il portiere di notte

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1)
  • medya (1)

1. '74 yapımı, italyan bir kadın yönetmenin elinden çıkmış, adeta suçlu zevk diyebileceğimiz kült film. 2 sene önce (gbkz: criterion collection)'a da girdi.

bu film gösterime girdiğinde seyircileri ikiye bölmüş ve döneminde bir istismar filmi olarak kabul edilmiş.

şu an birçok sinema sever ve eleştirmen artık klasik gözüyle bakıyor. filmin görüntü yönetimi senesinin çok çok ilerisinde, insanı hipnotize eden bir büyüleyiciliği var. ama italyanlar bunu hep yapıyor zaten.

tabi böyle klasikler varken, ne biliyim millet gidip ne idüğü belirsiz (gbkz: 50 shades of grey) falan izliyor. işte bu beni üzer.

(gbkz: konusu:) savaş zamanı aralarında sadistik bir ilişki bulunan nazi subayı ve soykırım kurbanı lucia... savaştan sonra kurtulurlar ve yıllar sonra bir davette tesadüfen karşılaşırlar. bir araya gelmeleriyle birlikte bir anda eskiye dönüş başlar.

son olarak, başrol yılların aktrisi (link: http://www.imdb.com/name/nm0001648/?ref_=tt_cl_t2 Charlotte Rampling). o zamanki güzelliği de, çok başka bir (link: https://www.lavocedellelotte.it/TheVoiceOfFights/wp-content/uploads/2017/05/portiere-di-notte-1200x650.jpg güzellikmiş).

ilgili medya:
1
17 ocak 23:13