yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (47)
  • medya (0)

  47. 5 ay önce şeker hastası olduğumu öğrendim. birkaç aydır fena şekilde tuvalete çıkıyordum. özellikle geceleri 5-6 kere uyanıp tuvalete gidiyodum. şeker hastalarının çok sık idrara çıktığını duyduğum için bundan kaynaklanıyordur diye bir şey yapmadım. artık dayanamaz hale gelince doktora gittim ve idrar yolu enfeksiyonu olduğunu öğrendim. iyi ki daha uzun bir süre geçirmemişim. şimdi antibiyotik kullanıyorum. siz siz olun çok çişe çıkınca hemen doktora koşun süslüler.

  22 ekim 13:26

  46. birkaç gündür ağrısını, acısını çektiğim illet.

  şu anda önümde bir şişe dolusu taze kaynatılmış maydanoz suyu ve koca bir sürahi su duruyor. ayağımda iki kat yün çorap (ayaklarım mantar olmasa, kokmasa bari) üzerine panduflarım, üzerimde ince kazak, sweatshirt üzerine kalın hırka(üşüyorum, donuyorum) bel kısmımda sıcak su torbası (belim ağrıyor, eğilemiyorum bile).

  sabah koca bir bardak portakal suyu içtim sırf idrarım asidik olsun diye. geberin bakteriler(yani umarım)!

  daha önce geçirdiğimde yalnızca geçmeyen mide bulantısı şikayeti ile gitmişken bu kez belimde felaket bir ağrı, mide bulantısı, üşüme, ağrı, halsizlik ve acı olarak bütün belirtiler topluca geldi. iki gündür klozet prensesi gibiyim, tahtımdan inmiyorum.

   şimdilik doktora gidemediğim için pazartesine kadar böyle idare etmeyi planlıyorum, umarım o zamana kadar en azından belimdeki ağrı ile üşümem hafifler. 

  sen o kadar dikkat et, aman olmasın diye sürekli su iç, ama o gelsin yine seni bulsun.

  bence tekrar etmesinin hem her şeyle hem de hiçbir şeyle ilgisi var. canı istedi mi geliyor işte.

  edit büdüt: işin sonu acilde bitti süslüler. dün gece yarısı acile kaldırıldım ağrılarım dayanılmaz olunca. özellikle sağ böbrek tarafımda yoğunlaştı, sıcak su torbasız yatamaz olmuştum. kusma, ateş, üşüme, geçmeyen bulantı da eklenince iyice güçten düşmüşüm. üç doz buscopan, metpamid, antibiyotik karışımlı serumla serseme dönerek geldim eve. bugün hafif ağrım var ama buna ağrı bile demem ben.

  geçmiş olsun mesajı atıp tavsiye veren süslülere de buradan bi kez daha teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız;)

  15 mart 13:49 17 mart 12:30

  45. Sürekli çişim varmış hissinden delireceğim.

  5 dakikada bir tuvalete gidiyorum artık mal oldum,gelen çiş de 3-5 damla bir şey.Ağrı,yanma yok ama geçmeyen bir baskı var.Önerilere açığım süslülerim vallahi yıldım.

  6 kasım 2018 19:32

  44. Yaklaşık 7-8 yıl bu hastalıktan çekmiş biri olarak, bu sorunu kronik olarak yaşayanların bir kadın doğum doktoruna giderek kistleri olup olmadığını kontrol ettirmelerini tavsiye ederim. Ben her hafta idrar yolu enfeksiyonu olduğumu zannedip sancılar çekerken sorunum tamamen kistlerden kaynaklanıyormuş, kistler gidince idrar yolu ile ilgili tüm sorunum çözüldü. Anlık rahatlatıcı çözümler ise piyeloseptyl+buscopan plus+kuşburnu ve o bölgeyi sıcak tutmak.

  28 mayıs 2018 23:23

  43. Usutme ile tetiklenince beni yataklara dusurdu grip oldum sandım uç gün yataktan cikamadim.Kendinizi ,ayaklarınızı sıcak tutun.

  9 nisan 2018 20:55

  42. ben de bu konuda çok çeken, çeşitli antibiyotikleri deneyen biriydim taa ki üç sene öncesine kadar. üç sene önce gittidim bir ürolog bana bir ilaç verdi ve tüm ağrılarım o ilacı iki üç gün kullandıktan sonra gitti, bir daha da gelmedi. adeta yıllar sonra bir mucizeydi benim için.

  evet adını açıklıyorum süslüler; acimol.

  ben yurtdışında aldım ama bir muadili türkiyede illa ki vardır diye düşünüyorum. belki doktorunuza sorabilirsiniz. etkin maddesi L-methionin. linki de (link: https://www.apo-rot.de/details/acimol-filmtabletten-mit-ph-teststreifen/2766309.html?_menuid=7682038&_nav=alternatıve_therapien.weitere_alternatıve_therapien.saeurebaşenhaushalt burda).

  ilacın amacı idrar kesesinin ph ini değiştirmek ve bakteri üremesini engellemek. ben günde üç kere bir hap alıyordum. beni bu illetten kurtardığı için o doktora ne kadar minnettarım anlatamam. belki birilerine benim gibi yardımcı olur diye yazayım dedim. son olarak da yine doktorunuza danışarak kullanmanızı önerir ve acil şifalar dilerim.

  8 nisan 2018 21:38

  41. ağrıdan uyandıran kendimi bildim bileli tekrarlayan hastalığım. 

  hijyene gerçekten çok önem veriyorum bol da su içiyorum. tek sıkıntım ayaklarımı sıcak tutamıyorum çünkü çorap giymekten nefret ederim. iki hafta önce grip oldum zaten bağışıklık sistemim allah’a emanet. tam gripten kurtuldum derken sık sık idrara çıkmaya başladım, canım çok yandı, geçmeyen mide bulantılarım başladı. 4-5 gündür çekiyorum ama ilaçtan bıktığım için gitmeyeyim bol suyla hallederim dedim. hayır şimdiye kadar ilaçsız hiç halledememişim şimdi neyi hallediyorsam. bu sabah idrarımda çok yoğun kan görünce ki ilk birkaç saat yerleşme kanaması mı diye kendi kendimi yedim, tamam dedim kesin doktora gidiyorum. henüz gitmedim ama en az 7-8 kere gittiğim için neler olacağını biliyorum verilen cipro ilaç bana her seferinde ağır geliyor siz de bunu fark ederseniz benim gibi olsun içeyim geçsin demeyin midenizi mahvedersiniz, hemen doktora gidin... 

  bu konuda uzmanlaşmış biri olarak tavsiyelerim kesinlikle iç çamaşırlarınıza ve hijyene özen gösterin, dar pantolon giymeyin -benim vazgeçemediğim şey- ayaklarınızı ve karın bölgenizi sıcak tutun, bol bol su için ve bağışıklık sisteminizin zayıflamamasına özen gösterin. bende genelde bağışıklık sistemim zayıflayınca ortaya çıkar sinsi sinsi bekliyor....

  asla uygulamayan birinin tavsiyelerini ne kadar ciddiye alırsınız bilemem ama uygulamadığım için kıvranıyorum bakın ibret alın... bundan şüpheleniyorsanız korkmayın hemen gidin idrar tahlili yapılıyor ilaçları düzenli kullanır bol su içerseniz bir haftada kendinize gelirsiniz. çekilecek eziyet değil çünkü herkese çok çok geçmiş olsun kader ortaklarım. 

  edit: korkutmak istememekle birlikte olayın ciddiyetine dikkat çekmek için, birkaç yıl önce hiç önemsemediğim için iltihabın böbreklerime çıktığını, kendimden geçmiş bir şekilde hastaneye yetiştirildiğimi ve doktorun durumumum böbrek kaybına kadar gidebileceğini söylediğini belirtmek isterim. lütfen ihmal etmeyin, belirtileri görür görmez doktora koşun.

  7 nisan 2018 10:21 7 nisan 2018 10:25

  40. Aylık olarak kendimi hastaneye atmama sebep olan şey

  Ağrı kesici iğnelerle ayakta duruyorum resmen

  Hava 344667 derece, nasıl üşütüyorum anlamıyorum

  Olduktan sonra yapılacaklar malum -ilaç tedavisi, bol su, kendini sıcak tutma vs- ama olmamak adına yapabileceğim doğal bir şeyler varsa yazın lütfen

  En iyisi başlıktaki bütün girdileri okuyayım ben

  18 eylül 2017 17:14

  39. Kendisiyle son 2 haftadır çok samimi bir ilişkimiz var. Öncelikle kötü bir his tuvaletiniz var gibi hissediyorsunuz ama yok. En sonunda idrar tahlili verdim ve bolca enfeksiyon olduğunu gördük.

  Böyle hissediyorsanız geçer demeyin ve mutlaka doktora gidin geçse bile vücutta kalıyor tekrarlıyor. Bol su içmelisiniz şuan antibiyotik kullanıyorum ama antibiyotik bende ayrı bir yan etki gösterdi ilacın adı cipro genelde bu ilacı veriyorlar genelde ilaçlar size yan etki gösteriyorsa doktorunuza sormanızı öneririm. Ben bu ilacı söyledim diye gidip almayın lütfen süslüler antibiyotik önemli doktorunuza mutlaka sorun :)

  9 mart 2017 20:18 9 mart 2017 20:19

  38. Bugün geçmek bilmeyen belimi dogrultamadığım bir ağrıyla gittim. Böyle alt karından tüm gövdeme yayıldı, nefes alamıyorum. Icimden diyorum kesin gaz ağrısıdır. Ama iyi ki görünmüşüm. Idrar yolu enfeksiyonu çıktı. Aldım antibiyotiğimi, şase ilacımı dinleniyorum. Ama o yaşadığım ağrıyı Allah kimseye yaşatmasın. Karın bölgesinde çok organ olduğu için ve ağrı nedeni de bilinmediği zaman ağrı kesici alınmıyor. Bu yüzden o sonuçlar çıkana kadar öldüm öldüm dirildim. Aman dikkat.

  9 mart 2017 15:24