yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (55)
  • medya (0)

  55. 16 yaşımdaydım. Tam 14 sene öncesi.

  Çok güzel bir erkek arkadaşım vardı. Güzel çocuk yani.. Yeni yeni tanıyoruz birbirimizi. Hem enstrüman çalan hem şarkı söyleyen bir 'müzisyen'. ailesine ve arkadaşlarına saygı duyan, beni önemseyip ilgiyle dinleyen bir arkadaştı.

  Eğlenceli, güzel sohbetle geçen buluşmamızda ilk defa el ele tutuşmuştuk. (gizlinot: 4 ya da 5. Buluşma) günün sonunda buluştuğumuz yerden biraz uzakça olan evime gitmek için otobüse binecekken, beni de şaşırtıp o da geldi. Bana eşlik etmek için. Güzel sohbetimiz otobüste de el ele devam ederken; konu bir şekilde dine, inanca ve mezheplere geldi..

  -hiç çekinmeden "aleviyim" dedim. 

  Dondu kaldı. İki avcunun arasına aldığı elimi bıraktı. Ve sonraki durakta indi.. 

  *hayatımın ilk dönemlerinin en büyük hayal kırıklıklarından biri olmasıyla beraber, müthiş bir tecrübeydi benim için. 

  'din, inanç, mezhepten yola çıkıp; vicdan ve duygularından uzaklaşarak(gizlinot: Oysa Din olan yerde ‘vicdan’ da vardır. Olmalıdır..) beni yargılamaya yeltenen insanlarla -kesinlikle- bir bağım olamaz.'

  1 kasım 2019 16:09

  54. Bundan 4 sene önce üniversiteye başladığım zamandı. O dönem böyle fakülte sınıf vs WhatsApp grupları olurdu. Ben de bir şeyler öğreneyim diye girdim o gruba. Biriyle konuşmaya başladım. (gizlinot: 4.sınıftı o zaman) Açıkçası başta böyle şeylerde saf oluyorum, ben anlamamıştım niyetini. Gel zaman git zaman işte planlar yapmaya iltifatlar etmeye başladı. Ben de hafiften kendimi kaptırmaya başladım. Tam diyorum iyi şeyler oluyor, güzel gidiyor. Bir akşam bana konuştuğu bir kızdan bahsetti. (gizlinot: Öyle ölmem füze at) Arka planda batsın bu dünya falan çalıyor. Ben de çaktırmadan muhabbet ediyorum, soğuk yapmak istemedim. Gururum böyle durumlarda ağır basar. Sonra bu kızla sevgili oldu, yürümedi etmedi. sonra tekrar mesajlar bir şeyler. Tabi beni cepte görüyordu beyefendi. Ben çok yüz vermedim, zaten sürekli okulda görüyordum. Daha sonra birkaç kez daha mesaj attı ama benden geçmişti. Sonra mezun oldu, hakim oldu. Kura sonucunu söyledi, tebrikler falan yazdım. Konu açmaya çalışınca ben şu an müsait değilim vs diyerek konuyu kapatınca o da daha mesaj atmadı. (gizlinot: #şükür #dua #iyiniyet swh)

  15 ağustos 2019 14:33

  53. ilişkimizin ilk zamanlarında bana gönderdiği bir şarkının ona benden başkasını da hatırlattığını söylemesi. düşündükçe içim yanar.

  hala aynı adamla beraberim ama bunu asla unutamadım, o şarkıyı da birdaha asla dinlemedim.

  19 temmuz 2019 23:12


  52. Flörtü daha ileri taşıdığımızdan emindim çünkü artık herkesin önünde el ele geziyorduk, sosyal medyada el ele fotoğraflarımız vardı. Sonra okulun festivalinde ben onu beklerken o başka bi kızla sarmaş dolaş geldi tam karşıma geçip oturdular. İçki falan içmeyen biriydi sarhoş olmadığını biliyorum, konuşması falan tamamen normaldi. Yan yan da bana bakıyordu. Hiçbir şey anlamadım ama iç burkmaktan çok içten içe gizli bir sinir krizi geçirtti. O saat daha karşısında otururken her yerden engelleyip numarasını da sildim. Bir daha ne bir kez bile yüzüne baktım ne tek kelime söz söyledim ona. Yıllar geçti evli çocuklu çok da mutlu bi kadınım artık ama hala o salağa sinirliyim. O ne malca bi harekettir ya rabbim ya resulullah.

  19 temmuz 2019 00:54 19 temmuz 2019 00:54

  51. ön edit: fuckbuddy kavramı geçiyor diye hemen eksilemeden, birbirine benzemeyen hayatlardan ötürü birbirimizi yargılamadan önce girdiyi okuyalım, birbirimizi sevelim olur mu aceba?

  flört anısı mıdır bilmem ama ilk kez fuckbuddy olduğum biriyle acaba dışarıda daha çok zaman geçirsek aramızda bir şey olur mu diye düşündüğüm bir süreçteydim. bunun için önce ağzını aradım, canımın ders yoğunluğundan sıkıldığını bu hafta evde vakit geçirmek yerine bir etkinliğe gitmeyi istediğimi söyledim. hevesli gözüküyordu. son güne kadar etkinlik düşünmedim, gerçekten kendi kendime gelin güvey olmamak adına. olursa olur, olmazsa olmaz neticede. buluşmanın öncesi gece, sevdiği bir grubun konserine iki bilet aldım. almadan önce sordum tabii, denk geldim falan diyerek. gideceğimiz yer uzak olduğu için yanıma gelmeyi, birlikte geçmeyi teklif etti. bana bu teklif, fazla zaman geçirme isteği olduğunu düşündürttü. biraz sevindim açıkçası, güzel de vakit geçirirsek neden olmasın dedim..

  gelelim konser akşamına. biraz erken çıktığı için beni bekleyeceği yere vardığını söylemişti. saatlerce hazırlandım, yağlar ballar, saçlar makyajlar... ayna önünde geçen gereksiz birkaç saatin sonunda hazırdım. buluşmamıza 15 dakika vardı. her şeyin güzel gideceğini hissediyordum. ki, telefon çaldı. beklettiğim için hızla açıp, "hemen çıkıyoruuum!" dedim. gelen cevap şuydu: "ya... benim arkadaşın nişanı varmış da oraya gidiyorum. başka zamana artık, olur mu?" şaşkınlık ve ani sinirden bir şey diyemeden, kem küm edip "peki, tamam" diyerek telefonu kapattım. sonra tabii hemen bir arkadaş bulup konsere gidip kafa dağıttım.

  böylece, daha birlikte vakit geçirme zahmetine girmeden birbirimize uymayacağımızı anlamış oldum. arkadaşının nişanıymış, babannem öldü dese daha inandırıcı olurdu. zaten sonra attığı özür mahiyetindeki mesajla sıçtı sıvadı. bana da ders oldu, sadece seviştiğim insanları hayatıma daha fazla sokma girişimine gerek olmadığını öğrendim.

  18 temmuz 2019 23:39 18 temmuz 2019 23:41

  50. 7. siniftaydik, diger siniflardan bi cocukla okul cikisi sohbet etme firsatimiz olmustu, cok hoslandigimi farketmistim. O gun sabaha kadar onu dusunmustum.  

  ertesi gun kendime ozenerek gitmistim okula. Sacimi salmistim, bileklik takmistim(ortaokulda ne buyuk cesaret!) en sevdigim corabimi giymistim. 2 en yakin arkadasim (b ve c) bir de o Tenefuse birlikte ciktik ve tenefus sonu c’ye dedi ki seninle bi sey konusmam lazim. C ile o da yakin arkadas allahim nasil heyecanliyim sonunda oldu diyorum bana cikma teklifi edecek onu konusacak diyorum nasil umutlandim. Sonra konustular c geldi ve b’ye dedi ki: “senden hoslanmis onu konustu, ister misin sevgili olmak?” Sonra b dondu bana sey dedi: “ozur dilerim sana ayip olmaz dimi?” 

  “Yoo olmaz ne olacak bir gunluk bi seydi benimki zaten” dedim. Sevgili oldular, en yakin arkadasimla. 

  18 temmuz 2019 15:46

  49. flört bitti, birlikte olmayacağımıza karar verdik. çevremiz hep ortak ve bizim birlikte olmamızı bekleyenler olduğu için telefonda konuşurken dedim ki "başkalarının bilmesine gerek yok. soran olursa denedik ve olmadı falan deme lütfen." anında gelen cevap ise şu: "biz bir şey mi denedik bizmutlugozler? benim haberim yok da."

  o an kalbimin sızladığını hissettim resmen ayı oğlu ayı.

  18 temmuz 2019 11:34


  48. 22 yaşımda ilk kez bir erkekten hoşlanan utangaç bir kızdım, kokusuna, merhametine, gülüşüne içim gidiyordu. Ama O zamanlar kilomdan dolayı kendimi pek beğenmiyordum,  duygularımı içimde yaşadım, o yaz yollarımız ayrıldı. Onu 20 gün gördüm sadece, son gün de kalemini çaldım masasından hatıra olsun diye.

  Bir sene hiç çıkmadı aklımdan. Arada İnstagram hikayelerime yazardı mutlu olurdum.

  Bu sürede ben kilo verdim, kendime bakmaya başladım  hafif bir özgüven geldi. 

  Sonra bir gün yine benim hikayeme yazdı ve o da ne!!! Sabaha kadar susmadık, sonra böyle günler takip etti ve bir şeyler başladı aramızda. Benim hayal bile edemediğim şeyler evet. İşİn güzel yanı Ona itiraf etmeme  gerek kalmamıştı, çünkü zaten o bana tabir-i caizse koşuyordu.

   İyisiyle kötüsüyle bir sene daha geçti ve 

  bana, “seni sevmiyorum, ümitlenme hayatta başarılar” dedi gitti. Numaramı sildi ve her yerden engelledi. 

  İki senem yanlışlıkla çöp oldu. Kalemini de hâlâ saklarım, görünce kokusu burnuma gelir içim burkulur.

  15 temmuz 2019 02:59 15 temmuz 2019 03:00

  47. ilkokul 4’te falandım sanırım. aşırı hoşlandığım bi çocuk vardı, başka bi okuldan bizim okula kaydolmuştu. aşırı havalı geliyordu bana, bir de en net hatırladığım, parfüm kokuyordu hep. o zaman çocuklar için parfüm falan üretilmiyor, üretilse de alamayız gerçi de. doldurma parfümler de yok henüz. Bizim zaten o zaman durumumuz yok, annem parfüm kullanmıyor, avon’un far away’inin deodorantını az az sıkıyor parfüm niyetine hey gidi mazi. neyse böyle gide gele ölüyorum aşkımdan, kırmızı kalemi dilime değdirip koluma kalp çizip, içine adını yazıp, kenarlardan ok çıkarıyorum. önlüğümü de iyice çekiyorum ki görünmesin. 23 Nisan çalışmaları oluyor, stadyuma gidiyoruz. Öğretmen bizi Hep yanyana koyuyor, biz de öyle tanışmış oluyoruz. Daima efil parfüm kokuyor, aşırı hoşuma gidiyor. (gizlinot: hala güzel kokan erkekten aşırı etkilenirim) 23 nisan’da Vali’ye Çiçeği vermek için başka bir kızla benimkini seçiyor hoca. Allah’ım o kadar vahşi güzel, o kadar rosalinda bi an ki benim için. Dizilerde gördüğüm gibi elimin arkasını ısırarak hıçkıra hıçkıra ağlamak istiyorum. Bu olaydan Sonra işleri elime almaya karar veriyorum. Okula geç kalmak pahasına evden annemden sonra çıkıp, far away deodorantından sıkıyorum önlüğümün yakalarına. Bir teneffüste gidip kendisine “ben senden hoşlanıyorum, ehe.” Diyorum. “sen şişkosun, benden hoşlanma.” diyor. kimseye söylemedim ama o kadar uzun süre üzüldüm ki bu olaya. şu dünyada en sevdiğim şey patates kızartması ve makarnaydı, ikisini de belki 2-3 sene yemedim. her yediğimi yarıya düşürmüştüm. annem “bizim çocuğun huyu değişti” diyordu, doktora falan götürmüştü. Neyse inşallah kendine 20 kiloluk bi kadın bulmuşsundur da beni şişkosun diyerek üzdüğüne değmiştir Caner. 

  14 temmuz 2019 22:34 14 temmuz 2019 22:51

  46. benden sonra ki girdileri okurken kısa ve net olan anım aklıma geldi. tam olarak; Lisede yan sınıfımızda olan hoşlandığım çocuğun benimle muhabbet kurup "en yakın arkadaşım senden hoşlanıyor" demesi ve bende "yok, olmaz" dedikten sonra ısrarıyla ""kabul"" ettiğim durumdur. Çocuğa olan zaafıma bakar mısınız?(gizlinot: net şekilde onunla olamayacağımı anladığım için yaptım belki de) 2 gün sonra "yok ben yapamıyorum" deyip bitirsem de, baya erimişim(gizlinot: ikna edilmesi zor biriyim güya bir de..) meğer.

  14 temmuz 2019 22:12