yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (0)

  1. Genellikle kadınların, kısmen de erkeklerin, ekseriyetle aşk ilişkilerinde, karşılarındaki insana -en kötü tanımı ile- tuzaklar kurarak, karşı taraftan istenilen davranışın elde edilmesi veyahut da istenmeyen davranışların engellenmesi amacıyla davranış kurgulama eylemidir.

  İlişkide strateji kurmak, içinden geldiği gibi davranmak, iyi-kötü bütün duyguları en çıplak haliyle yaşamak yerine, aradaki sevgi bağını egoist çıkar savaşına kurban verme üzerine kurulu, zeka yorduğu gibi masum duyguları da ziyadesiyle yıpratan bir süreçtir.

  Anlamsız ve de gereksiz akıl oyunları ile ilişkinizi hamle belirleyerek yaşamayınız, yaşatmayınız. Aksi takdirde yorulursunuz ve yorarsınız.

  17 mart 2017 13:57

  2. Evet saf temiz sevgiye hiç yakışmayan stratejileri maalesef bazı erkekler kimse kusura bakmasın hakediyor. Flörtün ilk evrelerinde çoook aşıksan ve belli ediyorsan bazı henüz kişiliği oturmamış beylerimizin totosu arşa değebiliyor. Özellikle lise ve üniversitenin ilk yıllarında bu çok daha fazla oluyor bence. 

  Tabiki benim tavsiyem sevgi ve ilginizi görüp birden tavrı değişen erkeklerden koşarak uzaklaşmanızdır ama aşk bu olmuyorsa gidemiyorsanız yapın kızlar stratejinizi (ilk etapta sürekli strateji zaten olmaz)

  Mesajına geç cevap verin, aramalarını görmeyin ne gerekiyorsa dozunda yapın, aklının sizde olmasını sağlayın bunlar kötü şeyler değil.  Aslında o da bu şekilde size gerçekten ilgi duyup duymadığını anlar, ya bu kız kaaç saat oldu neden aramıyor mu diyecek aa sahi ben onu aramıştım mı? kendi muhakemesini yapmasına izin verin. 

  Bende yaptım zamanında  pişman mıyım asla agagsgs 

  21 eylül 2020 02:44

  3. Ortada bir ilişki olsa belki düşünebileceğim bir şey ama dışardan gördüğüm kadarıyla öyle çok her şeyi ben yaparım moduna girmemek gerekiyor çünkü erkekler üstlerinden sorumluluk alınmasına çok hazır. Ya yapayım ne olacak diye başladığınız yolda bir bakmışsınız beyfendinin yerine nefes almaya başlamışsınız.

  21 eylül 2020 05:00


  4. Bazen bunu yapmak artık bir zorunlulukmuş gibi hissediyorum ama öyle zor ki. Çok yorucu bi şey bu. Kişinin ruhunda böyle ince ince plan yapmak varsa belki o kişiyi yormaz ama ben hep samimi hislere kıymet veriyorum. Oyun oynayamam üzgünsem üzgünüm, seviyorsam da deli gibi seviyorum arkadaş.. Belki de bu yüzden kaybediyorum.

  21 eylül 2020 17:30

  5. kurmak istemesem de buna mecburum. artık daha iyi bir sekilde ilerliyorum ilişkilerimde. samimiyetle ve stratejisiz başlayan ilişkilerimin sonu hüsran oldu.

  montreis, i feel you girl.

  21 eylül 2020 18:18

  6. Yapamıyorum maalesef ama yapanın kazandığını görüyorum. Çevremde ilişkisi yürüyen kim varsa taktik yapılan ilişkiler. Samimiyete dayananların ise ömrü çok uzun olmuyor. Erkeklerin önceki ilişkilerinde taktiğe maruz kalmasından dolayı mı işe yarıyor bilmiyorum ama yapanları tebrik ediyorum. Bu konudaki master bence euphoria'daki maddydir zannımca.

  21 eylül 2020 20:45 21 eylül 2020 21:17

  7. Kadınların da bunu beklediği hede. Strateji görmek istiyorlar. Erkek eğer içinden geldiği gibi davransa beni sevmiyor musun artık, beni çekici bulmuyor musun artık diye diye darlıyorlar. Hep dozajında ilgi mi beklenir arkadaş? Erkeğin de bi hayatı var. İnişli çıkışlı bi hayat. Ama işte kadınlar...

  Erkek içinden geldiği gibi hareket ettiğinde iki gün sonra biz olmuyoruz diye bahanelerle gelip ayrılmak isterler. Acı ve gerçek.

  21 eylül 2020 21:40 21 eylül 2020 22:22


  8. kesinlikle stratejik davranılması gerektiğine artık ikna olduğumu arz ederim süslüler. strateji içinde hedef vardır, attığın adımın farkında olmak vardır, boş yere vakit kaybetmemek vardır ki bunlar asla kötü şeyler değil. özellikle aşk ilişkilerinde ne yaptığınızı bilmek bence büyük avantaj. illa ki sinsilik olarak algılanmasın, iki tarafın da yararına olabilir.

  22 eylül 2020 13:22

  9. Satranç oynar gibi ilişki yaşamak aşırı yoruyor insanı. Keyif de vermiyor... Ben yanında kendim gibi olamayacağım adamı ne yapayım?...

  Önemli olan insanın kendine saygısı olması. O zaman bir başkası da bence size yanlış yapamaz. Ya istediğinizi kendiliğinden verir, ya da gider.

  Giderse sıradaki...

  Hiç kimseyi zorla tutamazsın bu hayatta. Düşüncesi bile sıktı...

  22 eylül 2020 19:23