yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (199)
  • medya (44)

  199. İlaydayı ilk zamanlar yaşam stili farklı geldiği için 1-2 videosunu izlemiştim ama gerçekten benim assla kafamın alabildiği bi kız değil. Bana hitap etmiyor, izlemiyorum. Geçenlerde olan olay için de; kıza yüklenildi yani herkes estetik yaptırıyor kime ne? ve süslücüm seni de seviyorum ama iki gün önce kızı burda yerden yere vururken aniden herkesin tam tur dönüp ah canım ilayda ah bebeğim denmesi??

  9 ağustos 01:43

  198. yeni arabam videosunda sarfettiği şu cümleyle beni benden alan youtuber hanım kızımız; "valeye para vermemek için şoförü buraya çağırıyorum, o arabayı alıyo, gidiyo :d" tatlı kız ya, dışı yapay olabilir de içi baya doğal, ben eğleniyorum izlerken. 

  8 ağustos 20:44

  197. fotoğraflarında aşırı güzel, ama videolarında o kadar güzel değil. Yine de sarı saçtan ve mavi lensten vazgeçmesi bir ilerleme sayılır bence. o kadar estetiğe de bir zahmet fotolarda güzel çıksın ama değil mi? sonradan görme olmadığı çok belli zaten, ev hayatıyla ilgili bazı şeyleri anlatırken o kadar normalleştiriyor ki, sanki bizim hayatlarımızı görse inanamaz gibi geliyor. sevgilisinden ayrılmış mı, bayadır vloglarında görünmüyor.

  7 ağustos 23:43

  196. ilayda'nın bende şöyle bir etkisi var; izlemeye başlayınca ilk 1-2 videoda çok saçmaladığını düşünüp sıkılıyorum ama birkaç video izleyince alışıyorum o tavrına. hala çok severek izlemem ama affedersiniz itin bir tarafına sokulacak kadar da değil.

  7 ağustos 20:31

  195. İlaydayla dalga geçenler son derece haksız bence fakat ilayda da sütten çıkma ak kaşık değil yani 

  7 ağustos 15:55

  194. ilayda oymak'ı benim için sadece bir internet ünlüsü olmaktan ayıran bir anım var.

  bir zamanlar oldukça yakın olduğum bir arkadaşım vardı. birbirimize her şeyi anlatırdık, kendisine çok değer verirdim ve minnet duyardım. kesinlikle komplekssiz bir ilişkimiz vardı (gizlinot: en azından ben öyle olduğunu düşünüyorum) . bu arkadaşımın maddi durumu çok da iyi değildi, benim ailemin maddi durumu iyiydi ama ailemin kendisine iyiydi. çok az harçlığım olurdu, bayram alışverişinden bayram alışverişine kıyafet alınırdı. 2 pantolonum, 3-4 tane kazağım vardı. onları yıkayıp yıkayıp giyiyordum. bu arkadaşım farklı kıyafetler aldığında hep içtenlikle çok beğendiğimi söylerdim, bir gün kendiliğinden şöyle bir şey söyledi "sen bana aldığım şeyleri nereden aldığımı hiç sormuyorsun, ben bunları ucuza pazardan alıyorum. sende en sevdiğim özellik bu, diğerleri gibi küçümsemiyor veya meraklı değilsin". bundan sonra da beni hayatı içerisine daha çok dahil etti, evine gider yer sofrasında dolapta ne varsa yerdik.

  sonra üniversiteye geçtik. bu arkadaşım burs almaya başladı ciddi oranda. ben ailemin üzerine birkaç şey olduğundan alamamıştım burs ama okulda çalışıyordum. özel okulda tam bursluydum ama yemek için olan yerler epey pahalıydı tabii. o yüzden 240 lira civarı olan maaşım da yemeğe gidiyordu.

  arkadaşım birden evrim geçirmeye başladı. aldığı kıyafetlerin sürekli markasını vurguluyor, ne kadar pahalıya aldığından bahsediyor, saçlarını hangi kuaförde ne kadara kestirdiğini falan anlatıyordu. eskiden bana "bence sen lisenin en güzel kızısın" falan derken (gizlinot: öyle olmadığını tabii ki biliyorum ama bunu duymak insanı mutlu ediyordu) şimdi durup dururken dış görünüşüm hakkında yorum yapıyordu. bir gün "erkek arkadaşın seni bu halinle beğeniyor mu, aşırı zayıfsın" derken hemen ertesi günün sabahında "bence erkek arkadaşın çok şanslı" diyordu. biliyorum, kulağa şaka gibi geliyor ama bunlar cidden yaşandı.

  ben yine de arkadaş kalmaya devam etmiştim minnet duygumdan dolayı. sınavlara hazırlanırken bana çok yardımcı olmuştu, çok emeği geçmişti. eski arkadaşlığımızı istiyordum. kötü niyetli olduğunun kafama denk atması ise ilayda oymak sayesinde oldu. ciddiyim.

  bir gün birlikte bir kafede sıra beklerken bana dönüp "ben seni bir youtubera aşırı benzetiyorum ya" dedi. ben de heyecanla "hangisi?" diye sordum. bana dönüp "ilayda oymak diye bir kız var, biliyor musun?" dedi. ben de bu kızı youtuber olan başka bir ilayda ile karıştırıp "aa evet biliyorum, çok beğeniyorum o kızı. çok sevindim" dedim. ama ilginç şekilde arkadaşımın yüzü düştü, "hıııı" dedi. bildiğiniz dudakları büküldü. ben de bu tepkiyi garip bulduğum için internette hemen ilayda oymak diye arattım. o zamanlar bana göre ilayda oymak epey yapay gözüküyordu. kendisini nasıl iyi hissederse öyle davransın ama ben sarı saçlarını, beyaz göz kalemini, mavi lenslerini kendisine yakıştırmamıştım. kilo açısından da sanırım fazlaca photoshop yaptığı için dağılım tablosunda uçlardan hemen birinde yer alıyordu. kısacası benim estetik anlayışıma uygun değildi ve o zamanlar görüntüsünden dolayı çokça eleştiriliyordu. arkadaşımın bunu iyi niyetle yapmadığı, beni kırma niyetiyle söylediği çok barizdi.

  o kişiyle arkadaşlığımı bitirdim. şimdi ilayda oymak'ı düzenli şekilde izliyorum. onun güzelleştiğini, lenslerini çıkardığını, video karşısında makyajsız ve gözlüklü şekilde yer aldığını gördükçe ne kadar mutlu oluyorum anlatamam. sanırım onu kendimle özdeştirdiğim için. o gözüme güzel gözüktükçe sanki ben de güzelleşiyor gibi hissediyorum. o yüzden son yaşadığı olayda da sanki benimle dalga geçmişler gibi üzüldüm.

  eğer bunu okuyorsa söyleyeceğim şey şu ki sen gerçekten güzel bir kızsın ilayda. diğer insanların ne söylediklerini önemseme. çünkü aslında bir çoğu benim hikayemde de olduğu gibi seninle alakalı değil, o kişilerin kendileriyle yaşadıkları problemlerin bir yansıması.

  7 ağustos 15:41 7 ağustos 17:29

  193. Kusura bakmayın da nasıl insan olduğunu anlamak için biraz medyada gezinmeniz yetiyor zira zamanında kezolar diyerek o da başka kadınları ötekileştirip hakaret etmiş şimdi haksızlığı uğruyor (diğer kızların yaptıkları zaten hiç hoş değil) diye kızı melek yaptınız tutarsızsınız üzgünüm...

  7 ağustos 14:17

  192. Youtube ın görgüsüz ve alaturka tayfası tarafından dalga geçilen güzel kadın. 

  Ya gerçekten ilaydayı ben çok severek izliyorum ilk başta çok mütevazi ve görgülü biri olduğunu düşünüyorum. Yeni aldığı arabayı bile doğru düzgün paylaşmadı ki aldığı arabayı başka biri almış olsa ayrıca video çekerdi araba için. 

  İşte kıskançlık nelere yol açıyor görüyoruz. 

  İlaydayı eleştirenler ilaydanın bir tırnağı dahi etmez. İlaydanın yerinde olsam ben gülerek izlerdim çünkü hepsi tam bir cringe.

  7 ağustos 13:03

  191. kadıköy iguanası,part time şehir eşkiyası şehinşahın ilayda'yı eleştirmesi... 

  7 ağustos 10:27 7 ağustos 10:27

  190. kimsenin haddine değil birinin dış görünüşünü eleştirmek ama bunu yapanların ilaydanın onda biri etmemesi peki..burada yazılanların hepsine katılıyorum , bunu yapan üç beş vasıfsız arkadaş ilaydanın imkanlarına sahip olmak için neler yapmazdı, kaldı ki yapıyorlar pardon günde on milyon trendyol sayfa kaydır linki koyarak. ilaydaya karşı önceden nötrdüm ama bir keresinde arkadaşıyla olan videosunu izliyordum ve kız arkadaşı ilaydaya kiloyla ilgili bişey söylemişti işte sende tabi güzel durur kıyafet sen çok zayıf güzelsin bide benim kiloma bak diye, ilayda o an aşırı mahcup olup ya saçmalama sen çok hoşsun diye anında iltifat etmişti kıza. şuan o duyguyu size tam veremedim ama o an içinde gerçekten masumluk oldugunu hissetmiştim. bir de bu kıskançlıktan kuduran tayfayı düşünün, ben inanıyorum ki bunu yapan kendi yakın gözüktüğü arkadaşının arkasından da neler yapıyordur. zihniyet bir kere kötü oldu mu o fesatlık kalpten atılmıyor ne yazık ki.

  7 ağustos 10:16