yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (81)
  • medya (0)

  1. hayatın pahalılaşmasındandır. doların durumu malum özellikle kıyafetler acayip pahalandı önceden mango'nun indiriminden kesin bir iki parça bir şey alırdım ama şimdi beğendiğim şeyler indirimde bile 170 liradan aşağı değil beğendiğim parçalar var ama şimdilik beklemek zorunda

  1 temmuz 2018 09:19 1 temmuz 2018 09:19

  2. Kendi kafamca bi değer biçiyorum ürüne. mesela bu kazak 40 TL eder gibi ve o fiyatın altına inmezse zaten bana pahalı geliyor o ürün ve almıyorum.

  1 temmuz 2018 10:23

  3. Kitaplarda indirim olduğunda kendimi zor tutuyorum. Bazen kitaplar 9.90'a düştü mü gözüm kararıyor, ellerim titriyor. Kıyafetmiş, kozmetikmiş bunlara para harcamaya kıyamıyorum, cüzdanım sapasağlam çıkıyor bu indirimlerden ama kitap bambaşka. (gizlinot: dayanamıyorum azizim)

  1 temmuz 2018 10:38 2 temmuz 2018 09:06

  4. avmye gitmemek en basit çözümü.mağazalara girmeyince zaten unutuyorsunuz ancak ihitayaçlarım varsa indirimleri kaçırmam çünkü daha sonra zaten almam gerekecekse indirimli halini alayım yani.

  uzunca bir süre kıyafet almadım,bu süre boyunca mağazalara girmedim.girsem bile öyle her şeye didik didik bakmadım ve dolayısıyla hiçbir şey alasım gelmedi.yazın gelmesiyle birlikte giyecek kıyafetimin kalmadığını(gizlinot: kilo aldığım için) fark ettim ve almaya başladım ancak ihtiyacım kıyafetse çanta da almak istiyordum mesela.(gizlinot: allahtan indirime denk geldim.gerçi çanta falan da almadım)

  yani yapılacak şey mağazaları pek gezmemek ve ihtiyaç olan şeylerin dışındakileri almamaya kendini şartlamak ya da onlara hiç göz atmamak.

  1 temmuz 2018 11:19 1 temmuz 2018 11:20

  5. İndirimde beğendiğim birşey varsa kafamdaki sorular şunlar oluyor : 1)Ben bunu evdeki hangi kıyafetle kombinlerim? 2) Evde bunun bir benzeri var mi?

  Eğer çok ayılıp bayılmadım ise ve en az 5 yıl giyilebilir bir parça değilse anında uzaklaşıyorum.

  İndirimlerde dikkat ederseniz, yaşanan hengame bizi al kaç taktiğine itiyor. "Sakın geç kalma hemen al valla bir daha bulamazsın,bak etiketler kırmızı,bak müzik hareketli,bak etrafına insanlar koşuşturuyor, kabinlerde sıra var, kasada ise kuyruk. Aldın aldın sonra hepsi alınacak, sana kalmayacak " fikri aşılıyor.

  İşte bunlar hep kapitalizm diye yankılanan iç sesimle birlikte, elimdeki herşeyi tek tek aldığım yere bırakıp, ben bu oyuna gelmedim, zafer benim edasıyla çıkıp gidiyorum.

  1 temmuz 2018 12:04 2 temmuz 2018 11:56

  6. Nasıl denk geliyorsa indirimlerde ya şehirde olmuyorum ya da param olmuyor. Diğer bi olasılık da kilo alıp/vermiş olmam ve alacağım kıyafetlerin bir ay sonra üzerimde kötü duracağıdır. Yani benim için bu durum tutumlu olmamdan değil imkan ve koşulların sağlanamamış olmasıdır. :(

  1 temmuz 2018 12:27

  7. Bu inditex indiriminde ben. İstediğim kemer mağazada yok mesela. Online almak kargo parasıyla indirimsiz haline denk geliyor, hevesim kaçıyor. Aynı şekilde beğendiğim etek 90dan 60a düşmüş. 30 lira için mi sezon sonunu bekledim diyorum, yine vazgeçiyorum. Zaten giysi için dolaba, makyaj için çekmecelere bakınca, bir de sürekli bir taşınma halinde olduğum için aslında hiçbir şey almak istemiyorum. Sanırım elimdekiler bitene ve giymediğim giysi fazlalılığından bir şekilde kurtulana kadar alışveriş yapmayacağım.

  1 temmuz 2018 12:34

  8. Üşengeç olmam bir tek bu durumda işe yarıyor. Kalabalık mağazalar, kasa sırası, kabin kuyruğu, dağınık reyonlar... Zaten kıyafet denemeyi de sevmiyorum pek. Online alışverişten de pantolon,elbise filan alamıyorum denemeden emin olamam diye. Böyle olunca indirim dönemini az hasarla atlatıyorum. 

  1 temmuz 2018 13:23

  9. Son bir kaç inditex ve drugstore indiriminde ben de bunu başarabildim. Aslında bunu pek kendi irademe değil, hayat şartlarına borçluyum ama olsun.

  Bir de 10-20 bir şey değil diyip aldığım ama kullanmadığım eşyalarımı görünce o 10-20 liraları biriktirip seyahate, kursa ve ya kitaba harcamayı artık alışkanlık haline getirdim.

  Böylece indirimlerde artık daha sakin kalabiliyorum..

  1 temmuz 2018 13:25

  10. Son 2 senedir drugstore indirimlerinden ihtiyacım dışında aldığım tek şey cindy lou manizerdı. Kıyafeti de indirim zamanı hiç almadım desem bilmem inanır mısınız. 2 senede 2 tişört, 2 kazak, 2 kot aldıysam ancak almışımdır. Minimalizmin bir neferi olarak elde olanları kullanmak konusunda usta oldum. İnditexden aldığım hiç birşey beni bir sezondan fazla idare etmediği ve genelde ilk yıkamada ağzı yüzü yamulduğu için artık mağazalarına uğramıyorum bile. Ama batik candır batik indirimlerinde göz atıyorum mağazaya. İhtiyacım değilse yine almıyorum. 

  Eskiden de kilo kompleksim yüzünden çok giysi alışverişi yapmayan biri olmama rağmen elimde olan yazlık+kışlıklar beni iki sene götürüyorsa dolapları dolu olan süslüler lütfen bir düşünün kaç yıllık stoklu kıyafetiniz var aslında. Bu demek oluyor ki birikime ayıracağınız paranız dolabınızda giysi olarak atıl bir şekilde yatıyor. 

  1 temmuz 2018 13:34