girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (33)
  • medya (0)

33. Tarif edilmesi, benzetilmesi zor bir hastalık. keşke ağrısa da böyle garip bir his olmasa dersin. Asla uyumamak da cabası. O buhran sırasında cinayet bile işletir, sinirleri çok yıpratıyor. 

14 eylül 08:14 ed.20 eylül 10:56

32. Saat 5ten beri tüm sinirlerimi alt üst edendir

14 eylül 07:32

31. Sinir bozucudur. Allah sahip olana ve çevresindekilere yardım etsindir. Çok sevgili abimde olan sendromdur. "Yapma" deyince de "kendimi durduracak değilim" diye uykusuz'dan alıntı yapar kerata.

13 temmuz 00:25 13 temmuz 00:25


30. bazen insanı delirtir hızlıca attırırsın bacağını ve sonra incinir tık ede ede yürürsün hafif topallayarak. 

sanki böyle uyuşuyor gibi bir his ama çok rahatsız edici uykudan bile uyandırıyor o derece sinir bozucu ama bir vertigo değil tabi 

13 temmuz 00:02

29. üniversite sınavına hazırlanırken dershanedeki bir kızda vardı bu rahatsızlık. kız resmen dersleri falan salmıştı son sene. umarım bu hastalığı yaşayanlar iyi olurlar, çok geçmiş olsun.

başlığı okuyunca psikolojik olarak bacağıma ağrı giriyor valla çok değişik.

12 temmuz 15:37

28. Lanet hastalık. Öyle bir şey ki uykusuzluktan ağzınız ayrılmışken dahi size huzur vermez. Bunun yüzünden sinemadan çıktığımı bilirim. Bacağınızı çimdiklemek ısırmak hatta koparıp atmak istersiniz. Önceden yatakta boşluğa tekmeler savurarak geçmesini umardım. Sonra baktım soğuk suyla yıkamak biraz iyi geliyor. Gerçi son zamanlarda kolumda da oluyor artık :( Kesin bir tedavisi yok bildiğim kadarıyla. Şu hacı şakir sabun da ilginç bir öneri. Deneyelim ne çıkar!

12 temmuz 11:50

27. Anneannemin 40 yıldan fazla çektiği illet. Özellikle geceleri ortaya çıkar ve asla uyutmaz. Uyku bozukluğu olarak da tanımlandığını gördüm. Anneannem nörolojiden tedavi görüyor. Parkinson hastalığının tedavisinde kullanılan bir ilaç (gizlinot: aynı zamanda huzursuz bacak için de kullanılıyor) kullanıyor. İlacı alsa bile bazı günler etki etmediği oluyor. Birlikte yaşaması zor bir sendrom.

12 temmuz 04:51


26. Sendromdan muzdaripseniz, fizik tedavi hekimine görünün. Hemoglobin, ya da hemoglobin normalken ferritin dusuklugu, folik asit ve b12 eksiklikleri arastirilmali. kronik inflamatuar veya romatizmal hastaliginiz (dm basta olmak uzere) var ise buna eşlik edebilir. Kronik hastaligi olmayanlarda bilinen en sik sebepler ferritin dusuklugu, folat ve b12 eksikligi.

Bol su icmek, gece tuttu mu onunla cebelleşmeyip kalkip ayaklarinizi soguk suyla yikamak, koridorda bi 5-10 adim yurumek atagi gecirebilir.

Ha bir de gebelikte huzursuz bacak sendromuna yakalanma ihtimaliniz artar, cogunlukla kendiliginden gecer. Bol su ve eksik vitamin veya mineral varsa takviyesi.

Öyle kafaniza gore magnezyum vs kullanmayin... eksikligi olmayan hicbiseyi kafaniza gore kullanmayin zaten.

Bir hekim olarak onerilerim bu sekilde sevgili süslüler :*

12 temmuz 03:30

25. Kimse yazmamış siz yine de önce doktora danışın ama düzenli magnezyum takviyesi almanız ciddi farklar yaratacaktır.

Yalnız magnezyumun her formu yüksek emilimli değil vucut için özellikle oksit formunu tavsiye etmem genelde doktorların reçete ettiği ve geri ödemeli olan form bu.

Bu konuyu araştırmanızı tavsiye ederim ayrıca uykuya rahat dalmanızı ve rahat uyumanızı da sağlayacaktır.

11 temmuz 17:43

24. yıllardır yaşadığım sıkıntı... yatıyorum deli gibi uykum var, bir anda bacaklarımı kıpırdatmadan duramıyorum yatıyorum, kalkıyorum, havaya dikiyorum aşağıya sallıyorum yok. devam ediyor illet. en sonunda kusacak gibi hissediyorum.. gecenin bir yarısı bana böyle dert getiriyor ya hiç affetmeyeceğim seni :(

11 temmuz 17:23