girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (141)
  • medya (7)

141. Waterproof & volume maskarasını aldığım marka. suya dayanıklı maskaralar kullanıyorum genelde. İnglot’u marka olarak sevmeme, farlarına bayılmama rağmen, bu maskarayı hiç mi hiç sevmedim. Evet suya dayanıklı, bir de kirpikleri birbirine yapıştırmıyor ama o kadar. Hacim vermiyor, güzel göstermiyor ve hepsinden kötüsü çıkmıyor. Mümkün değil çıkarmak. Kirpiklerimi ovalamak ve her seferinde dökülmelerine razı olmak istemediğim için kullanmamaya karar verdim. Çöpe de atmadım, alt kirpiklerimde kullanmayı düşünüyorum. Fiyatı 40 tl idi. 

4 mayıs 13:10

140. jennifer lopez’i hem çok sevdiğimden hem de tabi ruj bağımlısı olunca karşı koymak ne mümkün gittim dün marmara forum inglottan brandy ruj ve livin the highlightın açık rengni aldım. Aydınlatıcı yaldır yaldır parlamak isteyenler için ideal denedim ama kullanmadım söyleyebileceğim ancak bu. Brandy ruja gelirsek; mat yapıda ruj ama sürümü o kadar zor ki sanıyorsunuz duruşu ruby woo gibi falan olacak. Hiç beğenmedim yapısını rengi ise kahvelik gülkurusu barındırıyo ne çok koyu ne çok açık gece de gündüz de kullanırım o açıdan iyi ama asla bulunmayacak bir renk değil mağaza ışığı dudakta deneyememe derken yanıldım parasını kesinlikle haketmediğini düşünüyorum. 

30 nisan 14:40

139. jlo koleksiyonundaki ürünlerle birisi video çekse de fikir sahibi olsam diyordum ki merve özkaynak çekmiş, bende sadece aydınlatıcısı merak uyandırdı, fiyatı 120 tl imiş.

  (link: https://youtu.be/u6KvoFZ_3hA inceleme videosu)

27 nisan 23:31


138. Jennifer Lopez ile olan işbirliği mağazalarında ve internet sitesinde bugün satışa çıktı. Aynı zamanda Trendyol'da da satışta. Fiyatlar şu şekilde; 

Tekli göz farları: 40₺

allıklar: 50₺

Kontür pudrası: 65₺

Parlak bitişli rujlar: 85₺

Ojeler: 85₺

Jel eyeliner: 85₺

Hd sıkıltırılmış pudra: 95₺

Pigment göz farları: 95₺

mat bitişli rujlar: 95₺

3 ton aydınlatıcı: 100₺

Takma kirpikler: 110₺

Boggie down bronzer: 120₺

Lipglosslar: 140₺

Maskara: 150₺

Pudra ürünler refill halde, yanında freedom system paletler alınıyor. Çok Inglot kafası annecim. Onların fiyatları da şu şekilde;

Koleksiyonda 'Boggie Down bronzer' ismini verdikleri bronzerı ya da 'hd sıkıştırılmış pudrayı' koyabileceğiniz aynalı Freedom system palet: 70₺

2 adet tekli far için uygun olan freedom system palet: 70₺ 

2 adet göz farı, 1 allık, kontür pudrası ya da aydınlatıcı koyabileceğiniz freedom system palet: 90₺

3 adet göz farı, 1 allık, kontür pudrası ya da aydınlatıcı koyabileceğiniz 4lü freedom system palet: 100₺

4 adet göz farı, 2 allık, kontür pudrası ya da aydınlatıcı koyabileceğiniz freedom system palet: 140₺

Not: allık, kontür pudrası ve aydınlatıcıların boyutu 2 tane tekli farın boyutu kadar, yani bunları koyacağınız yere 2 tane daha tekli far koyabilirsiniz. Böylelikle dörtlü, beşli, sekizli far paletleri elde edebilirsiniz. Inglot'un klasik paletlerinden ayrı olarak, paletlerin üzerinde "jennifer lopez inglot" yazıyor ve paletler tamamen siyah. tasarım olarak klasik paletlerle her şeyi aynı. normalde 2li far paleti 35₺ iken, jennifer lopez inglot olan 70₺ Üstünde jennifer lopez yazıyor diye 2 katı ücret ödemeye gerek yok bence. Zaten fiyat böyleyken dörtlü palet almak daha mantıklı oluyor.

İşbirliği duyurulduğu zaman, jennifer lopez hayranı demeyeyim de, jennifer lopez'i beğenen biri olarak heyecanlanmadım desem yalan olur. Ama şimdi incelediğim zaman, yaşadığım ülke dolayısıyla Türkiye'den daha uyguna alabilme imkanım olmasına rağmen almayı düşünmüyorum. Hem ihtiyacım yok, hem de beni etkileyen bir şey çıkmadı. 

En çok Farlar ve rujlar ilgimi çekti. Çok güzel görünüyorlar ama makyajla ilgilenen çoğu kişinin koleksiyonunda bu tonlardan bir sürü var artık. Allıklar da güzel görünüyordu. Aydınlatıcıların "wow, bam!" aydınlatıcılardan olacağını zannetmiyorum, bilgisayar başından öyle bir his uyandırmadı nedense. Sıkıştırılmış pudralar Hd özellikliymiş ve İçinde kristal tozlar varmış. mat bitişli değiller yani. Maskaranın fiyatı 150 lira olunca, bu ne dedim. Şaşırdım. İncecik, kısa kıllı bir fırça. Üst kirpiklerde performansının iyi olacağını düşünmüyorum kavramaz gibi geliyor, alt kirpik için uygun olabilir. Bilemiyorum artık. Bir de Ojelerin maharetini merak ettim, 85 liralık ne var acaba diye. Ojelerin özelliği de şu imiş: "geliştirilmiş polimerli özel içeriği sayesinde su ve oksijen geçirgenliğine sahiptir." Ojede 4 renk seçeneği var, bu renkler pastel'in meşhur nude serisinde rahatlıkla bulunabilir. Sonuç olarak beni ilk başta heyecanlandıran, incelediğim zaman ise çok da etkilemeyen bir işbirliği oldu.

Hızlı düzenleme: "Livin’ the Highlight Illuminator Face Eyes Body" isminde pigment aydınlatıcı da var koleksiyonda, eklemeyi unutmuşum. Türkiye sitesinde ve trendyol'da göremedim ama amerika sitesinden baktığım kadarıyla 23$ fiyatı. Türkiye'de de 150 falandır muhtemelen emin değilim. 

27 nisan 09:27 27 nisan 11:32

137. bugün (26 nisan2018) tarihi ile dünya ile aynı anda Jennifer Lopez koleksiyonunu internet sitesi ve mağazalarında satışa açmış kozmetik firması.

Ürünlerin tamamında j.lo logosu bulunmakta ve diğer ürünlerine göre bir tık daha pahalı. koleksiyon ürünleri olduğu için normal. umarım j.lo bu ortaklıktan elini ayağını çekmezde güzel farklı ve latin bronzluğu havasını uzun süre görürüz.

26 nisan 15:24

136. bir makyaj ürününden beklentiyi karşılayan kozmetik markası. ülkemizden çekilecek diye ödüm kopuyor. turistler sağolsun ne zaman gitsem mağazadalar valla. eline aldığınıda kasaya götürüveriyor. ne güzel. farları evet çok güzel. ben size yeni çıkan aydınlatıcısını övmeye geldim. çok klasik bir söz oldu ama gerçekten cilt ışıltısı gibi duran aydınlatıcı yapmışlar. pembe yansımalı olanını denedim aşık oldum. fiyatları da mac ayarında. bence pr güçsüzlüğünden pek popüler değil. bundan sonraki makyaj yatırımlarımı inglota yapmayı düşünüyorum bir süreliğine. mat ruju da çok güzel bu arada. deneyin almasanız bile mutlaka. indirim günlerinide çoğaltırsa tadından yenmez.

20 nisan 22:17

135. farlarının çok çok iyi olduğu söylendiğinden merak edip denemeye karar verdiğim kozmetik markası. elimde haki renk far olmayınca bu bahaneyle bir kaç tane far almış oldum. matte seriden 300 numara (bobbi brown camel muadili deniyor) pearl seriden 419(haki) ve 406(mac woodwinked muadili deniyor) renkleri ile bir tane de 4lü palet aldım. öncelikle fiyatları mac'e göre biraz daha uygun ama bir far için ortalama, gramajları 2,7 baya büyükler. yapıları mac farlarla yarışır hatta geçer diye düşünüyorum, çok yumuşak ve çok pigmentliler. pandaki renk direk göz kapağına geçiyor o yüzden fırçaya az az almak lazım. 419 numara için alışveriş yaptım ama diğerlerine de bayıldım. paleti daha büyük almadığıma pişman olmuştum aslında, başka renklerde de gözüm var ama palet çok ağır, tasarımı çok güzel ve sağlam olsa da baya ağır. küçük küçük paletler yapmak pratik olsa da bu sefer de maliyeti artıyor. taşımam ben evde güzel bir paletim olsun diyen büyük boy palet alıp tek tek sevdiği farları alıp güzel bir palet yapabilir.

19 nisan 13:18


134. 13 gün sonra Jennifer Lopez kolleksiyonu çıkarıyormuş (link: http://jenniferlopezinglot.com/ link) (link: https://www.inglottr.com/ Türkiye sayfası ). Türkiye sayfasındaki Jlo fotoğrafında highlighter ve kırmızı ruj görüyorum.

12 nisan 10:47

133. bu markanın tam 9 yıl önce izmir forumdaki park bravo mağazası içinde satntı vardı. Bana inanılmaz pahalı gelmişti ama at kılı fırçası ile fondötenini yetkilisi uyguladıktan sonra nasıl hayran kaldıysam kendime fondöten ve bir kaç far almıştım. O zaman paletini kendin satın alıp içine istediğin farı ekliyordun. şimdi öyle mi bilmiyorum.

ürünlerinin bazı kesinlikle mükemmel. açıkçası ürünlerim bittikten sonra bütçeden dolayı almayıp, başka markayı tercih etmiş sonrasında ise unutmuştum.

geçen ay bir avm de mağaza açtıklarını gördüm ve yine bir kaç ürün denedim. çizgilerini hiç bozmamışlar. tekrar alacak mıyım? evet ama elimdeki yeni aldığım darphin cc kremin bitmesini bekleyeceğim.

özetle verilen parayı sonuna kadar hakeden bir marka süslüler. ürünleri de bereketli. mağazadaki personelin de eğitim seviyesi fena değil.

30 mart 16:37

132. pigmentlerine, farlarına, krem eyelinerlarına (bu kadar çeşit çok az markada var gerçekten zira ve çok kaliteliler) ve mucizevi karıştırma sıvısı duraline'ına bayıldığım makyaj markası.

En yakın zamanda city's deki standına uğrayıp mıncık mıncık edeceğim her şeyi (testerları tabii ki süslüler sakin olun), gitmişken heralde bir kaç tane far da alabilirim.

30 mart 01:28