4.3
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • oylar (3)
  • medya (3)

15. Hem temiz içeriği hem de doğada tamamen yok olabilmesi ile beni tavlamıştır. Curaprox'umun tarihi dolsun sendeyim Humble'cığım:)

12 temmuz 14:30

14. bambu hani ekonomik alternatifti dedirten şey.

bağış olayından dolayı da fiyatı yüksek deniliyor ama bu kısım bana saçma geliyor. madem konu plastik kullanımını azaltmak, o zaman alternatifler olabildiğince ucuza ulaşılabilir sunulmalı. bağışı yapan yine yapar. olay önce plastiği azaltmak olacaksa o zaman fiyat da olabilecek en düşük konuma çekilmeli ki yaygınlaşsın.

sokaktaki kadri amca bunu ucuz plastik diş fırçası 2-3 lirayken bunu 5 liraya alabilir daha doğal diye ya şok'tan ya da bim'den. 30 liraya asla yaygınlaşmaz, yaygınlaşmazsa da amacını gerçekleştirmez.

11 temmuz 23:59 12 temmuz 00:01

13. Çevre dostu, minimal bir tasarıma sahip, elimde turuncu renginin bulunduğu diş fırçam. Sıfır atık hareketi kapsamında keşfettiğim bir üründü, yaklaşık olarak 1 senedir kullanıyorum, bu zamana kadar iki diş fırçası tükettim. Zaman geçtikçe kıllarında deformasyon olmuyor, bu yüzden eskiyen fırçamı şu an kaşlarımı taramak için kullanıyorum. Firmanın sahip olduğu sosyal sorumluluk projesi de ürünü tercih etme sebeplerimden bir tanesi. Fiyatı pahalı olsa da fiyatını sonuna kadar hak eden bir ürün olduğunu düşünüyorum.

11 temmuz 23:23


12. %100 geri dönüştürübilen, isveçli vegan marka. watsons boykottundaki süslüler, mudo’da evet mudo’da kasanın yanında diş fırçasını ve diş macununu bulabilirsiniz. fiyatları ise 22-24 tl, ben diş macununu henüz deneyemedim ama fırçasına kefilim

11 temmuz 20:50

11. sanırım sonsuza dek sürekli almaya devam edeceğim bir diş fırçası markası. ambalajı dâhil tamamen plastiksiz olması, vegan sertifikası, sosyal sorumluluk yönü... tek eksiği ithal bir ürün olduğu için karbon ayak izinin yüksek olması diyebilirim.

8 haziran 10:50

5

10. 2-3 senedir diş fırçalarını kullanıyorum. İnanılmaz memnunum, herkese tavsiye ederim. Fiyatını yüksek bulanlara trendyolda vs bambum markasının butiği var ve onun da bambu diş fırçası var; onu öneririm. Birazcık daha ucuz. Ancak kalitesi bunun gibi midir bilemem çünkü bu marka direkt diş üzerine çalışıyor bambum ise her türlü bambu ürün üzerine. Neyse, muadilleri vardır elbet.

Ancak bilin ki, yani muhtemelen; böyle yüksek fiyatlı olmasının sebebi bu bağış muhabbeti. Yine de en önemli olan şey bunu kullandıkça yok pilli diş fırçasıymış yok şu teknoloji bu teknoloji yalan. Plastik / silikon sapın yarattığı etkinin diş fırçalama performansınızda aslında ne kadar gereksiz ne kadar doğallık dışı olduğunu hissediyorsunuz bunu kullandıkça. Ben şu an şahsen bir daha başka diş fırçası kullanmak istemem. Eşime de bunu alıştırdım. O hafif his çok güzel ve aslında diş fırçalamadaki asıl olayın "sizde bittiğini" anlıyorsunuz. Fırçalama süresi, hızı ve nereleri fırçaladığınız önemli hangi fırça olursa olsun.

Ben yurtdışında yaşıyorum ve türkiyeye her gittiğimde bu fırçadan depolayıp getiriyorum. Burada fiyatı çok daha yüksek ve yetişkin yumuşak tipi burada satılmıyor.

Uzun sözün kısası: diş temizliği önemli, her gün kullandığınız bir ürüne bu para verilir, pişman olmazsınız ben diyeyim.

23 mayıs 16:05

9. Yaklaşık 2 senedir kullanıyorum. ergonomik olarak bence çok başarılı. hafif . dişleri de tahriş etmiyor. çok memnunum. belki on tane de hediye olarak almışımdır. annemlere, yeğenlerime, arkadaşlarıma...sosyal sorumluluk projesini yürütmeleri ve doğa dostu olmaları bence mükemmel.

aynı görüşlerimi diş macunları için sunamayacağım. beğenmedim. doğal bir firmaya da pek uymadı bence diye düşünüyorum. bir tane beyaz bir tane de siyah macunları var. iki kez kullandım ve öylece duruyor evde.

özetle diş fırçası olarak benim için vazgeçilmezler.

22 mayıs 09:59


8. Hepsiburada.com'da indirimdeydi ilgililere duyurulur. (gizlinot: 14.47 tl)

22 mayıs 01:12

5

7. vegan ve doğa dostu bir diş fırçası. pembe rengini 6 aydan biraz fazladır kullanıyorum. eskisini atıp yenisini alacağım. sanırım aynısından tekrar aldığım tek diş fırçası bu. kılları yumuşak, zaman içinde deforme asla olmuyor. beyaz, pembe, sarı, mavi, siyah renkli kıllardan birini seçebiliyorsunuz. sap kısmı ise bambudan yapılma, bu sebeple de %100 geri dönüşüme uygun. Bu açıdan düşününce her kullanışımda beni mutlu ediyor. ayrıca çocuklara özel boyutta da fırçaları var. bu 6 ay içerisinde edindiğim tek olumsuz izlenim ise şuydu; sapı bambu olduğu için, eğer fırçayı nemli bir yere koyarsanız ve ya fırçalığınızın dibinde birikmiş nem/su vs varsa fırça bunu emiyor ve sap kısmının dibi ıslanıp rengi değişebiliyor. ama bunun herhangi hijyenik bir sorun oluşturduğunu sanmıyorum. sadece aklınızda bulunsun istedim.

19 mayıs 23:59

6. Dişimde tel olduğu için sürekli diş fırçası taşımam gerekiyor yanımda. Yine bir gün çanta değiştirirken unutmuşum fırçayı. Kendime yine mi fırça satın alacağım diye söverken bir yere girip fırçalara bakınmaya başladım. Hiç biri içime sinmedi derken bu fırça göz kırpmaya başladı bana. Yıllardır internette görüp almaya elimin gitmediği tatlış mı tatlış görünümlü fırçaya bu sefer şans vereyim dedim. Fırça kısmı beyaz olandan aldım.

Artıları- Çevreci bir fırça olduğu herkesin malumu. Tutuşu oldukça rahat. Basit kullanışllı bir tasarımı var. Diş etlerine çok güzel masaj yapıyor. Curaprox gibi aşırının aşırısı yumuşak gelmedi bana ama yumuşak. Temizliği konusunda pek bir şüphem olmadı gibi diyelim. Tellerle iyi anlaştı. Benim gibi zırt pırt diş fırçalamak zorunda kalanlar için çabuk kuruması çoook büyük artı.

Eksileri- Dişinizi fırçalarken ağzınızda resssmen tahta tadı hissediyorsunuz. Yani alışırım dedim ona hala alışamadım. Plastikten sonra çok garip geliyor. Bende fırçanın kıllarında dökülme olmadı ama çok kullansam (zibilyon fırçadan bazen sıra ona gelmiyor) olabilir gibi geliyor bir güvenemedim ona. Fiyatı da çabuk yıpranma ihtimaline karşı azıcık fazla gibi.

Yine alacak olsam alır mıyım sadık yarim parodontaxı bulmazsam ki bulamıyorum çoğu yerde alırım. Hatta renklilerinden alırım bu sefer. Ama onun dışında fırça işte. Daha iyileri var.

13 mayıs 00:12