yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.7
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (27)
  • oylar (9)
  • medya (21)

  27. Bugün tanıştığım ve aşık olduğum farlar. Oldukça küçük ve düşük (hooded) gözlere sahip olduğum için farları normal bir şekilde asla süremiyorum. Hem hastalıklı, yorgun bir görüntü elde ediyorum hem de dümdüz ileri baktığım anda gözümden yok oluyorlar. Tipim de oldukça minyon olduğu için farlar bana kesinlikle yakışmıyor. Bu yüzden farları genellikle asyalılar gibi kuyruklu bir eyeliner şeklinde çekmekten hoşlanıyorum. Ancak elimdeki farlar hep tozutan, akan, bulaşan, pigmentsiz farlar oldukları için asla tatmin olamıyorum. Bugün adeta far arayışım son buldu. Bayram zamanı mat 391 rengini sipariş etmiştim. Dün elime ulaştı, bugün de kullanma fırsatı buldum. Simsiyah bir siyah değil, hafif soluk bir siyah ama diğer siyah farlar gibi eyeliner şeklinde sürüldüğünde dağılma yapmıyor, rengini kaybetmiyor. Çok güzel şekil veriliyor. Oldukça mat, çizgilere dolmuyor. Göz altına akmıyor, tozutmuyor. Saatlerce gözümde kalsa da yerinden gram oynamadı. Kalıcı olmasına rağmen temizlemesi de oldukça kolay. Resmen aşık oldum. %20 indirim bitmeden mutlaka 2-3 renk daha alacağım.

  18 ağustos 02:35

  4

  26. “Bu fiyata nasıl yaa” dedirten farlardır. Mağazaya girip o geniş renk skalası içinden kendi paletinizi oluşturmak ayrı bir zevkli. Pigmentlerinden alacağım şimdi sırada onlar var.

  Edit: Çünkü parlak farları göz kapağına sürünce göründüği gibi olmuyor ve çok da iyi renk vermiyor. Aluminyum folyo etkisi değil de tam böyle minik bir pıt sadece tam göz bebeği hizasına kondurmalık sim görünümü seviyor ve istiyorum. İhtiyacımı karşılamazsa başka far almam artık burdan.

  -Bu arada bendeki renkleri cımbızımı bulunca paletten çıkarıp yazacağım. 1 tanesi Bobbi Brown’un eskiden meşhur olan camel rengi bir farı vardı onun muadili kendisi.

  Edit: Cımbız da değil, ince kaş makasının hafif kıvrık ucuyla kaldırınca far hiç zarar görmeden çıkıyor.

  301- Mat kırmızımsı bordo (beğeni toplayan bir renk)

  452 - Parlak mürdüm  parlaklığı güzel

  12 - asla parlamıyor ve doğru düzgün renk vermiyor boşuna rengini yazmiyim 452’ye benziyor zaten

  300 - Mat camel rengi Bobbi Brown’un meşhur Camel rengine muadil olur

  43 - Parlak açık kahverengi 300 numarayla güzel uyum sağlıyor

  Swatchlarını da eklerim.

  16 ağustos 14:23 17 ağustos 14:31

  25. pigmentasyonları çok iyi, az bir miktarla bütün göz kapağıma yayabildiğim favori farlarım. 2018 yazında 4 adet far,highlighter, allıkdan oluşan bir palet yaptım ve yaz başına kadar bıkmadan usanmadan kullandım. farların bırakın dibini görmeyi, yarılayamadım bile. highligher ve allık hafifçe içeri doğru kavis yaptı. Pigmentasyonları o kadar iyi ki her gün kullandığım paleti 9 ayın sonunda önümüzdeki sonbaharda tekrar kullanmaya başlamak üzere çekmeceye kaldırdım. Sonbahar gelse de kullansam))

  7 ağustos 14:54 7 ağustos 16:31

  24. •Toz farları; fiyat açısından özellikle indirim zamanı daha uyguna geliyor. son zamlardan sonra nasıl olduğunu bilmiyorum tabi. Özellikle satın aldığım mat farlarında tozutma problemi neredeyse yok gibi. renkleri tek seferde kolayca sürülecek yere trasfer oluyor ve yine kolay dağıtılıyor. Yalnız aldığım bazı sedefli farlarda tozutma problemi bulunuyor; ancak gözardı edilebilecek kadar. Toz farlarında durdukça taşlaşma problemi yaşamadım.

  •su bazlı krem farları var ki adları inglot aquastic diye geçiyor. son derece başarılı buluyorum. Sürüldüğü yerden neredeyse oynamıyor. Favori rengim 13 numara. (link: https://www.suslusozluk.com/süslülerin-son-keşifleri?i=1008782 https://www.suslusozluk.com/süslülerin-son-keşifleri?i=1008782)

  •Amc pigmentlerinde renk çeşitliliği bol. Yine yapı itibariyle çok ince ve dağıtılması kolay. Duocrome denilen özellikte olduklarından tek pigmentle harika sonuçlar alabilirsiniz. Benim favorim amc 35.

  7 mayıs 23:39 7 mayıs 23:40

  23. f/p olarak beğendiğim farlardır. renk seçeneği geniş, kalıcılıkları ve karışma performansları gayet yeterli. indirim zamanı da fiyatları makul bir seviyeye iniyor. freedom system paletleri de ayrıca cezbedici bir özellik bence. ben ışıltılı farlarını parmakla sürmeyi tercih ediyorum. ola ki elimdeki başka markalardan olan tekli farları azaltırsam, inglot farlara bakabilirim. zira şu aralar bir şeyi bitirmeden yenisini almama kuralıma uymaya çalışıyorum.

  7 mayıs 22:45

  22. Şimdi ki aklım olsaydı bu kadar far paleti ve tekli farlarla evi doldurmazdım buradan az ve öz bir palet yapardım. Buğday/esmer süslülere 292 numaralı farı öneririm tam bir sür çık farı ayrıca kırmızı ruj ve bol maskarayla çok güzel oluyor.

  7 mayıs 22:01

  5

  21. En son kendi seçtiğim ikili bir palet aldım. Pigmentasyonları bayağı iyi. Fırçaya dikkatli ölçüde almak gerekiyor ve sürdükten sonra dağıtılması çok zor, baya karıştırılması lazım ki iyi dağılsın. Kalıcılığı çok hoşuma gitti. Gece makyajımı çıkarmadan uyumuşum (gizlinot: Çok yorgundum, affedin süslüler ) sabah farlar olduğu gibi duruyordu. Normalde hepsi birbirine karışır tek renk olur ama inglotta bunu yaşamadım. Sanırım dağıtma konusu dışında epey sevdim.

  27 nisan 14:36

  20. benim gibi (link: https://www.suslusozluk.com/depot-etmek depot etme) delisi biri için bundan sonra kullanması gereken tek far türü sanırım. biraz araştırmayla freedom system paletlerine bayıldım. az alana çok malzeme sığdırma şansı <3

  ilgili medya:
  1
  21 mart 14:36

  19. Mac kalitesinde ancak fiyatı yarısından az olan (69a 30) hatta indirimde 3te birinden az olan (69a 21) farlardır. Palet fiyatlarını fazla bulan süslülere kendi yaptığım gibi boş paleti başka yerden almalarını (aliexpress, veya çok uygun bir palet vardı adını gerçekten unuttum, türkiyede satılıyordu, hatırlayan mesaj atabilir mi?) tavsiye edebilirim. Ben makeup foreverdan 13 liraya 5-6 far koyabileceğim palet aldım, çok memnunum.

  Edit: bahsettiğim palet ekka kozmetiğe ait, ephesus’a teşekkürler, mobilden yazar ekleyemedim.

  21 mart 11:56 21 mart 12:34

  18. Sanırım ülkemizde pek tutmama sebebi fiyatı olan farlar. Biraz daha uygun fiyatlı olsa daha çok kullanılırdı sanki. Üstüne biraz daha koyar mac alırım eşiğinde olduğundan olabilir. Bir de aşırı fazla renk seçeneği olması ve farların ismi yerine numarası olması da bir etken. Mac gibi her farına bir isim verdeydi daha çok ilgi çekerdi. Ben shine 24 ve 406 numaralı farlarını beğeniyorum.

  Edit: beni en çok caydıran özelliği yazmayı unutmuşum: boş palet fiyatları. Kendi paletini yapmaya kalksan 4lü boş palet 45 lira. Açıkçası içinde far olan paletlere bile 45 lira verirken düşünürüm. Alt tarafı plastik kap, ucuz yapsa daha çok kazanacak.

  21 mart 10:32 21 mart 10:43