sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (86)
 • medya (2)

86. Yüzüm için düşündüğüm ama iyi yapacak yeri çevremde bulamadığım epilasyon türü. keşke başlığa yorum yapanlar yaptırdığı yeri memnun olsa da olmasa da yazsa.

Ankara’da yaptırıp memnun olan varsa eğer mesaj atarsa çok sevinirim 

16 mart 22:48

85. en sevdiğim ve aynı zamanda en nefret ettiğim yöntem.

şöyleki, fazla tüyüm yok bu yüzden epilasyon makineleri görmüyor istediğim gibi .(siyah kıllarım olmasına rağmen) Buna rağmen 7-8 seans aleksandrite gittim ve bence acılı değil. azalttı aslında ama koltuk altım ve bacağımda tek tük var hala. İğneliye başladım yarım saat yaptırdım, bir yarım saatim daha var sonra güle güle tüyler.

acımasından korkan süslüler için, yumuşak doku acıyor. yani yüzdeki şeytan tüyü dediklerimiz, bacaktaki bilek kısmı ve iç bacak, koluma yaptırmadım o yüzden bilemiyorum.uyuşturucu kremler bence acıyı azaltmıyor.

16 mart 15:04

84. yaptıranların sonuçtan yüzde yüz memnun olduğu fakat seanslar devam ederken süregelen yara ve kızarıklıklar nedeniyle yaptırmayacağım epilasyon türü. uyuşturucu iğne kullanılmasına rağmen acı şiddeti (dakikalar sürdüğünü düşünürsek) dayanılamayacak düzeydeydi. ilk ve son seansımı yüz bölgeme 1,5 saatlik bir süreyle yaptırdım. baş ağrısı, acısı ve yaraları nedeniyle uzak durmaya karar verdim.

15 mart 18:20 15 mart 18:21

83. tanım: kıl köklerine tek tek bir iğneyle girerek elektrik vermeye dayalı, kalıcı epilasyon yöntemi.

alt bacağımdaki, aleksandrite ve buz lazer seanslarıyla artık lazerin görmeyeceği kadar incelmiş tek tük tüylerim için gittim. giderken çok mantıklı gelmişti ama seansın sonuna doğru kaçmak istedim. yaptırmak isteyenleri korkutmak istemem ama gerçekten acıyor, bir nevi çin işkencesi. ama kalıcı rahatlık için değer mi? bence değer. uyuşturucu krem kullanmamıştım, bir dahaki seans için kullanmayı planlıyorum. işlem bir saat sürdü. bir süslünün tavsiyesi üzerine gitmiştim ve gayet nazik, eli çabuk bir hanımefendi yaptı işlemi. planım tüm bölgeleri buz lazer ile seyreltip iğneli ile bitirmek, ne kadar dayanabilirim bilmiyorum tabi.

ilk yapıldığı zaman sanki tüm kıl köklerini birer sinek ısırmış gibi şişti fakat eve geldiğimde o şişlikler kaybolmuş yerinde hafif kırmızılıklar kalmıştı. yapan kişinin tavsiyesi üzerine 24 saat su değdirmedim ve madecassol sürdüm. çarşamba akşam yaptırdım, o zamandan beri sabah ve akşam sürüyorum kremi. o büyük pütürler gitti küçük kabuklar kaldı. hani bacakta kıl dönmesi olur da sıkınca küçük bir kabuk ve pütür oluşur ya onun gibi. kaşıntı ya da acı olmadı. bazı noktalarda kılcal damara denk gelmiş ufak morluklar oluştu ama bunun olabileceği ve endişelenecek bir şey olmadığı söylendi. iyileşme süreci ve sonraki seanslarla ilgili de güncelleme yapacağım.

15 mart 13:26 15 mart 13:28

82. vücudumdaki görünmeyen bazı bölgelere düzenli seanslarla yaptırıp çok iyi sonuç aldığım ancak yüzüm için cesaret edemediğim epilasyon çeşidi. cesaretsizliğimin sebebi iz kalması vs. değil çünkü iyi bir yer bulduğunuzda böyle bir endişeniz kalmıyor fakat yüz gibi inanılmaz ön plandaki bir bölgede o kılların uzamasını, alınacak boya gelmesini beklemek beni psikolojik olarak yıprattığı için devam etmemeye karar verdim, bir yıl falan evden çıkmayacağım bir durum gelişirse belki o zaman devam ederim. o zamana kadar ip cımbız devam, ne yazık ki. :(

13 mart 21:30 14 mart 01:00

81. minik bir iğne ile tek tek kıl köklerine girilip, elektrik verilerek yapılan, kalıcı ve düzgün yapıldığı müddetçe cilde herhangi bir zararı olmayan epilasyon yöntemi.

 şuan ben 6 seans gittim, iki gün sonra 7. seansıma gideceğim. yüz tüyleri için yaptırıyorum fakat gözlemlediğim kadarıyla bu yöntem daha önce hiç bir şekilde; ağda, ip vs. işlem görmemiş kıllarda aşırı etkiliyken, ağda veya iple alınmış kıllarda aynı sürede etki göstermiyor. favori bölgemi iğneli epilasyondan önce düzenli olarak kaş-bıyık aldırırken aldırıyordum ve bu bölgede 6 seanstan sonra bile kıllarım hala kalın ve siyah çıkıyor. yanak bölgemdeki tüylerde ise bir seansta bile etki gösterdi ve yapılan yerler çıkmadı veya çok daha ince çıktı. hatta ben favori bölgesindeki tüylerimde artış olduğunu bile düşündüm fakat hem yapan kişi bunun mümkün olmadığını söyledi (tabi ki) , hem de çevremdekiler ''etraftaki tüyler azaldığı veya bittiği için sana onlar artmış geliyor, herhangi bir artış yok'' diyor fakat ben bu durumu baya kuruntu yaptım, benzer bir problem yaşamış süslüler varsa bana ulaşırlarsa sevinirim. 

işlem esnasında kıl yakıldıktan sonra cımbızla çekilirken bunu hissetmemeniz gerekiyormuş, eğer kılı çekilirken hissediyorsanız bu kıl kökünün yakılmadığı anlamına geliyor, bu duruma dikkat etmenizi öneririm.

epilasyon sonrası için bana üç gün süreyle nerisona c, ardından da fito krem kullanmamı ve asla güneş kremi sürmeden dışarı çıkmamamı söylediler. bu tavsiyelere uydum ve epilasyon sonrası belirgin olan kızarıklık ve iğne izlerim bir-iki günde çok çok hafifliyor, aynı hafta içinde de tamamen kayboluyor.

malum dakika başı ücretlendirilen bir işlem olduğu için aşırı uzun seanslara gidemiyorum, maksimum 45 dakika gibi bir süre seans aldım fakat o 'bir defa git, tüm kıllardan kurtul'' vs gibi söylemlerin tamamen şehir efsanesi olduğunu söyleyebilirim. Kaldı ki gittiğim merkezde iğneli epilasyona başlamadan önce beni muayne eden ve iğneli epilasyona yönlendiren doktor da tamamen istediğim bebek gibi pürüzsüz, tüysüz cilt için kıllar uzadıkça aksatmadan gelmemi söyledi ve sabırlı olmamı tavsiye etti.

25 şubat 22:22

80. Arkadaşımdan gördüğüm mükemmel sonuç üstüne onun gittiği yerde başladığım ve 2 seans gitmiş olmama rağmen çok memnun kaldığım epilasyon.

Favori bölgeme yaptırmaya başladım, bende kabuklanma aşırı kızarma gibi bir durum olmadı hatta oluşan kızarıklık bir saat içinde geçti.

Yapan kişi gittiğim yerin sahibi çok tatlı inanılmaz ilgili ve titiz biri o yüzden iyi ki başlamışım diyorum.

20 şubat 03:02

79. 2 saat önce yaptırdığım işlem. Daha önce çok iyi diye bilinen bir yerde yaptırdığım halde memnun kalmamıştım. Bugün gittiğim yer o kadar temiz ve özenli çalıştı ki ben bile inanamadım. İlk izlenimim olumlu yönde. Bir daha  gittigim de ve kıllar çıktığında nasıl olacak çok merak ediyorum. Kendim için en iyi yeri bulduğum için de çok mutluyum.

19 şubat 11:38

78. beyaz tenliyim ve sarı-açık kumral arası bir saç rengine sahibim. tahmin edersiniz ki kıl yapım da ince ve açık renkli. lise 3. sınıfın sonlarında yüzümde anlamlandıramadığım bir şekilde tek tük siyah renkte kılların çıkmaya başladığını gördüm. o zaman kimse ile paylaşmayıp kendim cımbız ile almaya başladım bu kılları ve inanılmaz derecede çoğaldı. açıkçası bu durum beni psikolojik ve özgüven anlamında çok etkiliyordu. her sabah erken kalkıp camın önüne geçerek aynada yüzümü ve bıyık bölgemi elimde cımbızla izliyordum. at kuyruğu aşığı biri olarak okul döneminde ve o yaz sıcaklarında yanaklarımı kapatacak şekilde saçlarımı salık bırakarak geziyordum. 4. sınıfın başlangıcında bu durumu ailem ile paylaşıp bir endokrinoloji doktorundan randevu alıp belirli testler yaptırdıktan sonra PCOS olduğumu öğrendim. doktorumun o zaman tedavi amaçlı verdiği doğum kontrol hapı ile iğneli epilasyona başladım (doğum kontrol hapını yaklaşık 1 yıl kadar kullandıktan sonra doktorumun onayı ile bıraktım). benim için bu süreç ortalama 2 yıl kadar sürdü. 2 yıl içerisinde öncelikle yüz daha sonra bıyık ve koltuk altı olmak üzere 3 bölgemi yaptırdım. benim gittiğim merkezde altın iğne kullanılıyor ve yapılan bölgeye göre ise iğnenin kalınlıkları hem hijyen hem de kıl yapısından kaynaklı değişiyordu. yüz ve koltuk altında kullanılan iğnelerim farklı kalınlıklardaydı. hassas bir cilde sahip olmama rağmen çok az kabuklanmam oluyordu. bazı bölgelerim de ise hiç kabuklanma olmadan sadece işlemin yapıldığı gün içerisinde ki kızarıklık oluyordu. gittiğim merkezin işlemden sonra bana iyileşme sürecini hızlandırması için verdiği kreminde çok yardımcı olduğunu söyleyebilirim.düzenli kullandığım için yaptırdığım hiçbir bölgemde iz kalmadı. acı eşiğim yüksek olduğu için beni yaptırır iken zorlayan tek bölge bıyık oldu, o da burun kemiğinin tam altında kalan bölge( bu nasıl anlatamamak amadeus?).lazer epilasyon yaptırmış biri olarak söyleyebilirim ki lazare oranla çok az bir acısı var.1.5- 2 yıla yakın bir zamanda ben tam olarak sonuç aldım. artık bıyık bölgemde ve koltuk altımda ağdadan kaynaklı kararmalar yok. istediğim gibi saçımı topluyorum. 10 ay -1 yıl arası zamanlarda aynı yerden 15 dakikalık randevular alıp kontrole gidiyorum. kendi açımdan vücuduma yaptığım en iyi yatırım. buralara kadar okuduysanız teşekkür ederim.

1 kasım 2018 14:39

77. Pek cok basarisiz lazer epilasyon yorumu okuyunca yazmak istedim. Ben lazer epilasyon yaptirip sonuc alamayanlardanim. 6 seans devam ettim. Hem bacak derim kurudu hem de 6 ay sonra killar ayni yogunlukta cikmaya devam etti. Bu arada istanbul’da macka’da oldukca bilinen bir guzellik merkezinde kullandiklari cihazi falan arastirarak gitmistim. Bu sekilde hüsran yaşadıktan sonra annemin bir arkadasinin tavsiyesi ile iğneli epilasyona başladım. Koltuk altı, alt bacağım resmen bu sayede tamamen temizlendi. Gerçekten çok acıdı ama senelerdir tüysüz geziyorum ve iyi ki yaptırmışım diyorum. Kısaca değer süslüler.

22 ağustos 2018 17:01