yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (6372)
  • fırsatlar (0)
  • medya (351)

  6372. Adil ışık'ta tek parçada %20, iki parça üründe %25, 3 ve üzeri ürün alımlarında %35 indirim var. 

  Not: bu başlıkta tüketmemeyle alakalı girdi görmekten çok sıkıldım. Başlığın amacına aykırı girdi oluyor bunun için tüketmiyoruz başlığı var. Lütfen tüketmemeyle ilgili görüşlerimizi o başlığa yazalım ya da farklı başlık açalım. formata aykırı oluyor.

  56 dk önce 20 dk önce

  6371. Karaca'da bir çok üründe %50 indirim var. Nevresim takımı ihtiyacı olan göz atabilir.

  dipnot: bu başlık "indirimleri duyurma" ismini taşıyor.

  kişisel düşünceleriniz için "tüketmiyoruz" başlığına yazabilir veya konu dışından bu konu ile ilgili başlık açabilirsiniz.

  bugün 15:59 bugün 15:59

  6370. anlayamadığım şey şu: kargocular zorunlu tüketim malzemerini getirdikleri zaman virüs bulaşmıyor da diğerlerinde mi bulaşıyor? mantık şu olmalı; yapılmaması gerektiğini savunanlar internetten hiçbir şey almayıp şahsen gidip tedarik etmeli yok sıkıntı yoksa kimseye müdahele etmemeli. bu kadar basit.

  bugün 15:50


  6369. Bir üstteki gönderiye katılmakla birlikte ben de bir kaç şey eklemek istedim. Ortalama bilinçte bir tüketici iseniz ve/veya daha önce hizmet sektöründe çalıştıysanız/hala çalışıyorsanız iş yükü arttığında patronların ve sermayenin sizin özlük haklarınızı koruyarak kar etmeye devam etmediklerini bilirsiniz. Zorunlu tüketim malzemelerini konu dışında tutuyorum, örneğin tuvalet kağıdı zorunlu bir tüketim malzemesi ve internette daha ucuza bulabiliyoruz, hepimizin harcayacak binlerce lirası olmadığı için online sipariş veriyoruz ama giyim ve kozmetik zorunlu tüketim malzemesi değil. Tüketiciler kendileri dışında kimseyi umursamadan bunları online almaya, kargoculara fazladan iş yükü bindirmeye onların hastalık ile temas ihtimalini arttırmaya devam ediyor. Bunu yapmaya hakkım yok, sizin de bunu yapmaya hakkınız yok. Hiçbirimizin yok. Kargolar kapatılamaz hem sektör büyük hem de kar oranları yüksek hem de çalışanların geçinebilmeye devam etmesi gerekiyor ancak ihtiyacımız olmayan ürünleri almaya devam ettikçe kargo şirketleri ve online satış şirketleri işçilerinin izinlerini kaldırıyor, ek mesai ücretlerini ödemiyor ve onları tehlike ile korunmasız bırakmaya devam ediyor. Birey olarak lüks tüketim malzemelerinin indirimlerini bir zahmet duyurmayalım. Dünya bizden ibaret değil.

  edit: ekonomi bizim aldığımız kıytırık ruj ya da kıyrıtık tshirt ile dönmüyor. Hayal dünyasında yaşamanın anlamı yok. Kargo çalışanları günde yüzlerce kişiyle mecburi olarak temas etmeye devam ediyor. Hadi kargo işçisini düşünmediniz kendinizi düşünün size gelen paketlere onlarca kişi dokunuyor, virüs kartonda bir süre daha yaşamaya devam ediyor. Siz kargonuzu kapıda temassız alsanız bile ürün çoktan virüsle karşılaşmış olabiliyor.

  bugün 15:27 bugün 15:32

  6368. ekonomimizin alacağınız makyaj ürünleri sayesinde batmayacak olmasına çok sevindim arkadaşlar. Elbette lüks harcama ve gereklilik harcamaları arasında fark var. Kimse sağlıkla, gıdayla ve türlü gereksinimlerle ilgili alış verişler ve kargo hizmetleri sona ersin demiyor. Herkesin fiyatları fahiş bir noktaya getirmek için uğraştığı şu dönemde indirimlerden haberimiz de olmalı. Fakat bu dönemde kimsenin fondötene ihtiyacı olacağını sanmıyorum örneğin ve üç gün önce bunun duyurusu yapılmış. Bunun derdine düşmek de ayrı tuhaf. Mesela dün insanların tüketim çılgınlığına tepki gösteren birine cevap olarak bir başka biri bu dönemde massimo dutti alış verişi yaptığını söylemiş ve bunu "hayatta kalmak" olarak tanımlamış. Hangi hayatta kalmak? Uzun lafın kısası, bu dönemde elzem olan ürünlerin duyurularına yer verilmesi mantıklı olacak olan başlıktır. Kimse yasaklansın demiyor, yalnızca burada akla ve mantığa hitap eden bir uyarı yapılıyor. Ayrıca herkesin kendisi kadar bir başkasının hayatından da sorumlu olduğu bir dönemde sadece kendimizden sorumlu olduğumuzu ileri sürmenin gerçekdışılık olduğundan eminim.

  bugün 13:08

  6367. alttaki iki gönderiye katılıyorum, üstlerine söylenecek bir şey yok.

  herkes kendinden sorumludur ayrıca, indirimleri duyurma kampanyası başlığına girip burada şov yapmanın alemi nedir anlamıyorum ki zaten son 1-2 haftadır bu başlık aktif kullanılmıyor.

  zaten evden çıkmıyoruz, her yerde indirim var ihtiyacı olan bir kampanya olduğunda faydalanabilir nedir yani. kargolar kapansa zannediyor musunuz ki o şirketler çalışanlarına aylarca düzenli maaş ödemesi yapacak?

  bugün 12:56

  6366. bu bilinçsizlik değildir ekonominin bir şekilde dönmesi gerekiyor. büyük resimci olmak istemiyorum ama alım satımın olması gerekiyor. hazır gelmişken, trendyolda selin kolonya 15.90 normal fiyatından. markanın kendisi satıyormuş, büyük boyu da var. (link: https://www.trendyol.com/selin/limon-kolonyasi-plastik-sise-400-ml-p-3778827?boutiqueId=449051&merchantId=968 link)

  bugün 09:56


  6365. bir önceki girdi hakkında ben de bu şekilde düşünüyordum ama maalesef şu gerçeği göz ardı etmemek gerektiği kanısına vardım haberleri seyrettikçe. evet önce sağlık ama insanlar geçim derdine düştü haklı olarak. mağazaların kapanması konusunda çok olumlu görüşlerim var ama ekonominin de bir şekilde ayakta kalıp istihdam yaratması gerektiğini düşünüyorum artık. insanlar iş bulma kurumunun önünde çaresizce bekliyor. migros sadece bu süreçte oluşan taleplere yetişemediğinden 2200 kişiyi işe almak için duyuru yapmış ve 60.000 kişi başvurmuş. geçim derdi öncelikli. zaten aldınız mı bilmiyorum ama kargo getirenler, paket hazırlayanlar minimum temasla gerçekleştiriyor işlerini. firma kod yolluyor ve uzaktan okuyorsunuz gelen kodu. sonuç olarak bir şeyler alınmalı ki işyerleri kapanmasın, indirimler duyurulsun ki herkes alacağı şeyleri uyguna alma imkanı bulsun...

  bugün 09:36

  6364. Arkadaşlar Böyle bir dönemde indirim yapan markaların, insanları internetten alışverişe teşvik etmesini nasıl desteklersiniz? Israrla indirimler paylaşılıyor, teşviğe destek oluyorsunuz. Hiç mi paket hazırlayan çalışanlar ve kargocular düşünülmüyor? çok mu acil şu an kozmetik veya kıyafet almanız da çalışmak zorunda olan insanları zora sokuyorsunuz? Biz evimizde oturalım onlar nasılsa ayağımıza getiriyor. Ne diyim ya gerçekten çok üzülüyorum çalışmak zorunda olmalarına. 

  ülkeyi bile geçtim bütün dünyayı ilgilendiren şu büyük sıkıntılı süreçte alışveriş derdinde olanları uyarmamız gerekir, bir kişi bile görüp vazgeçse kardır. kusura bakmayın amacım kırmak değil fakat bilinçsizliğe sessiz kalmayalım.

  dün 23:37

  6363. Eyüp sabri tuncer her gün sabah 08.00' de stok yeniliyor.

  *sadece 1 litre limon kolonyası ve 400 ml limon kolonyası stoğa giriyor. Diğer ürünleri kontrol ederken, sepetinizdekinden olmayın. Çabucak tükeniyor.

  *1 litre limon kolonyası 24 tl. Kargo ücretiyle 34.99 tl ediyor.

  *aynı üründen sadece bir adet satın alabiliyorsunuz.

  Özellikle est isteyenlere duyurulur.

  31 mart 23:42 dün 01:02