yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (25)
  • medya (0)

  1. şuan tam karşımda oturuyor. Allah'ım bir insan kendinden tüm dünyayı soğutmayı nasıl başarabilir ? ay ağzını burnunu dağıtcam şimdi biri beni tutmasın.

  1 eylül 2014 11:16

  2. resmen 10 aydır çektiğim çiledir kendisi. bendeki sabır da bir yere kadar hazır staj bitiyor bahanesi ile de işten çıkıyorum ay sonuna zaten, oh.

  kıskanç, sinsi bakışlı, ne giydim, ne sürdüm, ne yapıyorum meraktan çatlayan, bana benzemeye çalışan arada, ki mümkün değil! öyle biri düşünün işte.

  resmen dedektöre girmiş gibiydim her gün. bir de ego tavan yapmış zaten saçma sapan afralar tafralar düşünün halimi. kadınlarla çalışmak zor arkadaş, hemcinslerimiz deriz bir de ama yok yani. erkeklerle çalışmak daha kolay bence. bir sınır var en azından her zaman en güzeli.

  biraz karakter meselesi tabi bu davranışlar da, oturmamışlarla ancak böyle uğraşıyoruz işte.

  1 eylül 2014 11:30

  3. artık nasıl sinirim bozulmuşsa yazım kuralını bile ihmal etmişim :) insan görmezden gelemiyor yada ben mi kafama çok fazla takıyorum. yok yok ben sevmediğimi belli ettiğim halde sülük gibi yapışıyor. eğer yaptığımız işin ortak bir yönü olsaydı bu diyarı ikimizden birimiz terk etmek zorunda kalırdık.

  1 eylül 2014 13:32


  4. iş yerinde kadınların yarısından çoğu sinir bozucu ya da bana göre değil diyelim. tekil olması çoğul olmasından iyi olabilir. kadın yöneticilerden ayrıca hoşlanmıyorum; toplumumuzun kompleksli yapısını beşle çarpın. benim metodum yurt dışında yaşarken kazandığım bir huy: en fakeinden güleryüzlü olup özel alanıma -yaşamıma iş yerindekileri sokmama, özel hayatım hakkında konuşmama ya da minimal konuşma ve iletişim kurduklarında muhabbeti paso işlere getirmek ki yanımdan uzaklaşsınlar ve paylaşım olmasın. böyle olunca kadınların saçma şark kurnazlıklarını, sinir bozuculukları fark etmeyebiliyorsunuz. asıl hayat iş dışında, ki iş yerindeki kişiler, mevzular orada kalır/kalmalı. "iş arkadaşı" arkadaş değildir, unutmayalım. aksini düşünenlere go get a life demek isterim.

  10 ekim 2014 23:05 10 ekim 2014 23:06

  5. Her daim kadının okumasını, iş hayatında olmasını, ekonomik özgürlük elde etmesini ve iş hayatında ezilmeden hak ettiği en iyi yere gelebilmesini savunan bir insan olarak beni kendimle çeliştiren, düşüncelerimden dolayı bana vicdan azabı çektiren kadın(lar)dır.

  Eski çalıştığım bölüm bu kadınlarımızın seçkin örnekleriyle doluydu. Hiç çalışmayıp iş kitleyenini, başkasının başarısını sahiplenmek isteyenini, bir gün güler yüz gösterip diğer gün konumundan faydalanıp bağırıp çağıranını, dedikodunun dibine vuranını, arkadaş gibi görünüp sırtımdan hançerleyenini, her telefon konuşmamı dinleyip utanmadan yandan müdahale edenini, her fırsatta ezmeye çalışanını, sırf kendi beklentisini karşılamıyorum diye bütün performansımı hiçe sayanını, doktora gitmek istediğimde izin vermemek için direnip doktordan dönüşte "ee ölecek miymişsin, o kadar acil miymiş?" Diyenini ve daha nicelerini gördüm.

  Böyle bir ortamda sorsanız benim için de acayip sinir bozucuydu derlerdi. İnanılmaz ters bir insan olmustum. İşimi yaparken birinin gelip birşeyi ikinci kez sormasına çıldırır hale gelmiştim. Ciddi fiziksel sorunlar yaşamaya başlamıştım.

  Öte yandan erkek ağırlıklı yerlerde de sorunlar yaşanıyor ve şu anda yöneticim yine kadın ve hiç sorunum yok. işin içinden çıkamıyorum. hemcinslerimden tek ricam bulundukları yeri içlerine sindirmeleri ve sadece işlerine odaklanmaları. kadını iş hayatından silmek isteyen zihniyetin ekmeğine yağ sürer davranışlar içinde olmamaları.

  11 ekim 2014 08:59 11 ekim 2014 09:21

  6. Genelde iki yüzlü davranışlar geliştirmişlerdir. Size gülüp arkanızdan sövmek gibi.

  Bazı üstlerine yaranmak amacı ile kışkırtıcı giyinebilirler, vahşi gülümsemelerini ve gülümserken gözlerinin içindeki ezici bakışları görmemek mümkün değildir.

  mevki vb sebepler yüzünden önüne gelen her şeyi, her durumu kullanmaya kendine fırsata dönüştürmeye çalışır. Bu yüzden insanları harcamak çok sıradan bir şeydir. Zira tatlı dili ile o insanı istediği yerde kullanacağını düşünür.

  Kurnaz ve bencil karakterlidir. Sizin Yanınızdayken yaydığı negatif enerjiden korunmanın bir yolunu bulmak gerekir.

  Geneli mutsuzdur, tatminsizdir (gizlinot: hem ruhen hem de fiziki anlamda tatminsizdir evet swh ) kendince tatmin olma yolu birileri hakkında dedikodu yapmaktan geçer. Dedikodular yapar ve kahkahalar patlatır ... İşte O anlarda attığı kahkahaların arkasındaki ezik kadını görmemek mümkün değildir.

  11 ekim 2014 12:56

  7. siz bir şey anlatırken mimiğini hiç bozmadan sahte bir gülümsemeyle dinliyormuş gibi yapar ama gözleri radar gibi tepeden tırnağa sizi süzmekle meşguldür.

  tanımı tam olarak şu, sinsi ve yılan kadın.

  30 kasım 2014 22:53


  8. İş yeri ile sınırlı kalmayıp hayatın her alanında karşımıza çıkabilirler. Ben bu tipleri cinderella'nın üvey kız kardeşlerine benzetiyorum. Hani biraz kilo alsanız sevinecek ya da hayatınızın bir bölümünde zor anlar geçirip mutsuz olduğunuzda mutlu olucak tarzda insanlar bunlar. Aman sakın ellerine koz vermeyin bunların. İnadına gülümseyerek gidin, mutlu olduğunuzu belli edin. Bunu diyorum çünkü ruh emici bir yanları vardır bu tür insanların. Son olarak onlar için sinirinizi bozmayın sakın, aksine görmezden gelin inadına. Daha çok sinir olucaklardır. Bak bu yazdığıma şu şarkı iyi gider (link: https://www.youtube.com/watch?v=L0MK7qz13bU let it go)

  30 kasım 2014 23:31 30 kasım 2014 23:31

  9. genelde özel sektörde bulunur. bunun ilk sebebi özel sektörde insanların birbirlerinin kafasına basarak yükselme "fırsat"ları vardır. ikinci sebebi ise "kadın kadının kurdudur".

  ikinci sebep tabi ki devlet memurları arasında dahi kendini hissettirebiliyor bazen. halbuki herkes memur, yükselme olanağı vesaire yok, niyedir bu birbirini ezme hıncı bilemedim. evde geçirdiğimiz vakitten çok zaman geçiriyoruz iş yerimizde. insan ortamda huzur istiyor. iş arkadaşları da muhteşem olmayacaksa, iş hayatının güzel yanı ne ola ki?

  30 kasım 2014 23:38

  10. benim peşimi bırakmayacak sanırım. muhasebeciler normal olmuyor mu. kızlar muhasebeci olan varsa kendi üstüne almasın ama cidden illallah ettim ya. ruh hastaların hepsi beni buluyor. şuandan sonra ki iş hayatına karşı duruşum (gizlinot: ... aşağa kasımpaşa). hayatımda ilk kez migren nedir öğrendim sağolun yani.

  12 aralık 2014 11:51