yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (22)
  • medya (0)

  22. Var olduğuna inanıp tecelli ettiğini hiç görmediğim olaydır..her zaman Allah'a havale edip saçma sapan işlere bulaşmadım(intikam almak gibi) ama 1 kez olsun da gözlerimle ilahi adalet gerçekleşti dediğimde olmadı..bu koyuyor insana ama ben ölsem bile günün birinde cezalarını çekecek olmaları inancı garip bir şekilde içimi rahatlatıyor..ee yarına kalıyor ama hiç bir şey yanına kalmıyor..

  23 eylül 2017 00:50

  21. olayın dini boyutu var mı bilmiyorum ama kınadığın şeyin başına geldiğine bizzat kendi hayatımdan birçok örneklerle şahidim.bu da bir nevi ilahi adalet oluyor aslında.

  mesela;yakın bir akrabamızın çocuğu vardı kardeşimle arasında 2 yaş falan vardır.çocuklarının okul başarısı çok yüksekti.karnesi hep pekiyi falan.çok titiz sürekli ders çalışan bir kızdı.kardeşim de biraz haylaz dersle çok ilgisi olmayan biriydi.ne zaman karne alsak o akşam koşa koşa bize gelirler,kardeşimin karnesiyle güya espri yoluyla inanılmaz dalga geçerlerdi ve kendi kızlarının nasıl düzenli ders çalıştığını,onları hep onurlandırdığını övünerek anlatırlardı.şuan mesela aklıma geldikçe sinirden gözlerim doluyor.neyse aradan yıllar geçti bunların bi çocuğu daha oldu,erkek.sürekli kendi kızlarıyla övünen,dersleriyle,okuldaki başarıları ile övünen aile erkek çocuklarında da aynı şeyi bekledi.ama çocuk o kadar kapasitesiz o kadar başarısız oldu ki.üzerine nasıl düştüler,özel okullar,özel öğretmenler,kurslar.liseyi zar zor bitirdi.üni.sınavında barajı bile geçemedi.ve kendileri de o kadar farkında ki bunun.(kardeşim mühendisliği kazanmıştı buarada.)

  ilk çocuklarında da aslında bi dumur oldular.okulda sürekli iyi notlar alan,başarılı olan kızları özel üniversiteyi zar zor tutturdu.

  iş hayatımda da öyle örnekler var.gerçekten üzüldüğüm,haksızlığa uğradığım bi durum olduğunda hemen değil ama bir süre sonra ilahi adaletin devreye girdiğini gördüm.

  12 eylül 2017 14:35

  20. (bkz: Demet şener)

  10 eylül 2017 11:22


  19. Şu günlerde deli gibi inandığım ve asla inanmaktan vazgeçmeyeceğim durumdur. masum bir insanın canını yakıpta hayatına hiçbir şey olmamış gibi devam eden kimseyi görmedim bu zamana kadar. Belki 1 ay belki 1 yıl ama elbet çıkıyor sözlük. Boşuna dememişler alma mazlumun ahını diye..

  10 eylül 2017 10:05 10 eylül 2017 10:10

  18. (bkz: karma)

  10 eylül 2017 04:35

  17. Bu dünyada olmadığını düşünmeye başlayanlardanım bende.

  Ama şunun farkındayım, Herkes yaşattığını yaşasın istiyoruz. Belki de ondan fark edemiyoruz. o da belki bambaşka bir durumdan çekecek cezasını. Bilemeyiz

  9 eylül 2017 23:40

  16. yoktur. siz yüreğinizi soğutmak için var edersiniz onu.

  9 eylül 2017 22:58


  15. Önceden bir çok konuda bu dostumuzu bekledim ve gelmedi. Yıllar geçip geriye döndüğümde kimi zaman hatanın bende olduğunu kimi zaman da abartılı tepkiler verdiğimi gördüm. Sonra da gelmesi gereken zamanın acımı yaşayıp dersler çıkardıktan sonra olduğunu anladım. 

  9 eylül 2017 19:14

  14. Koşulsuz, sorgusuz sualsiz inandığım kavramdır. Yaşadığım sürece tecellisini defalarca gördüm, görmeye de devam edeceğimi biliyorum. 'İbretlik' olanların var oluş amacının anlamını kavramak için daha derin düşünmek, daha yukarıdan bakmak gerekiyor, onları örnekleyip "ilahi adalet yok" denilmesi çok yüzeysel geliyor bana. İçinde Allah inancı olanın içinde tevekkül de vardır ve tevekkül Allah'ın koşulsuz adil olduğuna inanç sayesinde ortaya çıkan bir duygudur. Sınav içinde sınav yaşıyoruz, nedensiz niçinsiz değil hiçbir şey. Perdeli gözlerimiz ve yetersiz aklımızla bu dünya sahnesinde göremeyip anlayamadıklarımızı ebedi hayata geçtiğimizde göreceğimizi ve anlayacağımızı düşünüyorum. Benim inancım böyle. Kimine göre bizim gibi düşünenlerin kendini rahatlatma yolu bu. Bütün görüşlere saygım var, inançsızlık da dahil buna. Ben kalbimdeki 'en sevgiliye' ve onun adaletine koşulsuz inanıyor ve güveniyorum, O ne eylerse güzel eyler.

  15 ocak 2016 22:00

  13. ne demek demet akalın Beyza Durmaz ın seslendirdiği parça :D (gizlinot: olsundu )

  (link: https://www.youtube.com/watch?v=Nlme0E7OqvI inanmıyosanız işte bu:D)

  15 ocak 2016 14:14

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar