sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (39)
 • medya (0)

39. Faturasını kestiği ürünü kutuya koymadığı gibi hatasını düzeltmeye zahmet etmeyen, maillere dönmeyen site. Daha da almam bir çöp bile.

19 kasım 01:16

38. Güvenilir olmayan site. Lütfen alışveriş yapmadan tekrar düşünün. Zaten genelde indirim dönemlerinde kitapyurdu daha avantajlı oluyordu ama yılların alışkanlığı hep buradan alışveriş yapıyordum. Sesli kitap aldım en son ama kargoyu teslim alınca bozuk ürün yolladıklarını fark ettim. Kitabı değişim talebiyle geri yolladım. 5 iş günü içinde işlemin yapılacağını söylediler ama hiçbir şey yapılmadı. Bu süreç hiçbir şekilde sisteme de yansıtılmadı. Arayıp Bilgi istediğimdeyse biz de bilmiyoruz, Bilgi veremiyoruz dediler.

Çok merak ediyorum peki bana kim bilgi verecek? Manav mı? Yazılı bir metin istiyorum dedim. Neden vaadedilen zamanda söylenilen şey yapılmadı diyorum. Susuyorlar. 

Bakın işler yolundayken herkes iyidir. Önemli olan böyle durumlarda müşteriye nasıl davrandıkları. İdefix bu kadar basit bir işlemde bile müşterinin hakkını gasp etti ve ölü taklidi yapmakta. 

Lütfen alışveriş yapmadan tekrar düşünün. 

18 kasım 14:30

37. (yazar: kafaleyla) nın da dediği gibi turkuaz gruba katıldığı gün boykota başladığım, öncesindeyse her ay yüklü alışveriş yaptığım online kitap mağazası. ait olduğu grubun yanı sıra birçok sorun yaşamam da boykotta direnmemin bir diğer sebebi. aldığım kitapları çok uzun sürede tedarik ediyorlardı, kargoya verme süreleri uzundu, gelen kitaplar ezilmiş ya da kırılmış oluyordu, bu durumu kendilerine bildirdiğimde ise ilgilenmiyorlardı. çok kez kendilerine şikayet maili yazmışlığım var ancak tarafıma ne yeni ve sağlam kitap gönderildi ne de bir özür dilendi. uzun süredir (bkz: kitapyurdu) kullanıyorum ve kitaplarım kısa sürede, jelatinli geliyor. bu saatten sonra idefix'in yüzüne bakmam.

4 kasım 01:19


36. D&r ile birlikte turkuaz gruba satıldığı için alışveriş yapmadığım, yapmayacağım yer. 

24 eylül 19:57 25 eylül 18:04

35. Aldığınız ürünün farklı alternatifini veya farklı rengini göndermekten vazgeçmesi gereken firma.

Sitelerinden 20’ye yakın ürün aldım, 11 tanesini kargoya vermişler, diğerleri de “hazırlanıyor” olarak gözüküyor, sonra verecekler sanırım. Bunu problem etmem. Ama pembe almışım, sarı yollamışlar, flamingolu almışım, aslanlı yollamışlar. Bir markanın plannerını beğenip almıştım, aynı markanın farklı serisinden bir şey yollamışlar. Elinizde yoksa yollamayın, iletişime geçin sorun en azından ister misiniz diye. Ne diye başka alternatifler yolluyorsunuz ki? Büyük hevesle aldım her şeyi, kutuyu açmamla hayal kırıklığına uğramam bir oldu.

ilk alışverişimdi, hs kırtasiye’ye ihanet etmeyeceğim bir daha.

24 eylül 14:06

34. Cumartesi sabah 12.00 sularında vermiş olduğum siparişi az önce (salı) kargoya vermişler.

Hafta sonu hazirlanmayacagini zaten düşündüğüm için bugün kargoya verileceğini tahmin etmiştim o açıdan sorun yok, fakat söylediğim 4 kitap + 1 ayraç siparisindeki 4 kitabı hazırlayıp kargoya vermeleri ve ayracin hazırlanma aşamasında oluşu, yani ayrı bir kargoyl gelecek olmasi komigime gitti nedense.

Çok fazla internetten kitap söylerim fakat ilk defa bir siparişin ikiye bölünüp geldiğini görüyorum.

Eğer ayraci göndermeleri uzun surecekse kitapları önceden göndermeleri iyi sonuçta bir ayrac icin dört kitabı daha uzun beklemiş olmayacağım, fakat bir ayraci da temin etmek ne kadar zor olabilir ki swh.

Burayı gene guncellerim susluler bakalim ayraç ne zaman elime ulaşacak.

22 mayıs 11:10

33. korkunç bir site.korkunç.7 gün önce buradan iki kitap sipariş ettim,ikisi de bir dersim içindi ve önemliydi.7 gün oldu ve hala sipariş kargoya verilmedi,hazırlanıyor yazıyor.ve bu 7 gün boyunca benimle asla irtibata geçmediler bile siparişin hazırlanması uzun sürecek diye.leş gibi mağduriyet yaratan,d&r gibi kendilerinin de turkuvaz gruba geçtiğini yeni öğrendiğim,bir daha asla hiçbir şey almayacağım sözde kitapçı.

18 mayıs 14:52


32. d&r'ın yan firmasıdır. turkuvaz grubunun almasıyla buradan sipariş vermeyi düşünmem bile.

ayrıca yayıncılar, kitap ücretleri ve büyük zincir kitapçılarla alakalı çok iyi bir twitter akışı okudum. (link: https://twitter.com/fatihguner/status/984841967560511488 şuradan ) göz atmanızı çok isterim.

14 nisan 13:44

31. hakkında girdi yazmayı unutmuşum. bu ayın 9unda verdiğim siparişlerimi 10unda kargoya verdi ve eksiksiz birşekilde 11inde elime ulaştırdı. ayın 11i, işyerinden çok sevdiğim ve saydığım bi büyüğümün doğum günüydü. o güne yetişeceğine ihtimal vermiyordum ama tam o gün gelmesi beni çok mutlu etti çünkü aldığım kitaplardan bi tanesini kendisi için almıştım. kardeşime 2, kendime 4 adet olmak üzere 7adet kitap aldım ve eksiksiz geldiler.

eksiksizden kastım şu, stok durumundan kaynaklı müşteriyi bekletmemek adına bazen ürünleri ayrı ayrı postalamak gibi bi politikaları varmış. yani ben birkaç kitap sipariş vermişsem ve aralarında bazıları geç tedarik edilecekse o kitapların tedarik süreci beklenmeden mevcut olanları önceden postalıyorlarmış ve bu ayrı ayrı postalama durumundan da ayrıca kargo ücreti almıyorlarmış. (doğru olan da bu olurdu zaten) hem hesaplı bir alışveriş yaptım hem de alışverişimden sonra 15mayıs-15haziran arası 150tl üzeri alışverişimde geçerli 20tl indirim kodu verdiler. ben sevdim bu siteyi. kuponu da mutlaka kullanırım gibi görünüyor :)

14 nisan 13:30 14 nisan 13:32

30. Bir zamanlar sürekli alışveriş yaptığım site. İki sene önce bir iki kitap siparişi verdim. Kitapların bir tanesinin yaklaşık kırk sayfasında baskı yoktu. Müşteri hizmetleriyle iletişime geçtim ve ürünü geri gönderdim. Epey bir zaman sonra bilmediğim bir numara arayıp, kitabımın kendisinde olduğunu söyledi. Kargo firması, benimle aynı isim, soyisime sahip birine götürmüş kitapları. Ben de uzun bir süre şehir dışında olacağım için gidip o adresten kitapları alamadım. Müşteri hizmetlerini arayıp durumu anlattım. Problemi halledeceğiz, dediler. Sonra tabii ki bir şey olmadı. Bu durum yaklaşık beş altı defa daha tekrarlandı. Bir yerden sonra olay inada bindi, sürekli arayıp mail attım. Telefonda hep halledileceğini söylediler, maillere cevap gelmedi. O gün bugündür idefix'ten alışveriş yapmıyorum. Onun yerine bkm kitap'ı tercih ediyorum, hem ürünlerim bana teslim ediliyor hem de daha az ödüyorum.

10 şubat 17:37