girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • medya (1)

1. bugün öğlene doğru soğuğa dayanamayınca koşarak gidip kocama termal olanından aldığımız ısıtıcı özellikli don, şuan baya sıcaklamış durumda sürekli gülüyor. benim soğuktan ayaklarımın şekli değişti yüzüm yamuldu tipim kaydı. ben de gidip alıcam bu gidişle.

4 ocak 2016 17:38

2. o değil de sevişeceğim adamın içinden içlik çıksa beni bi gülme alır ya :)) bütün romantizmi ya da o şehvet dolu anı bozar yani. tamam soğuk havalarda çok yararlı bi çamaşır olduğu doğru, bu kesinlikle yadsınamaz ama komik bi tarafı da var bence.

(gizlinot: birkaç gün önce ten rengi iç çamaşırı için bile hiç estetik değil diyenler bu girdiyi eksilerlerse hiç şaşırmam buarada.) (gizlinot: sözlükte böyle tuhaf ikilemler yaşanıyor zaman zaman.)

edit: çok uzun soluklu bir ilişkiden bahsetmiyorum. öylesinde nelere alışılmıyor ki sonuçta dimi.

4 ocak 2016 17:45 4 ocak 2016 17:46

3. eşime gidip kendimin şahsen, bizzat aldığı ve soğuk, karlı sabahlarda giymesini tembihlediğim giyecek.

içimdeki anne en çok içlik konusunda ortaya çıkıyor.

4 ocak 2016 19:10


4. (bkz: cinsel hayatım yok donu)

4 ocak 2016 19:14

5. iclik olarak termal coraplardan giyiyorum.

Gecenlerde sevgilim elini belime atti. Kurdugu cumle su; "ooo bugun icindekini burana kadar (omuz hizasini gostererek) cekmemissin?:))"

Bir iki defa denk geldi yukari cekmisken.

Ahahahah :(

4 ocak 2016 19:44

6. ben küçükken bacaklarım çok çirozdu.(bu bir itiraf). pantolonumun içine kalın gözüksün diye özellikle kışın kapkalın içlikler giyerdim. başlığı görünce gülümsedim. şimdi bacaklarım hala ince ama içliği bu sefer sıcak tutsun diye giyiyorum. :)

eşimin işyeri çok soğuk. giymesi yönünde baskı yapıyorum galiba başaracağım. üşümesin kıyamam.

edit: bende içlik niyetine termal tayt giyiyorum daha sıcak tutuyor.

4 ocak 2016 20:17 4 ocak 2016 20:18

7. (bkz: içlik giyen adamda piçlik olmaz)

4 ocak 2016 21:48


8. içliksiz bir kış düşünemiyorum, ankara'da yaşıyorum. yün olanını, polar olanını, termal olanı değiştire değiştire kullanıyorum. onlara rağmen sıcacık olduğumu söyleyemem, bacaklarım bir türlü ısınmıyor, ama içlik dişlerimin takırdamasını önlüyor. yün atlet ve çift çorapla kombinliyorum. üstüne de mümkünse kat kat yünlü veya kadife parçalar tercih ediyorum. mis.

5 ocak 2016 00:00

9. aklıma (link: https://m.facebook.com/feridebar/posts/790204964395710 şu) olayı getiren giysi. ajsjdjsjsnsk

5 ocak 2016 01:31

10. olmazsa olmazım. bugün sezonu açtım, -15 dereceydi hava.

her ne kadar artık sentetik materyallerden üretilebiliyo da olsa hala merino yünü içeren içlikler en iyileridir. günlük koşullar için, normal aktivite sırasında (gizlinot: toplu taşımayla işe, okula gitmek) en iyilerini (gbkz: icebreaker) üretir. dünyadaki bilinen en iyi merino yünü avustralya kıtasından çıktığından, yeni zelandalı bu firma kaliteli merino yününe çok kolay ulaştığı için ve bu yünü işleme konusunda know-how'ı olduğundan son kullanıcıya kaliteli ürünler sunabilmektedir.

iç giyimde insülasyon materyali konusu tamamen aktiviteye göre değişir. bu yüzden sporcu, hiking ve trekkingci ve de sıradan insanlar için farklı materyaller daha avantajlıdır. örneğin bir sporcu sürekli hareket halinde olduğundan sıcaklıktan öte esneklik ve teri dışarı atma teknolojilerine ihtiyaç duyduğundan sentetik materyaller daha iyiyken soğuk havada yürüyen bi insan ise bunlardan öte güvenilebilir bir sıcaklığa ihtiyaç duyar. bu yüzdendir ki merino yünü sıcaklık konusunda bizim gibi sokakta yürüyen insanlar için rakipsizdir. pahalıdır ama kaliteli olanından aldığınızda uzun yıllarca kullanıp paranızın hakkını fazlasıyla alırsınız.

ayrıca bilmemek ayıp değil, öğrenmemek ayıp derler. ama bence daha da sakıncalı bi durum varsa yarım yamalak bilip insanları yanlış yönlendirebilecek şekilde bu bilgileri paylaşmaktır. gore-tex membran veya herhangi bir windstopper membranın öne çıkan özelliği su veya rüzgar geçirmemektir ve bu da size dış katman olarak lazımdır. firmalar da bunu bildiğinden dolayı bu malzemeleri iç giyimde kullanmazlar. kullanan bir aklı ileri firma varsa da paranızı sokağa atmayın, bunun yerine aç bir çocuk doyurun.

ayrıca soğuktan korunma akıllı bir "layering" meselesidir. spesifik hava koşullarına göre layering yapmanız gerekmektedir. yeri gelir 900 dolgu (gizlinot: bulunabilen en yüksek) kaz tüyü mont giyseniz bile iyi bir içlik olmadan üşüyebilirsiniz. hatta burda en çok düşülen yanılgı gore-tex hiking botlarının kışlık bot olarak görülmesidir. içine kalın çorap giyilmediği takdirde sıradan bir deri ayakkabıdan daha çok üşütür, nefes alan bir malzeme olduğundan. ki bu da materyal bilgisinin önemini bize gösteren en iyi örneklerden biridir.

yanlış anlaşılmasın, burda ukalalık kasmıyorum. bu bilgilere parasının değerini bilen, kazandığı paraya gereken önemi veren herkes keyifli google araştırmaları sonucu ulaşıp öğrenebilir. hem sıcak kalırsınız, hem de paranızı sokağa atmamış olursunuz.

üç mango kazak (gizlinot: 2 yıkama sonra şekli bozulan) size bir tane, yıllarca dayanıcak takım içlik veya "nefes alan" gore-tex ayakkabı eder.

5 ocak 2016 03:16