yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  4.6
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • oylar (14)
  • medya (26)
  3

  28. Palette ne görüyorsanız tek hamlede aynısını veren farlar. Ama 6 ayda bozulacak fara bu fiyatı ödemek mantıklı gelmiyor artık.

  1 yıl içinde tüm farlarım bozulduğunda; ya gelip buradan 2-3 beğendiğim rengi alırım ya da gider bir revulation palet alır 1 yıl sktsi geçene dek kullanırım. 

  27 aralık 2019 02:41

  5

  27. Elimde 10 rengi var. Bazı renkler inanılmaz pigmentli ve yağ gibiyken bazıları gerçekten sert ve pigmentsiz. Bu açıdan tek tek deneyerek almak lazım, internetten almayı pek tavsiye etmiyorum.

  Örneğin 301 rengi çok güzel bir bordo ancak rengini vermesi için defalarca üzerinden geçmek gerekiyor ve yapısı tebeşir gibi. Swatch fotoğrafında o hale bile gelmesi için bile 5-6 kez üzerinden geçtim.

  Simlilerden bazıları da aynı şekilde sert ve renk vermiyor. Üstünü kazımak gerekiyor.

  Ama mat ve açık - orta renkli farları genel olarak daha iyi. Ben daha fazla almayı düşünmüyorum çünkü bana yeterli performansı makeup revolution reloaded paletlerden de alabiliyorum, hatta son aldığım 303 numarayı aldığıma bir miktar pişman oldum. Kirli duruyor ve grimsi, daha pembemsi bir renk bekliyordum.

  Elimdekilerin swatchlarını paylaşacağım.

  15 numara - Sert ve pigmenti zayıf, altın yansımalı şeftali rengi

  60 numara - sert ve pigmenti zayıf, minik ışıltılar içeren sarı

  283 numara - italian kiss serisinden, yumuşak ve pigmentli kiremit turuncu, çok memnunum

  292 numara - ilk aldığım ve diğerlerini almama sebep olan far. Camel fara muadil diye almıştım, kalıcılığından ve pigmentasyonundan epey memnunum

  299 numara - koyu, çikolata kahve. Oldukça tok bir renk, dış köşelere ve alt kirpik dibine geçmek için çok uygun ve güzel bir renk

  301 numara - panda çok güzel bir bordo gibi dururken fırçaya alındığında ya da swatchlandığında gerçekten kupkuru bir far. Beklentilerimi yıkan renk buydu.

  303 numara - gül kurusu rengi. Çok isteyerek aldım ama tonu bana yakışmadı gibi pek, kirli duruyor. Dağılmasında hiçbir sorun yok ve yüksek pigmentli ama rengin görünüşünü sevmediğim için ne kadar kullanırım bilemedim.

  326 numara - kopkoyu, griye benzer bir kahverengi. Eyeliner gibi sürmek için uygun gibi.

  421 numara - çok güzel bir bronz kahve ama bunun da pigmentasyonu az. Ona rağmen göz kapağında çok güzel duruyor.

  434 numara - mor alttonlu bir gümüş gri. Smokey eye yapabilmek için aldım, yumuşak ve oldukça pigmentli. Her ne kadar nadir kullansam da sevdiğim farlardan biri.

  ilgili medya:
  2
  27 aralık 2019 02:04 27 aralık 2019 02:20

  5

  26. Yılbaşı indirimiyle, epeydir oluşturmak istediğim paleti oluşturdum. Haklarında çok fazla girdi olmadığı için detaylıca yazmak istiyorum ki, satın almayı düşünen varsa faydalansın. Öncelikle, ben pinterestteki swatchlardan faydalandım bol bol. Nasıl bir renkle karşılaşacağım konusunda iyi bir referans oldular. 

  Gözlerim Ela, saçlarımı tarçın bakır olarak kullanıyorum yıllardır. Sarı alt tonlu beyazım. Kullandığım farlar hep belli başlı renklerdi zaten. Elimin altında sadece hep kullanacağım renklerin olduğu bir palet olsun istedim, diğer far paletim de-balm beach- bittiği için epeydir far kullanmıyordum. Böylece elimde tek bir 5li palet olmuş oldu, mutluyum

  395: pearly seriden, açık şampanya rengi. Çok sarı sarı duran bir renk değil. Göz makyajımda zemin olarak böyle renkler kullanmayı seviyorum, hiçbir şey sürülmediği durumlarda da uyanık gösteriyor. Açık tenliyseniz tavsiye ederim

  335: Bu zaten çok sevilen renklerden, mat, yanık turuncu. Pandeki rengi gözünüzde de görebildiğiniz, yumuşak bir far. Mat olmasına rağmen Tozutmuyor. Her göz rengine de yakıştığını düşünüyorum bu tonların 

  605: 335'in turunculuğu biraz daha baskın olup pearly seriden olan hali diyebilirim. Bu da yumuşacık bir far. Işıl Işıl sıcacık bir renk 

  300: paletimde bir tane de böyle orta koyulukta, kahverengine ihtiyacım vardı. Sıcak, yumuşak bir renk. Sürümü kolay, pigmentasyonu başarılı. Her makyajda kullanılabilecek joker bir renk

  298: makyajımı tamamlarken kirpik diplerime geçebileceğim koyu kahve ihtiyacımı da bu renkle karşıladım. Sipariş verirken çok emin planlamıştım ama tam hayalimdeki gibi bir renk oluşuyla çok mutlu etti. İçinde kırmızılık olan, sıcak bir koyu kahve

  Gayet mutlu etti bu palet beni, 10lu veya 5li palet oluşturmak arasında kararsız kalmıştım. Elimdeki farlar bittiğinde 6-7 ay hiç far kullanmadan da gayet güzel makyajlar yaptığımı düşününce 10lu palet gereksiz geldi açıkçası.

  Gün ışığında çektiğim görseli ekleyeceğim birazdan, renkler gerçekte nasılsa fotoğrafta da öyleler

  ilgili medya:
  1
  26 aralık 2019 13:30


  5

  25. Burada Ağustos ayından kalma bir girdim vardı ancak şu anda elimde daha çok renk olduğu ve daha ayrıntılı ele almak istediğim için onu sildim tekrar yazıyorum.

  Ağustos ayında bayram indirimi ile 391 numaralı farını almıştım ve inglot maceram böyle başlamıştı. Göz şeklime uygun far sürme yöntemini ve bana yakışan renkleri öğrendikçe elimdeki farları azalttım ve nihayet, black friday indirimi ile 6 renk daha sipariş edip bir palet oluşturmayı başardım. Swatchlarını ileride ekleyeceğim medya olarak ancak şu anda gönlüme göre büyük boyutlu bir boş far paleti bulamadığım için farlar eski bir dvd kutusunda duruyor. O görüntüyü eklemek istemiyorum buraya.

  Inglot'un farlarının piyasadaki en iyi fiyat-performans oranına sahip farlar olduğunu düşünüyorum. Her bir farın gramajı 2.7 gram. Tozutma yok denecek kadar az. Kullandığım tüm farlar arasında en en en az tozutan inglot farları. İnanılmaz pigmentliler fırçaya hafifçe almak yetiyor. Kalıcıkları muhteşem. Akmıyorlar, dökülmüyorlar. Kaymak gibi dağılıyorlar, çamurlaşmadan karışıyorlar. Farların tanesi 35-40 tl arasında değişiyor ancak %20-25 oranında indirimler yapıyorlar özel günlerde. Bunlar takip edilirse çok daha ucuza geliyor. Ben black friday indirimi ile tanesini 26 tlye almış oldum. Yüksek gramajı ile sizi uzuuuuun süre götüreceğini düşünürseniz oldukça makul bir fiyata high-end far kalitesi yaşamış oluyorsunuz.

  Marka ile ilgili tek sıkıntılı nokta reklam yetersizliği sanırım. Çok tanınmıyorlar. İnternette yabancı youtuberlar arasında bile pek fazla swatch paylaşan yok. Hatta 2018 yılında yeni ekledikleri farların swatchlarına kesinlikle ulaşamadım. Whatsapp destek hatları var ancak oraya mesaj atmama rağmen ne bakan oldu ne de geri dönüş yapıldı. Mağazaya gidip orada deneyerek seçme imkanı olmayanlar için bu çok büyük bir dezavantaj bence.

  Şimdi elimdeki 7 farklı fardan tek tek söz etmek istiyorum:

  351: Mat seriden açık tonlu bir far. Benim için çok elzem bir renk. Yuvarlak ve düşük bir göz yapısına sahip olduğum için göz kapağımın neredeyse tamamında bu rengi kullanıyorum. Drugstore içerisinde bu tarz renklerin mat formda olanları hep tebeşir gibi oluyor. Bu öyle değil ve beni çok memnun etti. Muhtemelen en çabuk dibini göreceğim far da budur.

  335: Mat seriden çok güzel bir geçiş rengi. Bu rengi nasıl tarif edebilirim bilmiyorum. Oldukça sıcak tonlu, kızıllı bir açık kahverengi. Sıcak renk sevenler bayılacaktır buna bence. Crease bölgemde kullanıyorum ve aldığım diğer renklerle uyumuna bayılıyorum.

  299: Mat seriden. Tam bir çikolata kahvesi. Yine sıcak tonlu bir renk. Göz kapağımın bitişine gölgelendirme amaçlı kullanıyorum. 335 ile birbirlerine öyle güzel karışıyorlar ki. Sadece göz kapağıma 351, crease bölgeme 335 ve göz kapağımın bitişine 299 sürerek günlük makyajımı tamamlayabiliyorum. 2 dakikamı almıyor.

  605: Pearl serisinden bir far bu da. Bu seriyi de denemek istemiştim. İçlerinde sim yok ama far kendisinden ışıltılı. Bakır bronz bir renk. 335 farının ışıltılısı gibi. Canım daha canlı bir göz makyajı çektiğinde göz kapağımın orta kısmına parmağımla sürüyorum biraz. Makyajımın havasını anında değiştiriyor. Pearl serisi gerçekten çok güzelmiş ama parmakla sürülmesini tavsiye ederim.

  303: Mat seriden gül kurusu rengi. Aslında tam gül kurusu da diyemem içinde çok hafif kahvelik de barındırıyor. Pembe/kahve arası denebilir. Geçiş rengi olarak da çok güzel duruyor, göz kapağına dağıtınca da. Tam bir sür çık farı. Daha önce hiçbir markada böyle bir renk görmedim bence çok özel bir far. 301 nolu far ile çok uyumlu oluyor.

  301: Mat seriden tok bir bordo rengi. Net bordo yani, ne eksik ne fazla. Benim göz rengime çok yakıştığı ve gotik bir hava kattığı için seviyorum. 303 ile geçiş yapıp 301 ile gölgelendirme yaparak kullanıyorum genelde.

  391: Mat seriden koyu siyah bir renk. Eyeliner fırçamı ıslatıp kirpik diplerine sürüyorum ve minik bir kuyruk çekiyorum. Eyelinerım yok mesela şu an sadece bu farı kullanıyorum. Islak sürüldüğü zaman siyahlığı yeterli gayet. Evde deneme amaçlı göz kapağıma dağıttığım da olmuştu o zaman da çok güzel durmuştu.

  Genel olarak izlenimlerim bu şekilde. Bundan sonra far paleti almayıp inglottan tekli far alacağım. Belki ileride farklı renkleri de deneyip alırım ama şimdilik oluşturduğum bu minik palet bana fazlasıyla yetiyor. Başka far aldıkça burayı editlerim.

  9 aralık 2019 07:56

  5

  24. bataktır, aldıkça alasınız gelir. dünyanın en güzel farları olmasalar da gramajları oldukça büyük, renk seçenekleri bol olduğu için ve kişisel palet oluşturma imkanı sağladıkları için oldukça kullanışlı farlardır. özellikle hangi renklerin kendine yakıştığını bilen  kişileri oldukça tatmin edecek, ekstra masraftan ve yer kalabalığından kurtaracaktır. çok çok güzel bakırlı, goldlu, kahveli, bordolu farlar bulundururken rose gold ve pembe far çeşitliliği açısından oldukça yetersizdir.

  freedom system farlar 4 gruba ayrılıyor: matlar, pearl serisi (simsiz ama inci gibi ışıltılı), amc shine serisi (bildiğimiz simli far), ds serisi (matlar ama içlerinde yer yer sim bulunuyor).

  benim en sevdiğim seri kesinlikle pearl serisi. ışıltılı günlük olarak kullanılabilecek çok güzel farlara sahip bu seri. ondan sonra ise mat farlar geliyor. aşırı pigmentli değiller fakat tozutmuyorlar ve günlük makyaja yetecek kadar pigmentliler. elimde 12 adet far bulunuyor.

  soldan başlıyorum: en üstteki allık 28 numara, 452p, 399p, 295m.

  ortadaki sıra: 344m, 419p, 402p, 156as, 12as

  sağdaki sıra: 285m, 300m, 299m, 303m, 298m

  en çok memnun olduklarım ve bitince tekrar almayı düşündüklerim: 452p, 402p, 156as, 12as, 303m ve 295m.

  452p: çok güzel ışıltılı bir mürdüm. gece ve kış makyajlarına çok yakışıyor. özellikle lacivert kazaklarla çok yakıştırıyorum.

  402p: vizon-kahve tam bir günlük far. en çok bu farı seviyorum.

  156as: aslında 402p'ye benziyor fakat daha simli ve daha boz-bakır bir far.

  12as: simli bakır. 299m ile güzel bütünleşiyor.

  303m: 402p'den sonra 2. gözdem. kahveli pembeli mat bir far. geçiş rengi olarak da tek başına kullanıldığında da oldukça başarılı.

  295m: tatlı pembe mat bir far. elimde bulunan her ışıltılı pembe far ile uyum sağlıyor.

  swatchlarda bazı renkleri tam yansıtamadığımı düşünüyorum. merak ettiğiniz farı google'a yazarak da renkleri teyit edebilirsiniz. 

  edit: fotolardan bir tanesi kabine gitmiş ve kaldırılmış. diğer sebeplerden ötürü yazıyor ama bu diğer sebebin ne olduğu yazmıyor. şikayet eden arkadaş keşke bana bu diğer sebebi mesaj atsaydı. sanırım yanlışlıkla içerik fotoğrafı olarak işaretlemişim. bundan ötürü kaldırıldığını sanıyorum.

  ilgili medya:
  3
  6 eylül 2019 16:48 7 eylül 2019 07:54

  4

  23. “Bu fiyata nasıl yaa” dedirten farlardır. Mağazaya girip o geniş renk skalası içinden kendi paletinizi oluşturmak ayrı bir zevkli. Pigmentlerinden alacağım şimdi sırada onlar var.

  Edit: Çünkü parlak farları göz kapağına sürünce göründüği gibi olmuyor ve çok da iyi renk vermiyor. Aluminyum folyo etkisi değil de tam böyle minik bir pıt sadece tam göz bebeği hizasına kondurmalık sim görünümü seviyor ve istiyorum. İhtiyacımı karşılamazsa başka far almam artık burdan.

  -Bu arada bendeki renkleri cımbızımı bulunca paletten çıkarıp yazacağım. 1 tanesi Bobbi Brown’un eskiden meşhur olan camel rengi bir farı vardı onun muadili kendisi.

  Edit: Cımbız da değil, ince kaş makasının hafif kıvrık ucuyla kaldırınca far hiç zarar görmeden çıkıyor.

  301- Mat kırmızımsı bordo (beğeni toplayan bir renk)

  452 - Parlak mürdüm  parlaklığı güzel

  12 - asla parlamıyor ve doğru düzgün renk vermiyor boşuna rengini yazmiyim 452’ye benziyor zaten

  300 - Mat camel rengi Bobbi Brown’un meşhur Camel rengine muadil olur

  43 - Parlak açık kahverengi 300 numarayla güzel uyum sağlıyor

  Swatchlarını da eklerim.

  16 ağustos 2019 14:23 17 ağustos 2019 14:31

  22. pigmentasyonları çok iyi, az bir miktarla bütün göz kapağıma yayabildiğim favori farlarım. 2018 yazında 4 adet far,highlighter, allıkdan oluşan bir palet yaptım ve yaz başına kadar bıkmadan usanmadan kullandım. farların bırakın dibini görmeyi, yarılayamadım bile. highligher ve allık hafifçe içeri doğru kavis yaptı. Pigmentasyonları o kadar iyi ki her gün kullandığım paleti 9 ayın sonunda önümüzdeki sonbaharda tekrar kullanmaya başlamak üzere çekmeceye kaldırdım. Sonbahar gelse de kullansam))

  7 ağustos 2019 14:54 7 ağustos 2019 16:31


  21. •Toz farları; fiyat açısından özellikle indirim zamanı daha uyguna geliyor. son zamlardan sonra nasıl olduğunu bilmiyorum tabi. Özellikle satın aldığım mat farlarında tozutma problemi neredeyse yok gibi. renkleri tek seferde kolayca sürülecek yere trasfer oluyor ve yine kolay dağıtılıyor. Yalnız aldığım bazı sedefli farlarda tozutma problemi bulunuyor; ancak gözardı edilebilecek kadar. Toz farlarında durdukça taşlaşma problemi yaşamadım.

  •su bazlı krem farları var ki adları inglot aquastic diye geçiyor. son derece başarılı buluyorum. Sürüldüğü yerden neredeyse oynamıyor. Favori rengim 13 numara. (link: https://www.suslusozluk.com/süslülerin-son-keşifleri?i=1008782 https://www.suslusozluk.com/süslülerin-son-keşifleri?i=1008782)

  •Amc pigmentlerinde renk çeşitliliği bol. Yine yapı itibariyle çok ince ve dağıtılması kolay. Duocrome denilen özellikte olduklarından tek pigmentle harika sonuçlar alabilirsiniz. Benim favorim amc 35.

  7 mayıs 2019 23:39 7 mayıs 2019 23:40

  20. f/p olarak beğendiğim farlardır. renk seçeneği geniş, kalıcılıkları ve karışma performansları gayet yeterli. indirim zamanı da fiyatları makul bir seviyeye iniyor. freedom system paletleri de ayrıca cezbedici bir özellik bence. ben ışıltılı farlarını parmakla sürmeyi tercih ediyorum. ola ki elimdeki başka markalardan olan tekli farları azaltırsam, inglot farlara bakabilirim. zira şu aralar bir şeyi bitirmeden yenisini almama kuralıma uymaya çalışıyorum.

  7 mayıs 2019 22:45

  19. Şimdi ki aklım olsaydı bu kadar far paleti ve tekli farlarla evi doldurmazdım buradan az ve öz bir palet yapardım. Buğday/esmer süslülere 292 numaralı farı öneririm tam bir sür çık farı ayrıca kırmızı ruj ve bol maskarayla çok güzel oluyor.

  7 mayıs 2019 22:01