girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (36)
  • medya (0)

36. D&r ile birlikte turkuaz gruba satıldığı için alışveriş yapmadığım, yapmayacağım yer. 

24 eylül 19:57 25 eylül 18:04

35. Aldığınız ürünün farklı alternatifini veya farklı rengini göndermekten vazgeçmesi gereken firma.

Sitelerinden 20’ye yakın ürün aldım, 11 tanesini kargoya vermişler, diğerleri de “hazırlanıyor” olarak gözüküyor, sonra verecekler sanırım. Bunu problem etmem. Ama pembe almışım, sarı yollamışlar, flamingolu almışım, aslanlı yollamışlar. Bir markanın plannerını beğenip almıştım, aynı markanın farklı serisinden bir şey yollamışlar. Elinizde yoksa yollamayın, iletişime geçin sorun en azından ister misiniz diye. Ne diye başka alternatifler yolluyorsunuz ki? Büyük hevesle aldım her şeyi, kutuyu açmamla hayal kırıklığına uğramam bir oldu.

ilk alışverişimdi, hs kırtasiye’ye ihanet etmeyeceğim bir daha.

24 eylül 14:06

34. Cumartesi sabah 12.00 sularında vermiş olduğum siparişi az önce (salı) kargoya vermişler.

Hafta sonu hazirlanmayacagini zaten düşündüğüm için bugün kargoya verileceğini tahmin etmiştim o açıdan sorun yok, fakat söylediğim 4 kitap + 1 ayraç siparisindeki 4 kitabı hazırlayıp kargoya vermeleri ve ayracin hazırlanma aşamasında oluşu, yani ayrı bir kargoyl gelecek olmasi komigime gitti nedense.

Çok fazla internetten kitap söylerim fakat ilk defa bir siparişin ikiye bölünüp geldiğini görüyorum.

Eğer ayraci göndermeleri uzun surecekse kitapları önceden göndermeleri iyi sonuçta bir ayrac icin dört kitabı daha uzun beklemiş olmayacağım, fakat bir ayraci da temin etmek ne kadar zor olabilir ki swh.

Burayı gene guncellerim susluler bakalim ayraç ne zaman elime ulaşacak.

22 mayıs 11:10


33. korkunç bir site.korkunç.7 gün önce buradan iki kitap sipariş ettim,ikisi de bir dersim içindi ve önemliydi.7 gün oldu ve hala sipariş kargoya verilmedi,hazırlanıyor yazıyor.ve bu 7 gün boyunca benimle asla irtibata geçmediler bile siparişin hazırlanması uzun sürecek diye.leş gibi mağduriyet yaratan,d&r gibi kendilerinin de turkuvaz gruba geçtiğini yeni öğrendiğim,bir daha asla hiçbir şey almayacağım sözde kitapçı.

18 mayıs 14:52

32. d&r'ın yan firmasıdır. turkuvaz grubunun almasıyla buradan sipariş vermeyi düşünmem bile.

ayrıca yayıncılar, kitap ücretleri ve büyük zincir kitapçılarla alakalı çok iyi bir twitter akışı okudum. (link: https://twitter.com/fatihguner/status/984841967560511488 şuradan ) göz atmanızı çok isterim.

14 nisan 13:44

31. hakkında girdi yazmayı unutmuşum. bu ayın 9unda verdiğim siparişlerimi 10unda kargoya verdi ve eksiksiz birşekilde 11inde elime ulaştırdı. ayın 11i, işyerinden çok sevdiğim ve saydığım bi büyüğümün doğum günüydü. o güne yetişeceğine ihtimal vermiyordum ama tam o gün gelmesi beni çok mutlu etti çünkü aldığım kitaplardan bi tanesini kendisi için almıştım. kardeşime 2, kendime 4 adet olmak üzere 7adet kitap aldım ve eksiksiz geldiler.

eksiksizden kastım şu, stok durumundan kaynaklı müşteriyi bekletmemek adına bazen ürünleri ayrı ayrı postalamak gibi bi politikaları varmış. yani ben birkaç kitap sipariş vermişsem ve aralarında bazıları geç tedarik edilecekse o kitapların tedarik süreci beklenmeden mevcut olanları önceden postalıyorlarmış ve bu ayrı ayrı postalama durumundan da ayrıca kargo ücreti almıyorlarmış. (doğru olan da bu olurdu zaten) hem hesaplı bir alışveriş yaptım hem de alışverişimden sonra 15mayıs-15haziran arası 150tl üzeri alışverişimde geçerli 20tl indirim kodu verdiler. ben sevdim bu siteyi. kuponu da mutlaka kullanırım gibi görünüyor :)

14 nisan 13:30 14 nisan 13:32

30. Bir zamanlar sürekli alışveriş yaptığım site. İki sene önce bir iki kitap siparişi verdim. Kitapların bir tanesinin yaklaşık kırk sayfasında baskı yoktu. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçtim ve ürünü geri gönderdim. Epey bir zaman sonra bilmediğim bir numara arayıp, kitabımın kendisinde olduğunu söyledi. Kargo firması, benimle aynı isim, soyisime sahip birine götürmüş kitapları. Ben de uzun bir süre şehir dışında olacağım için gidip o adresten kitapları alamadım. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım. Problemi halledeceğiz, dediler. Sonra tabii ki bir şey olmadı. Bu durum yaklaşık beş altı defa daha tekrarlandı. Bir yerden sonra olay inada bindi, sürekli arayıp mail attım. Telefonda hep halledileceğini söylediler, maillere cevap gelmedi. O gün bugündür idefix'ten alışveriş yapmıyorum. Onun yerine bkm kitap'ı tercih ediyorum, hem ürünlerim bana teslim ediliyor hem de daha az ödüyorum.

10 şubat 17:37


29. Çok sevdiğim ve tercih ettiğim bir alışveriş sitesiydi. Bir gün iki kere sipariş verdim. O akşam kardeşim de bazı kitaplar almak istedi. Ben de kampanyadan yararlanmak için sabah ayrı ayrı verdiğim siparişleri ve kardeşimin istediklerini topluca yeniden sipariş girdim ve diğer iki siparişimin iptali için mesaj attım. Zaten pazar günüydü ve kargo imkansızdı. Yine de emin olmak için pazartesi mesai başlar başlamaz aradım. İptal etmek istediğimi, sadece son siparişimi istediğimi belirttim. Malesef iptal edemeyiz. Fatura kesildi. Kargodan almaz, geri yollarsınız dediler. Saat dokuz olmadan ne ara halletmişler anlamadım. Her neyse dedikleri gibi yaptım ki o siparişleri bile ayrı ayrı yollamışlar. O nedenle iadem ayrı ayrıymış gibi görünecekti. Ben aylarca para iadesi bekledim. Her aradığımda diğer söylediklerini imha edecek başka bahaneler sundular. En son şikayetvara yazdım ve o gün aylardır beklediğim iade ancak yattı. Bir daha da asla oradan alışveriş yapmıyorum. Oysa favorimdi. Ama iade konusunda berbatlar. Hayatımda ilk kez kitap iadesi yapmıştım. O da iade sayılmaz ama burnumdan geldi.

10 şubat 16:58

28. 3 şubatta verdiğim sipariş 7'sinde kargoya verildi. 8'inde yurtiçi kargoyla gelmiş fakat evde değildim -bu zamana kadar sorun yaşamadığım yurtiçi kargonun da 2 alışverişimde "geldik bulamadık" kağıdını görmüyorum- bugün gidip kargomu aldım. 77 liralık alışverişimi zubizu qr koduyla 15 lira indirimle 62 liraya aldım. zaten 50 tl üzeri kargo bedava. 4 kitap almıştım, kutunun içinde ilk kez ekstra bir şeyle karşılaştım; "sabitfikir" aylık güncel edebiyat dergisinden koymuşlar. gördüğümde çok hoşuma gitti, ilk kez bir edebiyat dergisi okuyacağım. belki kargoya daha erken verilebilirdi ama yine de memnun kaldığım bir alışverişti.

10 şubat 12:17

27. aynı gün kargo yazan kitabı bana tam 1 hafta sonra teslim ettiler. üstelik lanet yurtiçi kargo ile göndermişler, teslim adresim işyerimdi, cumartesi dağıtıma çıkmış ve bana pazar öğleden sonra "adreste bulunamadı sebebiyle şubeye gönderilmiştir" mesajı geldi. ben kitabı pazartesi alabildim. bu kitap "aynı gün kargo"ya verilmişti.

kitapyurdu.com'dan şaşmamak lazım sanırım.

21 eylül 2017 11:52