yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (49)
  • medya (0)

  49. Bir ara sürekli oluyordum, işin tuhaf tarafı bende aniden gösteriyor ve birden kan işemeye başlıyorum. Daha doğrusu işeyememeye. Antibiyotiksiz ne yazık ki iyileşilmiyor. Hangi doktora gitsem bol su iç diyor ancak ben günde en az 3lt su içen bir insanım. Çişinizi de sakın tutmayın, ayrıca işerken kesik kesik yapmayın. Arkadaşım son zamanlarda çok olduğu için doktorunun tavsiye ettiği bir ilaç ya da vitamin tarzı bir şey olmuş ismi "cranberry" diye. Bugün başka bir eczacının da sistit için önerdiğini gördüm. Ben kullanmadım ama arkadaşım memnun kaldı. Ara ara alıp takviye etmek lazım sanırım. Ayrıca cinsel birliktelik yaşayan kişilerin de ilişkiden sonra hiç vakit kaybetmeden çişini yapmasını öneriyorlar.

  Benim annem ve aile büyüklerinin söylediği eskiden beridir gelen diğer şey ise ayakları sıcak tutmak. Bu da doğru bence, ne zaman ayaklarım üşüse böbreklerim ağrır. Bir de bol bol maydonoz yemek gerek diye duymuştum, bilemiyorum.

  Muzdarip olan herkese acil şifalar dilerim.

  13 mart 20:57

  48. İki defa oldum ikisinde de acillik oldum. önerebileceğim iki şeyden birincisi bolca su içmek (10 bardak şartı koymuştu doktor) ve tuvalette hijyene dikkat etmek. Tuvalete girmeden önce bile yıkıyorum ellerimi mesela. Purinol vermişti doktor, o kadar kötü bir tadı var ki o şişeyi nasıl bitirdim hatırlamak bile istemiyorum..tekrarlanmaması tamamen bizim elimizde bence.

  13 mart 16:58 13 mart 17:00

  47. kronik olarak sahip olduğum enfeksiyondur. eczacımın tavsiyesiyle cranberry (turnayemişi)ni gıda takviyesi olarak kullanıyorum. öneriyorum, gerçekten işe yarıyor. tedavi amaçlı değil önleme amaçlı günde iki defa alıyorum.

  13 mart 11:24


  46. 4-5 yıl boyunca yaşadığım işkence 5 günlük hastanede kalış ile sonuçlandı ve sol böbreğim artık o kadar iyi çalışmıyor. süslüler anlatacaklarımı iyi dinleyin ve doktorunuzdan başka kimsenin önerdiği tedaviyi uygulamayın lütfen.

  bu enfeksiyonu o kadar sık yaşıyordum ki tüm hayatımı etkileyen ve sürekli tekrar eden bir durumdu benim için. dehşet bir ağrı, klozetten kalkamama, doktor, antibiyotik döngüsü içinde 5 yıl yaşadım. bir gün ağrım o kadar şiddetlendi ki (hem kasık hem bel ağrısı) ağrıdan yürüyemiyordum, ateşim çıkmıştı ve sürekli kusuyordum. amerikada olduğum bir döneme denk geldi bu olay ve hastaneye gitmeyi bir süre reddettim. bilenler bilir amerikada hastaneye gitmek epey maliyetlidir sigortanız olsa dahi. ikinci gün ambulans ile hastaneye kaldırıldım ve doktorlar beni hastanede tutacaklarını, böbreklerimin enfekte olduğunu ve sol böbreğimin çok kötü bir durumda olduğunu söylediler.

  hastanede kaldığım o 5 günde 6 kilo verdim, su haricinde hiçbir şey süremedim ağzıma. yapayalnız bir hastane odasındaydım. psikolojim de hasar gördü haliyle. tedavimi oldum, hastaneden çıktığımda iyiydim. türkiyeye döndüğümde de devam ettim kontrollerime.

  meğerse bu idrar enfeksiyonu işi ciddiymiş, o yüzden böbreklerim de enfekte olmuş. şu an düzenli olarak kontrole gidiyorum fakat o günden sonra bir daha hiç idrar enfeksiyonu sıkıntısı yaşamadım. aşırı dikkat ediyorum yaşadığım bu kötü olaydan sonra. maşallah diyelim.

  bu yüzden sizlere birkaç tavsiyem olacak:

  -mutlaka bir doktora görünün, acile gidip antibiyotik yazdırmak yerine bir uzmana görünün, sorunun kaynağı nedir öğrenin, ona göre tedavi olun.

  -günlük ped yerine herr gün çamaşırınızı değiştirin, vulvayı nemli bırakmamaya çalışın.

  -bol bol su içmeye çalışın, bunu hayatınızın bir parçası haline getirin. uzun vadede etkisini göreceksiniz.

  -cinsel olarak aktifseniz lütfen ama lütfen korunun, seksten sonra çiş yapın, güzelce temizlenin.

  -umumi tuvaletlere oturmayın. yıllardır oturmam, squat yaparım. bunun beni birçok mikroptan koruduğuna eminim. inanın zor değil. yapamıyorsanız da yanınızda dezenfektan taşıyın, temizledikten sonra oturun.

  biraz uzun oldu fakat bu anlattıklarım umarım birilerinin işine yarar, yaşadığım şeylerin kimsenin başına gelmesini istemem.

  sevgiler,

  13 mart 11:08

  45. 5 ay önce şeker hastası olduğumu öğrendim. birkaç aydır fena şekilde tuvalete çıkıyordum. özellikle geceleri 5-6 kere uyanıp tuvalete gidiyodum. şeker hastalarının çok sık idrara çıktığını duyduğum için bundan kaynaklanıyordur diye bir şey yapmadım. artık dayanamaz hale gelince doktora gittim ve idrar yolu enfeksiyonu olduğunu öğrendim. iyi ki daha uzun bir süre geçirmemişim. şimdi antibiyotik kullanıyorum. siz siz olun çok çişe çıkınca hemen doktora koşun süslüler.

  22 ekim 2019 13:26

  44. birkaç gündür ağrısını, acısını çektiğim illet.

  şu anda önümde bir şişe dolusu taze kaynatılmış maydanoz suyu ve koca bir sürahi su duruyor. ayağımda iki kat yün çorap (ayaklarım mantar olmasa, kokmasa bari) üzerine panduflarım, üzerimde ince kazak, sweatshirt üzerine kalın hırka(üşüyorum, donuyorum) bel kısmımda sıcak su torbası (belim ağrıyor, eğilemiyorum bile).

  sabah koca bir bardak portakal suyu içtim sırf idrarım asidik olsun diye. geberin bakteriler(yani umarım)!

  daha önce geçirdiğimde yalnızca geçmeyen mide bulantısı şikayeti ile gitmişken bu kez belimde felaket bir ağrı, mide bulantısı, üşüme, ağrı, halsizlik ve acı olarak bütün belirtiler topluca geldi. iki gündür klozet prensesi gibiyim, tahtımdan inmiyorum.

   şimdilik doktora gidemediğim için pazartesine kadar böyle idare etmeyi planlıyorum, umarım o zamana kadar en azından belimdeki ağrı ile üşümem hafifler. 

  sen o kadar dikkat et, aman olmasın diye sürekli su iç, ama o gelsin yine seni bulsun.

  bence tekrar etmesinin hem her şeyle hem de hiçbir şeyle ilgisi var. canı istedi mi geliyor işte.

  edit büdüt: işin sonu acilde bitti süslüler. dün gece yarısı acile kaldırıldım ağrılarım dayanılmaz olunca. özellikle sağ böbrek tarafımda yoğunlaştı, sıcak su torbasız yatamaz olmuştum. kusma, ateş, üşüme, geçmeyen bulantı da eklenince iyice güçten düşmüşüm. üç doz buscopan, metpamid, antibiyotik karışımlı serumla serseme dönerek geldim eve. bugün hafif ağrım var ama buna ağrı bile demem ben.

  geçmiş olsun mesajı atıp tavsiye veren süslülere de buradan bi kez daha teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız;)

  15 mart 2019 13:49 17 mart 2019 12:30

  43. Sürekli çişim varmış hissinden delireceğim.

  5 dakikada bir tuvalete gidiyorum artık mal oldum,gelen çiş de 3-5 damla bir şey.Ağrı,yanma yok ama geçmeyen bir baskı var.Önerilere açığım süslülerim vallahi yıldım.

  6 kasım 2018 19:32


  42. Yaklaşık 7-8 yıl bu hastalıktan çekmiş biri olarak, bu sorunu kronik olarak yaşayanların bir kadın doğum doktoruna giderek kistleri olup olmadığını kontrol ettirmelerini tavsiye ederim. Ben her hafta idrar yolu enfeksiyonu olduğumu zannedip sancılar çekerken sorunum tamamen kistlerden kaynaklanıyormuş, kistler gidince idrar yolu ile ilgili tüm sorunum çözüldü. Anlık rahatlatıcı çözümler ise piyeloseptyl+buscopan plus+kuşburnu ve o bölgeyi sıcak tutmak.

  28 mayıs 2018 23:23

  41. Usutme ile tetiklenince beni yataklara dusurdu grip oldum sandım uç gün yataktan cikamadim.Kendinizi ,ayaklarınızı sıcak tutun.

  9 nisan 2018 20:55

  40. ben de bu konuda çok çeken, çeşitli antibiyotikleri deneyen biriydim taa ki üç sene öncesine kadar. üç sene önce gittidim bir ürolog bana bir ilaç verdi ve tüm ağrılarım o ilacı iki üç gün kullandıktan sonra gitti, bir daha da gelmedi. adeta yıllar sonra bir mucizeydi benim için.

  evet adını açıklıyorum süslüler; acimol.

  ben yurtdışında aldım ama bir muadili türkiyede illa ki vardır diye düşünüyorum. belki doktorunuza sorabilirsiniz. etkin maddesi L-methionin. linki de (link: https://www.apo-rot.de/details/acimol-filmtabletten-mit-ph-teststreifen/2766309.html?_menuid=7682038&_nav=alternatıve_therapien.weitere_alternatıve_therapien.saeurebaşenhaushalt burda).

  ilacın amacı idrar kesesinin ph ini değiştirmek ve bakteri üremesini engellemek. ben günde üç kere bir hap alıyordum. beni bu illetten kurtardığı için o doktora ne kadar minnettarım anlatamam. belki birilerine benim gibi yardımcı olur diye yazayım dedim. son olarak da yine doktorunuza danışarak kullanmanızı önerir ve acil şifalar dilerim.

  8 nisan 2018 21:38