sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (35)
 • medya (0)

35. Ben ilk cinsel ilişkimi eşimle (gizlinot: O zamanlar sevgilimdi) yaşadım. O zamanlar küçüğüm ve hem yaşadığım toplumsal baskıdan hem de 4 yasında uğradığım cinsel saldırıdan dolayı olsa gerek vajinismus sorunu yaşadım 7 ay kadar. Hiçbir zaman tam anlamıyla sağlıklı bir cinsel hayatımız olmayacak sanmıştım. Hatta eşime istersen ayrılabiliriz demiştim de sarıp sarmalamıştı beni. Neyse gel zaman git zaman korkularımla yüzleştim ve ilk tam ilişki yaşadığımızda ağlamıştım ağdgdhsh adamın üstünde mutluluk göz yaşları döküyordum. Benim için güzel ve gururlu bir anısı var yani. Hatırladıkça masumluğuma içim sızlıyor.

15 nisan 2018 20:45 15 nisan 2018 20:46

34. En özel an falan değil bence. Hayatta yaşanacak çok daha güzel şeyler var.

Ben ilkimi 17 yaşımda yaptım. Her ihtimale karşı asla pişman olmayacağıma emin olarak, çok severek yaptım. İlla o kişiyi çok sevmek zorunda değilsiniz fakat bence en azından o kişiye güvenmeniz gerekiyor. Özellikle bu yaşlarda.

14 eylül 2017 01:31

33. zamanında aşırı aşırı büyütüp, olduktan sonra herkes bana bakıyor ve yaptıklarımı biliyormuş gibi hissetmeme yol açan şey, aynı zamanda kazara ben istemeden b.k yoluna giden ve b.k gibi olmuş olan şey. travmasını 3-4 yıl üstümden atamadım, çok gelenekçi bir ailede büyümüş olduğum için kimselere anlatamadım ve sağolsun karşımdaki şahsiyet de işleri daha da zorlaştırdı destek olmak yerine...Ve bugünkü halimle o günkü halime gidip onu sarıp sarmalayıp o kadar da önemli birşey olmadığını anlatmak, o kadar ağlamamasını, o kadar üzülmemesini söylemek istiyorum... Şu anki kafa yapıma göre zerre kafaya takılmaması gereken bir mevzuu. Ve maalesef kızlar şunu söylemek istiyorum genelde ilk cinsel ilişki yaşıtlarla gerçekleştiği için ve yaşıtlar 20 lerin başında deneyimsiz olduğu ve karşısındaki kadını nasıl mutlu etmesi gerektiğini bilmediği için hiç bir zaman kadın için fiziksel anlamda doyurucu olmuyor, tabii bir de işin içine stres giriyor, tabii ki sevgiden kaynaklı manevi bir anlamı vardır ama ilerde çok daha iyilerini yaşayacağınıza emin olabilirsiniz;)

6 nisan 2017 16:42 6 nisan 2017 22:09

32. İnsan hayatının bence en önemli ilklerinden biri olan durum. Kişiler her şeyde olduğu gibi ilk cinsel ilişkinin değerini de kendi tecrübelerine göre belirliyor bence. Eğer sevilen kişiyle, aşkla, uyumla yaşanmışsa, yıllar sonra bile asla "bir numarası yoktu" diye hatırlanmasına ihtimal vermem.

5 nisan 2017 18:44

31. taraflardan herhangi birinin evliliği beklemesi durumunda muhtemelen hiç de hayallerindeki gibi "çok özel" bir an yaşamamaları çok olası olan bir durum.

cinsellik zamanla keşfedilen, öğrenilen bir şey. ne kadar çok pratik, o kadar güzel. "ay orası değil", "dur ısırdın", "orası gıdıklanıyor eheh", "ya dilini boğazıma sokmasana", "iyi de 3 dakikada ben daha ısınamadım bile sen soğudun" vb. gibi muhabbetler zamanla aşıldıkça seks bir şeye benzemeye başlıyor. tabii ki bu keşif süreci de gayet eğlenceli olabilir, illa ki öcüleştirmek için yazmıyorum. ama cinsel ilişki denilen şey "o işten" ibaret olmadığı için ilk tecrübeden sonra anlamsızlaşmayacaktır; aksine o kadar engin bir derya ki daha yeni başlayacak, yeni yeni kapılar açılacak. elbette herkesin kendi tercihi ve cinselliğini herkes kendi tercih ettiği gibi yaşamakta son derece özgür. fakat peri masalı gibi bir beklentide olanlar varsa bu dediklerimi değerlendirmeleri hayal kırıklıklarını engelleyecektir diye umuyorum.

4 nisan 2017 22:24

30. 7 yıl önce ilk ve tek aşık olduğum adamla yaşadığım ilk deneyim. 18 yaşındaydım, kör kütük aşıktım. Dünya umrumda falan değildi. Ayrılalı 5 yıl oluyor, aşık değilim hep mutlu olsun isterim. Ayrıldığımıza da mutluyum. ama 'o'nunla yaşadığım için kendimi hep şanslı hissederim. Dünya üzerinde çoğumuzun yaşayamadığı gerçek aşkın tutkusuyla hatırlıyorum ilki. Bir an bile pişman olmadım. O kişiden sonra da birilerini sevdim, birlikte oldum ama hiç keşke demedim. Ha bence başkasıyla yaşasaydım da demezdim çünkü bunun nasıl hissettirdiğini bilmeyecektim. Ayrıca cinsellik gerçekten sebep arayan bir şey değil bana göre. Tamamen fiziksel bir olay. Aşık olmasaydım da kendimi kocama saklamazdım (gizlinot: swh )

3 nisan 2017 23:50 3 nisan 2017 23:53

29. çok erkeni de çok geçi de pişman edecek ama ben birilerine bişeyleri saklamak için kaçınanları anlamıyorum. cinsel ilişki bi başkasını mutlu etmek için değil kendini mutlu hissetmek için yaşanıyor (gizlinot: ki zaten tek amaç karşındakini mutlu etmekse bu durumdan para kazanıyor insanlar swh) içecekle karıştırılacak bir durum değiil ama ben içeceğini hatta küçükken kaşarlı tostun ortasını da sona saklayanları anlamazdım. bi kere geliyoruz şu dünyaya ya o tostun ortasını yemek için kemirdiğin kenarlardan tıkanıp ölürsen. ben hep böyle düşünüp en sevdiğimi en önce yerim simitle ayranı birebir bitirmeye çalışmam yetmezse bi ayran daha söylerim yani. özetle sevdiğiniz bir insanla yaşarsanız ve eğer yaşınız da çok küçük değilse asla pişman olmaz üstüne mutlu olursunuz, kimseye bişeyleri saklamayın artık kendiniz için yaşayın.

3 nisan 2017 23:14

28. Pek çok kez fırsatım olsa da henüz yaşamayı tercih etmediğim şeydir. Bunun temel sebebi ise, ileride eşim olacak insanla aramda diğer ilişkilerimden farklı bir şeylerin kalmasını istemem.

Günümüzde ilişkiler eskiye oranla çok daha rahat yaşanıyor bu bir gerçek. Ve ben bu rahatlıkla yaşabileceğim özel olan her şeyi tüketmek istemiyorum. Bazı duyguları hayatımı birlikte geçirmek istediğim insanla tatmak istiyorum. En sevdiğiniz içeceği en sevdiğiniz yemeğin olduğu güne saklamak gibi bir şey benimki.

Edit: şurası yanlış anlaşılmasın, ben kendimi kimseyi mutlu etmek için saklamıyorum, hatta ben kendimi saklamıyorum zaten hediye paketimiyim ki. Evlenmeye değer gördüğüm insanı bulduktan sonra imzayı bekleyeceğim demedim zaten. Evleneceğim insan için de bu bir lütuf değil, bu şekilde gören insanla da benim işim olmaz zaten.

Tam tersi ben karşımdaki insanı kendim için özel kılmak istiyorum. bu başkasını değil kendimi mutlu etmek bence. Sırf fırsatım oldu diye bir şeyleri yaşamış olmak için yaşamayı gerekli görmüyorum.

3 nisan 2017 22:43 3 nisan 2017 23:26

27. Sevdiğiniz ya da sevmediğiniz biriyle yaşayıp yaşamadığınız çok da fark etmeyen olay. Tabi sevdiğiniz insanla yaşarsanız daha rahat olabiliyorsunuz mental açıdan ama zaten ilk seferinde bir şey anlamadığınız için "bizim ten uyumumuz yok mu acaba" "ben niye bir şey hissetmiyorum ?" "Penguenler kuş muydu memeli mi ?" "O son word dosyasını kaydettim mi ?" "Acaba polat alemdar öldü mü ?" Gibi abuk sabuk sorular sorabilirsiniz kendi kendinize. Normaldir (gizlinot: swh)

İki üç denemeden sonra hepsi geçecek ve gerçekten partnerinizle reel anlamda seks yapmaya, kendinizi ve onu tanımaya başlayacaksınız. Başlarda çok anlamsız gelse de sonrası (gbkz: vay anam vay neler dönmüş serhat ya) (gizlinot: swh)

2 nisan 2017 11:57

26. evlenmeden önce yapıyosan ilkin özel biriyle olmuş olmamış pek fark etmeyen şeydir. ayrılınca o kişiden de nefret ediceksin çünkü (gizlinot: truths)

7 şubat 2017 13:49 7 şubat 2017 23:13