yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (68)
  • medya (1)

  68. Dün yaşadığım mağduriyeti sizlere de aktararak sizin de kulağınıza bir su kaçırmak isterim;

  07.09.2019 tarihinde 5-6 parçalık salon için lambader, abajur, halı vs ürünler satın almıştım. Alışverişimdeki lambader ve halının paketleri daha önceden açılıp bantlanmıştı. Yalnız daha sonra halıyı salona uyduramadığım için halıyı iade etmek istedim ve aynı gün içerisinde müşteri temsilcisini arayıp iade yapmak istediğimi, sebebini sorduğunda da evime uyduramadığımı söyledim. Müşteri temsilcisi de fişi ve halıyı getirerek tam iade alabiliceğimi söyledi. 09.09.2019 tarihinde Ikea'ya giderek iade almak istediğimi belirttiğimde paket açılmış ürünlerde tam iadea yapamadıklarını hediye çeki verebiliceklerini söyledi çalışan. Ben de tam iade alabiliceğimin bilgisini telefonda aldım dediğimde hayır yapamıyoruz gibisinden kaba saba bir şekilde diretti. Daha sonra iade kartını alarak ayrıldım mağazadan.

  Bugün (10.10.2019) müşteri temsilcisini aradım tekrar durumu aktardım. Müşteri hizmetleri bana geri dönüş yapmak için aradığında fişte yazan çalışanın ismini alarak uyarısını yaparız ama artık hediye kartını almışsınız yapabiliceğimiz bişey yok gibisinden konuştular. Çirkefleşebilicek bi insan olmadığım için kapadım telefonu.

  Burda suçladığım kişi iadeyi alan çalışan değildi. Eğer para iadesini yapamıyorlarsa o ürünü satmamalılar. Bunu onlara da aktardım. 600 tl'lik istemediğim bir alışveriş yapmak zorunda değilim nihayetinde.

  Bu kadar büyük bir firmanın müşteri memnuniyeti için yapabilicekleri tek şey biz çalışanın bi kulağını çekerize çıkan bir yanıt olmamalı.

  10 eylül 2019 17:14

  67. Dün akşam görseldeki ikea yatağı 4.kata taşımak ve kurmak için üç kişi tam altı saatimizi harcadık. Bittim ya gerçekten kollarım bacaklarım koptu şu an heryerim ağrıyor. Biliyorum şu an görseli görünce ne kadar zor olabilir ki diyorsunuz, ben de öyle demiştim ama yatağın ortasındaki ince çubuk şeritlere varana kadar herşeyi kendiniz kurmak zorundasınız hiç bir parça birleşik gelmiyor. İşin kötüsü ikeanın anavatanında yaşıyorum, eve taşımasına zaten 300 lira gibi bir fiyat ödedim onda da apartman kapısına kadar bırakıyorlar yukarı çıkarmıyorlar. Yatağın kendi 69 kiloymuş o kadar ağır olacağını düşünmemiştik (döşek kısmı yani) . Yukarı çıkarıp kurdurmak isterseniz yatağın kendisi kadar tutuyodu ücreti.d yani üç kuruş vermemek için kurdurmamış değilim gerçekten çok pahalıydı.

  Neyse diyeceğim o ki bu tarz büyük bir mobilya alacaksanız 'ben kendim taşırım/kurarım ya nolcak ki' demeden önce iki kere düşünün ağzınızın tadı kaçmasın.

  ilgili medya:
  1
  2 temmuz 2019 16:20

  66. Restoran kısmı  eski kalitesinde olmasa da hala iyi ve uygun fiyatlı. Keşke ana yemek Kısmı çeşitlendirilse. 

  16 haziran 2019 01:28


  65. Bu aralar evlilik alışverişi yapıyor olmam sebebiyle birkaç ayda  üç beş kere tavaf ettiğim mağazadır. Ürünlerinin çoğuna bayılıyorum, tarzları çok güzel ancak diğer süslülerin de dediği gibi biraz ürünlerinin içeriğini okumak lazım. 

  Halihazırda annemlerle oturduğumuz evde koltuk takımımız buradan, şimdiye kadar kullandığımız en rahat koltuk takımı (ektrop serisi) kendisi. Zamanında sitelerden falan en iyilerini de alıp kullanmıştık ama hiç biri bu kadar rahat değildi. Üstelik biz aldığımız zaman 4500 TL gibi bir rakama iki üçlü iki berjer almıştık, gittiğimde tekrar baktım aynı koltuklar bugün iki katı fiyata. Ama o zamanlar piyasaya göre de uyguna geliyordu, artık öyle değil, Doğtaş’ta vs de koltuklar aynı fiyata geliyor.

  Yine de değdiğini düşünüyorum. Kılıflar pamuklu kumaş olduğu için biraz tüylenme yapmıştı, aradık geldiler baktılar, pamuklu olması nedeniyle topladığını söyleyip bize tüy toplama makinası hediye edip gittiler. Arada temizliyoruz cillop gibi oluyor. Annem sürekli kılıfları çıkarıp yıkıyor, renkte solma vs olmadı, ayrıca hazır kılıf satılıyor canımız mı sıkıldı renkten istersek yeni kılıf alıp değiştirebiliriz. Doğtaş'ta vs bu imkanlar yok, yetkili tekli bir koltuğa bişey olursa aynı renk kumaş bulamayabileceklerini yeni kumaş kaplamanın 750 TL yi bulabileceğini söylemişti. 

  Özet geç diyenler için, yaklaşık 3 yıldır kullanan birisi olarak yorumum, koltukları sağlam, rahat ve işlevsel, tavsiye ederim:)

  19 nisan 2019 16:22 19 nisan 2019 16:23

  64. Basit bir tabirle ürünlerinin temel ilkesi işlevsellik olan bir markadır. Hatta bir noktada bazı çok satan ürün çeşitlerinden, modellerinden dolayı overrated bile diyebiliriz belki. türkiye’deki geleneksel ev dekorasyonunun Çok dışındayken, son 10-20 yıl içinde en azından ev içinde minimalizme yönelim olunca daha fazla ünlenmeye ve satmaya başladı mobilyaları. Ha tabi mobiyada minimalizme yönelirken açık dolap sistemlerini kullananlar da maksimum kıyafetle dolduruyor o dolapları orası ayrı. En ucuz ürünleri tabi ki fiyatı görece yüksek olanlara göre çok basit ve dayanıksız, aldığı mobilyayı uzun vadede kullanmak isteyen ya daha yüksek fiyatlı modellerine para saymak zorunda ya da bir önceki süslünün yaptığı gibi beğendiğini başka bir mobilyacıya yaptırma yoluna gitmek durumunda. İkinci seçenek çok daha mantıklı. ama kişinin alım gücü elveriyorsa ilk seçeneğe yönelmekte de hiçbir sıkıntı yok, çünkü en azından ben bazı ürünlerinin fiyatlarını hak ettiğini düşünüyorum. Ben şimdiye kadar en düşük fiyatlı modellerinden bir çalışma masası, yemek masası, sehpa, kitaplık ve şifonyer ve birkaç dekoratif ürün aldım buradan. Çok dayanıklı değiller asla, darbe aldıkları zaman malzemeleri asla affetmiyor “gidiyom ben yea” diyor hatta. Ama mobilyalarının en güzel kısmı demonte olmaları, taşınırken müthiş bir kolaylık oluyor. Sade, cafcafsız olmaları ise vitrin hastalığına yakalanmış bir evde büyüdüyseniz insanı muazzam rahatlatıyor. gerçekten buradan alınan mobilyalarla göz yormayan, rahat bir ev yaratabilirsiniz. Ama dediğim ve denildiği gibi buradan güzel, nispeten daha dayanıklı bir mobilya almak da en pahalısına yönelmeyi gerektiriyor maalesef. Bir de öyle bir hal aldı ki ikea meselesi herkesin evi neredeyse aynı artık. Aynı masa, aynı sehpa, aynı sandalye, aynı koltuk. Her zamanki gibi insanımızın tüketim çılgınlığı bir şeyleri amacından şaşırıyor, ikea’nın da kaderi bu oldu.

  Saatler 23:39’u gösterirken, işsiz süslü’nüz çok gerekli görüşlerini bildirdi. esen kalın. 

  18 nisan 2019 23:39 19 nisan 2019 20:05

  63. kardeşimin odasına burdan beğendiğimiz modellerin aynısını mobilyacımıza yaptırdık, hem daha kaliteli bir ahşaptan, sağlam dayanıklı oldu, hem de aynı fiyata geldi. yani bir sunta masaya tasarımı için 400tl vermek istemedik, bizim yaptırdığımız çalışma masası 320tl falan tutmuştu.

  18 nisan 2019 22:38 17 aralık 2019 09:52

  62. ya burada satılan mobilyaları hantal, kalitesiz ve gereksiz pahalı bulan bi ben miyim? pratik dediğimiz biçok şey bi milyoncularda da var.

  18 nisan 2019 11:57


  61. gittiğim yerde ikea varsa hiç bir şey almayı düşünmesem bile gidip gezerim(gizlinot: rahatlatıcı bir video gibi gezmesi haha); özellikle dar alanlar için yapılan dizaynlar çok hoşuma gidiyor.

  5 aralık 2018 16:42

  60. vazgeçilmezimdir. Ne ararsam bulabiliyorum. Koltuk , yatak ürünlerini denemedim. alışveriş zamanı kimse önermemişti ısrarsa cok cabuk sıkıntı yaşarsın demişlerdi. Ancak pratik ürünleri konusunda gerçekten hakkını veriyor.

  5 aralık 2018 14:39

  59. Sadeliğine, pratikliğine, dar alan çözümlerine, özelleştirilebilmelerine bayılıyorum. Kaliteli de buluyorum açıkçası, elbette kalitesiz ürünü de vardır ama ben kullandığım mobilyalardan çok memnunum. (gizlinot: Yatak, çalışma masası, gardrop, makyaj masası, şifonyer, bir sürü küçük ıvır zıvır, mutfak için bazı aparatlar, raflar vs) ürünler internetteki gibi oluyor(gizlinot: Tabi yine de dikkat etmek lazım, bir kaç resimden evde nasıl duracağını hayal etmek zor olabilir.) ve özenle kolileniyor normalde, sadece geçen aylarda aldığımız bir şifonyer zarar görmüş bizimkilerde arkada kalıyor bişe olmaz diyerek kutuyu açmışlar. Sonuç olarak önünde kayda değer bir ezik var. Kutuyu açmadasalardı yenisi alabilecektik fakat yapacak bir şey yok, iş görüyor. Kurulum pratik ve bence eğlenceli de. Bunun dışında müsteri ilişkilerinden de memnunuz ailecek. Masif ahşap ürünleri harika, al yıllarca kullan sonra boya bir daha kullan. Ürünlerinin esnekliği gerçekten çok hoşuma gidiyor. Tek sorun resmen gözlerimin önünde artan fiyatları. #Ikeahack in mantığı iki üç dolara aldığın bir ürünü çok farklı amaçlarda kullanıp zamandan ve paradan tasarruf etmek.(gizlinot: Depolama alanı oluşturmak gibi mesela) ama orda bir kaç dolar olan geliyor burda 30 40 lira oluyor, hiçbir anlamı kalmıyor.

  4 aralık 2018 13:03