yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (130)
  • medya (0)

  130. Sabahları çok erken kalkıp bir saat servis yolculuğunda uyumaya çalıştığım için işe giderken değil, işe geldikten sonra öğlene kadar ne zaman canım isterse o zaman makyaj yapıyorum, o da çok ağır bir makyaj değil.. Ancak birçok yerde malesef makyaj yapmayınca "Cnm ii msn? Bi sorn yok inşllh?!" şeklinde gerzek bir tepki almanız mümkündür, ben artık bana gelen bu tepkilere birkaç defa çemkirerek cevap verdiğim için bitti tabi :)

  24 temmuz 2019 12:05

  129. Her gün yaptığım şey..

  Sürekli geç kalktigim için (gizlinot: Her isimde geç kalkıyorum. İlk günler erken kalkarken , gün geçtikçe arada 30 dk geç kalkma gibi bir durum oluyor sjjsjs) 15 dkda günlük duş, 15 dk da saç ve kiyafet.. saclarim ıslak çıkıyorum yazın..

  Bu sebeple makyajimi hep iş yerinde yapıyorum. İşe de ilk ben gittigim için kimse beni öyle görmüyor,bu sebeple de "noldu ya hasta mısın,bir solgun görünüyorsun?" Diyen olmuyor.(gizlinot: Sgsvsh)

  23 temmuz 2019 17:39

  128. bugün de dahil olmak üzere şu sıcak yaz günlerinde sıklıkla yaptığımdır. çünkü bu sıcakta makyajım ne yaparsam yapayım beni rahatsız ediyor. bir de elimi yüzüme, çeneme götürme falan gibi bir huyum var. sonra "al sana makyaj" oluyorum.

  23 temmuz 2019 10:31


  127. Köy okulunda öğretmen olarak çalışıyorum. İşe makyajlı gittiğimde de makyajsız gittiğimde de çok bir fark olmuyor. Tertemiz giyinmiş, saçlarını güzelce toplamışsan gülümsüyor olmak, sevgi dolu olmak çocuklara güzel görünmek için yeterli. Keşke herkes çocuklar gibi içinizin güzelliğini görebilse...

  23 temmuz 2019 02:49

  126. Çok ağır makyajlar yapmasam da hiç yapmadığım halimi asla beğenemeyen ve mecbur kalmadıkça makyajsız dışarı çıkmayan bir insandım fakat işe başladığımdan beri belki 2 ayda bir falan anca makyaj yapabiliyorum ve bunun bana sağladığı faydalardan bahsetmek istiyorum biraz. Hala özellikle regl zamanlarım da sivilce çıkıyor ama cildimde gözle görülür bir düzelme söz konusu. Gözeneklerim oldukça azaldı, kurumalar geçti, gün içerisindeki yağlanmalar düzeldi. Ara sıra makyaj yaptığımda o cakey görüntü olmuyor artık. Meğer suçlu fondöten değilmiş. Artık makyaj yaptığımda önceki makyajlarıma göre çok daha güzel görünüyor. Sabahları hazırlanmam 15 dk sürüyor ki çalışma süreniz benim gibi uzunsa bunun önemi anlarsınız. Her şeyden önemlisi kendimle barıştım. Önceden makyajsız halimle aynaya baktığımda bile başka birisi gibi hissederdim, sürekli kusurlarıma odaklanırdım ama artık o görüntü beni rahatsız etmiyor aksine hoşuma gidiyor. Elbette özellikle insanlarla yüzyüze sürekli ilişki içinde olunan işlerde makyaj kadın için neredeyse zorunluluk gibi ama şansı olana en azından cilt makyajını bırakmasını öneririm.

  22 temmuz 2019 23:15

  125. makyaj 'benim için' güne baslarken güzel bir motivasyon oluyor ama eğer o sabah yapmamışsam bu benim için teslimiyet demektir... :d

  22 temmuz 2019 15:03

  124. bence bunun bir genellemesi yok. Makyajlı gitmek bakımlı olmaktır. Makyajsız olmak bakımsızlıktır diyemeyiz asla.

  önemli olan kendimizi iyi hissetmemiz ve bakımlı olmamız kızlar. bakımlı olmaktan kastım mutlaka temiz cilt ve saçlar. temiz ağız. mis gibi kokmak. tırnakların düzgün kesilmiş, temiz ve bakımlı olması.

  ben 20 yıldır çalışıyorum. her gün mutlaka makyaj yapıyorum. eğer şahane bir cildim, canlı bir yüzüm olsa yapmazdım. bu tamamen genetik ile ilgili bir şey. makyajsız da çok güzel ve bakımlı görünen insanlar var.

  bu yüzden kendimize göre rutinimizi belirleyebiliriz. eğer güzel bir cildiniz varsa fondöten ihtiyacı olmadan hafif bir renklendirme ile çok güzel bir görünüm yakalayabilirsiniz.

  ya da cildinizi kapatmak gibi bir ihtiyacınız varsa bunu kabullenerek makyaja biraz daha vakit harcayabilirsiniz. tamamen ihtiyacımız ile ilgili.

  22 temmuz 2019 12:02


  123. Çalışma koşullarına göre rutinlerin değiştiğini görüyorum ve yaşıyorum.

  Çoğunlukla laboratuvarda kimyasallarla iç içe çalışıyorum ve makyaj yapmayı tercih etmiyorum. Farkında olmadan cildime dokunduğumdan hem olası tepkimeleri önlemek hem de sterilizasyon için.

  Araziye gittiğim günlerde de sadece güneş kremi kullanmak kolayıma geliyor. Ayrıca saatlerce güneşin altında makyaj falan kalmıyor. Akmış makyaj görüntüsü makyajsız olmaktan daha kötü bence.

  Sunum yapmam gerektiğinde ya da önemli toplantılara gireceğim zaman saç ve makyaj konusunda daha hassas davranıyorum ama abartılı makyajlar kullanmıyorum.

  21 temmuz 2019 23:38

  122. Hem rahat hem de bir o kadar rahatsız edici. Şöyle ki benim gibi uzun saatler çalışıyorsanız en hafif makyaj bile gün içinde ağırlaşıp, yamuluyor. Bu yüzden makyajsız olmak bir o kadar rahat. Ama ne zaman makyajsız gitsem herkes hasta zannediyor ve illa ki makyajsız olmak istemeyeceğim ortamlar oluşuyor. Yağlı saçla dolaşmaya eş değer durumda benim için makyajsızlık. Maalesef o kadar alıştım, alıştırdım.

  21 temmuz 2019 23:22

  121. Eski patronum her gün kontürlü filan makyaj yapıp, işle ilgili bir problem olduğunda makyajsız gelirdi ki insanlar bi terslik var diye düşünüp üstüne gitmesin... yalnız işe yarardı da, gerçekten güzel taktik.

  21 temmuz 2019 23:17