girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (146)
  • medya (42)

146. bacak kalınlaştırıyor diye squat ve türevlerini yapmıyormuş karşıymış, sporun bu kadar içinde olup aynı zamanda bu kadar bilinçsiz olması tansiyonumu düşürdü......

12 ağustos 13:01

145. lenslerini çıkardı, dudaklarında ki dolgu da etkisini yitirmekte. okunanları dikkate aldığını düşündüğüm kız. sonraki aşaman anoreksiya sınırını geçmek olmalı ilaydacım.

27 temmuz 14:50

144. çok saf ve iyi kalpli gibi geliyor. Lenslerini çıkardığına sevindim. Daha doğal görünüyor.

26 temmuz 03:42


143. karşısına geçip neden diye sormak istiyorum. isteyen eksilesin ama ben bu kızın buralarda olmasını hiç doğru bulmuyorum. evet sen de ben özgürüz ama bu sağlıksız, psikolojik olarak sorunlu yaşam tarzını küçük yaştaki çocuklara empoze etme çabasını desteklemiyicem. ortaokul-lise yıllarımı hatırlıyorum hep bi şeylere birilerine benzemeye, idolümü bulmaya çalışırdım. bu internet zamanında bu sağlıksız duruma düşebilecek bir sürü kız çocuğu var.geri dönüşü olmayacak şeyler yapabilirler. sağlıklarını kaybedebilirler. merdivenaltı estetikler, bi milyoncu lensleri, anoreksiya... ve açıkçası kendisini böyle maddiyata düşkün, kendini sevmeyi öğretmeden yetiştirenlere de yazık diyorum.

23 temmuz 18:38

142. Mezuniyet elbisesi Ankara'da tasarımcı olan Züleyha kuru'ya ait olan yutupçu. Bu tanım olsun. 

Asıl söylemek istediğim ise aynı tasarımcının aynı elbisesinin göğüs dekoltesi ve yırtmacı daha kapalı olan bir versiyonunu Bengü giymiş. Bu çok çok daha güzel. Keşke ilayda da bunu giyseymiş. 

Görsellere ekliyorum. 

ilgili medya:
2
23 temmuz 17:39

141. Kişiliği doğal, açık ve net olan kişilerin benliklerindeki bu doğallıklarının dış görünüşlerinde de tezahür ettiği algısı vardı bende. İlayda bu konuda bir istisna bana göre. Kişiliğini doğal, net ve dürüst buluyorum, açıksözlü biri bence. Fakat instagram sayfası ne zaman karşıma çıksa her seferinde başka birini görmüşüm gibi oluyorum; yüzünü sanki düzenli aralıklarla değiştiriyor bu insan. yani aylardır görmüyordum (daha uzun bir süre de olabilir) ve az önce rastladığım ilayda’nın yüzünün en son gördüğüm ilayda’nın yüzüyle hiçbir benzerliği yok. Garip bir çağdayız cidden, bedenler ve yüzler sosyal medya cerrahlarının, influencer’larının vs sürekli ön plana çıkartmalarıyla sonsuz bir modifikasyon döngüsüne düşmüş gibi. Bazen bir bilim kurgu senaryosuna döndüğünü düşünüyorum günümüz dünyasının; giderek ivme kazanan bir plastikleşme, ve insanın kendi bedenine yabancılaşması çağı. Bedeninin halihazırdaki doğal haliyle yetinmeme ve sürekli bir değiştirme düzeltme gereksinimi bağımlılığı. bundan karlı çıkanlar var tabii. Ama dayatılan bu memnuniyetsizliğin sonu nereye varır bilemiyorum. 

22 temmuz 09:14

140. fiziksel görünüşü ile ilgili hiçbir yorum yapmayacağım, beni bağlamaz çünkü. fakat birkaç videosunda izleyip gördüğüm kadarıyla, davranışları tam anlamıyla "cringe".

21 temmuz 17:51


139. Zayıf ve fit vücuda bayılan bir insan olarak tamamen kişisel fikrim, vücudunu beğeniyorum. Belki bir tık kilo alabilir. Videolarını denk geldikçe izliyorum, niyeyse bana yapmacık gelmiyor bu kız. Lenslerini çıkardığında çok daha güzel olduğunu düşünüyorum. Saçlarını da çok sağlıklı ve güzel buluyorum. Bunun dışında yine nedenini bilmediğim bir şekilde çok yalnızmış gibi hissediyorum. Böyle nasıl desem, sanki hiç arkadaşı yokmuş canı sıkılıyormuş hissiyatına kapılıyorum. 

öyle çok seviyorum, takip ediyorum değil de denk geldikçe izliyorum. Umarım hissettiğim gibi yalnızlık çekmiyordur. 

21 temmuz 17:39

138. Sadece keşfetime düşen şu ağır dekolteli videosunu izledim. sırf elbiseyi görmek için. Şımarık, yaşı küçük zengin kızı işte, kişiliğine yorum yapmayacağim.

zayıflığına da bir şey demiyorum beni rahatsız etmedi.

hatta aşırı abartılı durmasına rağmen dudaklarına bile lafım yok.

Ama o lenslerini çıkar lütfen ya. Çevresindeki bir kimse de söylemiyor mu, korkunç görünüyor o lensler diye. 

21 temmuz 17:28

137. İlayda oymak burayı okuduğunu biliyorum ve seni seviyorum... bilmiyorum ama bu kadına karşı bir sempatim var, sanki yaşadıklarını anlıyor gibiyim.

(İlayda senin için seri eksilemeyi göze alıyorumdur)

21 temmuz 16:50