yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (15)
  • medya (0)

  15. sözde iş arayanlardan biriyim. şu an vasıflı tecrübeli iyi durumda bir çalışanım deme şansım varken hiçbiri olmadı. yapamadım. rezil hayatıma sebep de benim. iş aramaktan çok bitse de gitsem diyorum.

  18 ocak 21:40

  14. vallahi yoruldum süslüler. inanılmaz ruhumu emen bir işte çalışıyorum. maaşı iyiydi diye sigortasız ve anlaşma yapılmadan çalışmaya okey dedim. işin kendisi feci sıkıcı, iş arkadaşları suratsız ve yardımsever olmayı bilmiyor, herkes küçük patroncuk ve asıl patronlar asla profesyonel değil. çalışanlar teker teker ya işten ayrılıyor ya da çıkarılıyor. 3 aydır buradayım ama 3 yıl geçmiş gibi hissediyorum. nasıl bir yere düştüm ben diye çırpınıyorum son iki aydır.

  3 ayın son 2 ayından beri iş bakıyorum düzenli olarak. dilciyim bu yüzden elimde bir "meslek" de yok sunabileceğim. üzerine pandemi de hiç hoş olmadı. keyfim çok kaçık süslüler.

  2021 umarım tüm iş arayanlara iyi gelir. herkes işinden hem psikolojik hem de ekonomik anlamda istediği verimi ve tatmini almış olur.

  18 ocak 17:43 18 ocak 17:48

  13. Başlığı görünce yazmadan geçemedim. pandemi başından beri kamuda kronik rahatsızlığı olan kişiler riskli durumdalarsa işe gitmiyorlar. Bu kişilerin ciddi bir kısmı emekliliğini haketmiş ama 65 yaşını doldurmamış oldukları için emekli olmuyorlar. Kadroları dolu görünüyor. Keşke içlerinde emekiliği haketmiş olanlar emekli edilse de boşalan kadrolara birer ikişer genç insanlar yerleştirilse.

  Sonuçta emekli olsalarda onlar maaş alacak ve kendilerini karantinada tutabilecekler. Bu pandeminin en az bir yıl daha bitmeyeceği de aşikar ve iş bulmak daha da zorlaştı. İşsiz insanlar sene ile iş bulamıyor. En azından boşalan kadrolar gençlere verilse 1000 2000 kişi bile olsa hem gençler kazanır hem yaşlılar madur olmaz.

  2 aralık 2020 12:49


  12. Çok zor bir süreç ama kendimden yola çıkarak yazıyorum ki siz samimiyetle istediğiniz sürece yapamayacağınız hiç bir şey yok. Ne okul ne bölüm ne ülkenin durumu hiçbiri bahane değil. Gerçekten istemek ve olumsuz geçirilen hicbir görüşmede moral bozmamak gerek. Önemli olan kendinizde şunu bilmek. Gerçekten iş arıyor muyum yoksa çevre baskısı yüzünden arıyormuş gibi mi yapıyorum.

  1 aralık 2020 23:45

  11. bezdim.

  1 aralık 2020 23:26

  10. İş arayanlara naçizane tavsiyem mutlaka her sabah cv nizi güncelleyin. Daha önceden başvurduğunuz, hiç aklınıza gelmeyen bir firma yıllar sonra size dönüş yapabilir.

  Unutmayın ilk işiniz cv güncellemek olmalı.

  1 aralık 2020 09:39

  9. 2 aydır içinde bulunduğum,hayattan soğutan durum.Henüz tam olarak iş bile aramıyorum.Staj yeri arıyorum.Ama onu bile bulamadım.Bir sürü görüşmeye gittim.Çoğu kişi köle arıyor zaten kendisine.Görüşmelerde ben para vermem sana,ben iş öğretiyorum o zaman senin de bana para vermen lazım diyeni bile gördüm.Geçenlerde gittiğim bir görüşmede çalışma saatlerinin belli olmadığını,ofisi kendi ofisim gibi sahiplenmem gerektiğini,hırslı olup her şeye koşturmam gerektiğini söyledi avukat bey.Tüm bunları yaptıktan sonra da kazanacağım para sıfır.Dikkatinizi çekerim yol yemek bile yok.Tamam ben kendimi geçindirebileceğim kadar bir para alamayacağımı artık kabullendim.Ama günümüz şartlarında hayat zaten zor.Yaşam pahalı.Dört sene okuduktan sonra insan en azından kendi harçlığını çıkartmak istiyor.Bu sene böyleyse seneye ne yapacağım diye düşünmekten kendimi alamıyorum.

  İş aramaktan öyle yoruldum ki hiçbir şey yapmak gelmiyor içimden.Kısaca berbat bir durumdur.

  23 ağustos 2018 14:27 23 ağustos 2018 14:28


  8. Gayet deneyimli bir mühendisim, başvuru yaptığım yerlerin neden ara verdiğimi sorup 18 aylık oğlum olduğunu duyduğunda suratıma telefon kapatmasından yıldım. Bunu yapanların kadın olması da ayrı mevzu. 

  30 haziran 2018 10:45

  7. İçinde bulunduğum durum. İşten çıktım ve ne güzel oh rahat diyordum. Ancak bu kadar rahatlık yeter sanırım. Ailenizle yaşıyorsanız hele kendi paranızı kazanıp onlara da destek olmak büyük rahatlık çünkü. (onların böyle bir talebi yok ama olsun). Koton satış danışmanlığından tutun, ingilizce öğretmenliğine (asıl mesleği m) hatta thy nin kariyer fırsatlarına ve ofis elemanlığına kadar başvuruyorum. Salı günü bir görüşmem var, şans dileyin🌺

  30 haziran 2018 09:46

  6. şu sıralar hemen her gün bilinen tüm portalları gezip, gerçekten değerlendireceğim bir ilan arıyorum. açıp yerine mutlaka bakıyorum falan.

  neticede haftada bir bilemedin en fazla iki ilan bulabiliyorum kendime uygun. iyice düşünüp başvurduğumda bir umut doluyor içime.

  lakin aradan günler geçip "özgeçmişiniz görüntülendi" durumu yazmadığında o umutlar paramparça ve ben süklüm püklüm iş aramaya devam.

  işte öyle de umutsuz bir hal...

  28 şubat 2018 15:00

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar