yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (4)
  • medya (0)

  1. saçma sapan yaz dizileri içinde sıyrılıp gözüme girmeyi başaran tek dizidir.

  başroldeki kız (gbkz: seren şirince) çok yakışmış ve diğer yaz dizilerindeki "başrol kızı manken gibi olmalı" kaygısının güdülmediği çok açık. ancak bence kendine has bir güzelliği var. (gbkz: drew barrymore) ile (gbkz: kate winslet) karışımı bir yüze sahip. aynı zamanda porselen gibi cildi de dikkatimden kaçmadı (gizlinot: swh)

  dizinin senaryosu her ne kadar hoşuma gitse de oyunculuk bu kadar doğal ve samimi olmasa hayatı boyunca dizi izlemekten hoşlanmayan biri olarak izlemeye tenezzül etmezdim. bazı sahnelerde bildiğin kahkaha atıyorum. yaz dizisi olarak kalmaz umarım.

  kısaca ve klişece: severek izliyoruz.

  21 temmuz 2015 09:49

  2. (gbkz: Full house ) isimli kore dizisinden uyarlama türk dizisi. Orjinalini izlemiş biri olarak birkaç eleştirim olacak;

  -öncelikle senaryo orjinalinden birebir alınmış, bu çok iyi. Ancak 16 bölümlük diziyi onlarca bölüme uzatmak için türlü taklalar atacakları fikri beni diziden soğutuyor. Yeni karakter haberleri çıkmaya başladı bile.

  -kastı ayrı ayrı beğensem de bir arada hiç olmamışlar. Orjinaldeki uyum uyarlamada sıfır. Seren şirince ve eda ece çok tatlı. Ama berk oktay o role hiç olmamış. Çok kaba duruyor, oyunculuğu sırıtıyor. Pamir pekin canımsın ;)

  -orjinaldeki babanneyi dede yapmışlar. Neden demeden edemedim. Bizde erkeklerin sözü daha çok dinlenir diye mi acaba?

  -orjinalde söylenen bir şarkı vardı gomse mari, o şarkı ve dans çok özel ve önemliydi. Uyarlamada kötü söylenmiş bir bağa girdim türküsüne çevirmişler. Olmamış.

  Toplamda yaz dizisi olarak çok boş vaktiniz varsa izlenir. Kalite arıyorsanız hiç zaman kaybetmeyin der, sizi orjinaline yönlendiririm.

  24 temmuz 2015 16:30

  3. arkadaş önerisiyle izlemeye başladığım dizi. beynimi uyuşturmaya olan ihtiyacım dolayısıyla da arka arkaya yayınlanan tüm bölümlerini izledim hatta hızımı alamadım orjinal versiyonu olan full house'tan devamını izledim.(gizlinot: hepsini 3 günde izledim sanırım varın siz düşünün ne kadar dertliyim (:) öncelikle kore yapımlarına aşina değilim. kore diline tahammül sınırım da acayip düşük ama sanırım türkler tarafından neden ilgi gördüğünü anladım. bu adamlarda da aşkta gurur olayları fazlasıyla var. ordan bir yakınlık duyuyoruz sanırım. her ne kadar iyi niyet besleyip şimdilik güzel ve keyifli giden(gizlinot: şu an oldukça paralel gidiyor konu) diziyi saçmalama düzeyine getirmeyeceklerini umsam da sanırım pek mümkün değil bu. şimdiden dizinin gelebileceği noktayı hayal edebiliyorum aslında. sebebi de bence en basitinden dizide korelilerin çok naif insanlar olup bizdeki entrika olaylarının pek olmaması. aşağısı spoiler içerir.(gizlinot: ağır spoiler değil hepimizin bir romantik komedide tahmin edebileceği şeyler gerçi)

  -spoiler-

  hikaye evlat olsa sevilmeyecek bencil, hödük, ergen ruhlu, asabi ve hislerini ifade etmekte özürlü bir esas oğlanın(gizlinot: sana laflar hazırladım esas oğlan) yine en az onun kadar bencil çocukluk aşkına açılamaması(gizlinot: hayır zaten herkes kimin kime aşık olduğunun farkında neyin ızdırabıdır bilmem ) ve yine gururuna yedirememekten gidip yeni tanıştığı esas kızla anlaşmalı evlilik yapmasıyla başlıyor. çocukluk aşkı kızımız da esas oğlanın kendisine aşık olduğunu bildiği halde istemem ama yan cebime koy dibimden ayrılma havalarında yine ikisinin ortak çocukluk arkadaşları 2. oğlana aşık olmakla meşgul bu arada. ikinci oğlanımız da esas kızımıza aşık olarak aşk dörtgenini başarıyla tamamlıyorlar.(gizlinot: şaşırdık mı yoo) anlaşmalı evlilik sürecince önce esas kızımız esas oğlanımıza sonrasında da esas oğlanımız esas kızımıza aşık oluyor ama bu mal oğlan yine duygularıyla başa çıkmayı beceremiyor saçma saçma tavırlara giriyor. kıza değer verdiğini göstermesinin 5 dk ardından esip gürleyip sen de kimsin bir hiçsin benim için diyebiliyor mesela böylece kızı da mala bağlıyor. bu esnada 2. kızımız 2. oğlumuzdan yüz bulamayacağını anlayınca g.tüm g.tüm esas oğlanımıza yanaşıyor ki yalnız kalmasın. esas oğlanın esas kıza kaydığını farketse de bencilliği ve esas oğlanın kendisine verdiği koruma kollama sözü yüzünden esas oğlana yeşil ışık yakıyor. bu arada esas oğlan da(gizlinot: mal demiş miydim) sözünün eri olacak 2. kızımıza sahip çıkacak ya esas kızı sevdiği ve kıskandığı halde 2. oğlana itelemekten geri kalmıyor. finalde de esas kızımız tüm denyoluğuna rağmen esas oğlanımızı sevmekten vazgeçmiyor ve mutlu son.(gizlinot: ya ne olacağıdı)(gizlinot: tanıdık geldi mi kızlar? sanırsın türk kızı) koreli arkadaşlarım oldu ama kültürlerini çok çok iyi bilmem dediğim gibi kore yapımlarından da bir aşinalığım yok. korelilerin genel yapısı mıdır bilmiyorum ama bu kısımda orjinalinde beni şaşırtan kısım tüm bunlar olurken kimsenin salon çizgisinden çıkmaması. sonda hala bu dörtlünün yakın arkadaş olarak kalması. biz de olsa kan çıkar ne entrikalar döner. korkum o ki bizim versiyonda olacak olan da bu. bu aşk dörtgeni orjinalindeki gibi sessiz sakin ilerlemez. 2. kızımız mutlaka bir fettanlık yapar. ikinci oğlan çirkefleşir falan. ha bi de cadı kaynana kontenjanından nurseli idiz var 2. kızla birleşir hain planlar yapar bunlar olur arkadaşlar bunlardan kaçamayız gibi geliyor bana. bakalım göreceğiz.

  -spoiler-

  21 ağustos 2015 16:25 21 ağustos 2015 16:35


  4. tanım: yaz için eğlencelik dizi.

  şimdi ben bu diziyi normalde sevmezdim, hatta annem izliyor diye kızıyordum bu ne biçim dizi böyle bunu mu izliyorsun diye. veee evren bana döndü dedi ki sen misin bunu yapan, bavul hazırlamak ve ütü yapmak yerine oturdum bu diziyi izliyorum. hatta oturdum tv önüne yere orda hallediyorum ne yapcaksam.

  12 eylül 2015 22:07