sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (85)
 • medya (32)

85. Kırmızı ruj dudakları eğer dudağı yok denecek kadar incelikte değilse, ince olsun, dolgun olsun, normal olsun zaten doğru alt tonlu birini seçtikten sonra bütün kadınlara yakışan bir ruj bence ve fakat; dudağımıza sürdüğümüz rujun koyuluğu arttıkça dudaklarımızın daha ince gözükeceği gerçeğini de yadsıyamayız arkadaşlar.

Ama kırmızı orta bir ton olduğu için (siyah beyaz skalasında düşünürsek eğer) dudağımızı olduğu gibi gösteren bir renk zaten. Ne daha ince ne daha kalın veya dolgun.

Bir de şunu eklemek isterim ki (lütfen vurmayın) eğer bir kadının dudakları gerçekten inceyse kırmızılardan çok açık renkler daha güzel gösteriyor ince dudakları bence, bahsettiğim renk teorisi durumundan dolayı, koyu renklere ince dudaklarla bence zaten hiç bulaşmamak lazım gibime geliyor ama bunların hepsi benim fikrim, neden takasınız ki bunu, takmayın da zaten.

En önemlisi de makyajda kuralların olmadığını unutmamak, canınız ne sürmek isterse onu sürmek ve kendinizi iyi hissetmek süslüler, dudaklarınız kocaman ve mavi ruj mu sürmek istiyorsunuz, çok dikkat çekerim aman demeyin, sürün! İncecik dudaklarınız var ve bordo ruj mu sürmek istiyorsunuz, aman dudaklarım iyice ince gözükmesin demeyin, gözünüze hoş geliyorsa tabii ki kesinlikle yapın! Yüzümüze gözümüze sürmeyi seçtiğimiz renklerden, kozmetiklerden bağımsız, kendini seven, kendine güvenen insan her zaman güzel. makyaj yapsın veya yapmasın, bu, bu kadar basit.

Not: bu arada ince denmiş ama görsellerdeki kimsenin dudakları ince değil? Yani ağzı genel olarak, yapı olarak büyük -enine doğru geniş yani- olan birinin dudakları normal boyutta olsa bile ince gözükebiliyor -emma watson mesela, kızın dudakları gayet normal ama ağız yapısı enine doğru geniş, büyük ağızlı yani kız- tabii ona bişey demiyorum da, angelina jolie? (arkadaş belki girdisinde başka bişeyden bahsetmiştir aradım ama bulamadım girdiyi de)

6 mayıs 03:04

84. Cok ufak değilse ve biçimli dudaklarsa katılıyorum. Kendinizi kandırmayın ama kızlar medyadaki hatunların hepsi taş gibi ve öyle çok ince dudakları da hiçbirinin yok görkem karman hariç. O da allahina kadar büyüterek sürüyor zaten. Dolgulu, aşırı büyük yapay dudaklarda koyu renklerin çirkin olduğu bir gerçek ama kendiliğinden dolgun dudaklara her renk efsane oluyor. Kusura bakmayın.

6 mayıs 01:30

83. böyle bir gerçeğin olduğunu bilmiyordum, yine kim neresinden buluyor da başlık açıyor anlamıyorum. ince dudaklara yakışıyor, enfes müthiş ama kalın dudaklara yakışmıyor, kaka pis. bu mu? kendi standartlarınızı, kalıplarınızı diğer insanlara kakalatmayın sayın kırmızı rujun efsane durduğu ince dudaklı süslü.

17 mart 23:51


82. Lekesiz bir cildiniz varsa (veya lekelerinizi fondöten ile kapattıysanız) ve cildinizin alt tonuna uygun bir kırmızı seçtiğinizde dudağınızın boyutu ne olursa olsun güzel duracaktır.

Ayrıca görseldeki dudakların hiçbiri ince değil bencede. İnce dudak demek, dudakların neredeyse gözükmemesi demektir.

17 mart 23:25

81. görsellerdeki kadınların birçoğunun dudakları ortalama dudak. bunlara ince diyorsunuz da bunlar inceyse kalın dudak nasıl olmalıdır? yüzümüzün yarısı dudak mı olsun ayol neyin savaşı bu :)) kendi fikrim ten rengine saç rengine uyan bir ton bulunduğunda her ruj efsane olabilir.

13 mart 13:19

80. şaka herhalde? böyle bir gerçek yok çünkü. görsellerdeki kadınlar (bkz: emma watson)(bkz: blake lively ) karakteristik dudakları olan kadınlar. ince dudak bu değil bana göre. görkem karman evet ince dudaklıdır mesela. kırmızı rujun da ona yakıştığını hiç görmedim ama siz bilirsiniz tabii.

13 mart 08:39

79. görsellerde ki kızların yarısı ince dudaklı bile değil, rujlar da kırmızı değil zaten. gerçek ince dudaklı insanlar nude ruj bile zor sürüyor ayrıca, ruj sürecek alan olmaması ince dudaklı olmak demektir bence.

13 mart 03:06


78. Kırmızı ruj her kadında güzel duruyor bence sadece alt tonlarını iyi kullanmak, seçmek lazım. Esmere de sarışına da buğdaya da herkese farklı bir hava katıyor. Ve ülkemizde erkeklerin kırmızı ruj namussuzluktur, dikkat çekmektir tavırlarından dolayı bütün kadınların sabah, öğle, akşam kırmızı ruj sürmesini istiyorum.

13 mart 02:00

77. bu başlık bana biraz saçma geldi. çünkü düşündüm, düşündüm ve bu ruju kırmızının gittiği her dudağa yakıştırdım.(gizlinot: kırmızı rujla uzaktan yakından alakam olmadığı halde hem de) sorun bende sanırım. ama sizce de öyle değil mi? kalını, incesi mi var, taşırmadan düzgün bir şekilde sürdükten ve kendi cilt alt tonuna uygun tonunu bulduktan sonra?

12 mart 20:50

76. Benim üst dudağım alt dudağıma göre ince. Bir iki kez mat kırmızı ruj süründüm. çok komik oldum :) bı insan evladı da uyarmadı. En son vazgeçtim bu sevdadan. Yakışan sürsün, ben kıskanayım.

12 mart 20:11