sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (42)
 • medya (0)

1. nasıl beceriyorsunuz nasıl oluyor yani?

Not: birkaç indirimdir bir şey almıyorum çünkü düzgün indirim yok

1 temmuz 2018 09:14

2. hayatın pahalılaşmasındandır. doların durumu malum özellikle kıyafetler acayip pahalandı önceden mango'nun indiriminden kesin bir iki parça bir şey alırdım ama şimdi beğendiğim şeyler indirimde bile 170 liradan aşağı değil beğendiğim parçalar var ama şimdilik beklemek zorunda

1 temmuz 2018 09:19 1 temmuz 2018 09:19

3. -İndirim olmayan bir zamanda kendine ihtiyaç listesi oluştur.

-Drugstore,avm tarzı yerlere gezinmek için değil ihtiyaç doğrultusunda git.

-Alışveriş esnasında sadece ihtiyaçlarına yönel,listenin dışına çıkma.

-Dur şuna da bakınayım diye o yılda bir anca süreceğin mavi eyelinerı deneme.

-Hayır o 270 tl'den 150 tl'ye düşmüş düz siyah kurtarıcı kutsal muhteşem elbiseyi mi gördün hemen evdeki elbiselerini getir aklına. Bunu sen de fark edeceksin ki aslında o elbisenin tek cezbedici yanı indirimde olması, başka bir olayı yok. Ayrıca fiyat etiketinin biraz yanına bak %70 polyestermiş. Peki cidden o plastik 150 tl bile etmezken 270 tl'den 150 tl'ye düşmesine mi kanacaksın? Yapma bunu ne cebine ne kendine. Kim bilir sen o 150 tl için kaç saat/gün çalıştın. Tekrar ediyorum yazık,yapma!

-İhtiyaç listeni tamamladıktan sonra doğruca kasaya yönel.

-Kasa önü ''indirimleri'' seni cezbetmesin diye telefonunla oyalanabilirsin.

Tebrikler bir indirim dönemini daha atlattın.

1 temmuz 2018 10:06

4. Kendi kafamca bi değer biçiyorum ürüne. mesela bu kazak 40 TL eder gibi ve o fiyatın altına inmezse zaten bana pahalı geliyor o ürün ve almıyorum.

1 temmuz 2018 10:23

5. Kitaplarda indirim olduğunda kendimi zor tutuyorum. Bazen kitaplar 9.90'a düştü mü gözüm kararıyor, ellerim titriyor. Kıyafetmiş, kozmetikmiş bunlara para harcamaya kıyamıyorum, cüzdanım sapasağlam çıkıyor bu indirimlerden ama kitap bambaşka. (gizlinot: dayanamıyorum azizim)

1 temmuz 2018 10:38 2 temmuz 2018 09:06

6. avmye gitmemek en basit çözümü.mağazalara girmeyince zaten unutuyorsunuz ancak ihitayaçlarım varsa indirimleri kaçırmam çünkü daha sonra zaten almam gerekecekse indirimli halini alayım yani.

uzunca bir süre kıyafet almadım,bu süre boyunca mağazalara girmedim.girsem bile öyle her şeye didik didik bakmadım ve dolayısıyla hiçbir şey alasım gelmedi.yazın gelmesiyle birlikte giyecek kıyafetimin kalmadığını(gizlinot: kilo aldığım için) fark ettim ve almaya başladım ancak ihtiyacım kıyafetse çanta da almak istiyordum mesela.(gizlinot: allahtan indirime denk geldim.gerçi çanta falan da almadım)

yani yapılacak şey mağazaları pek gezmemek ve ihtiyaç olan şeylerin dışındakileri almamaya kendini şartlamak ya da onlara hiç göz atmamak.

1 temmuz 2018 11:19 1 temmuz 2018 11:20

7. İndirimde beğendiğim birşey varsa kafamdaki sorular şunlar oluyor : 1)Ben bunu evdeki hangi kıyafetle kombinlerim? 2) Evde bunun bir benzeri var mi?

Eğer çok ayılıp bayılmadım ise ve en az 5 yıl giyilebilir bir parça değilse anında uzaklaşıyorum.

İndirimlerde dikkat ederseniz, yaşanan hengame bizi al kaç taktiğine itiyor. "Sakın geç kalma hemen al valla bir daha bulamazsın,bak etiketler kırmızı,bak müzik hareketli,bak etrafına insanlar koşuşturuyor, kabinlerde sıra var, kasada ise kuyruk. Aldın aldın sonra hepsi alınacak, sana kalmayacak " fikri aşılıyor.

İşte bunlar hep kapitalizm diye yankılanan iç sesimle birlikte, elimdeki herşeyi tek tek aldığım yere bırakıp, ben bu oyuna gelmedim, zafer benim edasıyla çıkıp gidiyorum.

1 temmuz 2018 12:04 2 temmuz 2018 11:56

8. Nasıl denk geliyorsa indirimlerde ya şehirde olmuyorum ya da param olmuyor. Diğer bi olasılık da kilo alıp/vermiş olmam ve alacağım kıyafetlerin bir ay sonra üzerimde kötü duracağıdır. Yani benim için bu durum tutumlu olmamdan değil imkan ve koşulların sağlanamamış olmasıdır. :(

1 temmuz 2018 12:27

9. Bu inditex indiriminde ben. İstediğim kemer mağazada yok mesela. Online almak kargo parasıyla indirimsiz haline denk geliyor, hevesim kaçıyor. Aynı şekilde beğendiğim etek 90dan 60a düşmüş. 30 lira için mi sezon sonunu bekledim diyorum, yine vazgeçiyorum. Zaten giysi için dolaba, makyaj için çekmecelere bakınca, bir de sürekli bir taşınma halinde olduğum için aslında hiçbir şey almak istemiyorum. Sanırım elimdekiler bitene ve giymediğim giysi fazlalılığından bir şekilde kurtulana kadar alışveriş yapmayacağım.

1 temmuz 2018 12:34

10. Üşengeç olmam bir tek bu durumda işe yarıyor. Kalabalık mağazalar, kasa sırası, kabin kuyruğu, dağınık reyonlar... Zaten kıyafet denemeyi de sevmiyorum pek. Online alışverişten de pantolon,elbise filan alamıyorum denemeden emin olamam diye. Böyle olunca indirim dönemini az hasarla atlatıyorum. 

1 temmuz 2018 13:23