sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (28)
 • oylar (7)
 • medya (22)

28. •Toz farları; fiyat açısından özellikle indirim zamanı daha uyguna geliyor. son zamlardan sonra nasıl olduğunu bilmiyorum tabi. Özellikle satın aldığım mat farlarında tozutma problemi neredeyse yok gibi. renkleri tek seferde kolayca sürülecek yere trasfer oluyor ve yine kolay dağıtılıyor. Yalnız aldığım bazı sedefli farlarda tozutma problemi bulunuyor; ancak gözardı edilebilecek kadar. Toz farlarında durdukça taşlaşma problemi yaşamadım.

•su bazlı krem farları var ki adları inglot aquastic diye geçiyor. son derece başarılı buluyorum. Sürüldüğü yerden neredeyse oynamıyor. Favori rengim 13 numara. (link: https://www.suslusozluk.com/süslülerin-son-keşifleri?i=1008782 https://www.suslusozluk.com/süslülerin-son-keşifleri?i=1008782)

•Amc pigmentlerinde renk çeşitliliği bol. Yine yapı itibariyle çok ince ve dağıtılması kolay. Duocrome denilen özellikte olduklarından tek pigmentle harika sonuçlar alabilirsiniz. Benim favorim amc 35.

7 mayıs 23:39 7 mayıs 23:40

27. f/p olarak beğendiğim farlardır. renk seçeneği geniş, kalıcılıkları ve karışma performansları gayet yeterli. indirim zamanı da fiyatları makul bir seviyeye iniyor. freedom system paletleri de ayrıca cezbedici bir özellik bence. ben ışıltılı farlarını parmakla sürmeyi tercih ediyorum. ola ki elimdeki başka markalardan olan tekli farları azaltırsam, inglot farlara bakabilirim. zira şu aralar bir şeyi bitirmeden yenisini almama kuralıma uymaya çalışıyorum.

7 mayıs 22:45

26. Şimdi ki aklım olsaydı bu kadar far paleti ve tekli farlarla evi doldurmazdım buradan az ve öz bir palet yapardım. Buğday/esmer süslülere 292 numaralı farı öneririm tam bir sür çık farı ayrıca kırmızı ruj ve bol maskarayla çok güzel oluyor.

7 mayıs 22:01

25. Pigmentasyon, tozutmama, pandaki rengi göz kapağına verme, karışma ve far bazı kullanmadan dahi kalıcı olma hususlarında on numara beş yıldızı layıkıyla hak eden bereketli farlardır. İçerikleri hususunda bilgim yok ancak en kırmızı pigmentli farı bile gözlerimde alerji yapmadı. Freedom system paletleri de o kadar kullanışlı ve dayanıklı. Paletlerin tek sıkıntısı biraz pahalı olmaları, onun haricinde hiçbir şekilde problem/kusur bulamıyorum bu ürünlere.

Şimdiki aklım olsa başka markadan far almaz tüm paletlerimi inglottan oluştururdum, far sevenlere tavsiye etme konusunda içim o kadar rahat.

Medya'ya mat ve saten bitirişli inglot farlardan oluşturduğum iki paleti ve farların numaralarını bırakıyorum. Son yirmi gündür başka hiçbir far kullanmıyorum diyebilirim ve ayrıca kendim oluşturduğum bu palet çok sevdiğim wnw rose in the air dahil tüm sıcak tonlu farlarımı elden çıkarmaya çalışma sebebimdir.

ilgili medya:
1
7 mayıs 20:59 7 mayıs 21:09

24. En son kendi seçtiğim ikili bir palet aldım. Pigmentasyonları bayağı iyi. Fırçaya dikkatli ölçüde almak gerekiyor ve sürdükten sonra dağıtılması çok zor, baya karıştırılması lazım ki iyi dağılsın. Kalıcılığı çok hoşuma gitti. Gece makyajımı çıkarmadan uyumuşum (gizlinot: Çok yorgundum, affedin süslüler ) sabah farlar olduğu gibi duruyordu. Normalde hepsi birbirine karışır tek renk olur ama inglotta bunu yaşamadım. Sanırım dağıtma konusu dışında epey sevdim.

27 nisan 14:36

23. benim gibi (link: https://www.suslusozluk.com/depot-etmek depot etme) delisi biri için bundan sonra kullanması gereken tek far türü sanırım. biraz araştırmayla freedom system paletlerine bayıldım. az alana çok malzeme sığdırma şansı <3

ilgili medya:
1
21 mart 14:36

22. Mac kalitesinde ancak fiyatı yarısından az olan (69a 30) hatta indirimde 3te birinden az olan (69a 21) farlardır. Palet fiyatlarını fazla bulan süslülere kendi yaptığım gibi boş paleti başka yerden almalarını (aliexpress, veya çok uygun bir palet vardı adını gerçekten unuttum, türkiyede satılıyordu, hatırlayan mesaj atabilir mi?) tavsiye edebilirim. Ben makeup foreverdan 13 liraya 5-6 far koyabileceğim palet aldım, çok memnunum.

Edit: bahsettiğim palet ekka kozmetiğe ait, ephesus’a teşekkürler, mobilden yazar ekleyemedim.

21 mart 11:56 21 mart 12:34

21. Sanırım ülkemizde pek tutmama sebebi fiyatı olan farlar. Biraz daha uygun fiyatlı olsa daha çok kullanılırdı sanki. Üstüne biraz daha koyar mac alırım eşiğinde olduğundan olabilir. Bir de aşırı fazla renk seçeneği olması ve farların ismi yerine numarası olması da bir etken. Mac gibi her farına bir isim verdeydi daha çok ilgi çekerdi. Ben shine 24 ve 406 numaralı farlarını beğeniyorum.

Edit: beni en çok caydıran özelliği yazmayı unutmuşum: boş palet fiyatları. Kendi paletini yapmaya kalksan 4lü boş palet 45 lira. Açıkçası içinde far olan paletlere bile 45 lira verirken düşünürüm. Alt tarafı plastik kap, ucuz yapsa daha çok kazanacak.

21 mart 10:32 21 mart 10:43

20. Bende 4 lü kendi oluşturduğum bir far paleti var. Bendekilerin hepsi mat farlar ve kahve kızıl tonlarında. Renkler cidden çok güzel ve baya pigmentli. Tek sevmediğim özelliği çok zor dağılıyor ya, 15 dakika boyunca karıştırmak gerekiyor, koyduğunuz yerde kalıyor löp diye far. Bu açıdan biraz kullanımı uğraştırıcı. simli farlarının yapısı da böyle mi bilmiyorum. umarım değildir

13 şubat 14:00

19. Far bazıyla çok kalıcı oluyorlar, Çok güzel renkleri var fiyatlari da performansina göre uygun bence

10 şubat 02:13 11 şubat 21:33