yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (115)
  • medya (17)

  115. bu tayfanin her yaz "sonunda tatile gidiyorummm hakettimmm" demesi beni deli ediyor. cok afedersiniz butun kis ne yaptiniz diye sormak istiyorum hepsine tek tek. her gun ogle saatinde uyanip giyinip suslenip cafelerde fotograf cektirdiginiz, 2 tane link hazirlayip dondure dondure onlari paylastiginiz icin mi hakettiniz? ben isimin yogunlugundan oturu bu yaza tatil plani yapamiyorum icerde birikmis iznim olmasina ragmen, bi zahmet siz kalkip da milletin akliyla dalga gecer gibi tatili cok hakettiginizi soylemeyin komik oluyorsunuz.

  dün 12:04

  114. Maddi durumu yerinde, alım gücü zaten olan kişilere tonla bedava ürün gidiyor. Kimisi kullanıyor, kimisi eş dost besliyor, kimisi hiç kullanmadan çekiliş yapıp takipçi kasıyor. O markaların size sepet sepet ürün gönderme amacı tam olarak nedir? O mekanların sizi beleş beleş ağırlama sebebi? Markaların ısrarla aynı tutumu sergilemelerinden de bu güruhun parayı harcayacak yer bulamayıp böyle bedava yaşamasından da nefret ediyorum. En kısa zamanda bitmeleri dileğiyle, ne diyeyim. Dipnot olarak da takip ettiğim, izlediğim influencer yok.

  8 haziran 22:20

  113. Bana göre gerçek influencer süslü sözlük yazarlarıdır. Bugüne kadar hiçbirinin linkini kaydırıp yalandan övdüğü ürünü almışlığım yoktur. Fakat burada cilt bakımıdır, kozmetik ürünüdür vs. her zaman yorumları okur ona göre alırım. Samimiyetiniz için teşekkürler sözlük..

  8 haziran 11:07 8 haziran 11:08


  112. Bir şeyi gerçekten beğenip linkini istediğinizde asla link vermiyorlar. (gizlinot: Tespit yapalım dedik✍🏻✍🏻) 3 tane Türk influencer takip ediyorum onu bile sonradan takip ettim, her şeyi beğenmeyen ben bile toplam 3 defa link istemişimdir. Mesajı asssla açmıyorlar. daha çok gezi blogu tarzı hesaplar çok hızlı dönüş yapıyorlar.  Evropalilar ve ucanhollandaliar isminde iki bloğu takip ediyorum. Hem gerçekten hızlı dönüş yapıyorlar hem de daha yararlı influence oluyorum. 

  4 haziran 13:21

  111. Bana seksenlerde doksanlarda filan kapı kapı dolaşan pazarlamacıları anımsatan kişilerdir. Kapımıza değil telefonlarımıza geliyorlar farkı bu.

  21 mayıs 18:25

  110. artırıyorum; satış temsilciliği, tezgahtarlığın bile daha kurumsal bir tanımı var. bu arkadaşların yaptığı olsa olsa (kötü) işportacılık. gerekli, faydalı bir şey satmaya çalışanına denk gelmedim. denk gelsem de almam ayrıca. hiçbir niyetim yokken sırf birisi al bunu deyip övdü diye bir şey satın almam çünkü.

  profilleriyle hikayeleri arasındaki fark ise uçurum. profiller özenle kadrajlanmış, ziyadesiyle oynanmış bol logolu seçkilerle doluyken hikayeler link kaydırmalara doyamayan, uncool kötü işportacılarla dolu. zira işportacılığın bile kendine has bir eğlencesi, teatral tarzı var. yemeyip içmeyip bir şey satmaya çalışmalarına kim katlanabiliyor da influence oluyor emin değilim. yakında satacak bir şey bulamayınca ne yapacaklarını merak ediyorum zira affiliate pazarlamanın da bir doyma noktası var. etkileşimlerinin iyice düşmesi de cabası.

  tanım: türkiye'de, en azından türk sosyal medya ortamında mevcut olmayandır.

  21 mayıs 16:35 21 mayıs 16:36

  109. Bu insanlar ilham veren/ influence eden kişiler değiller. Bu insanlar "satış danışmanı". Lütfen doğru hitap edelim. Reklamcı da değiller çünkü reklam için bile yaratıcılık ve bir şeyler üretmek gerekiyor, bu arkadaşlar sadece bedava ürün alıp tüketiyor ve tükettiriyorlar. Yaptıkları "işi" düşününce mağazadaki görevliden bir farkları yok, hatta durun, daha bile azını yapıyorlar. Bu durumda neden onlara ilham veren, reklamcı vs. Diyelim ki? Tek bir markaya bağlı olmamaları ürün sattirdiklari gerçeğini değiştirmiyor. O yüzden, rica ediyorum, doğru hitap kullanalım:

  "Satış danışmanı veya görevlisi"

  19 mayıs 19:29


  108. elif taştekne dışında takip etmeye değer bir influencer yok. blazer ceket ve baget çantayı aynı anda takan herkes kendini moda ikonu zannetmeseydi dünyamız... aynı kıyafetlerden, aynı kremlerden, aynı mumlardan çok sıkıldım. bana ilham vermeyen insanlara para kazandırmak istemediğim için uzun süre önce hepsini takipten çıkardım. herkese tavsiye ederim. sürekli bir tüketim döngüsü yaratılıyor, bu ekonomide daha fazla kaldıramıcam malesef.

  19 mayıs 04:18

  107. yeni nesil online dolandırıcı.

  hele bazıları varki o banyo aynalarının karşısına geçip asla kullanmadığı ve kullanmayacağı ürünleri bir mucize gibi anlatıp milleti kandırmaya çalışmıyorlar mı sinir oluyorum.

  bir de şimdi kendileri pahalı marka ürün giyip insanlara güzel bir şey gösterip linklerine kendi giydikleri ürünün çakması koyuyorlar. millet o linkten aldıkları ürünü onların üstündeki ürün gibi gelecek zannediyor.

  duygu da yaptı bunu üstünde zara crop atlet varken bu atleti almak için linki yukarı kaydırın diyor hooop linkte addax marka atlet çıkıyor.

  18 mayıs 14:44

  106. modern dilenci.

  18 mayıs 12:50