yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (50)
  • medya (0)

  50. Dengesiz ve normal hayatta direk yol vereceğiniz insanlarla iş arkadaşlığı etmek zorunda kalıyorsunuz. Kıskanç, herkese terbiyesizlik yapan kendi içinde kompleksleri olan zorba, her gün ne alsam evime diye telefonda tabak çanak ev eşyası bakınıp her dakika şikayet edip sonra iki kuran dinleyip keşke peygamberimiz gibi yaşasak yiyecek ekmek bulamazmış diyen riyakar insanları barındıran bir hayat.

  16 ocak 10:11

  49. İlk girdiğim ortamlarda yapım gereği fazla konuşamam, sessiz kalırım, dinlerim. Hep iyi gözükürler en başta bana, her tanıdığım kişiyi, öyle saygısızlık yapmıyosa, kendini yüksekte görmüyorsa öyleymişcesine davranmıyorsa severim.

  Bu sene yeni bir yerde işe başladım, yine aynı başladım, severek. Sonra birer birer herkesi kaybetmeye başladım, hergün birinden saçma bir şey duyuyorum biri hakkında bozuluyorum ya da kendime karşı bir şey oluyor, biri bi şey demiş oluyor, huzurum bozuluyor. Elimde sadece bir kişi kaldı ona güvenirken bile endişe duyar oldum. Dedikodudan, fitne fesattan besleniyor gerçekten bazı insanlar, durduk yerde eleştiriyorlar birbirlerinin arkalarından söylemedikleri kalmıyor. Şaşırmıyorum, artık ayıplamıyorum da kimseyi. Demem o ki böyle insanlar da varmış, ben arkadaş çevremde ve geçen sene çalıştığım yerde denk gelmemişim hiç. Aman uzak olsunlar hepimize, durduk yere stres zaten.

  15 ocak 21:45

  48. Ekşide görmüştüm çok güzel demişler.

  İş hayatında Ya sevilen biri olucaksın ya da korkulan.

  14 ocak 23:57


  47. Özel sektördeyseniz acı tecrübelerle sınırlar çiziliyor sanırım. Bir yılda öğrendim ki bir yerde maaş yirmi gün gecikiyorsa yirmi birinci gün ihtarı çekip çıkmam gerekirmiş mesela. Sözlere inanmamak lazımmış. Görevin olmayan şeyleri yardım amaçlı yaptığında teşekkürden ziyade görmezden gelinirmiş. Sadece işini yapacakmışsın işte. Kimseye acıyıp üzülmemek gerekirmiş. Acıyıp üzüldüklerin ellerine fırsat geçince iki yüzlüleşirlermiş. Yüzüne gülenler arkandan neler neler diyebilirmiş. Burası gerçekten kurtlar sofrasıymış. 

  14 ocak 22:52

  46. normalde selam vermeyeceğiniz insanlarla bir arada bulunma hatta arada laf sokmalarına maruz kalma,emir alma zorunluluğu..

  iş hayatı çok tehlikeli arkadaşlar. parasını da geçtim sırf evde oturuyor demesinler diye gidip geliyorum. yoksa size benzemek istemiyorum kendi küçük hayatlarınızda büyük egolarınızla debelenip durun deyip istifa etmek vardı..

  not: reklamcı

  14 ocak 20:47

  45. hep söyledim, her zaman da söyleyeceğim; iş hayatı kurtlar sofrası.

  14 ocak 16:52

  44. toplamda 2,5 yıllık bir geçmişim var iş hayatında. Temmuzda 3 yıl dolacak. Bu geçen zaman diliminde öğrendiğin sadece bir şey söyle deseniz insanların anında birbirini satması derim. Sosyal hayatınızda böyle bir durumla karşılaşsanız göstereceğiniz davranış bir daha o insanla görüşmemek olurdu. Konu işe gelince ise size yaptıklarını bildiğiniz insanınla ilişkinize devam edip, konuşuyor, gülüyorsunuz. bu durum başlarda beni çokça rahatsız etti çünkü bana göre açıkça iki yüzlü davranmak bu. sonra anladım ki politik olmazsan çalışman mümkün değil. buna alışmak lazım. yaşadıklarımdan tavsiye edebileceğim şeyler ise,

  1. çok klasik ama kimseye işte yaşadığınız sıkıntıları, almak istediğiniz zamı, terfi beklentinizi, başka bir firmanın sizi iş görüşmesine davet etmesi gibi konuları yani kısaca kariyerinizle ilgili hiçbir şeyi anlatmayın. düşünün aynı haklara sahip iki çalışan arasında hiyerarşik seviyeleri de aynı olsun, sadece departmanlarının farklı olması sebebiyle bile bir hasetlik olabiliyor. senin bölümün benimkinden rahat gibi. bir de siz çıkıp bana şu firmadan teklif geldi ya da terfi bekliyorum bu sene gibi konuşmalar yaparsanız nefret oklarını üstünüzde toplarsınız.

  2. özel hayat. bu konu belki diğerinden daha bile önemli. öğle yemeğinde, molada vs. tabi ki birileriyle sohbet ediyorsunuz. ama verdiğiniz bilgi çok sınırlı olsun. o yaz gideceğiniz tatil beldesi ve kaldığınız otelden maddi durumunuz, eşinizin kazandığı para, eviniz ya da arabanızın olması insanları rahatsız ediyor. biz aynı işi yapıyoruz ama bu nasıl bu otelde kaldı gibi fısıltılar dolaşabiliyor. bunlar benim başıma geldiği için söylemiyorum gözlemlerim hepsi. ama emin olun çok ilginç fikirler var. bobbi brown farımı görüp çok beğenip fiyatını öğrendikten sonra bana laf çarpan iş arkadaşım var mesela. buna belki abartı diyeceksiniz ama bize gelen doğalgaz faturası çok yüksek olmadı diye başka bir arkadaşımın yüzü düştü geçen hafta. özetle insanların ne gibi şeyleri kafalarında kurup size nefret besleyecekleri belli değil. işle ilgili zaten rekabet varken bir de özel hayatların konuşulmasından kaçınmak için olabilecek en düşük seviyede bilgi paylaşmak lazım.

  3. fazla samimiyet. bu konu kesişim kümesi aslında. yukarıda yazdığım iki başlık için özet kelime samimiyet. her zaman belli bir seviyede olursa daha az problemle karşılaşırsınız.

  4. hırslı insanlar. benim departmanında böyle biri var. hırsına ek olarak çalıştığı insanları yöneticisine şikayet etme, onlar hakkında yorumda bulunma, iş yapış şekillerini değerlendirme gibi huyları da var. çok defa müdürümüze diğer çalışanları şikayet ederken yanındaydım. bunu benim için de yaptığına eminim. tabi ki sorun yöneticilerin buna fırsat vermesi. bu yüzden işinizi mümkün olan en iyi şekilde yapmanız önemli. kimse sizi yaptığınız iş ile vurmasın.

  14 ocak 11:28


  43. psikolojik mobbing,ikinci sınıf insan muamelesi,düşmanca davranışlar.

  sen çalışırken herkesin elinde kahve trendyolda giysi bakması.

  sen 5 dk tuvalete gitsen ama serena iş yapmıyor hep geziyor.

  iş hayatımın özeti.

  her sabah ayaklarımın geri geri gitmesi derken.

  istifa ettim ve kurtuldum.

  13 ocak 22:46

  42. Bir büyüğüm bana iş hayatının kurtlar sofrası olduğunu söylemişti. Gerçekten de öyle ve bu mecrada yeni olduğum için minik bir kuzuyum.

  13 ocak 21:51

  41. gündelik yaşantımdan tamamen farklı bir insana büründüğüm yerdir. mesleğimi çok seviyorum ama hiçbir zaman birilerine para kazandırmak için belirli bir miktar para karşılığı zamanımı satmaktan mutlu olamam.

  13 ocak 20:04

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar