sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
4.8
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (22)
 • oylar (6)
 • medya (19)

22. benim gibi (link: https://www.suslusozluk.com/depot-etmek depot etme) delisi biri için bundan sonra kullanması gereken tek far türü sanırım. biraz araştırmayla freedom system paletlerine bayıldım. az alana çok malzeme sığdırma şansı <3

ilgili medya:
1
21 mart 14:36

21. Mac kalitesinde ancak fiyatı yarısından az olan (69a 30) hatta indirimde 3te birinden az olan (69a 21) farlardır. Palet fiyatlarını fazla bulan süslülere kendi yaptığım gibi boş paleti başka yerden almalarını (aliexpress, veya çok uygun bir palet vardı adını gerçekten unuttum, türkiyede satılıyordu, hatırlayan mesaj atabilir mi?) tavsiye edebilirim. Ben makeup foreverdan 13 liraya 5-6 far koyabileceğim palet aldım, çok memnunum.

Edit: bahsettiğim palet ekka kozmetiğe ait, ephesus’a teşekkürler, mobilden yazar ekleyemedim.

21 mart 11:56 21 mart 12:34

20. Sanırım ülkemizde pek tutmama sebebi fiyatı olan farlar. Biraz daha uygun fiyatlı olsa daha çok kullanılırdı sanki. Üstüne biraz daha koyar mac alırım eşiğinde olduğundan olabilir. Bir de aşırı fazla renk seçeneği olması ve farların ismi yerine numarası olması da bir etken. Mac gibi her farına bir isim verdeydi daha çok ilgi çekerdi. Ben shine 24 ve 406 numaralı farlarını beğeniyorum.

Edit: beni en çok caydıran özelliği yazmayı unutmuşum: boş palet fiyatları. Kendi paletini yapmaya kalksan 4lü boş palet 45 lira. Açıkçası içinde far olan paletlere bile 45 lira verirken düşünürüm. Alt tarafı plastik kap, ucuz yapsa daha çok kazanacak.

21 mart 10:32 21 mart 10:43

19. Bende 4 lü kendi oluşturduğum bir far paleti var. Bendekilerin hepsi mat farlar ve kahve kızıl tonlarında. Renkler cidden çok güzel ve baya pigmentli. Tek sevmediğim özelliği çok zor dağılıyor ya, 15 dakika boyunca karıştırmak gerekiyor, koyduğunuz yerde kalıyor löp diye far. Bu açıdan biraz kullanımı uğraştırıcı. simli farlarının yapısı da böyle mi bilmiyorum. umarım değildir

13 şubat 14:00

18. Far bazıyla çok kalıcı oluyorlar, Çok güzel renkleri var fiyatlari da performansina göre uygun bence

10 şubat 02:13 11 şubat 21:33

17. Freedom system olarak adlandırdıkları sistem ile farları refil olarak ayrı, paletin kendisini ayrı satın alabiliyorsunuz. Paletin fiyatı bana pahalı geldiği için sephoradan Make up Forever’ın mıknatıslı 6lı paletini 15 lira gibi bir fiyata almıştım, aynalı ve çok kaliteli bir palet. Farların yapısına gelecek olursak hem mat hem ışıltılı farların pigmentasyonları çok başarılı, mac farlardan bir farkı olduğunu düşünmüyorum.Gramajı da oldukça büyük olduğu için uzunca bir süre gidiyor. Günlük sıkça kullandığınız renklerden bir palet oluşturup kullanmak bence mantıklı bir seçim olabilir.

15 ocak 12:01

16. Kendime yeni bir 10lu palet oluşturdum, bıraksalar ve kredi kartım biraz daha elverse hepsini almak isterdim. Tüm farları ayrı cezbedici. Boyutları da çok iyi, kolay kolay bitmez bu farlar. Elim de hep ışıl ışıl simlilere gitmiş

6 aralık 2018 02:04

15. şu ana kadar kullandığım f/p oranı en yüksek farlar olur kendileri.

yapıları bir kere kesinlikle mükemmel. tozutma yok, pigment şahane, güzel dağılıyor ve kalıcılıkları çok iyi. e gramajları da çok yüksek. bir fardan daha ne istersiniz ki..

benim elimde 6 adet var. hepsini de make up forever'dan aldığım boş paletin içerisine yerleştirdim. paleti tam doldurdu.

bendeki renkler sırası ile 366 - 383 - 616 - 301 - 281 - 51.

renk çeşitliliği de oldukça fazla.

markanın duruşunu da ben çok beğeniyorum. kısacası faforim.. (gizlinot: bu faforim'i hatırlayan var mı ya swh... yaşlandık mı yoksa..)

ilgili medya:
1
5 aralık 2018 08:00

14. Sonunda setimi tamamlama yolunda radikal bir adım attım diyebilirim. (Sağdaki cücük gibi sırıtan boşluğa drugstore bir tekli far gelecek ten rengi, çünkü buna da 20-25 tl vermeyi yüreğim kaldırmaz.) Fark ettiğim ufak bir çakallık; normal refil farların gramajı 3,2 fakat jlo farların gramajı 3 ve farlar yüzde elli daha pahalı bir de

ilgili medya:
2
24 kasım 2018 18:40 24 kasım 2018 18:49

4

13. biri petrol rengi mat, biri kırmızı saten yapıda olmak üzere iki farını denedim. (ürünler şu an yanımda değil, numaraları güncellerim.) saten olandan çok memnun kaldım, mattan kalamadım.

saten dediğim içinde hafif ışıltıları olan ama tamamen parlak olmayan, katlanma bölgesinde filan da kullanabileceğiniz bir far. kolayca ve rengini kaybetmeden karıştırılıyor. ama ambalajda gözüktüğünden daha açık duruyor gözlerde.

matı ise hiç beğenmedim. bir türlü dağılmıyor, yama yama duruyor, kupkuru bir far, gözlerimin altına dökülüyor. bildiğim kadarıyla petrol rengi formüle etmesi zor bir renk. yine de farlarının iyi olduğu söylenen ve hiç de uygun fiyatlı olmayan bir markadan daha iyi farlar beklerdim.

freedom sistemi güzel. özellikle bambudan yapılmış, plastik içermeyen paletini beğeniyorum. ileride saten ve ışıltılı yapıda farlarına belki bakabilirim, ama mat tekrar tercih etmem. öte yandan fiyatları yüksek. sanırım ancak indirim döneminde, ekstra param olursa alışveriş yaparım. koşa koşa almak istediğim ürünler değil ama iyiler.

4 kasım 2018 22:42