yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (16)
  • medya (0)

  16. saçı her gün yıkamamak en büyük çözüm. evet yağlanıyor hemen duramıyorsunuz ama örün, toplayın bir şekilde saçı yağıyla bırakın. bir süre sonra aradaki fark görülüyor

  16 mayıs 18:12

  15. kuru şampuan.

  saç pudraları.

  hacim spreyleri.

  saç derisini güzel arındırma.

  saçı sırılsıklam ıslakken değil de bir süre kendi halinde beklettikten sonra kurutma.

  hafif katlı kesimler.

  bob kesim.

  kuaförlerin kullandığı saç kurutma makinaları.

  saç kremi kullanmamak.

  16 mayıs 11:17

  14. - katlı kesim. Ama jiletle değil makasla. Yoksa daha çok yapışır.

  - saçları sık yıka-ma-mak. Yağlanır sürekli. Başa çıkamazsınız.

  - yıkanmamış saçla başa çıkmak için düzgün bir kuru şampuan. Klorane, got to be, batiste önerilerim arasında.

  - düzgün bir deniz tuzu spreyi. Pahalısı bumble&bumble, ucuzu h&m’in spreyi. İkisi de ince telli saçları arşa çıkarıyor.

  - yıkarken hacim verici şampuan kullanmak. Silikon, argan, kıl yün olmamalı içinde. Burada nadiren de olsa bulabiliyorum ama bulamazsanız da Önerim John Frieda’nın volume şampuanı.

  - saç kremini unutun. Ya da en ucuna az ötesi sürün. İlla bakım istiyorsanız haftada bir avokadodur, argandır ne istiyorsanız kür yapıp dengeleyebilirsiniz.

  - sonuncusu bulabilene; Lush’ın Big şampuanı. Deniz tuzlu peelinge benzer ama iki yıkamada bir bunu kullanırsanız farka inanamazsınız.

  Eyyorlamam bu kadar. Eski püsük, yeni yele saçlı arkadaşınız lalycorn bildirdi.

  15 mayıs 12:29 15 mayıs 12:35

  13. ben henüz böyle bir yol bulamadım. şekillendiriciler, hacim verici ürünler vs. en fazla 1 saat dayanıyor. hacimli dursun diye saçı kurutabilecek yapıda şampuanlar kullanıyorum, hacimli duruyor ama bu sefer de yoluk yoluk, bakımsız bir görüntü oluyor. saçlarım omuzlarımdan biraz aşağıda olacak şekilde uzadı, zaten saçlarım zorla uzuyor, kaç sene bekledim bu hizaya gelecek diye; ama yine kestireceğim mecbur. uzun saç benim için sadece bir hayal.

  15 mayıs 11:56

  12. Uzun saç kullanma isteğimden dolayı işim çok daha zor ne yazık ki. Saçlarım ince telli diye illa omuz hizasında kullanmak zorunda olmak canımı sıkıyor. Çoğu ince telli saç gibi benim de saçlarım yağlı ve her gün yıkamam gerekiyor. Tam yağlanmasa bile zaten o kadar sönüyor ki yıkamak zorunda kalıyorum. Saçı kurutmak yerine saçlarımı aşağı sarkıtıp köpükleyip kendi kendine kurumasını bekleyebilirsem en dolgun halinde oluyor. Köpüklemeden argan yağı ve silikon içeren ürün kullanıyorum. Saç tellerini sarıp daha tok, elektriksiz bir hale getiriyor. Şu sıra haskın minik tüplerinden kullanıyorum memnunum. Gün içerisinde çok sönerse batiste kuru şampuandan yardım alıyorum. Allah hepimizin yardımcısı olsun:/

  15 mayıs 11:51

  11. Got2B Volumanıac Köpük öneriyorum kızlar. Kesinlikle etkili bir ürün. Köpük saçınızı biraz sertleştirirse azıcık elseve mucizevi yağla yumuşatıyoruz. Gayet güzel oluyor.Diye yazmışım ama güncelliyorum.Loreal tecni art volume lift diyorum.Sertleştirmeden dolgunlaştırıyor ve saçlarımı pırıl pırıl yaptı.Harika bir ürün.Bunu kullanınca Volumaniac'ı arkadaşıma hediye ettim hemen.

  15 mayıs 08:47 28 mayıs 07:24

  10. Blendax kullanmak.

  Ciddiyim önceleri yok artık diyordum ama şimdi saçlarımın yağlanma sorunundan sonra kullanmaya başlayınca aradaki farkı biraz daha anladım.

  48 saat kadar etkilidir yazıyor ama hikaye o kısmı.

  24 saat etkili bence.

  Hacim veriyor gerçekten.

  30 mayıs 2017 18:15

  9. Son 1 yıldır katsız ve omuz hizamda kullanıyorum saçlarımı. Bu şekilde katlı kesime oranla daha hacimli durdu kesinlikle. Bunun dışında destekliyici etki olarak hafif krepe atıyorum ve diplerine sprey sıkıyorum. Uzun haliyle örgü yapsam gerçekten baş parmağımın kalınlığı kadar ancak olabilecek kadar az saça sahibim. Ama bu yöntemle daha dolgun görünüyor. Arkadaş ortamında lafı açılıp saçımın zayıflığından bahsettiğimde neresi zayıf yahu tepkisi alıyorum. Bi çeşit illüzyon ama ne yapalım elimizdeki buysa yapacak bişey yok.

  30 mayıs 2017 17:55

  8. hi, my name is zimbo ich bin expert. ( big lebowski severlere selam olsun)

  saçları yıkadık, havlu ile nemini aldık. taradık, saç köpüğünü saçlara yedirdik. eğdik kafamızı aşağıya, saç kurutma makinesinin orta ısı ayarında kuruturken bir yandan da diğer elimizle saçları dipten hafif kaldırdık ki dibe yapışmasın. sonra kaldırdık kafayı saçlarımızı ayırdığımız tarafın ters yönüne doğru saçları kuruttuk ( normalde saçları sağdan sola ayırıyorsak kuruturken soldan sağa kuruttuk) en son da tekrar kafayı eğip en soğuk ısı ayarında şöyle bir havalandırdık saçı.

  aynaya baktık ve şok olduk çünkü elektrik çarpmış gibiyiz. ama tangle teezer ile hafifçe tararsak o hali geçecek, panik yok.

  ben bu aşamaları senelerdir her sabahın köründe

  yapıyorum :/

  ama sonuç olarak seyrek ve aşırı ince telli saçlarımı normale döndürebiliyorum.

  30 mayıs 2017 14:05

  7. ince telli, uçlara doğru dalgalı ama bu kesinlikle yanıltmasın hacim denemeyecek şekilde anlamsızca kabaran bu yüzden de şekle girmeyen saçlarım var.

  (yazar: all that solid)'i görüyor ve artırıyorum tercihen omuz hizasında ve katlı bir kesim gerçekten çok kullanışlı oluyor. Bazı durumlarda hiçbir şey yapmasanız bile günü kurtarabiliyor. onun dışında Saç uçlarına doğru ister köpük, ister sprey uygulayarak tersten kurutmak hacim verme konusunda bu sayede işe yarıyor. bir de hacim versin, o görüntü biraz daha uzun süreli dayansın diye saçı iyice sertleştiren spreylerden uzak durmak gerekiyor aslında. Ben onu çok yaptım bir zamanlar sonuç ince telli, sönük ve aynı zamanda da yıpranmış saçlar olarak geri döndü bana. Üstelik istediğim o görüntü de birkaç saat içinde yok oldu. yani tek başına sprey çözüm değil. Bu saç tipi Aynı zamanda çabuk yağlandığı için, bir de bu işlemi sık aralıklarla tekrarlayınca uzun vadede yarardan çok zarar verdiği kesin.

  30 mayıs 2017 13:18