4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (3)
  • medya (3)
5

10. 2-3 senedir diş fırçalarını kullanıyorum. İnanılmaz memnunum, herkese tavsiye ederim. Fiyatını yüksek bulanlara trendyolda vs bambum markasının butiği var ve onun da bambu diş fırçası var; onu öneririm. Birazcık daha ucuz. Ancak kalitesi bunun gibi midir bilemem çünkü bu marka direkt diş üzerine çalışıyor bambum ise her türlü bambu ürün üzerine. Neyse, muadilleri vardır elbet.

Ancak bilin ki, yani muhtemelen; böyle yüksek fiyatlı olmasının sebebi bu bağış muhabbeti. Yine de en önemli olan şey bunu kullandıkça yok pilli diş fırçasıymış yok şu teknoloji bu teknoloji yalan. Plastik / silikon sapın yarattığı etkinin diş fırçalama performansınızda aslında ne kadar gereksiz ne kadar doğallık dışı olduğunu hissediyorsunuz bunu kullandıkça. Ben şu an şahsen bir daha başka diş fırçası kullanmak istemem. Eşime de bunu alıştırdım. O hafif his çok güzel ve aslında diş fırçalamadaki asıl olayın "sizde bittiğini" anlıyorsunuz. Fırçalama süresi, hızı ve nereleri fırçaladığınız önemli hangi fırça olursa olsun.

Ben yurtdışında yaşıyorum ve türkiyeye her gittiğimde bu fırçadan depolayıp getiriyorum. Burada fiyatı çok daha yüksek ve yetişkin yumuşak tipi burada satılmıyor.

Uzun sözün kısası: diş temizliği önemli, her gün kullandığınız bir ürüne bu para verilir, pişman olmazsınız ben diyeyim.

23 mayıs 16:05

9. Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. ergonomik olarak bence çok başarılı. hafif . dişleri de tahriş etmiyor. çok memnunum. belki on tane de hediye olarak almışımdır. annemlere, yeğenlerime, arkadaşlarıma...sosyal sorumluluk projesini yürütmeleri ve doğa dostu olmaları bence mükemmel.

aynı görüşlerimi diş macunları için sunamayacağım. beğenmedim. doğal bir firmaya da pek uymadı bence diye düşünüyorum. bir tane beyaz bir tane de siyah macunları var. iki kez kullandım ve öylece duruyor evde.

özetle diş fırçası olarak benim için vazgeçilmezler.

22 mayıs 09:59

8. Hepsiburada.com'da indirimdeydi ilgililere duyurulur. (gizlinot: 14.47 tl)

22 mayıs 01:12


7. Dişimde tel olduğu için sürekli diş fırçası taşımam gerekiyor yanımda. Yine bir gün çanta değiştirirken unutmuşum fırçayı. Kendime yine mi fırça satın alacağım diye söverken bir yere girip fırçalara bakınmaya başladım. Hiç biri içime sinmedi derken bu fırça göz kırpmaya başladı bana. Yıllardır internette görüp almaya elimin gitmediği tatlış mı tatlış görünümlü fırçaya bu sefer şans vereyim dedim. Fırça kısmı beyaz olandan aldım.

Artıları- Çevreci bir fırça olduğu herkesin malumu. Tutuşu oldukça rahat. Basit kullanışllı bir tasarımı var. Diş etlerine çok güzel masaj yapıyor. Curaprox gibi aşırının aşırısı yumuşak gelmedi bana ama yumuşak. Temizliği konusunda pek bir şüphem olmadı gibi diyelim. Tellerle iyi anlaştı. Benim gibi zırt pırt diş fırçalamak zorunda kalanlar için çabuk kuruması çoook büyük artı.

Eksileri- Dişinizi fırçalarken ağzınızda resssmen tahta tadı hissediyorsunuz. Yani alışırım dedim ona hala alışamadım. Plastikten sonra çok garip geliyor. Bende fırçanın kıllarında dökülme olmadı ama çok kullansam (zibilyon fırçadan bazen sıra ona gelmiyor) olabilir gibi geliyor bir güvenemedim ona. Fiyatı da çabuk yıpranma ihtimaline karşı azıcık fazla gibi.

Yine alacak olsam alır mıyım sadık yarim parodontaxı bulmazsam ki bulamıyorum çoğu yerde alırım. Hatta renklilerinden alırım bu sefer. Ama onun dışında fırça işte. Daha iyileri var.

13 mayıs 00:12

6. Diş fırçamı buldum! Vegan olması ve doğada çözünebilir olması nedeniyle kullandığım minnoş fırçam.'' Tüm ürünleri doğada çözünür bambu sapa sahiptir. Buna ek olarak, ürün paketleri dönüştürülmüş malzemelerden üretilmiştir. "Mükemmelliği el yapımı olmasından" Doğada çözünür fırça sapı Fırça sapları, yapısı itibariyle kaymaz yüzeyli %100 doğada çözünür bambudan üretilmektedir. Yumuşak Fırça Kılları BPA İçermez tüm ürünleri BPA (Bisfenol A) içermediği kanıtlanmış fırça kıllarına sahiptir. Fırça kılları doğada en hızlı yok olan naylon6 materyalinden mamul olup normal atık kanalları vasıtasıyla işlenebilmektedir.''

(link: https://www.instagram.com/p/Bgba2IkAMdq/?taken-by=gizzzgizem bknz)

17 mart 12:03 20 mart 16:07

3

5. Plastik saplı diş fırçalarını üç-dört ayda bir çöpe atıyorum, plastik ise doğada kaybolmuyor ve çevreyi kirletiyorum diye bambu fırça kullanmak istedim. Humble brush'ı daha önce duymuştum, internetten sipariş etmeyi düşünüyordum ama rossmann'da görünce direkt aldım. Yaklaşık bir aydır kullanıyorum ve çok sevdim. Kılları yumuşacık(gizlinot: yumuşak diş fırçası seviyorum), dişi güzel kavrıyor, her yere ulaşıyor. şimdilik oldukça memnunum. Fiyatı 19 liraydı, oral-b, colgate, signal vs. markalarının pahalı diş fırçalarının ucuzlarından hiçbir farkı olmadığını düşünen(gizlinot: hatta daha kötüler, sanki çok farklı bir teknoloji kullanılmış gibi göstermek için abuk sabuk şekillere sokup lastik gibi abidik gubidik şeyler ekliyorlar) ve yıllardır ucuz diş fırçaları kullanan(gizlinot: diş fırçasına çok para gitmemesine alışmışım) biri olarak bana pahalı geldi. bu sebeple az atık(gizlinot: low-waste) maceram biraz sekteye uğradı. Tekrar alırım herhalde, ama daha önceden memnun kaldığım üç-beş liralık plastik fırçalarıma da arada geri dönerim sanırım. Fiyatları düşer, indirime vs. girerse başka tabii, o zaman daimi kullanmayı düşünürüm.

Bu arada vegan bir marka, markette satılan çoğu diş fırçasının üst şirketi p&g, unilever falan gibi kişisel bakım/deterjan devleri ve bildiğiniz üzere vegan değiller. Vegan ürünler kullanmayı tercih edenler için not düşmüş olayım.

edit: yaklaşık 2,5-3 ay kadar kullandıktan sonra bir gün dişimi fırçalarken fırçanın kılları ağzımın içinde yuvasından çıktı, tükür tükür bitmedi. bir tanesi boğazıma kaçtı sandım, öksür öksür bir hal oldum. sapı bambu diye herhalde kılları pek sağlam tutmuyor yuvada. memnun olan kullansın ama ben artık önermiyorum.

2 ekim 2017 22:45 15 şubat 21:55

4. fiyatı biraz fazla ama güven veriyor. doğal yaşamaya çalışan, ciddi derecede çevreci bir arkadaşım hep bu fırçadan kullanırdı. bugün gördüm aldım, bakalım hakikaten kolay kuruyor mu sağlıklı mı, göreceğiz.

22 mayıs 2017 13:31


3. pazarlama taktiklerine düşüyor muyum emin değilim ama çevre konusunda oldukça duyarlı ve samimi anlatıma sahip olduğunu düşündüğüm firma. ben şahsen ikna oldum.

bpa içermiyor diyerek de gözümden kalpler çıkarttı.

28 aralık 2016 16:15

2. Ekolojik olduğu kadar "herkese ağız hijyeni" mantığıyla yola çıkmış süper marka. Aldığınız bir fırça ile "humble smile vakfı"na bağışta bulunarak Hindistan, Gambiya, Etiyopya, Nepal, Mozambik, Brezilya, Estonya, Meksika, Irak ve Burkina Faso'da kötü koşullarda yaşayan çocuklardan birine diş fırçası veya alternatif ağız bakımı sağlamış oluyorsunuz.

Fırçalar isveçli diş hekimlerinin tasarımıdır, kullanışlı ve güzeldir. Naylon kısmı renkli renklidir, çok tatlıdır. Ve bambu olması nedeniyle çabuk kurur. Bende pembemsi morumsu rengi var. :)

Daha fazla bilgi için (link: http://www.humblebrush.com.tr/humble/ tıktık :))

Edit: ayrıca fabrika işçilerinin hepsinin yetişkin olduğunu ve 8'er saatten fazla çalışmadıklarını yazmışlar. (gizlinot: e şimdi benim gözlerden neden kalp çıkmasın ki? Çıksın dostum... Çıktı bile ❤ )

28 aralık 2016 15:04 28 aralık 2016 15:20

1. sapı bambudan, kılları iç giyimde de kullanılan yumuşak tutumlu naylon-6 dan yapılmış, isveçli diş fırçası markasıdır. sürdürülebilirliğini bambu gibi bir bitkiyi kullanarak ve minimum zararda üretim yapmaya çalışarak sağladıkları ve konforlu bir fırça tasarladıkları için bravo diyorum. hej då.

28 aralık 2016 14:33