sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (170)
 • medya (2)

170. Diyetteyken yanımda karam yenmesi.

7 kasım 2018 23:47

169. Altı ay boyunca çok güzel giden bir flört; birlikte tatile gidilen, el ele gezilen, birbirimizin evinde kalınan, romantizmin eksik olmadığı, aile ve arkadaşlarla bile tanışılmış bir ilişki ve beyefendinin bir anda eski sevgilisine dönmesi. Tüm bu süreci '' :) '' bu surat ifadesiyle kucaklıyorum. Aşk acısı falan çekmiyorum. Birinin bana tercih edilmesi özgüvenimi kırdı sadece.

Kardeş sevmiyorsan adam gibi söyle, öyle sevgilicilik oynamak için şişme bebek gibi yanında gezdirme.

Gün geçmiyor ki bir ilişkim daha zebil olmasın. Teşekkürler Obama.

7 kasım 2018 23:43

168. Bütün arkadaşlarım tarafından " kızım sen ona bir adım at o senin peşinde koşar, senin gibi bir kız o çocuğa bakmış sonuçta ..." denilerek gaza getirilmem ve o çocuğun benimle ilgilenmemesi

Edit: benden hoşlanıyormuş ama çekindiği için söyleyemiyormuş sevinsem mi üzülsem mi bilemedim ama tam bir minnoş ya çekingen erkeklere bayılıyorum :))

7 kasım 2018 23:27 12 kasım 2018 22:19

167. oldukça çekingen bir insansındır ve ilk kez bir insana karşı kendini ifade edebilecek duruma gelirsin, içinden nasıl geliyorsa öyle davranırsın ama o seni yargılar, olmadığın bir kişilikle eşleştirir. mal gibi kalırsın. benim gibi. sonra o insana karşı istemeden de olsa hevesin kırılır. zoruma gidiyor...

7 kasım 2018 21:12

166. iyi niyetinin kullanıldığını,yaptığı fedakarlıkların belirli zamandan sonra mecburiyetmiş gibi algılanması insanın zoruna gidiyor.

7 kasım 2018 16:29

165. İşsiz olmak.

Çaldığım her kapının yüzüme kapanması.

Evde çaresizce beklemek.

Çok umutla beklediğim, kesin gözüyle baktığım PTT'ye girememek.

7 kasım 2018 10:32 8 kasım 2018 11:09

164. dua istek listesinde de belirtmiştim, dün gözüm için lazer ameliyat oldum. ameliyatta çok korktuğum anlar oldu, sonrasında yanması batması da oldu. fakat bunların hepsi bir kenara, daha çok acıtan en yakın arkadaşlarım diye 4 sene geçirdiğim insanların bir geçmiş olsun ya da nasıl oldun diye arayıp sormamaları oldu. müsait değillerdir falan diye düşünmüyorum bile, çünkü sosyal medyada yeterince aktifler :) en yakınım dediğiniz insanların değil de iyi arkadaş dediğiniz birinin sınıftan tek hal hatır soran olması da öyle koyuyor insana.

2 kasım 2018 11:53

163. kadınların bir şeyleri becerebilmesinin hala ekstra olarak görülmesi. temel becerilerden, anlama kabiliyetinden yoksun sanılmak.

hep duyduğum şeyler. inşaat mühendisi kadınların şantiyelerde dikkate alınmaması , bu ne anlar kadın haliyle gözüyle bakılması, başarılı bir kadının bir şeyi hakederek kazanmış olduğuna değil de güzel görünüşü yüzünden olduğuna inanılması (gizlinot: erkeklerin başarısız olduklarını kabul edememeleri) , tamir işlerinden anlayınca yüz yılda bir görülen bir doğa olayıymış gibi davranılması... halbuki kitapçık var her şey açık açık yazıyor, okuma yazmamız var elimiz kolumuz sağlam neden yapamayalım ki. iyi araba kullanmak bile insanları şaşırtıyor.(link: https://www.trafficsafetystore.com/blog/who-causes-accidents/ halbuki) (link: https://broadly.vice.com/en_us/article/qvdpgv/people-think-women-are-worse-drivers-than-menstatistics-say-otherwise halbuki 2)

şikayetiniz neydi diye soran kadın doktora bile erkek doktor yok mu bu hastanede deniliyor. aynı sıralarda oturup aynı hocalardan aynı eğitimi alan doktor adayı kadın arkadaşım dedi ki: ben kadın doktorları pek sevmiyorum erkek doktorların daha iyi olduğunu düşünüyorum. neden sorusuna da cevap veremedi. o da kadınların aciz olduğunu ve beyinlerinin az çalıştığını düşünüyor.

gerçekten çocuk istemeyen veya evlenmek istemeyen kadınlara da "onun da annelik içgüdüsü var o da içten içe evlenmek istiyordur ama birisini bulamıyordur" deniliyor bu cümleyi bir kaç erkek arkadaşımdan duydum. neyi isteyip istemediğimizi bile bilmiyormuşuz :d

kadın hocaların dersindeki ciddiyet erkek hocalarınkine göre çok az. erkek hocalar "evet arkadaşlar" diyince bile herkes sus pus olurken kadın hoca aynı sessiz ortamı sağlayabilmek için defalarca kez öğrencileri uyarması gerekiyor en sonunda patlıyor sesini yükseltiyor ve çocukları yaşındaki insanlar tarafından bekar olduğu için kızgın bir sevişse rahatlayacak gibi iğrenç sözler söyleniyor. sözlüklerde bile bir sürü başlık var bunla ilgili.

o kadar uzar ki bu konu.

2 kasım 2018 03:48

162. yıllar önce bir bayram günü, ziyaretine gittiğimiz evde bir teyze bana bir cümle söyledi.

belki alelade, üzerine düşünülmemiş bir şeydi, cümlenin ne olduğunun çok bir önemi yok.

o an dondum kaldım, nasıl tarif edilir bilmiyorum, bir şeyler kırıldı içimde.

günlerce dolaştı sadece tek bir cümle beynimin içinde.

o laftaki insan olmamak için çabaldım, uğraştım, bilmiyorum dışardan belki de başardım da.

aylar sonra o teyzeyi tekrar gördüm, ne ilginç, söylediği lafların zihimden binlerce kez döndüğünden habersiz, belki önceki görüşmemizi bile unutmuş.

ancak onu görünce bir şey çaktı beynimde, lafları değildi beni dumura uğratan.

gerçek olduğunu bildiğim ve korktuğum bir şeyi yüzüme vurmasıydı, bu yüzden bu kadar canım acıdı.

o zamandan sonra anladım söylenenler değil canımızı yakan, altındaki gerçeklik payı.

1 kasım 2018 21:10

161. Eğitim olarak aramızda uçurum olan insanların tanıdıkla torpille benden çok daha iyi yerlere ulaşabilmesi artık çok zoruma gidiyor. 

1 kasım 2018 20:53