yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.1
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (104)
  • oylar (8)
  • medya (1)

  104. Daylong güneş kreminin alnımda çıkardığı devasa sivilceyi iki günde geçirmiş krem.

  Edit. Ben makyajımı temizledikten ve yüzümü tonikledikten sonra akşamları lokal olarak kullandım. Kapatıcı ya da ten ürünü niyetine kullanılabilecek bir ürün değil. Lokal takılırsanız etkili ve son kullanım tarihi gelene kadar uzun süre gider.

  3 haziran 10:21 3 haziran 10:24

  103. 5 ay öncesine kadar hem sabunu hem kremiyle 3 ay boyunca kullandım. Yüzü çok kurutuyor. İşe yaradı mı derseniz düzenli kullanımda sivilcelerim azalsa da siyah noktalarım arttı. Büyük sivilcelerdense, küçük, yediğiniz şeylere bağlı çıkan sivilcelerinize yardımcı olur. Çok yağlı bi kere bu krem. İnsanlar bi de bunu kapatıcı gibi sürmekten bahsediyolar. 

  İmexle uğraşılmaz. Yatarken sürsen yastık kılıfına bulaşır, tişört giysen yakana bulaşır. He illa kullanıcam diyosanız yüzünüzden iyice arınmadan üstüne makyaj yapmak gibi bi hataya düşmeyin.

  Bunu kullanmaktansa düzgün beslenin, abur cuburdan uzak durun ve  bol su için derim susluler

  13 nisan 01:51

  102. Seneler önce kullanmıştım ama ikinci şans vermek için gene aldım. Yalnız bunu günlük kullanmak çok mantıksız. İçinde vazelin olduğu görülüyor yardımcı maddelerde ilk sırada.

  26 mart 19:37

  101. Doktor tavsiyesiyle kullandığım sivilce kremi. Yaklaşık bir aydır düzenli olarak kullanmaktayım. Doktorum gündüzleri kapatıcı niyetine kullanmamı önerse de bu durum bana riskli göründü, geceleri yatmadan bir süre önce kullanmayı tercih ediyorum. Direkt yüze sürüp yatınca her yere bulaşıyor. Az bir miktarı yeterli.cildimi önce temizliyorum, sonrasında sadece sivilceli bölgelere imex sürüyorum. Sivilceleri ertesi sabaha kurutuyor ancak hemen yanında iki üç tane ağrılı sivilcenin belirmesine sebep oluyor. Bu böyle kısır döngü şeklinde uzayıp gidiyor. Sanırım yakın zamanda pes edeceğim zira yararından daha çok zararını görmekteyim.

  15 şubat 00:29 17 şubat 19:55

  100. sivilcelere ve lekelerine iyi geldiği iddia edilen eczane ürünü.hiçbir faydasını görmedim.ten rengi olmasının da bir fayda sağladığını sanmıyorum bu tür kremler dışarı çıkarken sürülebilecek yapıda değil gece sürülmeli ve ışık altında kalmamalı.

  14 şubat 14:42

  5

  99. Ergenliğimde bile sivilce çıkartmayan ben geçenlerde her gün başka bir sivilce çıkartmaya başlamamın sonucu koşup bunu aldım. Aslında no acne almak istemiştim ama o bunun muadili dediler ve bunu verdiler. Tabi benim bu kremi almamla birlikte sivilcelerim de geçti (gizlinot: Daha kullanamamıştım). Regli döneminin vermiş olduğu yetkiye dayanarak burnumda kör ve aşırı ağrılı bir sivilce çıktı. 2 gece sivilcenin üzerine sürüp uyudum ve sabah sivilceden de acısından da eser yoktu.

  19 ocak 11:43 19 ocak 11:47

  5

  98. Seneler önce arkadaşımın önermesiyle kullandığım, mucizevi olmasada sivilceyi geçirmeyi vaat eden krem. Bazı arkadaşlarım bu kremi fondöten sürer gibi sürüp okula geliyordu ve bunu yapmak çok yanlış çünkü o kremle güneşe çıkılmaması lazım! Güneşe çıkarsanız leke bırakma ihtimali fazla o yüzden gece yatmadan önce sürülmesi önerilir. Eğer ağrılı, iltihaplı ve büyük sivilceleriniz varsa çok etkisi yok ama arada çıkan ufak tefek sivilceleri 3-4 güne toparlıyor. (Kronik hastalığımdan dolayı bende biraz daha uzun sürebiliyor) Uyurken yastığımda sadece ev içerisinde giydiğim üstlerinden bir tanesini geçirip öyle uyuyorum çünkü yastığın kılıfına bulaşabiliyor. 

  15 kasım 2018 21:16

  97. lisede çokça kullandığım krem. sürüldüğünde insana mutluluk veriyor, resmen fondoten niyetine kullanıyorsunuz. kendim de beyaz tenli olduğum için pek sırıtmıyordu ama yine hafif açık buğdaya kayan solgun sarı diyebileceğim nötr alt tonlu bir cildim var. bazen hayalet görmüş etkisi yaratabiliyordu çünkü ben sivilcelerim için kreme abanıyordum biraz. o yüzden gündüzleri hiç kullanmadım. lisede 2 yıla yakın düzenli kullandım. ve kullanmayı bıraktığım an sivilceler devam. sivilceleri bitiriyor diye bir iddiası yok bence. sadece olan aktif sivilceyi çok ama çok kısa sürede bitiriyor. ve bunu yaparken ilk gün sivilceyi iyice irinleştiriyor. eğer patlatırsanız da yara olan kırmızı bölgeyi çok çabuk kurutuyor. kesinlikle yararlı ama dediğim gibi sivilce veya sivilce lekesi tedavisi için yetersiz bir ürün.

  24 ekim 2018 21:07

  2

  96. Benim de lise 4'te uzun süre kullanıp hocalardan makyaj mı yapıyorsun şeklinde yorumlarını işitmeme sebep olmuş fakat sivilcelerimde hiçbir değişiklik yapmamış olan merhemdir.

  Sadece yüzümde kalıp gibi durmasıyla yüzüme ellememi engellemişti onun faydası olmuş mudur bilmiyorum.

  15 ekim 2018 23:36

  95. 5 yıllık doktor, sivilce geçmişi olan biriyim maalesef. Kullanmadığım ilaç kalmadı. İmex bunlardan biriydi tabii ki. O zaman yaşım küçük olduğu için, ten rengine ve sivilceleri fondöten gibi kapatmasına kanıp neredeyse tüm alnıma sürerdim. Böyle okula giderdim. Arkadaşlarımdan birinin uyarmasıyla bunun böyle kullanılamayacağını farkettim. İmex'i sürer dışarı çıkarsanız, sürdüğünüz bölge güneş görünce sapsarı olur. Değişik bakışlara maruz kalırsınız. Ayrıca güneş gören lekeli bölgenin daha çok tahrişe uğramasına neden olursunuz. İmex kapatıcı, fondöten olarak kullanılamaz. En doğru kullanım şekli her sivilce ilacında olduğu gibi güneş görmemektir.

  15 ekim 2018 14:11 ed.15 ekim 2018 16:17