği için ben her iki diziyi de aynı derece seviyorum ama önce friends i izlemiş olsaydım onu daha çok severdim. neden derseniz friends i izlerken "himym a çakma diyerek çok haksızlık etmişler tamam bazı yerlerde aynı olaylar oluyor ama çakma diyecek kadar da değil" diye düşünmüştüm ama hani dedim ya himym ı defalarca izledim diye. friends ten sonra tekrar himym izlediğimde bazı sahnelerin değil pek çok sahnenin tekrar ettiğini görünce evet baya çakma bir tarafı olduğunu üzülerek gördüm malesef :)

  yine de ikiniz de benim bebeklerimsiniz sizi seviyorum...

  12 ağustos 20:51

  65. Tam anlamıyla izlemeye başlamamın bana göre baya trajik bir hikayesi olan dizidir kendileri. Şöyle ki; her ne kadar bölüm süreleri uzun olmasa da sezon sayısı fazla olan ve göreceli olarak uzun soluklu olan yapımlara başlasam da devamını asla getiremeyenlerdenim. Bir şekilde üniversite döneminde izleyeyim diyerek bölük pörçük ilerleyip, yok bu böyle olmadı diyerek defalarca bıraktığım diziyi, senenin başında çekilmemem gereken bir ilişki yüzünden sürekli ağlarken kafamı dağıtmak için izlemeye başladım. Söz konusu anneyi pek merak etmemekle birlikte, Ted Mosby'e olan sempatim, onun hayata dair küçük anekdotları ve dizinin bütünü bana "o" kişiyi hatırlatacak da olsa iyiki izlemişim dedirtiyor insana.

  10 ağustos 17:21


  64. keyifli ama beni hiçbir zaman müthiş sarmayan dizi. friends ya da himym fanı olamadım hiçbir zaman. biri açsa izlerim, sıkılmam ama açıp kendim izlemek aklıma gelmez. bugün dizideki barney'nin çocuğuyla bir videosuna denk geldim çocuğu "have you met ted" falan diyor, çok tatlı bir videoydu.

  30 haziran 2021 21:57

  63. ilk 7 sezonu gayet iyiyken son 2 sezonu rezaletti. özellikle son sezon. daha kötü bir sezon görmemiş olabilirim.

  ---spoiler---

  son sezonda 22 bölüm sadece bir düğünü işlerken, son 2 bölümde neredeyse 10 seneyi işlediler. dünyalar saçması.

  dizi anneyle tanışma üzerine kuruluyken annenin dizideki herkesin hayatına dokunan yapmacık bir karakter olması, sadece cocuk yapmak için kullanılıp hiç sevilmemiş bir kadın olması... rezalet. hala düşününce sinirlenirim. bitireli 4 sene oldu, iyi bir dizi olarak hatırlayacakken özellikle son sezonu sebebiyle aklımda vasat bir dizi olarak kaldı maalesef, üzücü.

  30 haziran 2021 18:27

  62. Son sezonuna kadar bayılarak izlediğim, son sezonunda ise hayal kırıklığı yaratan dizi. 

  Spoiler-

  Son sezon aslında güzel gidiyordu sonunda anne karakterini görmek, o kadar sezon boyunca parça parça tanıdığımız kişinin gerçekten ted ile uyumunu görmek çok hoşuma gitti ama diziye adını veren,konunun asıl sahibi kişinin bu kadar az gösterilmesi beni üzdü. Bunun yanı sıra dizide ted in robine bu kadar bağlanmasını pek anlayamadım bariz bi şekilde kullanılıyordu bence. Hadi bunları geçtim ama en azından eşi ile tanıştıktan sonra onunla yaşadıklarını uzun uzun görmeyi tercih ederdim. Dizide ise tan tersi tanıştıktan sonra parçalar halinde evlenmelerini,çocuk sahibi olmalarını görüp ardından 9 sezon beklediğimiz kişinin ölümü ile karşılaştık üstelik ölümünden sonra robin ile yeniden bir araya gelmesi tamamen saçmalıktı. Böylece benim için tam bir hayal kırıklığı oldu. Yani biz onca bölümü gerçekten ted ve robinin ilişkisi için izlemişiz, bu nedenle dizinin adı how i met your mother değil how i met with robin/ how i fell in love with robin olmalıydı bence. 

  21 şubat 2021 22:05 21 şubat 2021 22:08

  61. İlk 6 sezonunu defalarca izlediğim dizi. Ancak özellikle 6. Sezondan sonra dizi eski sıcaklığını kaybediyor. Yine de çok seviyorum. İyi ki çekmişler bu diziyi.

  21 şubat 2021 18:58


  60. Sezonlarını defalarca izlediğim final bölümünü iki kere izleyebildiğim dizi. Hem çok duygusal olmasından hem de sinirlenmemden dolayı final bölümüne elim hiç gitmemişti az önce ikinci defa izledim ve anlatılmak istenen kafamda daha net oturdu.

  spoiler alert

  Final bölümünde hep kızdığım şey anneyle anılarının çok az olması, tedin robine dönmesi,barneyin kızının annesini görmememiz, grubun dağılmasıydı.tek tek incelersek,annesine az yer verilmesinin nedeni hikayeyi tedin gözünden görmemiz. Ted için tracy robinden daha değerli değildi. Robin en değerli kişiydi öyle ki robinin düğününü bir sezon anlattı.onun yerine tracy ve çocuklarla ilgili yüzlerce anısını anlatabilirdi. Ama o robini anlatmayı tercih etti.senaristlerin bilinçli yaptığı bir şey değildi. Ted robini anlatmak istedi.ted robine aşıktı.s9e17de de bunu açık itiraf etti. Robinden vazgeçemediğini bu yüzden aşk olduğunu vazgeçebilseydi aşk olmayacağını söyledi.takıntı olduğunu söyleyenler de var ama çok güçlü bir duygu olduğu kesin ki 20 yıl sonra ted robine döndü.tracyle ilişkisini yürüten de robinin grupta olmayışı.eğer eskisi gibi robin grupta olsaydı victoriada olduğu gibi ted mükemmel ilişkisini robin için bitirirdi.robinin seyahatte oluşu barneyle de arasını bozdu. Barneyin eninde sonunda durulacağını bekliyorduk evlilikle durulmadı bebekle duruldu. Tabi yaş faktörü de var.bebeğin annesiyle ilişkisini gösterebilirlerdi ama barney bekar baba tanımına aşırı uyan bir karakter.grubun dağılması en üzüldüğüm olay oldu ama mantığa oturunca herkesin bir hayatı var sonuçta. Evlilik, çocuk, iş vs derken hangi arkadaşlık gençkenki gibi sürdürülebilir ki. Bu dostlarla iyi kötü anlaşmaktan çok artık hayat şartlarının daha keskin olmasıyla alakalı.istesen de gençkenki gibi taviz veremiyorsun. Ted bize anneyle nasıl tanıştığını anlatmadı robine nasıl aşık olduğunu anlattı. Yoksa neden 2005den ve son sezona kadar anneyle ilgili bir anı vermeden başlasın ki.9.sezondaki anne bölümlerini anlatması yeterliydi.tren istasyonu sahnesiyle de bitirirdi olay annenizle nasıl tanıştım olsaydı.ama olay robindi.kendi deyimiyle her zaman robindi. Kaderin cilvesi robini gruptan koparıp anneyle yakınlaştırdı çocukları oldu.peki robin tede aşık mıydı? Bu sorunun cevabını defalarca izlesem bile emin olamıyorum. Robin hep bencildi. Tedin ilgisi onu çok mutlu ediyordu. Tedin ilgisine aşıktı demem doğru olur. Çünkü barney robine ted kadar düşkün değildi. Belki de bu yüzden sürdüremedi.Evet perfect couple ama yüzeyseldi.Bunu da robin çok sonra farketti. O yüzden emin değilim ama 2030 yılında hala beş köpekle ve bekar olduğuna göre onun için de doğru insan teddi.umarım friends gibi yıllar sonra özel bir bölüm yayınlanır ve biraz daha ilerisini anlatırlar.

  21 şubat 2021 17:04

  59. Dün tesadüfen barney'nin gay olduğunu öğrendim. Bayaa şaşırdım, hatta gerçek hayattaki eşi dizide lily 'nin eski sevgilisi scooterı oynamış. Evet bizim barney'nin bir de scooterla olan evliliğinde 2 çocuğu varmış. Tercihleriyle ilgili yaptığım bir yorum değil ama insan öğrenince şaşırıyor tabii. Bir de normal hayatından tamamen bağımsız olarak dizide kadınlar üzerinde skor üstüne skor yapmaya çalışan biriydi.

  13 eylül 2020 15:08

  58. Allah ım aşığım bu diziye. Bir dönem benimde böyle bir grubum vardı ve bende kendi gurubumuzun lady barney'siydim ;)

  26 ağustos 2020 20:58