sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.8
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (18)
 • oylar (4)
 • medya (21)

18. Kendime yeni bir 10lu palet oluşturdum, bıraksalar ve kredi kartım biraz daha elverse hepsini almak isterdim. Tüm farları ayrı cezbedici. Boyutları da çok iyi, kolay kolay bitmez bu farlar. Elim de hep ışıl ışıl simlilere gitmiş

6 aralık 02:04

17. şu ana kadar kullandığım f/p oranı en yüksek farlar olur kendileri.

yapıları bir kere kesinlikle mükemmel. tozutma yok, pigment şahane, güzel dağılıyor ve kalıcılıkları çok iyi. e gramajları da çok yüksek. bir fardan daha ne istersiniz ki..

benim elimde 6 adet var. hepsini de make up forever'dan aldığım boş paletin içerisine yerleştirdim. paleti tam doldurdu.

bendeki renkler sırası ile 366 - 383 - 616 - 301 - 281 - 51.

renk çeşitliliği de oldukça fazla.

markanın duruşunu da ben çok beğeniyorum. kısacası faforim.. (gizlinot: bu faforim'i hatırlayan var mı ya swh... yaşlandık mı yoksa..)

ilgili medya:
1
5 aralık 08:00

16. Sonunda setimi tamamlama yolunda radikal bir adım attım diyebilirim. (Sağdaki cücük gibi sırıtan boşluğa drugstore bir tekli far gelecek ten rengi, çünkü buna da 20-25 tl vermeyi yüreğim kaldırmaz.) Fark ettiğim ufak bir çakallık; normal refil farların gramajı 3,2 fakat jlo farların gramajı 3 ve farlar yüzde elli daha pahalı bir de

ilgili medya:
2
24 kasım 18:40 24 kasım 18:49


4

15. biri petrol rengi mat, biri kırmızı saten yapıda olmak üzere iki farını denedim. (ürünler şu an yanımda değil, numaraları güncellerim.) saten olandan çok memnun kaldım, mattan kalamadım.

saten dediğim içinde hafif ışıltıları olan ama tamamen parlak olmayan, katlanma bölgesinde filan da kullanabileceğiniz bir far. kolayca ve rengini kaybetmeden karıştırılıyor. ama ambalajda gözüktüğünden daha açık duruyor gözlerde.

matı ise hiç beğenmedim. bir türlü dağılmıyor, yama yama duruyor, kupkuru bir far, gözlerimin altına dökülüyor. bildiğim kadarıyla petrol rengi formüle etmesi zor bir renk. yine de farlarının iyi olduğu söylenen ve hiç de uygun fiyatlı olmayan bir markadan daha iyi farlar beklerdim.

freedom sistemi güzel. özellikle bambudan yapılmış, plastik içermeyen paletini beğeniyorum. ileride saten ve ışıltılı yapıda farlarına belki bakabilirim, ama mat tekrar tercih etmem. öte yandan fiyatları yüksek. sanırım ancak indirim döneminde, ekstra param olursa alışveriş yaparım. koşa koşa almak istediğim ürünler değil ama iyiler.

4 kasım 22:42

14. 281: yanık turuncu, hem de sırf tek renk için koca palet aldıranlardan. elimdekiler arasında en pigmentli olan ve çok kolay karıştırılıyor. Farklı arkadaşlarıma da kullandım, her ten ve göz rengine çok güzel gidiyor.

301: tok bordo. Swatch'taki kadar kahve durmuyor gözde. 

303: bu benim en özel bulduğum renklerden çünkü çok joker olduğu gibi benzeri de pek yok. Açık Kiremit, tek başına kullanmayı da seviyorum crease'e de.

296: flormarın gratis'e özel kırmızı farı ya da nars exhibit a gibi değil de soğuk alt tonlu bir kırmızı. Bunu tek başına sürüp dağıtmayı da seviyorum, stipling brush ile allık olarak kullanmayı da. Tam rengi alabilmek için 2-3 kat sürmek gerekiyor bh arada.

Farlar hakkında genel olarak söylebileceğim şey çok kalıcı olmaları, ve ince yapısı yüzünden tozutmadığı gibi çok da bereketli olmaları.

ilgili medya:
1
4 kasım 19:06

13. Kızıl, kahve, bakır tonları açısından başarılı ancak pembe, altın pembe tonları açısından yetersiz bulduğum farlar. Marmara forum mağazasından kız kardeşime hediye etmek için ufak bir palet oluşturacaktım. Genellikle pembe ve altın-pembe tonlarını sevdiği için o renklere yöneldim ancak çalışanla birlikte hemen her renge bakmamıza rağmen istediğim tonları bulamadım. Ya benim gittiğim şubede her renk yoktu, ya gözümden kaçtı ya da gerçekten yetersiz bir renk skalası var. Ben bu nedenle mac farlarını her türlü tercih ederim.

17 eylül 00:27

12. Hem pigmentli, hem yumuşacık, hem bereketli, hem de kafana göre palet oluşturup paletin içindeki kullanmayacağın renklere boşuna para harcamıyorsun. Refill palet olması da gayet kullanışlı. Şimdiki aklım olsa 40'lı boş palet alıp yavaş yavaş hepsini zevkime göre doldururdum. 10'lu palet bir süre sonra yetmiyor.

11 eylül 14:27


5

11. Yapı ve formülasyon olarak çok başarılılar. Tozutma, dökülme asla yapmıyorlar. Bazsız bile saatlerce gözümde kaldığını bilirim farların. Evet bir palet oluşturmak pahalı ama son kuruşuna kadar değer. İndirim zamanlarını kovalayın derim en azından. Dehşet bir indirimleri olmuyor ama yüzde 20 likte olsa bir indirim yapıyorlar dönem dönem. 

ilgili medya:
1
1 ağustos 02:34

10. Benim gibi bir beceriksizin bile rahatlıkla kullanabildiği hem rengini veren hem de kolay karıştırılabilen farlar. İndirimsiz fiyatlara bakıldığında Mac ile Loreal arasında bir yerde kalıyor tekli refil farları 25 tl şuan boş mıknatıslı paletlerinin fiyatlarına girmiyorum bile. Bütçenizi biraz aşıyorsa eğer az ama öz olsun mantığından dolayı veya spesifik değişik bir renk arıyorsanız alınabilir olduğunu düşünüyorum. Sitelerinden 2 renk far seçeyim dedim 1,5-2 saatte seçmişimdir herhalde o nasıl bir çeşitliliktir😂

4 temmuz 18:17

9. bugün maltepe parktaki şubesinden kendime dörtlü bir palet yaptırdım. makyaj yaptırdığın tutar kadar alışveriş yapabiliyorsunuz diğer mağazalarda olduğu gibi. ben de dörtlü bir palet ve 4 refill far satın aldım. 2019 a kadar renkli kozmetik alışverişi yapmamaya karar verdim böylece.

bobbi brown camel muadili olduğu söylenen (link: https://www.inglottr.com/far/15-freedom-system-eye-shadow-matte#/2597-freedom_system_eye_shadow_matte-300 300)

koyu gri gibi hafif de morluk içeren bir renk (link: https://www.inglottr.com/far/15-freedom-system-eye-shadow-matte#/2333-freedom_system_eye_shadow_matte-326 326)

çok uzun zamandır aradığım eski bir paletimdeki renge benzeyen ışıltılı kahve bronz (link: https://www.inglottr.com/far/262-freedom-system-eye-shadow-amc-shine#/1987-freedom_system_eye_shadow_amc_shine-12 12)

lacivert olarak istediğim ama daha çok petrole dönen bir mavi-yeşil (link: https://www.inglottr.com/far/15-freedom-system-eye-shadow-matte#/127-freedom_system_eye_shadow_matte-340 340)

gerçekten kaliteli farlar. pigmentasyonları çok iyi ve renk skalası çok geniş olduğu için koleksiyon yapılır ama palete para ödemek canımı yakıyor biraz..

27 haziran 20:44