yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  5.0
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (14)
  • oylar (2)
  • medya (1)
  5

  14. bayıldığım fondötendir. çok çok çok doğal bir bitiş, renk eşitlemesi çok güzel ve hiç ağırlık yapmıyor. fondöten sürdüğümü unutuyorum bununla, cilt nefes alıyor adeta. pamuk gibi görünüyorum bunu sürünce, ayna karşısında yanaklarıma dokunasım geliyor tüm gün.

  kapatıcılığı düşük orta arası, çok sorunlu bir cildiniz varsa sevmezsiniz muhtemelen.

  21 haziran 2018 22:53

  13. ilk göz ağrım, 8-10 yıldır severek kullanıyorum kendisini. daha iyisini geçtim, yerine geçebilecek herhangi başka bir ürün bulamadım şu güne kadar. türkiye'de satıştan çekildikten sonra avrupa'ya her gittiğimde depolamaya başlamıştım, ancak 1 senedir avrupa'da da satılmıyormuş artık. ne yapmak lazım, nasıl bulmak lazım bilmiyorum, üzgünüm...

  5 haziran 2018 17:03

  12. Renk çeşidi bolca var. Çevirerek açılıyor, çevirdikten sonra deliklerinden toz halinde dökülüyor. İçeriği zararsız, doğal yollardan elde edilen minerallerden üretiliyor, kullanırken herhangi bir reaksiyon olmadı. Cildimi yumuşacık yapıyor. Üst üste birkaç kat uygulayarak tam kapatıcı orevi görüyor.Doğal bir ışıltı veriyor cilde, sağlıklı duru bir görüntü veriyor.

  10 mart 2017 11:34 19 mart 2018 10:20


  11. fairly light rengi tenime açık kalmış fondoten, takasa koymuştum, bir ton koyusu elinde olan varsa değiştirebiliriz..

  Eksilenme editi: ürünle ilgili yorumlarım, rengi tenime bir ton açık kalmasına rağmen cildimle bütünleşiyor, akma kokma bozulma yapmıyor, cilt rengini eşitliyor, doğal ve sağlıklı görüntü elde etmek isteyenler kullanabilir, zira ürün çok kaliteli

  9 mart 2017 16:35 15 mart 2017 09:34

  10. en önemli özelliği yüzünüzde hiç yokmuş gibi duracak kapatıcılığı yüksek tek fondoten olması sanırım.

  toz olduğu için genellikle pudra fırçasıyla uygulama yapılıyor ama en doğru uygulama kesinlikle kesik uçlu fondoten fırçasıyla sağlanıyor. bence bu ürünün olmazsa olmazı kılları sık ve kesik uçlu bir fırça. ben shiseidonun bayıla bayıla kullandığım perfect foundation brush'ıyla uyguluyorum(gizlinot: sadece bu ürün için değil her türlü fondoten uygulaması için şiddetle ve ısrarla tavsiye diyorum).bu fırçayla muhteşem sonuç yakalayacağınıza eminim. pudra fırçalarıyla ürün çok fazla dağılıyor. kapatıcılığı azaldığı gibi ürünün büyük bir kısmı da havaya karışıp uçuyor.

  ben sadece kızarıklık olan noktalara iyice yedirerek uyguluyorum her yere değil ve sanki yüzüme hiçbirşey sürmemişim gibi duruyor kesinlikle. yokmuş gibi durması için altın kural sanırım teninize en yakın tonu bulmanız. ne yazık ki internet üzerinden almak zorunda olacağınız için bu kısım biraz sıkıntılı. ben şanslıydım ki ilk denemede tenimle birebir aynı tonu buldum. (bu arada renk skalası da çok geniş. ben nw15'im ve bu üründe gold fair tonu benim tenimle birebir aynı. almayı düşünen bir nw15 olursa aklında bulunsun)

  sabitlenmesi ve kalıcığılı çok güzel.(gizlinot: yarın saat kadar öncesinde yüzü güzelce nemlendiriseniz ürünü daha iyi tutuyor) sadece dozu fazla kaçırırsanız çene çukuru ve burun kenarlarında bir miktar toplanma yapıyor. bu noktada azı karar çoğu zarar felsefesini hatırlamakta fayda var. zira kapatıcılığı yüksek bir ürün zaten.

  kesinlikle oksitlenmiyor. sabah ne sürerseniz akşam onu çıkartıyorsunuz.

  şimdi diyeceksiniz ki bu fondotenin hiç mi kötü özelliği yok? tabi ki var. o da türkiyede olmaması ve internet üzerinde de fiyatının an itibariyle 190 tl olması. ürünün 8 gr olduğunu düşünürsek fiyatı çok ucuk kalıyor. çok bereketli bir ürün olduğunun farkında olacaklar ki böyle bir fiyat koydular sanırım. ben yıllar önce aldım hala bitmedi ve ne yapısı ne performansı asla değişmedi. bitince yine alır mıyım evet alırım.

  9 mart 2017 12:23 9 mart 2017 12:30

  9. Türkiye pazarından neden çekildiğine anlam veremediğim şu ana kadar kullandigim makyaj malzemeri arasinda en iyisi. Böyle doğal görünen, pürüzsüzleştiren ve cilde iyi gelen başka fondöten var mıdır bilmiyorum. Sivilceye ve her türlü alerjik reaksiyona yatkın olan (hatta kullanmaya başladığımda çenemde onlarca sivilce vardı, şimdi hiç biri kalmadı tabi) cildime hiç kötülüğü dokunmadı.

  Pek çok kişi kendi fırçasıyla kullanılması gerektiğini söylese de real techniques buffing brushla da çok rahat uygulanabiliyor. Yurt dışından giden akraba, eş, dost kimi bulursanız getirtmenizi öneririm.

  Üstelik diğer high end ürünlere göre fiyatı daha uygun, Amerika'da 28$ civarı.

  Daha öncede belirtilen yorumlardaki gibi 50$ gibi bir fiyata içerisinde transparan pudrası, kapatıcısı, bronzerı, primeri ve fırçası olan starter kiti de elde edilebilir. Zira diğe ürünleri de oldukça başarılı ve doğal yapıda.

  16 aralık 2016 07:13

  8. Sanırım 6 yıldır zaman zaman başka ürünleri merakımdan denemiş olsam da asla vazgeçemediğim fondötenim.

  Ben light rengini kullanıyorum. Tenime tam uyuyor.

  Bu ürünle ilgili en ilginç konu ise kendi fırçası dışında bir fırçayla kesinlikle aynı sonucu vermiyor oluşu.

  İlk siparişimi yurtdışından verdiğim için bir de fırça alıp paketi büyütmeyeyim demiştim. Bir ay kadar sıradan bir geniş pudra fırçasıyla kullandıktan sonra merakımı yenemeyip kendi Kabuki fırçasından edindim ve ilk kullanımdan itibaren farkı çok net gördüm. Bu fırça inanılmaz bir bütünleşme sağlıyor ciltle. Evet biraz fazla ürün emiyor ama uygulama sonucu mükemmel diyebilirim.

  Kendi fırçası dışında bir fırçayla kullanmanızı önermem.

  Ayrıca epey hassas olan cildimde herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmayan bir ürün.

  7 ekim 2015 20:53


  7. starter kitiyle başlayıp elimin başka fondötene gitmemesi sebebiyle 6 aydır kullandığım mineral ürün.

  hakkında yorumlarım ilk günden beri değişmedi. diğer fondötenleri 'mehhh' diyerek bir kenarda bıraktım. herşeyden önce cilde kesinlikle aydınlık ve sağlıklı bir görünüm veriyor. ben kapatıcılığını orta buluyorum. çok uzun saatler yüzümde kalıyor ve akma, kokma, bulaşma yapmıyor. çene bölgemde hep varolan sivilceler var ve daha önce kullandığım fondötenlerle kapattıkça artan, arttıkça kapatılan durumdaydılar. bareminerals kullanmaya başladıktan sonra kendilerini kontrol altında tutabiliyorum. belki psikolojik ama cildimin nefes aldığını hissediyorum. oldukça bereketli bir ürün çünkü minicik kullanımla tüm yüzünüze yetiyor. altı ay neredeyse hergün kullanımla starter kitteki küçük boyu bitirebildim. tam boyunu satın almamla birlikteliğimiz uzunca bir süre devam edecek gibi görünüyor. bence varolan tek eksisi uygulama süresinin diğer fondötenlere göre daha uzun sürmesi. sephora kabuki fırçayla uygulama yapıyorum ve primerin kurumasını bekleme süresiyle birlikte yaklaşık yedi dakikamı alıyor. tabi ki değer diyip öpücüklerimi yolluyorum.

  19 eylül 2015 12:45

  6. Çok(gizlinot: çooook da diyebiliriz(:) uzun bir dönem mental istek listemde tutup sonunda satın aldığım toz formundaki fondöten.

  Uzun süre isteyip, bir sebepten alamadığımız şeyleri gözümüzde büyütürüz ya, ondan mı bilmiyorum ama biraz hayal kırıklığına uğramadım değil.

  sabahları işe/okula gitmeden pratik bir şekilde uygulanır, orta kapatıcılık verir ve doğal (hatta bazılarına göre "yok gibi") görünür diye çok istiyordum bu fondöteni. Henüz sadece üç kez kullandım ama şimdiden bir fikrim oluşmaya başladığı için yazmak istedim.

  özellikle yüzümün ortasına, yani burun ve yanak bölgesine verdiği görüntüyü sevemedim zira cildim, kuruya dönük normal olmasına rağmen hafif kusmuş gibi görünüyor bu fondötenle. Bunun yanı sıra yine yanaklarımda normalde görmediğim gözenekleri görüyor gibiyim kendisiyle.(gizlinot: hep 'gibi' diyorum çünkü ben farkediyorum bunları, arkadaşım iyi göründüğünü söyledi ve henüz 3 gündür kullanıyorum)

  Matte versiyonu nasıldır bilmiyorum ama original olanı, yüzü cidden "ıslak gibi" gösteriyor(gizlinot: daha önce hiçbir likit fondötende bu denli parlak bitiş görmedim(:) ve hafif ışıltıyı sevsem de bu kadarını sevip sevmediğim konusunda bir karar veremedim henüz.

  Kapatıcılığı orta, kalıcılığı yine ortalama bir fondöten gibi, iyi diyebilirim. Oldukça açık tenliyim ve deneyemeden fairly light rengini sipariş ettim. bir tık daha açık olabilirdi ama yine de uydu. almanya douglas'tan 30€ gibi bir fiyata aldım ve zoeva'nın 107 numaralı fırçasıyla uyguluyorum. Eğer bende de sivilcelenme gibi bir sorun olursa editleyeceğim.

  13 eylül 2015 22:49

  5. Ah sözlük bir bilsen bu fondöteni ne kadar istediğimi, aylarca yolunu gözlediğimi... İçeriği temiz ve kaliteli bir mineral fondöten arıyordum, hakkında yazılan tüm yerli ve yabancı yazıları okudum. Şimdiden yarıladım bile :)

  Sevdiğim yanları;

  *Alerjik reaksiyona yol açmıyor

  *akneli ve hassas ciltlerin kullanımına uygun

  *cilde sağlıklı bir ışıltı veriyor

  *cilde yumuşak bir doku kazandırıyor

  *kapatıcılığı isteğe göre arttırılabiliyor

  *15 faktör güneş koruması içeriyor

  Sevmediğim yanları;

  *bulaşma yapıyor (touch proof değil)

  *kendi fırçasından başka bir fırça ile uygulanmıyor

  *uygularken tozutuyor

  Okuduğum o kadar yazının hiçbirinde bulaşma yapıyor diye görmedim çok ilginç. Pudra vs ile hiçbir şekilde sabitlenmiyor ne yazık ki :(

  Hakkında uzun uzun yazdığım detaylı yazıyı (link: http://sorumelegininpusulasi.blogspot.com.tr/2015/05/bare-minerals-orjinal-fondoten-spf-15.html buradan) okuyabilirsiniz.

  23 mayıs 2015 18:40 23 mayıs 2015 18:41