sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • medya (1)

  20. “Ben buna şöyle yapsam dımdızlak kalır, birşey de yapamaz” diye içimden geçirdiğim an. İnsanları bazen nerden vurabileceğimi kestiriyorum. En basitinden sınava Birlikte çalışacağız dediğim kişiye onla uğraşmamak için”ya büte bıraktım ben” deyip başımdan savıp ama kendim sınavdan geçebilirim.  Hassas oldukları noktaları bildiğim ve eğer ben o konularda iyiysem kendimi geri çekmek yerine üzerine gidebilirim. Biraz sadistçe ama yapsam yaparım. Ama otokontrol diye birşey var. O ilkel,bencil duyguları denetleyen. Hoş zaten iyi, aslında aklından hiç kötülük geçmeyen değil; kötülük geçmesine rağmen iyi olmayı seçen. Ama zorluyor tabi ki.

  20 mayıs 00:06

  19. Hayvanlara yapılan muameleyi bildiğin halde vejeteryan hatta vegan olamamak... peyniri, hamburgeri görünce kendini tutamamak...

  14 mart 21:30

  18. fake hesaptan stalkladığım eski sevgilimin hesabını günde birkaç kere spamlıyorum.(gizlinot: kaç senedir kullandığı adı da değiştirmiş,yoksa işe mi yaradı spamlarım da kurtulmak için mi değiştirdi?)

  napayım sen benim hesabımı engelleyince benim de içimdeki şeytan açığa çıktı.

  14 mart 17:25

  17. Dün keşfettim. Zorla keşfettirildi de diyebilirim. Benim uzak bir akrabamın oğlu iş yerinde yan yana çalıştığım arkadaşımla berabermiş. Bunu sohbet sırasında farkettik neyse. Bu oğlan durumu öğrendiğinde sürekli bana arkadaşımla ilgili sorular sormaya başladı. 4 yıldır da ilişkileri varmış. Bana neden soruyorsun ki kaç yıllık sevgilin ona sorsana dedim. Ona soruyorum da senden de teyit edeyim diyor. Sinirlerim oynadı ve bana yazmasını istemediğimi kibarca anlattım. O konu kapandı. Son bir aydır ayrılmışlar. Bana sürekli kızın hayatında biri var mı, beni seviyor mu sence gibi saçma sapan sorular sormaya başladı. Tersliyorum yine soruyor. Artık hiç cevap vermedim ,aradı açmadım. dün öğrendim ki kızın evini basmış, kızı iş çıkışında sıkıştırmış. Açtım ağzımı yumdum gözümü. Çok seviyormuş, ilişki bitemezmiş, onun sevgisi çok değerliymiş. Yahu kız istemiyor işte hala anlamamak neden? Bana geldiler, resmen gözüm döndü. Nasıl hakaret ediyorum çocuğa ağzıma almadığım, daha önce kimseye söylemediğim şeyler söylüyorum. Beni o kadar çıldırttı ki en son kıza dedim ki sen bunu kuzenlerine falan dövdür. Resmen kızın yaşama özgürlüğünü elinden almış. Kız engellemiş başka numaralardan arıyor, mesaj atıyor. İş çıkışına geliyor. Evine kadar gidiyor. Kız da diyor ki ben her şey güzellikle hallolsun istiyorum. İyi niyetli safım. Öyle bir kötü çıktı ki içimden, sen bunu polise ver ya da dövdür dedim. Ve çocuğa da sürekli hakaret ettim ağzımdan normal tek kelime çıkmadı. Elimden gelse parçalıcam,lime lime edicem. Yapamadım ona karşı artık çok kötü ve gaddar biriyim ama haketmedi mi? Bu zihniyet ne zaman son bulacak. Seviyor diye her şeyi hak görüyor kendinde. Zihniyete bak. Karşındaki ne düşünüyor zerre umrunda değil gerizekalı beyinsiz. Bir dövülmesi lazım bu pisliğin.

  14 mart 15:00

  16. Benim keşfim , schadenfreude hissettiğimi fark ettiğimde oldu.

  Zamanında bana çok ağır kazıklar atmış , ben ağlarken beni daha da çok ağlatabilmek için emek vermiş ex arkadaş ve akrabalarımın kötü olduklarına dair haberler alınca acayip bir rahatlama hissediyorum. Hani mutluluğun da ötesinde oh be hissiyatı. Elbette başkalarınım mutsuzluğuna mutlu olmak çok kötü ama içimden ilahi adalet var demek ki diyorum. Bir de bana yaşatılanların bedelinin kendiliğinden ödendiğini düşünüyorum. Beter olmaları dileğiyle...

  14 mart 00:48

  15. narcoss izlediğimde.

  13 mart 17:43

  14. herhangi bir şekilde denk geldiğim üzücü durumlar dışında da içimden çıktığını gözlemlediğim hede. yani illa ki birinin bir başkasına ya da bir olaya karşı yapmış olduğu kötülük tetiklemiyor beni, ben de zaman zaman kötü olabiliyorum. insanım hata yapabiliyorum, bazen kötülük yaptığımı hissetmiyorum ya da zannetmiyorum. ama genel olarak içimdeki "kötü" birisi canımı psikolojik ya da fiziksel olarak yaktığında peydah oluyor. tepki olarak veriyorum bunu bir nevi. doğrudur, yanlıştır ancak yapıyorum bunu. (gizlinot: yanlış anlaşılmasın gün aşırı kötülük saçıyorum gibi bir şey değil bu ya da insanların fiziksel acılar çekmesini sağlamıyorum) pişman da oluyorum, yapmamalıydım da diyorum ama insan olmanın getirisi bu sanırım. her yaşadığın olaya/duruma/kişiye hemen o anda iyi tarafınla yaklaşamıyorsun, çoğunlukla düşünmeden telaşla verilen bir karar sebep olabiliyor.

  13 mart 15:38

  13. Metroda otobüste sosyal medyada sürekli insanları incelememde farkediyorum içimdeki kötüyü.

  13 mart 14:58

  12. Şu anda keşfettim, damla altun için yüksek bütçeli banu berberoğlu yazdım. Bu yüzden Gerçekten kötü olduğumu düşündüm. Ama sadece damla altun değil, diğer youtuberların pek çoğu için de aynı şeyi düşünüyorum. Biraz daha paralı oldukları için cehaletlerini banu'dan daha şık kamufle edebiliyorlar sadece. 

  13 mart 13:11 13 mart 13:12

  11. her an ve her olayda kötülük ortaya çıkabilir. içimizde iyi olduğu gibi kötü de var. yanlış olan "ben çok iyiyim insanlar kötü" bakış açısı. yeri geldiğinde küçücük bi çocuğun bile nasıl sinirlendiğini görebiliyoruz.

  13 mart 11:05