yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (124)
  • medya (11)

  124. 1seneye yakındır ben de iğneli yaptırıyorum. Öncelikle ilk hatam yüze ve boynuma lazer yaptırmak oldu. Kıl inceldi ama yayıldı inanılmaz bir şekilde ve benim iğneli sürecim çok uzadı/uzuyor.

  Şu süreçte iğneli yaptırmak çok kötü. Su değmemesi gerekiyor oraya 2gun boyunca ama maalesef maskeden dolayı terliyorum e haliyle yüzüm de hafif ıslanıyor. Eve gider gitmez hafifce yüzümü peceteyle kurutuyorum ve pudra sürüyorum.(kuru-karma ciltliyim) İlk başlarda fucidin ve medacassol çok kullanırdim ama benim için en iyisi zeytinyağı ve teramycn sürmek oldu. Çünkü 2gun sonra kabuklanmaya basliyor ve kabuklar en güzel bu şekilde gitti bende.

  Onun dışında hafif küçük kirmizi-kahverengi noktalar görüyor gibiyim arbutin kullandım ama eh işte yani çok mükemmel sonuç almadım.kabuklanmalar geçtikten sonra temizleyici-salisik asitli tonik- c vit serum kullanıyorum akşamları.

  Hafif bıyık çevremde kararmalar var onları nasıl geçireceğim hala onu arastirmaktayim. Çözüm önerisi olan mesaj atabilir 😊

  Umarım en kısa sürede şu kıllardan kurtuluruz verdiğim paranin haddi hesabı yok çünkü

  13 nisan 01:16

  123. Ağda,cımbız,iple yüz tüylerimi almaya başlayınca birkaç yıl içinde ince tüylerim kalın kıllar halinde çıkmaya başladı.Biraz araştırınca tek çözümün bu olduğunu gördüm.İğneli olduğu için ve yoğun bir tüylenme olduğu için iz kalır leke kalır yüzüme zarar verir diye başta korkup yaptırmaya cesaret edemesem de en sonunda artık tüylerle baş edemeyince daha öncede araştırdığım Etilerdeki epi beautyden randevu aldım.Ben çene,yanak ve favori bölgelerime yaptırıyorum.3.seansımdayım.Hiç beklediğim gibi acılı ağrılı birşeyle karşılaşmadım.İğnenin acısı farkedilmeyecek kadar az(gizlinot: belki daha acıtıyordur ama benim acı eşiğim yüksek olduğu için farketmedim),yüzümde ki kızarıklık 2-3 saat içinde geçti,2 gün içerisindede kabuklanma oluyor ve kabuklar kendiliğinden düşüyor.seanstan çıktıktan sonra 24 saat lazer yapılan bölgeye su değmemesi gerekiyor ve devamlı olarak güneş kremi kullanmam gerektiği söylendi(akşam dışarı çıktığımdada).tüylerde oldukça azalma görüyorum ve cıkanlarda cok ince cıkmaya basladı,doku iyileştirici kullanmadım ama herhangi bir yara izi ve kızarıklıkla karşılaşmadım.lazer yapılan bölge cok cabuk iyileşti ve normale döndü.

  28 mart 21:56

  122. bir kez yaptırdım ve böyle bir acı görmedim hayatımda. kesinlikle benlik değilmiş buz lazere devam

  28 mart 18:46


  121. henüz ilk seansını yaptırmış biriyim. ancak kafamda belli sorular var tam oturmayan. gittiğim yer epilasyon sonrası 3 gün su değdirmememi söyledi. antiseptik solüsyon olarak 3 gün sabah akşam batticon kullanabileceğimi söyledi. genelde iğneli yaptıranlardan duyduğum bir iki krem vardı. sordum krem kullanmalı mıyım diye hayır dedi uygulayan kişi. güneş kremini sordum onu da kullanmamamı söyledi. açıkçası kafam karıştı. leke olmaması için güneş kremi kullanmak gerekmez mi? epilasyon yapılan bölgeye hiçbir şey sürme dedi.

  seanstan bu yana 1 hafta geçti. dediği gibi yaptım. 1 2 kez çok hafif güneş kremi sürmüş olabilirim güneşe maruz kalacağım günlerde. onun dışında dediği gibi ekstra bir şey yapmadım bölgeye. 1 haftada sivilce vs olmadı minik minik kabuklar oluştu, pek döküldüklerini söyleyemem dökülen varsa da favori bölgem çok algılayamadım. bir de kabukların çabuk dökülmesi iyi değil ne kadar geç dökülürse o kadar iyi yoksa iz kalabilir demişti bana. kabukları dökmeye çalışma dedi. iyileşmeyi hızlandırması için bir şeyler kullanmak mantıklı mı değil mi kafam karıştı. ilk seansım olduğu için gittiğim yerin güvenilirliği konusunda da endişem var. o sebeple bilgisi olan yazarlar mesaj atarsa da çok sevinirim.

  28 mart 00:37

  120.  Beyaz tenli ve siyah daha doğrusu grimsi sık ayva tüyünden muzdarip insanlardanım. Yüzümdekilerden çok rahatsız olduğum için yıllar önce pek de öyle detaylı araştırma yapmadan lazere başladım. Erkek tipi kıllanmaya dönmese de yüzümdeki ince tüyler biraz yayıldı. Zayıf, ince tüylere lazer etki etmediği için de katmerli belaya bulaşmış oldum. Bu dönemde kaş usturasını da denedim, kalınlaştırma olmasa da ertesi gün çıkan ince tüyler beni gerçekten yoruyor ve psikolojimi bozuyordu.

   Sonra araştırıp iğneli epilasyona başladım. İlk seansta iğneyle birlikte önerdikleri epilasyon sonrası nemlendirici-yapılandırıcı kremi de aldım. 

    Acı eşiği yüksek olan bir insan olduğum için acıdan şikayet edemeyeceğim, sadece hassas yerlerde acı ve yanma hissediyorum.

    Seans sonrası nemlendirici, güneş kremi kullanmayı ihmal etmiyor ve makyaj yapmıyorum.

    İlk başta izlediğim videolardan sonra tüy köklerinin işlem sonrası kabuklanacağını düşünüyordum ama çok hassas yerlerdeki iğne ucu kadar 5-6 kahvelik haricinde kabuklanma olmadı. 

    Pandemi nedeniyle seanslarımı tamamlayamadım ama 12-13 ay olmasına rağmen şu an iğneli yapılacak seviyeye geldi yüzümdeki tüylerim. Üstelik bu halde bile çok zayıflar ve rahatsız etmiyorlar.  

  Yüz için gerçekten tavsiye edebileceğim tek yöntem. Düşüyorsanız ve iyi bir yer bulduysanız hiç tereddüt etmeyin derim. Zahmetli bir yöntem, tek tek her bir kıl köküne uygulandığı için daha uzun geliyor ama kesinlikle değiyor. 

  27 şubat 15:21

  119. sonuçları etkili ve kesin olan epilasyon yöntemi. deneyimlerimi paylaşacağım.

  aynı bölgede uzun süre çalışamadığı için biraz iyileşince gidiyordum. zaten onu anlayıp ona göre devam etmiyor, hep bir yeri değil ara ara alıyor böyle uyuşmadığı için biraz daha acılı. vücut bölgesinde çok geç toparladığını söyleyebilirim, 1 sene sonra geçebilir izler. ama dediğim gibi endişelenen varsa düzeliyor. yüz daha hızlı 1 aya tamamen toparlıyor. ben favori bölgesinde ayva tüyleri aldırıyorum. küsüratını tam hatırlamıyorum, dakikası 5.5 tl civarı olmuş artık gidemiyorum.

  acı eşiğim ortadır. hatta dayanamayacağımı düşünürler. benim için bir sorun olmadı. diş ağrısı bel ağrısı gibi şeylerden daha kötü değildi.

  seanstan sonra kabartılar şişlikler olabilir. korkmayın ertesi güne hemen geçiyor. son gittiğimde yüzüm morardı bildiğiniz yemyeşil yayıldı favori bölgesinden yanağıma doğru. ilk defa böyle bir şey yaşadım. ben cildimi hızlı iyileşir sanıyordum başka şeylerde öyleydi ama değişebiliyor. çıkınca bebek pudrası kullanıyorum ve su değdirmiyorum 2 gün. sonra hametan sürüyordum, bazen de kendi haline bırakıyorum hiç değişen bir şey olmuyor. sadece cildiniz yağlıysa ilk 2 gün pudra kullanmak önemli diyebilirim (kurumazsa sivilceye dönüşüyor), farklı şeyler denedim hızlandıran bir şey olmadı.

  bu arada erkekler de gidiyor, başta gördüğümde şaşırdım ama erkeklerin de gittiğini görmek önem vermesi hoşuma gidiyor benim :d

  kişiden kişiye de değiştiği için dikkatli olmak lazım. bu başlığa yazmaktan çekinmiştim bu yüzden. ben ince tüylerde memnun kaldım ve iğneli epilasyonu tavsiye ederim, ama şimdi ciddi bir sorun olur falan kimsenin sebebi olmak istemem. her gittiğimde çok geç topladığını, beyaz ve hassas ten olduğu için böyle olduğunu kendisi söylüyor. açıklama yapmak zorunda gibi hissediyor heralde. benden önce gelen kişi haftada 1 geliyormuş aynı yer için, bana 2 haftadan önce randevu vermiyor. ki onda da iyileşmemiş oluyor.

  aynı yeri kaç kere aldığını sürekli dağınık aldığı için bilmiyorum ama ben fayda gördüm, bu yüzden şu kadar gitsen biter diyemem. işlem gören yerler bitiyor.

  adet dönemine yakın gitmeyin dayanılmaz bir acı oluyor.

  27 şubat 14:51 27 şubat 14:55

  118. Yüz için Yaklaşık 2 aydır annemin gittiği epilasyon türü. Beyaz renkte olanları sadece İğneli görür dediler, önerilen yere gittik.

  Uygulanacak kılların cımbızla alınabilecek uzunlukta olması gerekiyor öncelikle. Kendi iğnesini aldı, seansa her gidişte yanında götürdü. Seanslar arası belli bir süre yok, rahatsız edecek uzunluğa ulaştığında gelin dendi. Dakika başı 2tl ücreti var. En fazla 40, en az 20 dakika işlem uygulandı.

  Seans sonraları  3 gün  su değdirmek yasak. Kabuklanma ve yanma hissi için madecassol aldırdı. Seansların aylarca sürmemesi adına akım şiddetini düşük vermemeyi önerdi, annem de kabul etti. Ama yok böyle bir acı. Koskoca kadın her seanstan gözü yaşlı ayrılıyor. Acı eşiği yüksektir ama o iğneye her akım verildiğinde içinden bi şeyler kopuyormuş. Anlatmasına bile gerek yok yüzünden çok net anlaşılıyor acısı. 

  Seanslarını acılı geçiren herkese kolaylıklar diliyorum, umarım en kısa zamanda istediginiz sonucu alırsınız da katlanmayı başardıgınız acıya deger. 

  27 şubat 02:56


  117. Doğru bir yer bulmanın zorluğunu çok iyi biliyorum ve izmir'de olanlara Aysel iğneli epilasyonu öneriyorum. İlk gittiğinizde kendi iğnenizi alıyorsunuz, her seansta onu götürüyorsunuz.

  İlk 1 saat civarı biraz kızarıklık oluyor sonra kızarıklık kalmıyor. 3 gün su değmemesi lazım. Bu süreçte sadece bebe pudrası sürebiliyorsunuz Seans ücreti 1 sene önce dakika başı 3 liraydı. Eli gerçekten hızlı.

  Lazer epilasyonla kıyaslayınca hem fiyatın uygunluğu hem de kesin çözüm olması sebebiyle ben iğneli epilasyondan yanayım.

  26 şubat 15:49

  116. kıl köklerine elektrik verilerek kökten yok edilmesini sağlayan en eski ve en etkili epilasyon yöntemidir.

  acaba bursa'da gidip de memnun kaldığınız bir yer var mıdır? tüm vücuduma yaptırmak istiyorum da bilgi veren biri olursa çooook sevinirim, teşekkürler!

  21 şubat 15:58

  115. Ankara'da iğneli yaptırıp memnun kalan süslülerin yer tavsiyelerine çok ihtiyacım var. Mesaj kutuma bekliyorum :)

  2 şubat 14:10