yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (21)
  • medya (1)

  21. Açık ara inglot mac’i sollar. Elimde şu an inglot’un farı, krem allığı, fondöteni, kapatıcısı, 2 adet fırçası var. Bu saydıklarımdan mac ürünlerimde var. 

  -far konusunda iki markada başarılı. Pigmentasyonları yüksek ve tozutmuyorlar. Ama inglot’un gramajları çok yüksek. Çoğu markaya göre bir avantaj bu. 

  -mac’ten krem allığım yok o yüzden sadece inglot değerlendirmesi yapabilirm bu konuda. Renk verişi, duruşu çok güzel. Bende 88 numarası var. 

  -mac’in çoğu fondötenini denedim. (Studio fix fluid, studio waterweight, studio sculpt, face and body, macthmaster, prolong wear) ve maalesef bu denediklerimden çoğu sivilce yaptı bende ve normal sivilceler de değil kistik sivilceler. İnglot’un şu an elimde perfect cover up fondöteni var. Kapatıcılığı çok başarılı, yapısı inanılmaz güzel. Ve benim için en önemli kriter sivilce yapmıyor olması. Surata güzel oturuyor ve kalıp gibi durmuyor. 

  -mac’in çoğu kapatıcısını denedim. Memnun kaldığım mineralize kapatıcısını her gün kullanıyorum. İnglot’tan all covered under eye kapatıcım var. Günlük kullanıma uygun değil kalın bir yapısı var. Ama bu da başarılı bir ürün. 

  -fırça konusuna gelecek olursak; iki markanın da fırçaları başarılı. kılları dökülmüyor ve homojen uygulama sağlıyor. 

  Ama en önemli kriter inglot’un fiyatları mac’e göre çok daha uygun. Bu da en büyük avantajı. 

  Ek olarak inglot’tan toz allık ve rujum olmadığı için değerlendirme yapamıyorum ama eminim ki ürünleri başarılıdır. 

  25 ağustos 2019 10:01 25 ağustos 2019 10:03

  20. kesinlikle inglot tarafında duracağım karşılaştırma. 

  mac rujlarıyla meşhur bir marka. biliyorum. fakat inglot'nun rujları hem duruş hem kalıcılık olarak beni çok şaşırtmıştır. yahut allıkları. 

  gelelim farlara. renk skalasında sanırım mac daha üstündür fakat fiyat performansta bence inglot daha iyi. alıp da pişman olduğum ürünü olmadı şimdiye dek. 

  24 şubat 2019 18:34

  19. far ve pigment konusunda inglot kesinlikle daha iyi hem fiyat olarak hem de özellikle pigmentlerinin kalitesi olarak. mac ruj renkleri ve dokuları anlamında daha geniş bir koleksiyona sahip ama sıkıştırılmış ürünleri abartılıyor. avrupa ve amerikada high-end kabul edilmezken burada lüzumsuz övüldüğünü düşünüyorum. inglot keşke daha yaygın olsa

  17 kasım 2018 03:27


  18. bugüne kadar yalnızca farlarını kullandığım için yalnızca o konuda bir karşılaştırma yaparsak kesinlikle inglot derim. farların gramajı çok yüksek, pigmentasyon, dağılma ve kalıcılık şahane. hem de daha ucuz.

  bırakın mac ile karşılaştırmayı bence fiyat/performans olarak piyasadaki en iyi farlar inglota ait.

  16 kasım 2018 13:07

  17. inglot karşısında mac diz çöküp tövbe ister. o likit allığın mükemmelliğini ablamla yaptığımız alışverişle keşfetmiştik, yanılmıyorsam buraya da yazmıştım. rujları ve farları da mikemmel bence.

  29 eylül 2018 22:54

  16. Tercihimi inglot'tan yana kullanacağım. Nedenlerini kendi deneyimlerimi karşılaştırmalı yazarak açıklayayım.Yedi ya da sekiz sene oncesinde,Türkiye 'de park bravo bünyesinde satılırken marka ile tanışıp far,ruj ve allık fırçası edinmiştim. Gerek yumuşaklığı, gerek kıl dökmesinin asgari olması ve yıkadıkça yapılarının bozulmaması nedeniyle çok memnun kaldım. Mac ten aynı dönemde aldığım 129se allik fircasi yuzume ürünü sürerken bile hala 5-6 adet kıl bırakırken, 217 karıştırma fırçamın dış taraftaki kısa kılları açılarak fırçanın formunun değişmesine neden olmuş iken(2 sene oldu ) inglotun hala fırça formunun bozulmaması beni memnun ediyor.

  Farlarına gelir isek fiyat açısından özellikle indirim zamanı daha uyguna geliyordu. Son zamlardan sonra nasıl olduğunu bilmiyorum. Ozellikle satın aldığım mat farlarinda tozutma problemi neredeyse yok gibi. Renklerini tek seferde güzelce verip kolay dağıtılıyor.Yalnız aldığım bazı sedefli farlarda tozutma problemi bulunuyor. Ancak gözardı edilebilecek kadar. Farlarında durdukça taşlaşma problemi yaşamadım. Macten aldığım bazı farlarda bu problemi yaşıyorum. Mac ten alıp inglotta muadil bulamadığım bir ürün de olmadı bugüne kadar. Tek sıkıntı park bravoda satılırken z palet ve farları yuvarlaktı. Şimdi farlari kare formda satılıyor. Elimde olan eskiden aldigim paletini kutulama sekli değiştiğinden kullanamıyorum. Kendi palet kutusu pahalı gelmişti piyasaya göre.

  Far bazının farı tutuculuğu ve gün içinde kalıcılığı da gayet yerinde. Mac ten far bazı niyetine painterly ve soft ohcre kullandım. Renklerini kendime yakıştıramadım. Gün içindeki performansları yağlı göz kapağım için daha iyisini bulursam vazgeçilecek ürün seviyesinde idi. Inglot bu konuda performans olarak benim yüzümü güldürdü.

  29 eylül 2018 12:36

  15. Açık ara inglot diyorum.  Mac reklamını iyi yaptığı için çok ön planda  ama inglot fiyat kalite açısından her zaman favorim. 

  29 eylül 2018 09:05


  14. İnglot bu maçı alır derim. Mac türkiye pazarında uzun zamandır olduğu icin marka imajı var. Yani salt ürün bazlı düsünülürse aralarında pek bir fark yok. Özellikle farlar konusunda Inglotun far gramajı o kadar fazla ki bir senedir her gün sürmeme rağmen bendeki bir tonunu bitiremedim. İnceltilmiş olmasındanda kaynaklanıyor tabi. Tonları aşırı fazla ve aynı tonun hem sıcak hem soğuk olanını veya yakın nötr tonunu bulabiliyorsunuz.

  Yaklaşık 20 tane göz paletim var bunların yarısı drugstore. O kadar cekmecelerim kalabalık ve kullanmadığım tonlar var ki keske onlar yerine direkt kendi paletlerimi olustursaydım diyorum. Aynı zamanda rujlarında da efsane tonlar var. Tedarik zinciri konusunda yalnız sıkıntı var onu es geçmiyim. Her zaman aradığınız ürünü ve numarasını bulamayabiliyorsunuz. Eğer bakmak isterseniz marmara forumu öneririm. Çalısanlar isterseniz yardımcı oluyor, istmezseniz yanınızda dahi durmuyorlar. Keyfinizce bakabilirsiniz. Fiyatları da uygun. Bakmanızı öneririm.

  4 nisan 2018 21:02

  13. mac. çünkü çok alışveriş yaptığım dönem inglot'un tr web sitesi yoktu ve türkiye'den çekildiği bir döneme mi denk gelmişti ne. hiçbir ürünüm yok bu markadan; zamanında almak istediğim ürünleri olmuştu ama erişimim yoktu maalesef. online pazar çok önemli yani. şimdi sitesi olsa bile renkli kozmetik alışverişlerim yok denecek kadar az olduğu için bir önemi kalmadı.

  mac'in farlarından ve rujlarından (likit olanlar hariç) aşırı memnunum. elimde farlarının muadilleri (mug farları) bile olsa mac farlar gerçekten çok daha performanslı (belli başlı farları için söylüyorum; her farının yapısı çok iyi diyemem; başka markalar tarafından kopyalanan farları diyeyim).

  4 nisan 2018 15:56

  12. bence de inglot. hem hayvanlar üzerinde denenmemesi hem o göz alıcı farları hem de kullandığım her ten ürününün bana mükemmel uyum sağlaması nedeniyle. inglotun dudak kalemleri ve rujları da harika, özellikle likit mat rujları mac gibi kurutmuyor ama mac rujların da hakkını vermek lazım. totalde genel olarak bende inglot ağır basıyor.

  3 nisan 2018 13:22