sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (148)
 • medya (17)

148. kendilerini eski park bravo günlerinden beri severim özellikle allıkları bu zamana kadar kullandığım en kalıcı allıklardı. farların renk skalası çok geniş, makyaj fırçalarını 6-7 yıldır problemsiz olarak kullanıyorum. black friday indiriminden yararlanıp uzun zamandır listemde bulunan ürünleri alayım dedim. satın aldıklarımla ilgili hiçbir sıkıntım yok ama 100 lira üzeri alışverişlere gönderecekleri tam boy sürpriz ürün 3 yıl önce üretilmiş çıkınca kendilerine konuyla ilgili mail attım. açıkcası telafi edeceklerini asla düşünmedim ama ürün açılmadığı için kullanabilirsiniz vb bir açıklama yaparlar diye bekliyordum. fakat kaç gün geçmesine rağmen iyi ya da kötü hiçbir geri dönüş yapmayarak kalitelerini belli etmiş oldular. daha da bir şey satın almam.

ekleme: ilk kez eksi editi giriyorum yanlış düşündüğüm kısım ne gerçekten merak ettim süslüler. hediye olarak bile göndermiş olsalar gönderdikleri ürün 2015 yılında üretilmiş bir ürün. bayat ürünü hediye olarak göndermiş olmaları hoş bir davranış mı sizce?

27 kasım 18:03 27 kasım 18:14

147. farlarını denemek istediğim radarıma girmiş makyaj markası, freedom olayı epey güzel ancak biraz "daha çok" satış mantığı güttüğü bariz, örneğin farın yanına allık koyamıyorsun ayrı tabla falan alman gerek gibi.

bu arada black friday ile az buçuk indirim yapmış.

22 kasım 15:42

146. kendisi de zam yapma furyasına katılmış olan firmadır. ancak bu konuda ben en masum kendilerini görüyorum.

ben diğer markalara nazaran hem zam yapmadan çok uzun süre dayandıklarını hem de yine diğer markalara nazaran daha makul bir zam yaptıklarını düşünüyorum. yerli firmalar bile fiyatlarını 2 katına çıkarmışken inglot 25 tl olan farlarının fiyatını 30 tl ye çıkarmıştır (gizlinot: %20 zam).

bu davranışı ile benim gönlümde de taht kurmuştur açıkçası. çünkü bu yaptıkları zam benim gözümde fırsatçılık gibi görünmüyor (gizlinot: bence yerli firmalar bile bu dolar artışında yaklaşık %50-%100 zam yapmışken çok makul bir oran %20.).

21 kasım 12:05


145. Blackfriday için indirim var mı diye girip baktığım ve hemen çıktığım marka... Keşke online'a özel hatrısayılır bir indirim yapsaydınız.

21 kasım 10:59

144. zam yapmadan önce indirim yapmıştı ve farlar 20 liraya inmişti. daha önce de aynısını yazdım. önceden 20'den 25'e çıktı ve indirimlerde 20'ye indi, şimdi 30'dan 25'e inecek. yüzde yirmilik indirimleri yapmak yerine zam yapmasaydın inglot. fiyatı aynı bazda tutmak daha iyi olurdu. son saudi olaylarıyla abd 2 yıl falan türkiye'ye geçen yaptığı gibi bir baskıda bulunmaz, doların da düşme söz konusu var yani.

yine de diğer markalara göre ki buna yerli markalar da dahil, en masum makyaj markası.

20 kasım 14:46

143. İlk olarak daha önce inglottan hiçbir ürünüm olmadığını belirtip konuya geçiyorum. parlak hafif simli far almayı düşünüyordum şöyle bir gezineyim trendyolda derken İnglot butiğinden jennıfer lopez koleksiyonu bir far almış bulundum. Bugün elime ulaştı paketi çok şık , satın aldığım ” freedom system parlak göz farı“ oldukça güzel ışıl ışıl. ( henüz gözümde denemedim) paketi açtığımda “yaaaaaaa” diye sevindiğim şeyde 2 tane Refil far hediyesiydi. Oldukça mutlu edici bir alışveriş oldu . Görselleri ekleyeceğim .

Edit: fiyatı belirtmeyi unutmuşum . Satın aldığım far 40 tl’ydi.

ilgili medya:
5
22 ekim 18:30 22 ekim 18:36

142. Hava alan ojelerini gözüme kestirmiştim. Hafta sonu inglot mağazasına gittiğimde deneme imkanım oldu. Renkleri çok beğendim. Metalik yanar döner renkleri var. Sürümünün kolay olduğunu ve çabuk kuruması nedeniyle ince yapılı, akışkan ojeleri severim. Kat kat sürülse bile tırnakta ağırlık yapmaz ve çizilmez. Yapısı da tam istediğim gibi. Hatta alma niyetim de vardı. Üç tırnağıma hava alan ojelerden, bir tanesine ise normal beğendiğim bir ojesini denedim. Biraz tırnakta kalsın, alacağım rengini netleştirip dönüşte alırım demiştim. Iyı kı de öyle demişim. Çünkü tırnak üzerinde kat kat sürülmüş ojeler tırnağın üzerinde hafif bir zorlanmada nasıl çizilirse hava alan ojeleri de tek kat urdugum halde turnak üstünden çizildi bende. Mağazada oyalandığımdan kuruduğuna da eminim. Bu sebeple iyi ki almamışım diyorum.O gün tırnağımda denediğim diğer ojesinde öyle bir sıkıntı olmadı. Hava alan ojelerinin kalıcılığı diğerlerine göre daha az diye düşündüm. Bu ojelerin fiyatı 50 lira.

18 ekim 22:27 18 ekim 22:45


141. Ojelerinin hastasıyım. Elimde şu an 3 tane var ve sürmeye kıyamıyorum.

18 ekim 18:36

140. Dün Mall of İstanbul mağazasına uğradım, kendime J Lo koleksiyonundan 3 tane cici far aldım. Her şeyden önce içeri girdiğimde çalışanlar bol gülümsemeli biçimde hosgeldiniz diyerek beni ağırladılar. Asla peşime takılmamaları dikkatimi cekti. Standlar son derece dolu ve bolca tester vardı hatta farlara baktığımı görünce elime sürmeyeyim diye 7-8 tane aplikatör verip yine yerlerine çekildiler. Bu sıkmadan nazikçe ağırlama durumu aşırı hoşuma gitti. Daha önce inglot’tan hiçbir şey almamıştım eve gelip farları gözümde deneyince inanamadım! Aşırı pigmentliler! J.Lo koleksiyonundakiler 40₺, diğerleri ise 25₺ idi. Ben 3’lü palet yaptım.

Gerçekten aşırı memnun kaldım galiba sık sık gideceğim.

18 ekim 18:17 21 kasım 17:46

139. Farları seçerken dikkat etmek gerekiyor, hatta mümkünse en iyisi gidip mağazada pançik punçik edip almak. Birincisi, internet sayfalarında renkler genelde birkaç ton koyu yansıtılıyor. Yani kırmızı bir far aldığınızı düşünürken fuşya bir renk size merhaba diyebilir (gizlinot: Denendi, onaylandı). ikinci olarak farların geneli muhteşem, ama aralarından tektük yapısı sert ve pigmentasyonu az çıkabiliyor. Numarasını hatırlasam yazarım ama mağazada denk geldiğim için hatırlamıyorum, aklımda sarı tonlu bir far olduğu kaldı.

Benim favorilerim kesinlikle (link: https://www.suslusozluk.com/inglot-far-335 335) , (link: https://goo.gl/images/66UA6W 299 ve 300.) ayrıca inglot (link: https://www.inglottr.com/far/262-freedom-system-eye-shadow-amc-shine#/1990-freedom_system_eye_shadow_amc_shine-15 15) çok güzel ışıltılı bir far. Son olarak gerçekten çoğu ürünün muadilini bulabileceğiniz bir yer. (link: https://goo.gl/images/at68bR Mesela mac) bunu daha deneme fırsatım olmadı, gözüme kestirmişken sizinle de paylaşmak istedim. Gerçi uzun zamandır tek görevim ve hedefim camel'ı bulmak. Daha o aşamayı tamamlayamadım, bu onuru başarmış, paylaşımcı süslüleri mesaj kutuma kollarımı açmış bekliyorum.

5 ayı geçkin uzun uzun renkli kozmetik girdisi yazamamıştım iyi geldi. (gizlinot: Lol)

Edit: Bir girdi ancak bu kadar hatalarla dolu olabilirdi galiba. Düzeltildi.

2 ekim 12:01 2 ekim 14:20