yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (119)
  • medya (16)

  119. tanım;

  yattığı yerden para kazanan üstüne de "insanları yönlendiriyorum" diye kanaat önderi takılan, bilinçsiz ve ergen kesimi sürekli tüketime teşvik eden, 5 kuruşluk kalitede suratına sürmeyeceği ürünlerin reklamını yapan, yaptığı meslekle topluma ve insanlığa zerre faydası bulunmayan, canım ülkemde nice akademisyenlerin, doktorların, mühendislerin kazanamadığı paraları tek tıkla cebe indiren vizyonsuz insanlar topluluğu.

  asıl kızdıklarım bunları takip edenler, tartışma konusu yapanlar.

  14 temmuz 22:52

  118. Bana hiç bir faydası olmayan, aksine beni sürekli tüketmeye yönlendirip popolarından ihtiyaç yaratan kim varsa bugün takipten çıktım. oh nasıl rahatladım anlatamam. Mis gibi oldu instagramım. Her hafta aynı ürünün başka markasını önermelerinden, yukarı kaydırmalarından, üç kuruş etmeyecek bez parçalarını övmelerinden sürekli almaya teşvik etmelerinden bana illallah geldi açıkçası. 

  Ne kadar eğitimli olursak olalım, ne kadar kendi süzgecimiz güçlü olursa olsun insan farketmeden etkileniyor. Geçen gün oturup trendyol alışveriş geçmişime baktım ve dehşete düştüm. Gerçekten ihtiyacım var mı? Yoksa bu ihtiyacı iki fotoğraf çekip insanları satın almaya yönlendirerek hayatını kazanan x kişisi sayesinde mi yarattım? cevap belli. Genelde ikinci şık. 

  Takipçi sayısı ve etkileşim tahmin ettiğinizden daha önemli. Pirim vermeyin hiç bir emek harcamadan senin benim üstümden milyonlar kazananlara

  14 temmuz 19:49

  117. bundan 3-4 sene öncesine kadar hepsi tasarruf önerileri, x'in evde yapımı, x'in muadili, indirimden aldıklarım, 50 tlye x mağazasından makyaj çantası, 100 tlye x kombini gibi videolar çekiyor, bu tarz paylaşımlar yapıyorlardı. o zamanlar bu videolar bizi influen ediyordu. şuan influenlik bir pozisyonda olduklarını düşünmüyorum. sadece sidik yarıştırıyorlar. biz fakirleştikçe, onlar zenginleşiyor.

  11 temmuz 23:47


  116. Bütün hayatını gözümüze gözümüze sokup, Birisi hayati ile yorum yaptığında da sinirlenen toksik kitle. Madem bu kadar rahatsız oluyorlar, Hayatlarını gözümüze gözümüze sokmasınlar. Biz onları ürün yorumu için takip ediyoruz ama erkek arkadaşlarının giydiği dona kadar görüyoruz hayatlarını. Ben artık hiçbirini takıp etmiyorum.

  30 haziran 12:44

  115. Popeyes'ın bir tane menüsü var,pandemi öncesi 15-16 tl'ye alıyordum , trendyol uygulamasında güya 59 tl'den 39 tl'ye düşmüş ve bir sürü influencer bunun reklamını yapıyor. sürekli.gerçekten mide bulandırıcı.

  25 haziran 23:54 16 temmuz 12:54

  114. bu tayfanin her yaz "sonunda tatile gidiyorummm hakettimmm" demesi beni deli ediyor. cok afedersiniz butun kis ne yaptiniz diye sormak istiyorum hepsine tek tek. her gun ogle saatinde uyanip giyinip suslenip cafelerde fotograf cektirdiginiz, 2 tane link hazirlayip dondure dondure onlari paylastiginiz icin mi hakettiniz? ben isimin yogunlugundan oturu bu yaza tatil plani yapamiyorum icerde birikmis iznim olmasina ragmen, bi zahmet siz kalkip da milletin akliyla dalga gecer gibi tatili cok hakettiginizi soylemeyin komik oluyorsunuz.

  23 haziran 12:04

  113. Maddi durumu yerinde, alım gücü zaten olan kişilere tonla bedava ürün gidiyor. Kimisi kullanıyor, kimisi eş dost besliyor, kimisi hiç kullanmadan çekiliş yapıp takipçi kasıyor. O markaların size sepet sepet ürün gönderme amacı tam olarak nedir? O mekanların sizi beleş beleş ağırlama sebebi? Markaların ısrarla aynı tutumu sergilemelerinden de bu güruhun parayı harcayacak yer bulamayıp böyle bedava yaşamasından da nefret ediyorum. En kısa zamanda bitmeleri dileğiyle, ne diyeyim. Dipnot olarak da takip ettiğim, izlediğim influencer yok.

  8 haziran 22:20


  112. Bana göre gerçek influencer süslü sözlük yazarlarıdır. Bugüne kadar hiçbirinin linkini kaydırıp yalandan övdüğü ürünü almışlığım yoktur. Fakat burada cilt bakımıdır, kozmetik ürünüdür vs. her zaman yorumları okur ona göre alırım. Samimiyetiniz için teşekkürler sözlük..

  8 haziran 11:07 8 haziran 11:08

  111. Bir şeyi gerçekten beğenip linkini istediğinizde asla link vermiyorlar. (gizlinot: Tespit yapalım dedik✍🏻✍🏻) 3 tane Türk influencer takip ediyorum onu bile sonradan takip ettim, her şeyi beğenmeyen ben bile toplam 3 defa link istemişimdir. Mesajı asssla açmıyorlar. daha çok gezi blogu tarzı hesaplar çok hızlı dönüş yapıyorlar.  Evropalilar ve ucanhollandaliar isminde iki bloğu takip ediyorum. Hem gerçekten hızlı dönüş yapıyorlar hem de daha yararlı influence oluyorum. 

  4 haziran 13:21

  110. Bana seksenlerde doksanlarda filan kapı kapı dolaşan pazarlamacıları anımsatan kişilerdir. Kapımıza değil telefonlarımıza geliyorlar farkı bu.

  21 mayıs 18:25